nieuws27woensdag

EREDIVISIE

Ajax - AZ 1-1

Heerenveen - FC Twente 1-1

Heracles - PSV 0-2

FC Groningen - Willem II 0-0

ADO Den Haag - Feyenoord 2-3

Vitesse - FC Utrecht 6-1

Roda JC - Volendam 1-1

NEC - NAC 2-3

Sparta - De Graafschap 0-0

OVERZICHT

Ajax - AZ 1-1 (0-1). 23. Lens 0-1, 87. Suarez 1-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 51.128. Rode kaart: 56. Schaars (AZ). Gele kaart: Anita, Suarez (Ajax), Lens, Pocognoli, Dembélé, Moisander (AZ). Bijzonderheid: 66. Suarez (Ajax) mist strafschop.

Ajax: Vermeer; Van der Wiel, Alderweireld, Oleguer (46. Vertonghen) en Vermaelen; Enoh, Anita (68. De Jong) en Aissati; Suarez, Cvitanich en Emanuelson (56. Sulejmani).

AZ: Didulica (72. Romero); Jaliens, Moisander, Klavan en Pocognoli (90. Swerts); Dembélé, Mendes da Silva, Schaars en Van der Velden; Vejinovic (60. Luijckx) en Lens.

SC Heerenveen - FC Twente 1-1 (0-0). 77. Paulo Henrique 1-0, 90. Janssen 1-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 26.000. Gele kaart: Sibon, Janmaat, Svec (SC Heerenveen), Wellenberg, Boschker (FC Twente).

SC Heerenveen: Vandenbussche; Janmaat, Bak Nielsen, Dingsdag en Jong-A-Pin; Svec, Roorda en Grindheim (46. Paulo Henrique); Beerens (71. Ingelsten), Sibon en Pranjic.

FC Twente: Boschker; Wellenberg (86. Vujicevic), Wisgerhof, Rajkovic en Braafheid; Brama (86. Gerritsen), Hersi en Janssen; Denneboom, N'Kufo en Elia.

Heracles - PSV 0-2 (0-1). 22. Dzsudzsak 0-1, 76. Koevermans 0-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Mendez, Dzsudzsak (PSV).

Heracles: Pieckenhagen; Boakye, Maertens, Wuytens en Breukers; Hakola, De Vries (77. Schulmeister), Van den Bergh, Fledderus en Overtoom; Dost.

PSV: Isaksson; Culina, Rodriguez, Marcellis en Salcido; Mendez, Afellay (67. Bakkal) en Simons; Amrabat, Toivonen (72. Koevermans) en Dzsudzsak.

FC Groningen - Willem II 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 21.737. Rode kaart: 89. Sankoh (FC Groningen). Gele kaart: Sankoh, Meerdink (FC Groningen).

FC Groningen: Luciano; De Roover, Sankoh, Granqvist en Svejdik; Meerdink, Holla, Lovre (73. Matavz) en Levtsjenko (67. Ajilore); Van de Laak en Kluin.

Willem II: Aerts; Janse, Biemans, Swinkels en Veloso; Kargbo, Musampa en Mourad (68. Schmeltz); Zijler, Demouge en Messoudi (68. Vorthoren).

ADO Den Haag - Feyenoord 2-3 (0-0). 62. Derijck 1-0, 64. Tomasson 1-1, 76. Tomasson 1-2, 81. Knopper 2-2, 82. Makaay 2-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 14.993. Gele kaart: Hoogendorp, Tillema (ADO Den Haag), Tiendalli, Landzaat (Feyenoord).

ADO Den Haag: Waterman; Tillema, Kum, Derijck en Piqué; Buijs (69. Horvath), Knopper, Rankovic (78. Milic) en Immers; Hoogendorp (71. Verhoek) en Powel.

Feyenoord: Van Dijk; Tiendalli, Bahia, Landzaat (82. Greene) en De Cler; Leerdam, Tomasson en Fer; Wijnaldum, Makaay en Biseswar (90. Slory).

Vitesse - FC Utrecht 6-1 (1-0). 45. Hofs 1-0, 61. Claudemir 2-0, 62. Claudemir 3-0, 65. Verhaegh 4-0, 70. Somers 4-1, 85 Büttner 5-1, 88. Van der Struijk 6-1. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 16.975. Gele kaart: Sprockel (Vitesse), Van Dijk, Somers (FC Utrecht).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel, Van Diermen en Kuiper; Claudemir (74. Büttner), Sansoni, Hofs en Molhoek; Van Wolfswinkel (64. Kolk) en Nilsson (82. Van der Struijk).

FC Utrecht: De Ruiter; Cornelisse, Keller, Dickoh (74. Wormgoor) en Nesu; Maguire, Van Dijk, Somers (74. George) en Caluwé; Van der Gun en Loval (64. Skoubo).

Roda JC - Volendam 1-1 (1-0). 26. Bodor 1-0, 83. Platje 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 17.400. Rode kaart: 40. Bodor (Roda JC), 47. De Wit (Volendam, 2x geel). Gele kaart: Delorge, Linssen (Roda JC), Bakens, Hofstede en De Lange (Volendam).

Roda JC: Castro; Linssen, De Fauw, Kah en De Jong; Delorge, Meeuwis (66. Lachambre) en Bodor; Janssen (86. Van Tornhout), Oper (46. Addo) en Cissé.

Volendam: Verhoeven; Maynard (46. Hofstede), Schilder, Bakens en Koning; De Lange, De Wit en Meijers; Van Dijk, Sheotahul (78. Platje) en Van Zaanen (64. Tuyp).

NEC - NAC 2-3 (1-1). 45. Schöne 1-0, 45. Kwakman 1-1, 47. Boukhari 1-2, 56. Schöne 2-2, 90. Lurling 2-3. Scheidsrechter: Burie (Belg). Toeschouwers: 12.250. Gele kaart: Van der Leegte, Ten Rouwelaar, Gilissen (NAC).

NEC: Babos; Fernandez, Pothuizen, Zomer en Davids; Kivuvu, Sibum en Schöne; Rommedahl (81. Goossens), Janssen (81. Tshibamba) en Ntibazonkiza.

NAC: Ten Rouwelaar; Gorter, Penders, Zwaanswijk en Mtiliga; Reuser (69. Kramer), Van der Leegte (60. Gilissen) en Kwakman; Cairo, Lurling en Boukhari.

Sparta - De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 10.598. Gele kaart: Slijngard, Godee, Touzani (Sparta), Hese, Schuurman, Meijer (De Graafschap).

Sparta: Ramos; Promes (82. Vermes), Adeleye, Touzani en Slijngard; Rutjes, Slot en Falkenburg (57. Van Bueren); Duplan, Poepon (52. Godee) en John.

De Graafschap: Heijblok; Nalbantoglu, Volmer, Hese (88. Drost) en Frünkel; Schuurman, Meijer, Van den Ouweland en Buijs; Oost (45. De Ridder) en Sahar.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax), El Hamdaoui (AZ) 22, 3. Berg (FC Groningen) 17, 4. N’Kufo (FC Twente), Pranjic (Heerenveen) 16.

PROGRAMMA

Zondag: FC Twente - AZ, FC Utrecht - Feyenoord, Volendam - FC Groningen, Heerenveen - ADO Den Haag, NAC - De Graafschap, PSV - NEC, Roda JC - Willem II, Sparta - Ajax, Vitesse - Heracles.

EERSTE DIVISIE

VVV - Haarlem 1-0, Dordrecht - Cambuur 1-0, Go Ahead Eagles - Veendam 2-1, Emmen - Den Bosch 0-1, Fortuna Sittard - RKC 2-1, Eindhoven - Zwolle 2-0, Telstar - MVV 1-2, TOP - Helmond Sport 1-2, AGOVV - RBC 2-0, Omniworld - Excelsior 1-1.

* kampioen en gepromoveerd naar de eredivisie.

TOPSCORERS

1. Calabro (VVV) 23, 2. Thiebaut (MVV) 19, 3. Koç (Eindhoven), Plet (Telstar) 18, 5. Ars (RBC) 17.

PROGRAMMA

Vrijdag: AGOVV - VVV, Veendam - Excelsior, Cambuur - Eindhoven, Den Bosch - Dordrecht, Omniworld - Telstar, Fortuna Sittard - MVV, Go Ahead Eagles - TOP, Haarlem - Emmen, Helmond Sport - Zwolle, RKC - RBC.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Katwijk - DOTO 3-0, Excelsior M - Scheveningen 1-2, Noordwijk - ARC 3-3, Barendrecht - Rijnsburgse Boys 0-1, ASWH - Lisse 3-1, Capelle - Quick Boys 2-1, Ter Leede - Heerjansdam 2-1. Stand: Rijnsburgse Boys 24-61, Capelle 24-49, Barendrecht 24-48, ASWH 24-44, Ter Leede 24-42, Katwijk 24-38, Quick Boys 24-35, Lisse 24-34, Noordwijk 24-25, Scheveningen 24-25, DOTO 24-25, Excelsior M 24-20, ARC 24-18, Heerjansdam 24-15.

Hoofdklasse B: DOVO - Spakenburg 0-3, Kozakken Boys - Sparta N 0-0, Volendam - Geinoord 6-1, Jodan Boys - Ajax 6-1, SDC Putten - Hoek 4-2, Zwaluwen’30 - Bennekom 3-0, IJsselmeervogels - GVVV 1-2. Stand: IJsselmeervogels 24-52, Hoek 24-41, GVVV 24-39, Spakenburg 24-37, Bennekom 24-37, Sparta N 24-36, Volendam 24-35, SDC Putten 24-32, Jodan Boys 24-30, Zwaluwen’30 24-30, Kozakken Boys 24-28, DOVO 24-27, Ajax 24-21, Geinoord 24-15.

Hoofdklasse C: Genemuiden - Berkum 1-1, WHC - Harkemase Boys 1-2, Be Quick’28 - Excelsior’31 2-0, Flevo Boys - PKC’83 3-1, ONS Sneek - Go Ahead K 1-1, Staphorst - Nunspeet 3-6, Oranje Nassau - Hardenberg 2-1. Stand: Harkemase Boys 24-54, Hardenberg 24-46, Nunspeet 24-41, WHC 24-37, Be Quick’28 24-36, Berkum 24-36, Flevo Boys 24-34, Go Ahead K 24-31, Excelsior’31 24-29, Genemuiden 24-28, ONS Sneek 24-27, Staphorst 24-26, PKC’83 24-23, Oranje Nassau 24-20. Harkemase Boys kampioen.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Hollandia - Elinkwijk 1-1, Hilversum - VUC 2-0, Omniworld - ADO’20 2-0, Argon - AFC 0-1, HBS - DWV 1-0, Haaglandia - Westlandia 2-1. Stand: Westlandia 22-42, Argon 22-40, Haaglandia 22-40, Hilversum 22-40, AFC 22-36, VVSB 22-33, Hollandia 22-30, ADO'20 23-30, Omniworld 22-28, HBS 23-28, VUC 22-21, Elinkwijk 22-21, DWV 22-11. DWV gedegradeerd.

Hoofdklasse B: EVV - UNA 2-1, Longa - Dijkse Boys 1-4, Rosmalen - Deurne 0-0, Gemert - Baronie 1-1, DESK - Venray 1-2, Schijndel - Meerssen 1-0, JVC Cuijk - Papendrecht 1-2. Stand: Gemert 24-48, Baronie 24-47, EVV 24-45, Dijkse Boys 24-39, UNA 24-37, Venray 24-32, DESK 24-32, Papendrecht 24-31, Meerssen 24-31, Deurne 24-30, Schijndel 24-30, JVC Cuijk 24-29, Rosmalen 24-22, Longa 24-10. Gemert kampioen, Longa gedegradeerd.

Hoofdklasse C: Sneek Wit Zwart - Babberich 2-3, WSV - De Treffers 0-3, Quick’20 - HSC’21 1-0, Be Quick 1887 - Germania 1-0, Achilles’29 - Alcides 2-0, De Bataven - Joure 0-3, Lienden - WKE 0-1. Stand: WKE 24-48, HSC'21 24-44, Achilles'29 24-44, De Treffers 24-44, Quick'20 23-43, Lienden 23-40, Be Quick 1887 24-31, Joure 24-30, Sneek Wit Zwart 24-27, Germania 24-25, WSV 24-24, Babberich 24-21, Alcides 24-20, De Bataven 24-16.

BUITENLAND

België

Germinal - Brugge 2-0, Standard - Mechelen 4-1, Anderlecht - Dender 4-0, Charleroi - Zulte-Waregem 1-0, Lokeren - Moeskroen 3-0, Kortrijk - Tubeke 2-2, Bergen - Westerlo 0-2, Roeselare - Gent 1-3, Cercle - Genk 1-2. Stand: Anderlecht 31-70, Standard 31-70, Brugge 31-56, Genk 31-50, Gent 31-53, Westerlo 31-49, Zulte-Waregem 31-48, Lokeren 31-48, Cercle 31-41, Moeskroen 31-41, Mechelen 31-40, Germinal 31-39, Charleroi 31-37, Kortrijk 31-32, Dender 31-31, Roeselare 31-30, Tubeke 31-22, Bergen 31-17.

Duitsland

Bayern München - Schalke’04 0-1, Leverkusen - Karlsruhe 0-1, Hannover’96 - Köln 2-1, Bremen - Bochum 3-2, Stuttgart - Frankfurt 2-0, Dortmund - Hamburg 2-0, Mönchengladbach - Bielefeld 1-1, Cottbus - Wolfsburg 2-0. Stand: Wolfsburg 29-57, Hertha BSC 29-55, Bayern München 29-54, Stuttgart 29-54, HSV 29-54, Schalke'04 29-49, Dortmund 29-49, Hoffenheim 29-45, Leverkusen 29-42, Bremen 29-39, Frankfurt 29-32, Köln 29-32, Hannover'96 29-32, Bochum 29-28, Cottbus 29-26, Bielefeld 29-25, Mönchengladbach 29-24, Karlsruhe 29-22.

Engeland

Manchester United - Tottenham 5-2, Everton - Manchester City 1-2, West Ham United - Chelsea 0-1, West Bromwich Albion - Sunderland 3-0, Fulham - Stoke City 1-0, Hull City - Liverpool 1-3, Bolton Wanderers - Aston Villa 1-1, Arsenal - Middlesbrough 2-0, Blackburn Rovers - Wigan 2-0. Stand: Manchester United 33-77, Liverpool 34-74, Chelsea 34-71, Arsenal 34-65, Aston Villa 34-55, Everton 34-53, Fulham 34-47, West Ham 34-45, Manchester City 34-44, Tottenham 34-44, Wigan 33-41, Stoke City 34-39, Bolton 34-38, Portsmouth 33-37, Blackburn 34-37, Sunderland 34-35, Hull City 34-34, Middlesbrough 34-31, Newcastle 33-30, West Bromwich 34-28.

Frankrijk

Lyon - Paris SG 0-0, Auxerre - Caen 2-1, Le Havre - Grenoble 0-1, Nancy - Nantes 2-0, Sochaux - Valenciennes 1-1, Toulouse - Lorient 1-1, Le Mans - Monaco 0-1, Nice - St. Etienne 3-1. Lille - Marseille 1-2. Stand: Marseille 33-67, Bordeaux 32-62, Lyon 33-61, Paris SG 33-60, Toulouse 33-57, Lille 33-56, Rennes 32-51, Nice 33-47, Monaco 33-43, Auxerre 33-43, Grenoble 33-41, Lorient 33-39, Nancy 33-39, Le Mans 33-38, Valenciennes 33-37, Sochaux 33-33, Nantes 33-33, St. Etienne 33-32, Caen 33-31, Le Havre 33-21.

Italië

Chievo - Udinese 1-2, Fiorentina - Roma 4-1, AC Milan - Palermo 3-0, Lazio - Atalanta 0-1, Sampdoria - Cagliari 3-3, Torino - Siena 1-0, Bologna - Genoa 2-0, Lecce - Catania 2-1, Reggina - Juventus 2-2, Napoli - Internazionale 1-0. Stand: Internazionale 33-74, AC Milan 33-67, Juventus 33-65, Fiorentina 33-58, Genoa 33-57, Roma 33-52, Cagliari 33-49, Palermo 33-49, Lazio 33-47, Udinese 33-45, Atalanta 33-44, Napoli 33-42, Sampdoria 33-41, Catania 33-40, Siena 33-37, Chievo 33-34, Torino 33-30, Bologna 33-29, Lecce 33-27, Reggina 33-24.

Spanje

Almeria - Numancia 2-1, Malaga - Deportivo 1-1, Valencia - Barcelona 2-2, Bilbao - Santander, Espanyol - Betis, Valladolid - Osasuna, Recreativo - Mallorca, Getafe - Villarreal, Sevilla - Real Madrid 2-4, Atletico Madrid - Gijon. Stand: Barcelona 33-82, Real Madrid 33-78, Sevilla 33-57, Valencia 33-56, Villarreal 33-55, Atletico Madrid 33-52, Malaga 33-51, Deportivo 33-50, Mallorca 33-42, Valladolid 33-41, Bilbao 33-40, Almería 33-40, Santander 33-39, Betis 33-37, Osasuna 33-36, Espanyol 33-35, Getafe 33-34, Gijon 33-33, Recreativo 33-30, Numancia 33-28.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden