nieuws29maandag

EREDIVISIE

Vitesse - Willem II 2-1

Roda JC - Heerenveen 4-2

AZ - Heracles 3-2

Twente - Sparta 3-0

NEC - Feyenoord 0-0

Ajax - Groningen 3-0

Utrecht - RKC 2-0

VVV - PSV 2-4

NAC - ADO Den Haag 3-0

OVERZICHT

NEC - Feyenoord 0-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Nuytinck, Sibum, Pothuizen (NEC), Castaignos, El Ahmadi, André Bahia (Feyenoord).

NEC: Babos; Sibum, Pothuizen, Zomer, Nuytinck; Radomski, Goossens, Davids; Ntibazonkiza, Vleminckx, Fejzullahu (84. Ten Voorde).

Feyenoord: Mulder; De Vrij, Vlaar, André Bahia, Van Bronckhorst; Landzaat (46. Bruins), El Ahmadi, Fer; Castaignos (46. Biseswar), Makaay, Wijnaldum.

VVV - PSV 2-4 (0-2). 5. Bakkal 0-1, 33. Dzsudzsak 0-2, 53. Koevermans 0-3, 58. Schaken 1-3, 59. Bakkal 1-4, 78. Boymans 2-4. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Ahahaoui, Paauwe (VVV), Engelaar, Toivonen, Amrabat (PSV).

VVV: Boffin; Timisela, De Regt, Paauwe, Nkume; Leemans, Garcia (61. Calabro), Auassar; Schaken, Boymans, Van Dessel (46. Ahahaoui).

PSV: Isaksson; Manolev (72. Marcellis), Rodriguez, Salcido, Pieters; Simons, Toivonen (46. Amrabat), Engelaar; Bakkal, Koevermans, Dzsudzsak.

FC Utrecht - RKC 2-0 (2-0). 9. Mertens 1-0, 21. Silberbauer 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Nijholt, Silberbauer (FC Utrecht), Di Gregorio (RKC).

FC Utrecht: Vorm; Van der Maarel, Schut, Wuytens, Nesu; Silberbauer, Asare (74. Van Mierlo), Nijholt (46. Loval); Mulenga, Van Wolfswinkel (85. Van der Zwan), Mertens.

RKC: Levita; Dustley Mulder, Colin, Van Mosselveld, Metaj; Di Gregorio (61. Obodai), Hans Mulder, Varela (71. Idabdelhay); De Ceulaer, Benschop (85. Vorm), Boerrigter.

Ajax - FC Groningen 3-0 (1-0). 38. Vertonghen 1-0, 67. De Jong 2-0, 81. Vertonghen 3-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 51.669. Gele kaart: Sankoh (FC Groningen).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita (83. Lodeiro); De Zeeuw (78. Gabri), De Jong, Enoh; Rommedahl (66. Eriksen), Suarez, Emanuelson.

FC Groningen: Van Loo; Blind (75. Hiariej), Sankoh, Granqvist, Stenman; Van de Laak, Ajilore (78. Sparv), Lovre (78. Pedersen), Enevoldsen; Bacuna, Matavz.

FC Twente - Sparta 3-0 (0-0). 46. Ruiz 1-0, 49. Ruiz 2-0 (strafschop), 50. Ruiz 3-0. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 23.800. Rode kaart: 48. Koenders (Sparta/2x geel). Gele kaart: De Roon, Touzani (Sparta).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas (72. Rajkovic), Tiendalli (46. Kuiper); Tioté, Perez, Janssen (54. Parker); Ruiz, N'Kufo, Vujicevic.

Sparta: Seliga; Koenders, Viergever, Adeleye, Slijngard; De Roon, Touzani (76. Van Gessel), Strootman (33. Falkenburg); Bodul (54. Van Bueren), Poepon, John.

AZ - Heracles 3-2 (1-0). 40. Lens 1-0, 64. Lens 2-0, 72. Douglas 2-1, 79. Armenteros 2-2, 84. Lens 3-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 16.604. Gele kaart: Moreno (AZ).

AZ: Didulica; Swerts, Moisander, Moreno, Poulsen; Wernbloom, Mendes da Silva, Martens; Lens (86. Holman), El Hamdaoui (90+1. Van der Velden), Dembélé (59. Klavan).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Vejinovic (67. Fledderus); Douglas, Dost, Everton (67. Armenteros).

Roda JC - Heerenveen 4-2 (4-0). 7. Junker 1-0, 13. De Jong 2-0, 33. Junker 3-0, 37. Bodor 4-0, 73. Breuer 4-1 (strafschop), 88. Vüyrynen 4-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 14.900. Rode kaart: 9. Assaidi (Heerenveen). Gele kaart: Sutchuin Djoum (Roda JC), Timmer, Vüyrynen (Heerenveen).

Roda JC: Tyton; Saeijs, De Fauw, Kruiswijk, De Jong; Delorge (66. Sutchuin Djoum), Vormer, Janssen, Bodor; Skoubo (66. Yulu Matondo), Junker.

Heerenveen: Timmer; Janmaat, Breuer, Bak Nielsen, Popov; Vüyrynen, Grindheim (46. Haglund), Djuricic (60. Elm); Beerens, Sibon (71. Wojciechowski), Assaidi.

Vitesse - Willem II 2-1 (1-1). 28. Boutahar 0-1, 41. Greene 1-1, 78. Kolk 2-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 16.446. Gele kaart: Drost, Hofs (Vitesse), Janse, Schenkel (Willem II).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel, Van Diermen (63. Kaya), Drost; Claudemir, Hofs, Greene; Büttner (83. Stevanovic), Pluim, Nilsson (76. Kolk).

Willem II: Aerts; Van der Struijk, Schenkel, Biemans, Janse; Donald, Kargbo (46. Pereira), Boutahar, Van der Heijden (80. Zijler); Nijland, Demouge.

NAC - ADO Den Haag 3-0 (1-0). 34. Lurling 1-0, 80. Kwakman 2-0, 87. Amoah 3-0. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Gilissen (NAC), Ammi (ADO Den Haag).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Penders, Zwaanswijk, Schilder; De Graaf, Gilissen, Kwakman; Kolkka (73. Reuser), Amoah, Lurling (89. Bayram).

ADO Den Haag: Zwinkels; Ammi, Derijck, Luijckx, Van Hese; Buijs, Immers (77. Milic), Toornstra; Van den Bergh (64. Oper), Knopper, Verhoek (69. Soltani).

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 29, 2. Ruiz (FC Twente) 22, 3. El Hamdaoui (AZ) 16, 4. Junker (Roda JC) 14, 5. Toivonen (PSV) 13, 6. Dost (Heracles Almelo), Lens (AZ) 12, 8. Everton (Heracles Almelo), Dzsudzsak (PSV), Koevermans (PSV) 11.

PROGRAMMA

Woensdag: Feyenoord - Vitesse (restant). Zaterdag: VVV - Twente, AZ - Utrecht, Roda JC - RKC, Vitesse - Groningen, Heerenveen - Sparta. Zondag: ADO Den Haag - Ajax, Feyenoord - NAC, Heracles - NEC, Willem II - PSV.

EERSTE DIVISIE

Dordrecht - Zwolle 0-3, Fortuna S - Omniworld 2-2, Cambuur - Volendam 3-0, Eindhoven - Den Bosch 1-1, Excelsior - Helmond Sport 1-2, Telstar - RBC 2-2, FC Oss - De Graafschap 1-3, Veendam - MVV 1-0, Go Ahead - Emmen 0-2.

TOPSCORERS

1. De Leeuw (Veendam), Voskamp (Helmond Sport) 21, 3. Plet (Telstar) 20, 4. Caracciolo (Den Bosch), De Vries (Cambuur) 18.

PROGRAMMA

Vandaag: Cambuur - FC Oss. Morgen: Veendam - Omniworld.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: ASWH - Quick Boys 3-1, Caplle - TOGR 1-0, DOTO - Rijnsburgse Boys 0-3, Lisse - RVVH 0-0, Katwijk - ARC 1-4, Noordwijk - Ter Leede 2-2, Scheveningen - Barendrecht 1-1. Stand: Capelle 19-46, Barendrecht 19-44, Rijnsburgse Boys 17-32, ARC 20-32, Lisse 20-30, Katwijk 19-29, Noordwijk 19-27, Scheveningen 19-27, ASWH 19-24, Quick Boys 20-24, RVVH 20-23, Ter Leede 18-22, DOTO 20-11, TOGR 19-3.

Hoofdklasse B: Bennekom - Spakenburg 3-4, DOVO - Hoek 0-2, IJsselmeervogels - Leerdam 4-2, Jodan Boys - Sparta N 1-1, Kozakken Boys - GVVV 1-1, Odin'59 - Volendam 3-1, SDC Putten - Zwaluwen'30 0-2. Stand: IJsselmeervogels 21-48, Sparta N 20-43, Spakenburg 21-43, Hoek 20-34, GVVV 21-33, Zwaluwen'30 20-32, Kozakken Boys 21-29, Odin'59 21-26, Leerdam 19-23, SDC Putten 19-23, Jodan Boys 21-19, DOVO 21-17, Volendam 21-15, Bennekom 20-12.

Hoofdklasse C: Berkum - Hardenberg 0-2, Apeldoorn - ACV 0-0, Excelsior'31 - Genemuiden 1-2, Flevo Boys - Be Quick'28 2-0, Harkemase Boys - PKC'83 5-3, Nunspeet - WHC 1-3, Staphorst - Go Ahead Kampen 1-0. Stand: Excelsior'31 18-38, Harkemase Boys 18-36, Flevo Boys 18-35, ACV 18-28, Genemuiden 20-28, Apeldoorn 18-27, Berkum 19-25, Hardenberg 18-24, Staphorst 18-24, WHC 18-21, Be Quick'28 19-19, Nunspeet 19-17, PKC'83 17-15, Go Ahead Kampen 18-15.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: AFC - Hollandia 7-2, Argon - ADO'20 2-3, Elinkwijk - Chabab 1-1, Omniworld - Haaglandia 0-3, HBS - Feyenoord 2-0, VVSB - Hilversum 1-2, Westlandia - Tonegido 5-1. Stand: Hilversum 19-38, AFC 18-35, Haaglandia 21-34, Argon 20-33, VVSB 18-32, Hollandia 21-30, HBS 19-29, Elinkwijk 20-28, ADO '20 20-26, Chabab 20-23, Feyenoord 19-21, Westlandia 20-21, Tonegido 21-20, Omniworld 20-14,

Hoofdklasse B: Baronie - Rosmalen 3-0, DESK - UDI’19 0-3, EVV - Gemert 1-0, Papendrecht - Schijndel 2-1, Meerssen - Dijkse Boys 0-0, Venray - Cuijk 1-2, UNA - Oss'20 1-2. Stand: Gemert 21-41, Dijkse Boys 18-34, Baronie 19-33, JVC Cuyk 20-33, EVV 19-32, Venray 19-31, UNA 20-28, Meerssen 19-27, Schijndel 19-24, UDI'19 19-24, Papendrecht 20-24, DESK 19-19, Rosmalen 19-17, Oss'20 19-10.

Hoofdklasse C: Alcides - Be Quick 1887 1-1, De Treffers - Sneek Wit Zwart 0-0, Lienden - Quick'20 2-1, Rohda - HSC'21 0-0, Joure - Achilles'29 1-3, Babberich - Nieuw Buinen 2-3, WKE - Juliana'31 afg. Stand: De Treffers 20-45, FC Lienden 21-45, Achilles '29 19-42, Quick '20 17-29, Be Quick G. 20-29, WKE 17-28, Juliana'31 20-27, Rohda 20-26, Alcides 19-23, HSC'21 19-22, Sneek Wit Zwart 19-20, Nieuw Buinen 18-13, Babberich 17-11, SC Joure 18-3.

BUITENLAND

België

Play off 1: St. Truiden - Brugge 0-0, Kortrijk - Gent 1-2, Anderlecht - Zulte-Waregem 6-0. Stand: Anderlecht 1-38, Brugge 1-30, Gent 1-28, Kortrijk 1-23, St. Truiden 1-22, Z-Waregem 1-21.

Play-off 2, groep B: Standard Luik - Charleroi 2-0. Stand: Standard 1-3, Beerschot 0-0, Genk 0-0, Charleroi 1-0.

Duitsland

Bochum - Frankfurt 1-2, Bayern München - Stuttgart 1-2, Bremen - Nürnberg 4-2, Hannover'96 - Köln 1-4, Hertha BSC - Dortmund 0-0, Mainz'05 - Wolfsburg 0-2, Leverkusen - Schalke'04 0-2, Hoffenheim - Freiburg 1-1, Mönchengladbach - Hamburger SV 1-0. Stand: Schalke'04 28-58, Bayern München 28-56, Leverkusen 28-53, Dortmund 28-49, Bremen 28-48, HSV 28-44, Stuttgart 28-41, Frankfurt 28-41, Wolfsburg 28-40, Mainz'05 28-38, Hoffenheim 28-34, Mönchengladbach 28-34, Köln 28-31, Bochum 28-27, Nürnberg 28-25, Freiburg 28-24, Hannover'96 28-23, Hertha BSC 28-19.

Engeland

Birmingham - Arsenal 1-1, Chelsea - Aston Villa 7-1, Hull - Fulham 2-0, Tottenham - Portsmouth 2-0, West Ham - Stoke 0-1, Wolverhampton - Everton 0-0, Bolton - Manchester United 0-4, Burnley - Blackburn 0-1, Liverpool - Sunderland 3-0. Stand: Manchester United 32-72, Chelsea 32-71, Arsenal 32-68, Tottenham 31-58, Liverpool 32-54, Manchester City 30-53, Aston Villa 31-51, Everton 32-49, Birmingham 32-45, Blackburn 32-41, Stoke 31-39, Fulham 31-38, Sunderland 32-35, Wolverhampton 32-32, Bolton 32-32, Wigan 31-31, West Ham 32-27, Hull 31-27, Burnley 32-24, Portsmouth 32-13.

Frankrijk

Lyon - Grenoble 2-0, Nancy - Lens 5-1, Lorient - St. Etienne 4-0, Le Mans - Rennes 1-3, Paris SG - Boulogne 3-0, Toulouse - Nice 0-2, Lille - Montpellier 4-1. Stand: Bordeaux 28-56, Montpellier 30-56, Auxerre 29-55, Lyon 30-54, Lille 30-54, Marseille 28-53, Rennes 30-49, Lorient 30-46, Monaco 29-44, Valenciennes 29-41, Paris SG 30-40, Nancy 30-39, Toulouse 30-38, Sochaux 28-36, Lens 30-35, Nice 30-35, St. Etienne 30-29, Boulogne 30-23, Le Mans 29-21, Grenoble 30-15.

Italië

AS Roma - Internazionale 2-1, Palermo - Bologna 3-1, Verona - Parma 0-0, Fiorentina - Udinese 4-1, Juventus - Atalanta 2-1, Livorno - Bari 1-1, Napoli - Catania 1-0, Sampdoria - Cagliari 1-1, Siena - Genoa 0-0, AC Milan - Lazio 1-1. Stand: Internazionale 31-63, AS Roma 31-62, AC Milan 31-60, Palermo 31-51, Napoli 31-48, Juventus 31-48, Sampdoria 31-48, Fiorentina 31-44, Genoa 31-44, Bari 31-43, Parma 31-42, Cagliari 31-40, Chievo 31-38, Catania 31-35, Bologna 31-35, Lazio 31-33, Udinese 31-32, Atalanta 31-28, Siena 31-26, Livorno 31-25.

Schotland

Hearts - Rangers 1-4, Aberdeen - St. Mirren 2-1, Celtic - Kilmarnock 3-1, Dundee United - Motherwell 3-0, Falkirk - Hibernian 1-3, Hamilton - St. Johnstone 1-0. Stand: Rangers 29-70, Celtic 31-60, Dundee United 30-52, Hibernian 30-50, Motherwell 31-48, Hearts 31-40, St. Johnstone 30-35, Aberdeen 30-34, Hamilton 31-33, St. Mirren 31-27, Kilmarnock 31-26, Falkirk 31-22.

Spanje

Malaga - Tenerife 1-1, Mallorca - Barcelona 0-1, Zaragoza - Valencia 3-0, Deportivo - Getafe 1-3, Osasuna - Almeria 1-0, Espanyol - Gijon 1-0, Xerez - Valladolid 3-0, Villarreal - Sevilla 3-0, Real Madrid - Atletico Madrid 3-2. Stand: Real Madrid 29-74, Barcelona 29-74, Valencia 29-53, Mallorca 29-47, Sevilla 29-45, Bilbao 28-42, Deportivo 29-42, Villarreal 29-40, Getafe 29-40, Atletico Madrid 29-37, Gijon 29-36, Almería 29-36, Osasuna 29-34, Espanyol 29-33, Malaga 29-31, Santander 28-31, Zaragoza 29-29, Tenerife 29-25, Valladolid 29-24, Xerez 29-22.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden