nieuws26maandag

LOTTO

Winnende getallen: 1-18-24-30-36-43. Kleur: groen. Euroloterij: 721775.

TOTO

Winnend rijtje: 1-1-3-3-3-3-2-2-1-3-2-3-1.

BADMINTON

Eredivisie: Duinwijck - Amersfoort 6-2, Velo - Van Zijderveld 2-6, Smashing - Almere 4-4, Victoria - Culemborg 4-4. Stand: Duinwijck 14-89, Velo 14-79, Van Zijderveld 14-74, Amersfoort 14-67, Almere 14-55, Smashing 14-43, Victoria 14-22, Culemborg 14-19.

BASKETBAL

Eredivisie mannen: Den Helder - Den Bosch 60-97, Weert - Leiden 74-72, Amsterdam - Leeuwarden 106-76, Zwolle - Bergen op Zoom 70-84. Stand: Amsterdam 23-40, Groningen 23-30, Den Bosch 23-28, Nijmegen 23-28, Rotterdam 22-24, Bergen op Zoom 23-24, Zwolle 23-18, Weert 21-16, Leeuwarden 23-16, Leiden 22-14, Den Helder 22-10.

Eredivisie vrouwen: Binnenland - Lions 44-70, DAS - Jumpers 77-63, Grasshoppers - Donar 60-69, Lely - Leiderdorp 68-61, Den Helder - Leidsche Rijn 87-59. Stand: Den Helder 15-30, Lions 14-24, DAS 14-18, Jumpers 14-18, Leidsche Rijn 14-12, Lely 15-12, Donar 14-10, Rotterdam 14-8, Grasshoppers 14-6, Leiderdorp 14-4.

HANDBAL

Eredivisie mannen: Sittardia - Volendam 31-32, E en O - Nieuwegein 26-27, Hellas - Rotterdam 28-24, Quintus - V en L 21-21, Aalsmeer - Bevo 25-23. Stand: Aalsmeer 16-29, Volendam 15-28, Bevo 16-22, Sittardia 15-18, Hellas 16-18, V en L 15-13, E en O 16-13, Quintus 15-12, Nieuwegein 15-9, Rotterdam 16-8, Tachos 15-0.

Eredivisie vrouwen: VOC - SEW 29-19, Nieuwegein - Hellas 31-30, BFC - Quintus 24-34, Kwiek - E en O 25-14, Fortissimo - V en L 23-18. Stand: VOC 18-34, Handbalacademie 16-28, Quintus 17-26, Fortissimo 18-23, Hellas 17-22, Nieuwegein 17-19, SEW 16-18, Dalfsen 16-15, Wings 17-9, E en O 15-8, Kwiek 18-8, V en L 16-4, BFC 17-4.

KORFBAL

League: Deetos - TOP 19-24, DOS'46 - PKC 23-15, Fortuna - AKC 34-16, Dalto - Blauw Wit 30-15. Stand: DOS'46 9-18, Dalto 9-13, Fortuna 9-12, Koog Zaandijk 9-12, Nic 9-10, PKC 9-10, Blauw Wit 9-6, TOP 9-5, Deetos 9-4, AKC 9-0.

KUNSTRIJDEN

Helsinki. EK.

Vrouwen, eindstand na vrije kür: 1. Lepistö (Fin) 167,32 punten, 2. Kostner (Ita) 165,42, 3. Pöykiö (Fin) 156,31, 22. Gijsman 103,28.

IJsdansen, eindstand na vrije dans: 1. Chochlova/Novitski (Rus) 196,91 punten, 2. Faiella/Scalli (186,17), 3. Kerr/Kerr (185,20).

PAARDENSPORT

Amsterdam. Jumping Amsterdam.

Grote Prijs Amsterdam: 1. Twomey (Ier) Je t'Aime Flamenco 0-39,19, 2. Govoni (Ita) Zamar Love Affair 0-40,06, 3. Vrieling (Ned) VDL Orame 0-40,07, 4. Taken (Ned) Rendez-Vous 0-41,15, 5. Bruggink (Ned) Primeval Wings 0-41,68, 6. Johansson (Zwe) Saint Amour 4-40,90.

Dressuur, kür op muziek, kwalificatie wereldbeker: 1. Van Grunsven (Ned) IPS Painted Black 81,25 procent, 2. Werth (Dui) Warum Nicht FRH 78,75, 3. Minderhoud (Ned) Exquis Nadine 77,55, 4. Kyrklund (Fin) Max 77,20, 5. Haazen (Ned) Nartan 76,95, 6. Bechtolsheimer (GBr) Andretti H 75,05; 11. Marijnissen/Moedwil 70,80, 12. Marlies van Baalen/BMC Kigali 70,40, 14. Collins-Strijk/On Top 69,55. Stand WB: 1. Minderhoud 68, 2. Cornelissen (Ned), Werth 60, 4.Haazen 54, 5. Laarakkers (Ned), Theodorescu (Dui) 42..

RUGBY

Ereklasse: Etten Leur - Hilversum 3-64, Eemland - DIOK 14-58, Amsterdam - DSR-C 15-8, 't Gooi - Castricum 25-8, The Dukes - Den Haag 12-0. Stand: Hilversum 13-50, 't Gooi 12-50, DIOK 11-41, The Dukes 11-37, Den Haag 12-35, Amsterdam 13-31, Castricum 12-30, Etten Leur 13-8, Eemland 13-6, DSR-C 10-2.

SCHAATSEN

Utrecht. Marathon finale Essent-Cup.

Mannen (100 ronden): 1. Heideman, 2. Timmerman, 3. Stroetinga, 4. Berga, 5. Huisman. Eindklassement: 1. Bob de Vries 198 punten, 2. Michaud 182, 3. Stroetinga 144.

Vrouwen (60 ronden): 1. Zielman, 2. Witty, 3. Elma de Vries, 4. Bekkering. Eindklassement: 1. Huisman 213, 2. Sterk 207, 3. Zielman 168.

SCHAKEN

Wijk aan Zee. Corus-schaaktoernooi.

Zevende ronde: Ivantsjoek (Oek) - Movsesian (Slw) 0-1, Karjakin (Oek) - Aronian (Arm) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Kamsky (VSt) - Stellwagen (Ned) 1/2-1/2, Adams (Eng) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Domiguez (Cub) - Wang Yue (Chn), Morozevitsj (Rus) - Smeets (Ned) 1-0.

Achtste ronde: Movsesian - Smeets 1/2-1/2, Wang - Morozevitsj 1-0, Radjabov - Dominguez 1/2-1/2, Stellwagen - Adams 1/2-1/2, Carlsen - Kamsky 1/2-1/2, Aronian - Van Wely 1/2-1/2, Ivantsjoek - Karjakin 1-0. Stand: 1. Movsesian 5, 2. Aronian, Karjakin, Dominguez, Radjabov 4,5. 6. Carlsen, Van Wely, Kamsky, Adams, Smeets 4, 11. Stellwagen, Ivantsjoek, Wang 3,5, 14. Morozevitsj 2,5.

TAFELTENNIS

Eredivisie mannen: DTK'70 - Westa 1-6, Smash'70 - Messchendorp 4-3, Heerlen - FVT 0-7. Stand: Westa 2-10, FVT 1-7, Smash'70 2-7, DTK'70 2-6, Messchendorp 1-3, Scylla 1-2, Pecos 0-0, Heerlen 1-0.

Eredivisie vrouwen: Heerlen - Swift 7-0, Amsterdam'78 - FVT 3-4, SKF - Den Helder 2-5, Westa - Heerlen . Stand: Den Helder 2-11, SKF 2-8, Heerlen 1-7, Westa 1-7, FVT 2-5, Amsterdam'78 2-4, De Treffers 0-0, Swift 2-0.

TENNIS

Melbourne. Australian Open.

Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/1) - Haas (Dui) 6-4 6-2 6-2, Murray (GBr/4) - Melzer (Oos) 7-5 6-0 6-3, Tsonga (Fra/5) - Sela (Isr) 6-4 6-2 1-6 6-1, Simon (Fra/6) - Ancic (Kro) 7-6 (2) 6-4 6-2, Blake (VSt/9) - Andrejev (Rus/18) 6-3 6-2 3-6 6-1, Monfils (Fra/12) - Almagro (Spa/17) 6-4 6-3 7-5, Gonzalez (Chl/13) - Gasquet (Fra/24) 3-6 3-6 7-6 (10) 6-2 12-10. Vierde ronde: Federer (Zwi/2) - Berdych (Tsj/20) 4-6 6-7 (4) 6-4 6-4 6-2, Roddick (VSt/7) - Robredo (Spa/21) 7-5 6-1 6-3, Del Potro (Arg/8) - Cilic (Kro/19) 5-7 6-4 6-4 6-2.

Vrouwen, derde ronde: Serena Williams (VSt/2) - Peng Shuai (Chn) 6-1 6-4, Dementjeva (Rus/4) - Stosur (Aus) 7-6 (6) 6-4, Koeznetsova (Rus/8) - Alona Bondarenko (Oek) 7-6 (7) 6-4, Azarenka (WRu/13) - Mauresmo (Fra/20) 6-4 6-2, Zheng Jie (Chn/22) - Katerina Bondarenko (Oek) 6-2 6-2. Vierde ronde: Safina (Rus/3) - Cornet (Fra/15) 6-2 2-6 7-5, Zvonareva (Rus/7) - Petrova (Rus/10) 7-5 6-4, Bartoli (Fra/16) - Jankovic (Ser/1) 6-1 6-4, Dokic (Aus) - Kleibanova (Rus/29) 7-5 5-7 8-6.

VOLLEYBAL

A-League mannen: Nesselande - Dordrecht 3-1, Zwolle - Orion 2-3, HvA - Dynamo 1-3, HvA - Lycurgus 1-3. Stand: Nesselande 15-38, Orion 16-31, Zwolle 15-28, Lycurgus 15-25, Dynamo 16-22, HvA 15-13, Dordrecht 16-5.

A-League vrouwen: AMVJ - Nesselande 3-0, Pollux - Weert 0-3, Longa - Sliedrecht 0-3, Alterno - Martinus 0-3. Stand: Martinus 17-41, AMVJ 18-39, Sliedrecht 18-36, Weert 18-32, Pollux 18-31, Longa'59 17-13, Alterno 18-13, Nesselande 18-8.

WATERPOLO

Hoofdklasse mannen: ZPB - Polar Bears 7-9, AZC - Het Ravijn 6-12, Twente - Zaanstreek 12-13, BRC - Donk 5-14, Zian - AZ & PC 13-10, De Zijl - PSV 8-6. Stand: Donk 10-30, PSV 11-28, Polar Bears 10-21, Het Ravijn 10-19, AZC 11-17, BRC 11-14, ZPB 11-13, Zian 10-12, AZ & PC 11-11, Zaanstreek 11-11, Kikvorsen 9-9, De Zijl 11-7, Twente 10-4.

Vrouwen, groep A: Zaanstreek - Polar Bears 7-8, ZVL - Donk 5-8, Brandenburg - Het Ravijn 8-13. Stand: Polar Bears 9-19, Het Ravijn 9-19, ZVL 9-15, Donk 9-14, Zaanstreek 9-9, Brandenburg 9-3.

Groep B: De Gouwe - Haerlem'04 9-12, ZPB - OZ & PC 9-6, Twente - De Robben 11-12. Stand: De Robben 9-27, Twente 9-21, ZPB 9-11, De Gouwe 9-8, Haerlem'04 9-6, OZ & PC 9-4.

WIELRENNEN

Tour Down Under.

Vijfde etappe, Snapper Point - Willunga: 1. Davis (Aus) 148 km in 3.28.33, 2. Rojas (Spa), 3. Elmiger (Zwi), 4. O'Grady (Aus), 5. Roy (Fra), 6. Lefèvre (Fra), 45. Clement 1.54, 67. Leezer 3.18, 75. Flens 11.44, 82. Stroetinga, 119. Van Emden 13.10. Zesde rit, Adelaide-Adelaide: 1. Chicchi (Ita) 1.42.00, 2. McEwen (Aus), 3. Brown (Aus), 4. Henderson (NZl), 5. Rojas, 6. Leezer (Ned), 7. Stroetinga (Ned), 33. Davis, 71. Armstrong (VSt), 82. Clement, 106. Van Emden 0.24, 110. Flens 0.37. Eindstand: 1. Davis 19.26.59, 2. O'Grady 0.25, 3. Rojas 0.30, 4. Elmiger, 5. Sulzberger (Aus) 0.37, 6. Rogers (Aus) 0.38, 29. Armstrong 0.49, 48. Leezer 11.34, 64. Flens 25.08, 67. Clement 26.09, 78. Van Emden 31.37.

Milaan. Wereldbeker veldrijden.

Mannen: 1. Nys (Bel) 1.05.42, 2. Boom (Ned) 0.01, 3. Stybar (Tsj) 0.03, 4. Albert (Bel). Eindstand WB: 1. Nys 620 punten, 2. Wellens 502, 3. Stybar 497, 6. Al 402, 12. De Knegt 350.

Vrouwen: 1. Van den Brand (Ned) 43.13, 2. Kupfernagel (Dui) 0.02, 3. Salvetat (Fra) 0.29, 4. Ferrier-Bruneau (Fra) 1.05, 5. Lloyd (VSt) 1.06. Eindstand WB: 1. Kupfernagel 420, 2. Van den Brand 365, 3. Compton (VSt) 270, 8. Van Paassen 195, 9. Elemans 180, 11. Vos 158.

IJSHOCKEY

Eredivisie: Nijmegen - Groningen 4-6, Den Haag - Geleen 4-2, Amsterdam - Nijmegen 2-3, Heerenveen - Den Haag 5-2, Groningen - Eindhoven 3-2, Eindhoven - Utrecht 8-4, Tilburg - Heerenveen 8-0, Geleen - Amsterdam 4-3. Stand: Den Haag 18-38, Tilburg 16-35, Geleen 16-29, Nijmegen 17-27, Amsterdam 17-22, Groningen 17-22, Eindhoven 16-21, Heerenveen 15-20, Utrecht 16-6.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden