nieuws27maandag

EREDIVISIE

FC Groningen - Sparta 3-0

FC Utrecht - NAC 0-0

AZ - Volendam 3-0

PSV - Roda JC 2-3

Ajax - NEC 2-0

Feyenoord - Heerenveen 2-2

Willem II - De Graafschap 1-1

Vitesse - FC Twente 0-2

Heracles - ADO Den Haag 3-1

OVERZICHT

FC Groningen - Sparta 3-0 (3-0). 4. Andersson 1-0, 20. Andersson 2-0, 34. Berg 3-0. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 21.735.

FC Groningen: Da Silva; De Roover (61. Svejdik), Granqvist, Sankoh en Stenman; Holla (78. Metaj), Ajilore en Lovre; Andersson (53. Garcia), Berg en Powel.

Sparta: Wapenaar; Vermes, Knol, Adeleye en Slijngard; Van Gessel (10. Van Bueren/46. Falkenburg), Slot en Strootman; Dissels (73. Duplan), Rose en John.

FC Utrecht - NAC 0-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 19.600. Gele kaart: Silberbauer (FC Utrecht), Penders, Reuser, Fehér, Kwakman (NAC).

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Schut, Dickoh (35. Keller) en Nesu; Van Dijk, Silberbauer en Caluwé; Boussaboun, Loval en Cziommer (85. George).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Zwaanswijk, Penders en Mtiliga; Van der Leegte, Reuser (87. Elshot) en Kwakman; Kolkka (74. Gorter), Amoah en Lurling (56. De Graaf).

AZ - Volendam 3-0 (1-0). 15. Martens 1-0, 76. El Hamdaoui 2-0, 82. Martens 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 16.413. Gele kaart: Koning (FC Volendam).

AZ: Romero; Mendes da Silva, Jaliens, Moreno en Moisander; Van der Velden (83. Lens), De Zeeuw, Schaars (85. Koenders) en Martens; Pellè (72. Holman) en El Hamdaoui.

Volendam: Verhoeven; Koning, Boots, Bakens en Meijers; De Lange, Hofstede en Smit (46. Yildiz); Sheotahul, Tuyp (83. Narsingh) en Van Dijk (29. Platje).

PSV - Roda JC 2-3 (0-1). 20. Hadouir 0-1, 54. Oper 0-2, 60. Dzsudzsak 1-2, 65. Bodor 1-3, 79. Lazovic 2-3. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 33.500. Gele kaart: Dzsudzsak, Simons (PSV).

PSV: Isaksson; Marcellis, Rodriguez, Brechet (39. Dzsudzsak) en Salcido; Mendez (75. Nijland), Simons, Bakkal en Wuytens; Koevermans en Amrabat (37. Lazovic).

Roda JC: Castro; Saeijs, De Fauw, Kah en De Jong; Vormer, Meeuwis, Hadourir (85. Linssen) en Bodor; Oper (78. Yulu-Matondo) en Cissé (90. De Man).

Ajax - NEC 2-0 (1-0). 44. Huntelaar 1-0, 73. Suarez 2-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 48.522. Gele kaart: Vermaelen (Ajax), Wisgerhof (NEC).

Ajax: Vermeer; Van der Wiel, Oleguer, Vermaelen en Emanuelson; Gabri (42. De Jong), Lindgren en Vertonghen; Suarez (87. Schilder), Huntelaar en Cvitanich (13. Leonardo).

NEC: Babos; Fernandez, Wisgerhof, Zomer en El-Akchaoui; Sibum (60. Kivuvu), Radomski, Schöne en Davids (60. Bouaouzan); Janssen en Ntibazonkiza.

Feyenoord - SC Heerenveen 2-2 (0-1). 35. Henrique 0-1, 48. Pranjic 0-2, 70. Makaay 1-2, 90. Mols 2-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 45.500. Gele kaart: Bahia, Van Bronckhorst, Fer (Feyenoord), Vüyrynen, Vandenbussche, Breuer (SC Heerenveen).

Feyenoord: Timmer; Greene (67. Tiendalli), Hofland, Bahia en De Cler (77. Janota); Wijnaldum, Bruins (59. Mols), Fer en Van Bronckhorst; Makaay en Biseswar.

SC Heerenveen: Vandenbussche; Breuer, Bak Nielsen, Dingsdag en Jong-A-Pin; Grindheim (80. Svec), Vüyrynen en Pranjic; Beerens, Sibon (72. Popov) en Henrique (61. Kalou).

Willem II - De Graafschap 1-1 (0-1). 17. Oost 0-1, 68. Demouge 1-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 12.300. Gele kaart: Schenkel, Van Eijden (Willem II), Assaïdi, Meijer (De Graafschap). Bijzonderheden: 33. Oost (De Graafschap) mist strafschop, 36. Demouge (Willem II) mist strafschop.

Willem II: Aerts; Janse, Schenkel (31. Van Eijden), Swinkels en Veloso (67. Mourad); Gregoire, Mathijssen, Akgün en Kargbo; Deul (60. Zijler) en Demouge.

De Graafschap: Heijblok; Schuurman, Hese, Volmer en Fung a Wing; Van den Ouweland, Meijer (65. Buijs) en Jungschlüger; Den Ouden (86. Robbemond), Oost en Assaïdi (56. De Ridder).

Vitesse - FC Twente 0-2 (0-1). 10. Arnautovic 0-1, 69. Arnautovic 0-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 17.136. Gele kaart: Verhaegh (Vitesse), Elia, Stam, Heubach en Arnautovic (FC Twente).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Van der Struijk, Sansoni en Drost (79. Pryor); Claudemir, Hofs, Molhoek (72. Kaya) en Büttner (46. Tarvajürvi); Kolk en Van Wolfswinkel.

FC Twente: Boschker; Stam, Wielaert, Douglas en Heubach; Brama, Hersi (61. Wellenberg) en Tioté; Arnautovic (90. Chery), N'Kufo en Elia (82. Huysegems).

Heracles - ADO Den Haag 3-1 (2-0). 14. Everton 1-0, 40. Everton 2-0, 65. Van den Berg 3-0, 82. Horvath 3-1. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 8402. Gele kaart: Van den Bergh (Heracles), Tillema (ADO Den Haag).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Klavan en Looms; De Vries, Van den Bergh (86. Smit) en Bridji (30. Bajer); Douglas, Everton en Overtoom (74. Shayesteh).

ADO Den Haag: Zwinkels; Tillema, Horvath, El Moussaoui en Bosschaart; Knopper, Resodihardjo, Rankovic, Immers, Soltani (46. Meric); Caracciolo (46. Verhoek).

TOPSCORERS

1. El Hamdaoui (AZ), Amoah (NAC) 9, 3. Pranjic (Heerenveen), Demouge (Willem II) 8, 5. Berg (FC Groningen) 6, 6. Afellay (PSV) 5, 7. Andersson (FC Groningen), Elia (FC Twente), Tomasson (Feyenoord) 4.

PROGRAMMA

Morgen: ADO Den Haag - PSV, Roda JC - AZ, Volendam - Willem II. Woensdag: Heerenveen - Vitesse, Heracles - Ajax, NAC - Twente, NEC - Groningen, Sparta - Feyenoord. Donderdag: De Graafschap - Utrecht.

Zaterdag: Twente - Ajax, NAC - Groningen, PSV - Willem II, Heerenveen - AZ. Zondag: Roda JC - Feyenoord, Vitesse - ADO Den Haag, Sparta - NEC, Utrecht - Heracles, Volendam - De Graafschap.

EERSTE DIVISIE

Dordrecht - Fortuna S 3-0, MVV - Omniworld 2-1, RBC - Cambuur 1-2, Emmen - AGOVV 2-3, Den Bosch - Eindhoven 0-2, Zwolle - RKC 1-1, VVV - Veendam 1-0, Helmond Sport - Haarlem 1-1, Excelsior - TOP 2-1, Telstar - Go Ahead Eagles 4-1.

TOPSCORERS

1. Koc (Eindhoven) 10, 2. Plet (Telstar), Calabro (VVV) 8, 4. Ars (RBC), Berger (RKC) 7, 6. Mertens (AGOVV), Hemmen (Veendam), Stroeve (Emmen), Thiebaut (MVV), Maachi, Ter Heide (Cambuur) 6.

PROGRAMMA

Vrijdag: AGOVV - MVV, Cambuur - TOP, Den Bosch - RBC, Fortuna S - Telstar, Go Ahead Eagles - Dordrecht, Haarlem - Zwolle, Helmond Sport - Excelsior, Omniworld - VVV, RKC - Emmen, Veendam - Eindhoven.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Lisse - Quick Boys 5-4, Katwijk - Excelsior M 1-0, Noordwijk - ASWH 1-2, Heerjansdam - Capelle 0-3, Scheveningen - Rijnsburgse Boys 1-4, ARC - Barendrecht 2-3, DOTO - Ter Leede 2-0. Stand: Rijnsburgse Boys 7-19, Capelle 6-14, Katwijk 7-14, Barendrecht 7-13, Quick Boys 7-12, Lisse 6-11, Ter Leede 7-11, ASWH 6-10, ARC 7-7, DOTO 7-7, Noordwijk 7-6, Scheveningen 6-3, Heerjansdam 7-3, Excelsior M 7-3.

Hoofdklasse B: Hoek - DOVO 1-0, GVVV - Sparta N 4-0, Volendam - IJsselmeervogels 3-1, SDC Putten - Zwaluwen’30 1-4, Geinoord - Jodan Boys 1-2, Spakenburg - Kozakken Boys 3-4, Bennekom - Ajax 2-1. Stand: IJsselmeervogels 7-16, GVVV 7-13, Bennekom 7-12, Spakenburg 7-11, Hoek 7-11, Kozakken Boys 7-10, Zwaluwen'30 7-10, Jodan Boys 7-10, DOVO 7-10, Volendam 7-8, SDC Putten 7-8, Sparta N 7-8, Ajax 7-6, Geinoord 7-3.

Hoofdklasse C: Genemuiden - Staphorst 1-1, Hardenberg - ONS Sneek 2-0, Harkemase Boys - Excelsior’31 3-1, Nunspeet - PKC’83 1-1, Oranje Nassau - WHC 0-1, Go Ahead K - Flevo Boys 5-1, Berkum - Be Quick’28 1-2. Stand: Harkemase Boys 7-16, HHC 7-16, Go Ahead K 7-13, Nunspeet 7-11, WHC 7-11, Be Quick'28 6-10, Excelsior'31 7-10, Berkum 6-8, PKC'83 7-8, Genemuiden 7-8, ONS Sneek 7-8, Staphorst 7-8, Flevo Boys 7-7, Oranje Nassau 7-0.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: VUC - Türkiyemspor uitg, Omniworld - Hollandia 0-2, Elinkwijk - DWV 0-0, Argon - Haaglandia 1-2, Westlandia - VVSB 1-0, ADO’20 - Hilversum afg, AFC - HBS 2-2. Stand: Westlandia 7-19, AFC 7-13, Argon 7-11, Hollandia 7-11, VVSB 6-10, Omniworld 7-10, ADO'20 5-9, VUC 6-9, Hilversum 6-9, Haaglandia 7-8, Elinkwijk 7-8, Türkiyemspor 6-6, HBS 7-4, DWV 7-3.

Hoofdklasse B: Venray - Cuijk 3-6, Baronie - Papendrecht 3-1, Rosmalen - Gemert 0-0, UNA - DESK 3-0, Deurne - Schijndel 1-1, EVV - Longa 4-1, Dijkse Boys - Meersen 3-1. Stand: JVC Cuijk 7-19, Baronie 7-16, EVV 7-14, UNA 7-13, Gemert 7-11, Dijkse Boys 7-11, Venray 7-10, DESK 7-10, Papendrecht 7-8, Rosmalen 7-6, Schijndel 7-5, Deurne 7-4, Meerssen 7-4, Longa 7-2.

Hoofdklasse C: Babberich - De Bataven 2-0, Sneek Zwart Wit - WSV 4-1, WKE - Joure 4-0, De Treffers - Alcides 1-1, Be Quick 1887 - Lienden 2-0, Germania - Quick’20 1-1, HSC’21 - Achilles’29 1-0. Stand: HSC'21 7-19, De Treffers 7-14, Quick'20 7-12, Be Quick G 7-12, WKE 6-11, Lienden 6-11, Sneek Wit Zwart 7-9, Alcides 7-8, Achilles'29 6-7, WSV 6-7, Babberich 6-6, Germania 7-6, Joure 6-3, De Bataven 7-2.

BUITENLAND

België

Kortrijk - Moeskroen 2-2, Cercle - Dender 1-2, Anderlecht - Mechelen 7-1, Charleroi - Lokeren 1-1, Westerlo - Tubeke 4-1, Roeselare - Zulte-Waregem 0-3, Bergen - Beerschot 0-0, Gent - Brugge 3-0, Genk - Standard 0-0. Stand: Standard 9-20, Anderlecht 9-19, Brugge 8-17, Moeskroen 9-17, Westerlo 9-17, Genk 9-17, Gent 9-15, Lokeren 9-14, Zulte-Waregem 8-13, Kortrijk 9-12, Charleroi 9-11, Cercle 9-10, Bergen 9-8, Dender 9-8, Mechelen 9-8, Germinal 9-8, Tubeke 9-4, Roeselare 9-2.

Duitsland

Leverkusen - Köln 2-0, Bayern München - Wolfsburg 4-2, Schalke’04 - Bielefeld 0-0, Mönchengladbach - Karlsruher SC 1-0, Hannover’96 - Bremen 1-1, Cottbus - Frankfurt 2-3, Dortmund - Hertha BSC 1-1, Stuttgart - Bochum 2-0, Hoffenheim - Hamburger SV 3-0. Stand: Hoffenheim 9-19, Leverkusen 9-18, HSV 9-17, Stuttgart 9-16, Bayern München 9-15, Hertha BSC 9-15, Schalke '04 9-14, Dortmund 9-14, Wolfsburg 9-13, Bremen 9-13, FC Köln 9-13, Frankfurt 9-9, Karlsruhe 9-9, Hannover '96 9-9, Bochum 9-7, Bielefeld 9-7, Borussia M. 9-7, Cottbus 9-5.

Engeland

Everton - Manchester United 1-1, Sunderland - Newcastle 2-1, West Bromwich - Hull City 0-3, Blackburn - Middlesbrough 1-1, Chelsea - Liverpool 0-1, Tottenham - Bolton 2-0, Manchester City - Stoke City 3-0, Wigan - Aston Villa 0-4, West Ham - Arsenal 0-2, Porstmouth - Fulham 1-1. Stand: Liverpool 9-23, Chelsea 9-20, Hull City 9-20, Arsenal 9-19, Aston Villa 9-17, Manchester United 8-15, Portsmouth 9-14, Manchester City 9-13, Sunderland 9-12, West Ham 9-12, Blackburn 9-12, Middlesbrough 9-10, West-Bromwich 9-10, Everton 9-9, Wigan 9-8, Fulham 8-8, Bolton 9-8, Stoke City 9-7, Newcastle 9-6, Tottenham 9-5.

Frankrijk

Auxerre - Lyon 0-0, Le Havre - Valenciennes 2-1, Lille - Caen 2-2, Rennes - Le Mans 2-2, Nice - Bordeaux 2-2, Lorient - Nantes 3-0, Toulouse - Monaco 0-0, St. Etienne - Grenoble 0-2, Nancy - Sochaux 1-1, Marseille - Paris SG 2-4. Stand: Lyon 10-21, Marseille 10-19, Le Mans 10-18, Bordeaux 10-18, Toulouse 10-18, Paris SG 10-17, Grenoble 10-17, Lille 10-16, Rennes 10-15, Nice 10-15, Caen 10-13, Auxerre 10-12, Monaco 10-10, St. Etienne 10-10, Nantes 10-10, Nancy 10-9, Lorient 10-9, Le Havre 10-8, Valenciennes 10-7, Sochaux 10-6.

Italië

Siena - Catania 1-1, Juventus - Torino 1-0, Lazio - Napoli 0-1, Sampdoria - Bologna 2-0, Udinese - AS Roma 3-1, Inter - Genua 0-0, Cagliari - Chievo 2-0, Atalanta - AC Milan 0-1, Reggina - Lecce 2-0, Palermo - Fiorentina 1-3. Stand: Udinese 8-17, Internazionale 8-17, Napoli 8-17, AC Milan 8-16, Fiorentina 8-16, Catania 8-15, Lazio 8-13, Genoa 8-13, Atalanta 8-13, Juventus 8-12, Palermo 8-12, Siena 8-9, Lecce 8-9, Sampdoria 8-7, AS Roma 8-7, Cagliari 8-7, Bologna 8-6, Chievo 8-6, Torino 8-5, Reggina 8-5.

Schotland

Hamilton - Rangers 1-3, Celtic - Hibernian 4-2, Hearts - Aberdeen 1-1, Dundee United - St. Mirren 2-0, Kilmarnock - Falkirk 1-2, Inverness - Motherwell 1-2. Stand: Celtic 10-25, Glasgow Rangers 9-22, Kilmarnock 10-16, Dundee United 9-14, Hearts 10-14, Hibernian 10-14, Motherwell 10-13, Aberdeen 10-11, St. Mirren 10-11, Inverness 10-10, Falkirk 10-10, Hamilton 10-9.

Spanje

Osasuna - Betis 0-2, Barcelona - Almeria 5-0, Deportivo - Gijon 0-3, Sevilla - Malaga 0-1, Mallorca - Espanyol 3-0, Numancia - Santander 2-1, Huelva - Valencia 1-1, Getafe - Valladolid 1-0, Villareal - Atletico Madrid 4-4, Real Madrid - Bilbao 3-2. Stand: Valencia 8-20, Barcelona 8-19, Real Madrid 8-19, Villarreal 8-18, Sevilla 8-17, Malaga 8-13, Getafe 8-12, Mallorca 8-11, Almeria 8-11, Atletico Madrid 8-10, Espanyol 8-9, Deportivo 8-9, Gijon 8-9, Betis 8-8, Valladolid 8-7, Numancia 8-7, Santander 8-6, Recreativo 8-6, Bilbao 8-5, Osasuna 8-4.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden