nieuws28maandag

EREDIVISIE

FC Utrecht - AZ 1-0

PSV - Willem II 3-1

FC Twente - VVV 2-1

Ajax - ADO Den Haag 3-0

NAC - Feyenoord 0-2

NEC - Heracles 0-2

Sparta - Heerenveen 0-2

FC Groningen - Vitesse 1-0

RKC - Roda JC 4-1

OVERZICHT

FC Utrecht - AZ 1-0 (1-0). 14. Keller 1-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 22.000. Rode kaart: 90+4. Poulsen (AZ/2x geel). Gele kaart: Moreno, Schaars (AZ).

FC Utrecht: Vorm; Van der Maarel, Keller, Wuytens, Lensky; Silberbauer, Van Dijk, Mertens, Asare (87. Nesu); Mulenga, Van Wolfswinkel (90+3. Loval).

AZ: Didulica; Jaliens (74. Swerts), Moisander, Moreno, Poulsen; Wernbloom (60. Pellè), Luijckx (46. Lens), Schaars; Elm, Dembélé, El Hamdaoui.

PSV - Willem II 3-1 (3-0). 27. Bakkal 1-0, 32. Lazovic 2-0, 40. Afellay 3-0, 86. Demouge 3-1. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Dzsudzsák, Afellay (PSV), Livramento (Willem II).

PSV: Isaksson; Manolev, Ooijer, Rodríguez, Pieters; Afellay (78. Simons), Bakkal, Engelaar; Lazovic (81. Reis), Koevermans (68. Toivonen), Dzsudzsák.

Willem II: Aerts; Janse (46. Bruma), Biemans, Van der Heijden, Swinkels; Sheotahul, Kargbo, Boutahar (46. Livramento), Pereira (80. Waalkens), Zijler; Demouge.

FC Twente - VVV 2-1 (2-1). 3. Ahahaoui 0-1, 15. Ruiz 1-1, 26. Douglas 2-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 23.700. Gele kaart: Paauwe (VVV).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas, Kuiper; Brama, Perez (68. Tioté), Janssen; Ruiz (88. Wellington), Nkufo, Stoch (90. Parker).

VVV: Begois; Timisela, Van Kouwen (79. Van Dessel), Paauwe, Fleuren (72. Takak); Leemans, Honda, Auassar; Schaken, Calabro, Ahahaoui (68. Viana).

Ajax - ADO Den Haag 3-0 (1-0). 25. De Zeeuw 1-0, 71. Pantelic 2-0, 90. De Jong 3-0. Scheidsrechter: Allaerts (Bel). Toeschouwers: 44.190. Gele kaart: Enoh, Bakircioglu, Aissati (Ajax), Vicento (ADO Den Haag).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Emanuelson; Bakircioglu (46. Rommedahl), De Zeeuw, Enoh, Aissati (82. De Jong); Suarez, Cvitanich (64. Pantelic).

ADO Den Haag: Ditewig; Piqué (64. Schwiebbe), Horváth, Derijck, Van Hese; Immers, Buijs, Bosschaart (69. Van den Bergh); Verhoek (64. Vicento), Milic, Soltani.

NAC - Feyenoord 0-2 (0-0). 64. Slory 0-1, 90+3. Fer 0-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 17.750. Rode kaart: 89. Landzaat (Feyenoord/2x geel). Gele kaart: Fehér, Schilder (NAC), Tomasson, Leerdam, Fer (Feyenoord).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Penders, Zwaanswijk, Schilder; De Graaf (71. Gorter), Gilissen, Kwakman (80. Cairo); Leonardo, Amoah, Lurling (64. Kolkka).

Feyenoord: Van Dijk; Leerdam, Vlaar, Bahia, Van Bronckhorst; De Guzman (84. Hofland), Fer, Landzaat; Slory, Tomasson, Biseswar (71. Wijnaldum).

NEC - Heracles 0-2 (0-2). 9. Everton 0-1, 24. Dost 0-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 12.500. Rode kaart: 73. Ter Horst (Heracles). Gele kaart: Pothuizen, Wellenberg, Zomer, Vleminckx (NEC), Maertens, Schuurman (Heracles).

NEC: Babos; Wellenberg, Van Eijden, Zomer, El-Akchaoui; Kivuvu, Fejzullahu (77. Grot), Davids; Worm (30. Pothuizen), Vleminckx, El Kabir (83. Ali).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers (21. Schuurman), Maertens, Ter Horst, Looms; Quansah, Overtoom, Fledderus; Douglas (56. Hakola), Dost, Everton (75. Vejinovic).

Sparta - Heerenveen 0-2 (0-1). 45. Paulo Henrique 0-1, 73. Elm 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 10.057. Gele kaart: Adeleye, Rutjes (Sparta), Elm, Dingsdag, Janmaat (Heerenveen).

Sparta: Seliga; Viergever, Adeleye, Bakens (77. Dissels), Slijngard; Rutjes, Van Gessel (61. Falkenburg), Strootman; Denneboom (68. John), Bodul, Poepon.

Heerenveen: Vandenbussche; Breuer, Bak Nielsen (44. Janmaat), Dingsdag, Popov; Grindheim (88. Koning), Svec, Elm; Losada, Sibon (61. Papadopulos), Paulo Henrique.

FC Groningen - Vitesse 1-0 (1-0). 26. Holla 1-0. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 21.942. Gele kaart: Granqvist (FC Groningen), Claudemir, Molhoek, Büttner (Vitesse).

FC Groningen: Van Loo; De Roover, Svejdík, Granqvist, Stenman; Lovre (74. Matavz), Ajilore, Holla; Van de Laak, Pedersen (85. García), Enevoldsen (69. Zonneveld).

Vitesse: Velthuizen; Van der Struijk (87. Jenner), Sprockel, Van Diermen (83. Kaya), Büttner; Kolk, Claudemir (68. Stevanovic), Verhaegh, Hofs, Molhoek; Nilsson.

RKC - Roda JC 4-1 (2-1). 17. Janssen 0-1, 31. Idabdelhay 1-1, 45+2. Benschop 2-1, 56. Boerrigter 3-1, 82. Benson 4-1. Scheidsrechter: Winter. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Obodai, Varela (RKC), Linssen, De Fauw, Skoubo (Roda JC).

RKC: Wevers; Dustley Mulder, Gudde, Luirink, Colin (32. Benschop); Obodai, Berger, Varela; De Ceulaer, Idabdelhay (67. Lifondja), Boerrigter (73. Benson).

Roda JC: Castro; De Fauw, Addo (75. Bodor), Kah, De Jong; Janssen, Linssen, Hadouir, Sutchuin Djoum; Skoubo (62. Yulu Matondo), Junker.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 10, 2. Koevermans (PSV) 6, 3. El Hamdaoui (AZ), Tomasson (Feyenoord), Bakkal (PSV), Honda (VVV) 5.

PROGRAMMA

Woensdag: NEC - FC Utrecht. Vrijdag: Vitesse - Sparta. Zaterdag: ADO Den Haag - FC Groningen, AZ - NAC, Feyenoord - RKC, Willem II - NEC. Zondag: FC Utrecht - PSV, Heerenveen - VVV, Heracles - FC Twente, Roda JC - Ajax.

EERSTE DIVISIE

Volendam - Dordrecht 3-3, Emmen - Helmond Sport 1-3, Cambuur - RBC 1-1, Eindhoven - Telstar 1-2, Excelsior - Omniworld 2-0, Oss - MVV 3-2, Haarlem - Den Bosch 3-2, Go Ahead Eagles - Veendam 3-0, Fortuna Sittard - Zwolle 0-2, AGOVV - De Graafschap 2-2.

TOPSCORERS

1. Caracciolo (Den Bosch), Voskamp (Helmond Sport), Plet (Telstar) 7, 4. Van der Biezen (Go Ahead Eagles) 6.

PROGRAMMA

Vrijdag: De Graafschap - Dordrecht, Emmen - AGOVV, Excelsior - RBC, Den Bosch - Go Ahead Eagles, Oss - Veendam, Zwolle - MVV, Fortuna Sittard - Volendam, Helmond Sport - Omniworld, Cambuur - Eindhoven. Zondag: Telstar - Haarlem.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A:

Katwijk - Noordwijk 1-0, Rijnsburgse Boys - ASWH 3-2, Barendrecht - Quick Boys 2-0, RVVH - TOGR 2-0, ARC - Capelle 1-3, Ter Leede - Scheveningen 1-2, DOTO - Lisse 0-1. Stand: Capelle 4-12, ASWH 4-9, Rijnsburgse Boys 4-9, Barendrecht 4-7, ARC 4-7, RVVH 4-6, Ter Leede 4-6, Quick Boys 4-6, Katwijk 4-6, Scheveningen 4-5, Lisse 4-5, DOTO 4-1, Noordwijk 4-1, TOGR 4-0.

Hoofdklasse B:

Hoek - Jodan Boys 1-1, DOVO - Bennekom 2-1, Volendam - Sparta Nijkerk 1-3, SDC Putten - IJsselmeervogels 0-3, Spakenburg - GVVV 2-2, LRC Leerdam - Odin’59 4-4, Zwaluwen’30 - Kozakken Boys 3-5. Stand: IJsselmeervogels 4-10, Sparta Nijkerk 4-9, Spakenburg 4-7, GVVV 4-7, Kozakken Boys 4-7, Hoek 4-7, DOVO 4-7, Bennekom 4-6, Jodan Boys 4-5, LRC Leerdam 4-4, Zwaluwen’30 4-4, Odin’59 4-2, SDC Putten 4-1, Volendam 4-1.

Hoofdklasse C:

Genemuiden - Flevo Boys 0-3, ACV - Nunspeet 4-1, WHC - Go Ahead Kampen 4-3, Excelsior’31 - CSV Apeldoorn 4-1, Hardenberg - Staphorst 0-1, PKC’83 - Be Quick’28 5-0. Stand: Excelsior’31 4-10, PKC’83 3-9, ACV 3-7, WHC 4-7, Flevo Boys 4-6, Genemuiden 4-5, Staphorst 4-5, Berkum 3-4, Harkemase Boys 3-4, Hardenberg 4-4, Nunspeet 4-3, Go Ahead Kampen 4-2, CSV Apeldoorn 4-2, Be Quick’28 4-2.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A:

Hollandia - Omniworld 5-2, Hilversum - HBS 3-0, Argon - Elinkwijk 2-2, VVSB - AFC 1-2, Haaglandia - Tonegido 3-1, ADO’20 - Westlandia 1-1, Chabab - Feyenoord 0-1. Stand: AFC 4-12, Hilversum 4-9, Hollandia 4-9, ADO’20 4-7, Feyenoord 4-6, VVSB 4-5, HBS 4-5, Argon 4-4, Elinkwijk 4-4, Tonegido 4-4, Haaglandia 4-4, Westlandia 4-3, Chabab 4-2, Omniworld 4-1.

Hoofdklasse B:

EVV - Venray 1-4, OJC Rosmalen - Dijkse Boys 1-2, Gemert - Meerssen 5-2, DESK - UNA 1-6, UDI’19 - Papendrecht 5-1, Oss’20 - Baronie 0-1, JVC Cuijk - Schijndel 1-1. Stand: Dijkse Boys 4-10, Venray 4-10, Baronie 4-10, JVC Cuijk 4-8, Gemert 4-7, Schijndel 4-7, UDI’19 4-6, Meerssen 4-6, EVV 4-6, UNA 4-4, DESK 4-4, OJC Rosmalen 4-1, Oss’20 4-0, Papendrecht 4-0.

Hoofdklasse C:

Babberich - Joure 0-0, Nieuw Buinen - Alcides 0-2, Sneek Wit Zwart - WKE 1-1, Lienden - De Treffers 1-1, Quick’20 - Rohda Raalte 3-1, Achilles’29 - HSC’21 2-0, Juliana’31 - Be Quick 1887 0-1. Stand: Quick’20 4-10, Lienden 4-10, Achilles’29 4-9, WKE 4-8, Alcides 4-7, Sneek Wit Zwart 4-7, Be Quick 1887 4-6, De Treffers 3-5, Juliana’31 3-3, Rohda Raalte 4-2, Nieuw Buinen 4-2, Babberich 4-2, HSC’21 4-1, Joure 4-1.

BUITENLAND

België

Lokeren - Charleroi 4-1, Genk - Roeselare 1-1, Kortrijk - Standard 0-2, Westerlo - St. Truiden 2-0, Zulte-Waregem - Gent 3-1, Anderlecht - Beerschot 1-0, Moeskroen - Brugge 1-1. Stand: Anderlecht 9-20, Brugge 9-18, St. Truiden 9-17, Standard 9-17, Mechelen 8-15, Gent 9-14, Zulte-Waregem 9-12, Beerschot 9-12, Charleroi 9-11, Genk 9-11, Lokeren 9-10, Westerlo 9-10, Kortrijk 9-9, Cercle 8-8, Moeskroen 9-6, Roeselare 9-3.

Duitsland

Nürnberg - Bochum 0-1, Dortmund - Schalke’04 0-1, Frankfurt - Stuttgart 0-3, Köln - Leverkusen 0-1, Bremen - Mainz’05 3-0, Wolfsburg - Hannover’96 4-2, Hamburger SV - Bayern München 1-0, Freiburg - Mönchengladbach 3-0, Hoffenheim - Hertha BSC 5-1. Stand: Hamburger SV 7-17, Leverkusen 7-17, Hoffenheim 7-14, Schalke’04 7-13, Bremen 7-12, Wolfsburg 7-12, Bayern München 7-11, Mainz’05 7-11, Frankfurt 7-10, Freiburg 7-10, Stuttgart 7-8, Mönchengladbach 7-7, Bochum 7-7, Hannover’96 7-6, Dortmund 7-6, Nürnberg 7-5, Köln 7-4, Hertha BSC 7-3.

Engeland

Portsmouth - Everton 0-1, Blackburn - Aston Villa 2-1, Liverpool - Hull 6-1, Tottenham Hotspur - Burnley 5-0, Birmingham - Bolton 1-2, Stoke - Manchester United 0-2, Wigan - Chelsea 3-1, Fulham - Arsenal 0-1, Sunderland - Wolverhampton 5-2. Stand: Manchester United 7-18, Chelsea 7-18, Liverpool 7-15, Tottenham 7-15, Arsenal 6-12, Manchester City 5-12, Aston Villa 6-12, Sunderland 7-12, Everton 6-9, Wigan 7-9, Burnley 7-9, Stoke 7-8, Bolton 6-7, Birmingham 7-7, Blackburn 6-7, Wolverhampton 7-7, Fulham 6-6, West Ham 5-4, Hull 7-4, Portsmouth 7-0.

Frankrijk

Monaco - St. Etienne 1-2, Auxerre - Grenoble 2-0, Montpellier - Boulogne-sur-Mer 1-0, Nancy - Sochaux 2-1, Valenciennes - Marseille 3-2, Lorient - Paris SG1-1, Lyon - Toulouse 2-1, Lille - Nice 1-1, Le Mans - Lens 3-0, Bordeaux - Rennes 1-0. Stand: Bordeaux 7-19, Lyon 7-17, Marseille 7-14, Montpellier 7-14, Rennes 7-12, Paris SG 7-12, Monaco 7-12, Lorient 7-11, Nancy 7-10, Valenciennes 7-10, Toulouse 7-8, Auxerre 7-8, Lens 7-8, Boulogne - sur - Mer 7-8, Le Mans 7-7, St. Etienne 7-7, Lille 7-6, Sochaux 7-6, Nice 7-5, Grenoble 7-0.

Italië

Sampdoria - Internazionale 1-0, Livorno - Fiorentina 0-1, Juventus - Bologna 1-1, Lazio - Palermo 1-1, Parma - Cagliari 0-2, Udinese - Genoa 2-0, Napoli - Siena 2-1, Chievo - Atalanta 1-1, Catania - Roma 1-1, AC Milan - Bari 0-0. Stand: Sampdoria 6-15, Juventus 6-14, Internazionale 6-13, Fiorentina 6-13, Udinese 6-11, Genoa 6-10, Parma 6-10, Chievo 6-8, Roma 6-8, Lazio 6-8, AC Milan 6-8, Bari 6-7, Cagliari 6-7, Napoli 6-7, Palermo 6-6, Bologna 6-6, Siena 6-4, Catania 6-3, Atalanta 6-2, Livorno 6-2.

Schotland

St. Mirren - Celtic 0-2, Rangers - Aberdeen 0-0, Hearts - Hamilton 2-1, Motherwell - Hibernian 1-3, St. Johnstone - Dundee 2-3, Falkirk - Kilmarnock 0-0. Stand: Celtic 6-16, Rangers 6-12, Hibernian 6-12, Dundee 6-11, Aberdeen 6-9, Motherwell 6-9, Hearts 6-7, Kilmarnock 6-5, St. Mirren 6-5, Hamilton 6-4, Falkirk 6-3, St. Johnstone 6-3.

Spanje

Bilbao - Sevilla 0-4, Real Madrid - Tenerife 3-0, Malaga - Barcelona 0-2, Valencia - Atletico Madrid 2-2, Espanyol - Xerez 0-0, Osasuna - Gijon 1-0, Mallorca - Valladolid 3-0, Almeria - Santander 2-2, Zaragoza - Getafe 3-0, Deportivo - Villarreal 1-0. Stand: Real Madrid 5-15, Barcelona 5-15, Sevilla 5-12, Mallorca 5-10, Deportivo 5-9, Bilbao 5-9, Valencia 5-8, Zaragoza 5-7, Osasuna 5-7, Espanyol 5-7, Almeria 5-6, Getafe 5-6, Tenerife 5-6, Gijon 5-5, Santander 5-5, Valladolid 5-4, Malaga 5-3, Atletico Madrid 5-3, Villarreal 5-2, Xerez 5-1.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden