nieuws23maandag

EREDIVISIE

FC Twente - Vitesse 1-0

PSV - Heracles 4-0

Ajax - Heerenveen 5-1

VVV - Sparta 5-0

Willem II - ADO Den Haag 1-1

Feyenoord - FC Utrecht 0-0

RKC - FC Groningen 3-1

NAC - NEC 3-3

Roda JC - AZ 2-4

OVERZICHT

FC Twente - Vitesse 1-0 (0-0). 84. Ruiz 1-0. Scheidsrechter: Van Hulten. Toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Stoch, Stam (FC Twente), Van der Struijk, Büttner (Vitesse).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli (84. Carney); Tioté, Perez (84. Parker), Janssen; Ruiz, N'Kufo, Stoch (90. Akram).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Van der Struijk, Van Diermen, Jong-a-Pin; Kaya, Claudemir, Hofs (64. Nilsson), Greene, Büttner (73. Stevanovic); Pluim.

PSV - Heracles 4-0 (1-0). 45. Afellay 1-0, 50. Dzsudzsák 2-0, 62. Toivonen 3-0, 87. Vukovic 4-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 33.000. Rode kaart: 29. Pieckenhagen (Heracles).

PSV: Isaksson; Manolev (68. Ooijer), Rodríguez, Salcido, Pieters (77. Vukovic); Afellay, Bakkal, Engelaar; Lazovic, Toivonen (68. Reis), Dzsudzsák.

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Fledderus; Douglas (61. Hakola), Dost (71. Steur), Everton (31. Telgenkamp).

Ajax - Heerenveen 5-1 (5-1). 7. De Zeeuw 1-0, 24. De Zeeuw 2-0, 28. Pantelic 3-0, 35. Suarez 4-0 (strafschop), 39. Popov 4-1, 40. Aissati 5-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 49.598. Gele kaart: Assaidi, Breuer (Heerenveen).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita; De Zeeuw, Aissati (72. Sulejmani), Enoh (71. Gabri); Suarez, Pantelic (86. Donald), Emanuelson.

Heerenveen: Vandenbussche; Janmaat, Bak Nielsen, Breuer, Popov (75. Dingsdag); Losada, Eávec (26. Grindheim), Elm; Beerens, Papadopulos, Assaidi (46. Elyounoussi).

VVV - Sparta 5-0 (4-0). 6. Auassar 1-0, 25. Ahahaoui 2-0, 27. Calabro 3-0, 43. Calabro 4-0, 70. Van Dessel 5-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Bentem, Bakens (Sparta).

VVV: Böhm; De Regt, Van Kouwen, Paauwe, Auassar; Leemans, Honda, Van Dessel (71. Fleuren); Schaken, Calabro (75. Boymans), Ahahaoui (67. Viana).

Sparta: Seliga; Bentem, Bakens, Viergever, Slijngard; Falkenburg (46. Van Bueren), Rutjes, Strootman (83. Touzani); Duplan, Poepon, John (46. Denneboom).

Willem II - ADO Den Haag 1-1 (0-0). 66. Soltani 0-1, 75. Demouge 1-1. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 12.000. Rode kaart: 37. Ammi (ADO Den Haag). Gele kaart: Pereira, Zijler (Willem II), Piqué (ADO Den Haag).

Willem II: Müenpüü; Bruma, Van der Heijden, Schenkel (46. Veloso), Swinkels; Pereira (71. Waalkens), Boutahar, Kargbo; Zijler, Demouge, Grégoire (72. Sheotahul).

ADO Den Haag: Ditewig; Ammi, Horváth, Derijck, Kum; Cornelisse, Buijs, Bosschaart; Verhoek (77. Vicento), Milic (41. Piqué), Soltani.

Feyenoord - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 44.500. Gele kaart: Van Bronckhorst, Bahia (Feyenoord), Mertens, Vorm, Nesu (FC Utrecht).

Feyenoord: Darley; Leerdam, Vlaar, Bahia, Van Bronckhorst; Landzaat (60. Bruins), El Ahmadi (72. Makaay), Fer; Wijnaldum, Cissé, Biseswar.

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Keller, Wuytens, Nesu; Mulenga, Nijholt, Van Dijk, Asare; Van Wolfswinkel (65. Vandenbergh), Mertens (90. Danso).

RKC - FC Groningen 3-1 (2-1). 18. Benschop 1-0, 30. Berger 2-0, 42. Matavz 2-1, 56. Benschop 3-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 6850. Rode kaart: 11. Da Silva (FC Groningen). Gele kaart: Agustien (RKC), Granqvist, Ajilore (FC Groningen).

RKC: Levita; Varela, Gudde, Van Mosselveld, D. Mulder; Berger, Obodai, Agustien (80. Colin), Metaj (84. Van Hout); Benschop (75. Benson), Idabdelhay.

FC Groningen: Da Silva; De Roover (46. Holla), Sankoh, Granqvist, Jansen (67. Zonneveld); Ajilore, Lovre, Bacuna; Van de Laak, Matavz, Enevoldsen (13. Van Loo).

NAC - NEC 3-3 (1-1). 10. Vleminckx 0-1, 14. Wellenberg (e.d.) 1-1, 54. Saïdi 1-2, 62. Amoah 2-2, 78. Amoah 3-2, 82. Saïdi 3-3. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 17.750. Gele kaart: Penders (NAC), Radomski, Worm, Vleminckx (NEC).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Penders, Zwaanswijk, Schilder; Kwakman, Gorter, Kolkka (46. Elshot); Leonardo, Amoah, Lurling.

NEC: Babos; Wellenberg, Van Eijden, Zomer, El-Akchaoui; Radomski, Goossens (80. Ten Voorde), Davids; Worm (46. Fejzullahu), Vleminckx (86. Pothuizen), Saïdi.

Roda JC - AZ 2-4 (1-1). 3. Lens 0-1, 27. Kah 1-1, 53. Yulu Matondo 2-1, 70. Elm 2-2, 75. Lens 2-3, 80. Jonathas 2-4. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 16.400. Rode kaart: 90. Jonathas (AZ). Gele kaart: Junker (Roda JC).

Roda JC: Castro; Saeijs (76. Delorge), De Fauw, Kah, Lachambre (81. Skoubo); Janssen, Vormer, Hadouir, De Jong; Junker, Yulu Matondo.

AZ: Romero; Jaliens (46. Van der Velden), Moisander, Moreno; Swerts, Mendes da Silva, Holman, Schaars; Elm, Lens (76. Jonathas), Martens (57. Wernbloom).

PROGRAMMA

Vrijdag: Sparta - PSV. Zaterdag: AZ - VVV, Heerenveen - RKC, Heracles - Roda JC, Willem II - FC Twente. Zondag: ADO Den Haag - Feyenoord, FC Groningen - NEC, FC Utrecht - NAC, Vitesse - Ajax.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 17, 2. Ruiz (FC Twente) 10, 3. El Hamdaoui (AZ), N’Kufo (FC Twente), Bakkal (PSV), Papadopulos (Heerenveen),Toivonen (PSV), Dzsudzsák (PSV), Calabro (VVV) 7.

EERSTE DIVISIE

Excelsior - Graafschap 2-1, AGOVV - Telstar 2-0, Cambuur - Emmen 1-0, Den Bosch - Zwolle 1-1, Eindhoven - Omniworld 2-0, Fortuna S - Oss 2-0, Go Ahead - MVV 4-0, Haarlem - Dordrecht 0-3, Veendam - RBC 1-1, Volendam - Helmond Sport 1-2.

PROGRAMMA

Vrijdag: Dordrecht - Go Ahead, Emmen - Eindhoven, De Graafschap - Haarlem, Helmond Sport - Den Bosch, MVV - AGOVV, Omniworld - Veendam, Oss - Excelsior, RBC - Volendam, Telstar - Fortuna S, Zwolle - Cambuur.

TOPSCORERS

1. Caracciolo (Den Bosch) 14, 2. Chadli (AGOVV), De Vries (Cambuur) 11, 4. Colak (Go Ahead Eagles), Voskamp (Helmond Sport), Plet (Telstar) 10.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse B: SDC Putten - Leerdam 1-1. Stand: Sparta Nijkerk 10-24, Hoek 10-21, IJsselmeervogels 10-20, Spakenburg 10-18, GVVV 10-17, Leerdam 10-15, Kozakken Boys 10-15, Zwaluwen'30 10-14, DOVO 10-13, Jodan Boys 10-12, SDC Putten 10-11, Odin’59 10-6, Bennekom 10-6, Volendam 10-4'.

Hoofdklasse C: Berkum - Harkemase Boys 1-2, Staphorst - Flevo Boys 3-2. Stand: Excelsior'31 10-22, Harkemase Boys 10-20, Flevo Boys 10-19, ACV 10-19, Staphorst 11-16, Apeldoorn 10-15, Berkum 10-13, Genemuiden 10-12, Be Quick'28 10-12, Nunspeet 10-11, HHC 10-10, WHC 9-9, PKC'83 10-9, Go Ahead Kampen 10-6.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Feyenoord - HBS 0-2. Stand: AFC 10-22, HBS 10-18, Argon 10-17, Elinkwijk 10-16, Hollandia 10-16, Hilversum 10-16, VVSB 10-14, Haaglandia 10-14, Westlandia 10-13, ADO’20 10-12, Feyenoord 10-12, Omniworld 10-10, Tonegido 10-7, Chabab 10-6.

Hoofdklasse B: EVV - DESK 0-0, Rosmalen - Papendrecht 5-1. Stand: Gemert 10-22, Baronie 9-21, Dijkse Boys 10-21, Venray 10-18, EVV 10-17, JVC Cuijk 10-16, Schijndel 10-14, UDI’19 10-13, Meerssen 9-12, DESK 10-12, UNA 10-10, Rosmalen 10-7, Oss’20 10-6, Papendrecht 10-3.

Hoofdklasse C: De Treffers - Juliana’31 3-2. Stand: Achilles’29 10-24, De Treffers 10-21, WKE 10-20, Lienden 10-16, Quick’20 10-16, Be Quick G 10-16, Alcides 10-13, Sneek Wit Zwart 10-13, Juliana’31 10-12, HSC’21 10-11, Rohda R 10-11, Nieuw Buinen 10-8, Babberich 10-7, Joure 10-2.

BUITENLAND

België

Gent - Standard 2-1, Anderlecht - Roeselare 3-1, Westerlo - Lokeren 1-0, St. Truiden - Cercle 1-1, Moeskroen - Charleroi 4-1, Brugge - Beerschot 1-2, Zulte-Waregem - Mechelen 4-1, Kortrijk - Genk 2-1. Stand: Anderlecht 15-35, Brugge 15-30, Beerschot 15-27, Standard 15-25, Gent 15-24, Zulte-Waregem 15-23, Mechelen 15-21, Kortrijk 15-21, St. Truiden 15-18, Westerlo 15-18, Genk 15-17, Cercle 15-17, Moeskroen 15-17, Charleroi 15-14, Lokeren 15-12, Roeselare 15-10.

Duitsland

Köln - Hoffenheim 0-4, Wolfsburg - Nürnberg 2-3, Dortmund - Mainz’05 0-0, Freiburg - Werder 0-6, Stuttgart - Hertha BSC 1-1, Schalke’04 - Hannover’96 2-0, Frankfurt - Mönchengladbach 1-2, Bayern München - Leverkusen 1-1, Hamburger SV - Bochum 0-1. Stand: Leverkusen 13-27, Bremen 13-26, Schalke’04 13-25, Hoffenheim 13-23, HSV 13-23, Mainz’05 13-22, Bayern München 13-21, Wolfsburg 13-21, Dortmund 13-18, Hannover’96 13-16, Frankfurt 13-16, Mönchengladbach 13-15, Freiburg 13-13, Nürnberg 13-12, Köln 13-12, Stuttgart 13-11, Bochum 13-11, Hertha BSC 13-5.

Engeland

Birmingham - Fulham 1-0, Burnley - Aston Villa 1-1, Chelsea - Wolverhampton 4-0, Hull - West Ham 3-3, Liverpool - Manchester City 2-2, Manchester United - Everton 3-0, Sunderland - Arsenal 1-0, Bolton - Blackburn 0-2, Stoke - Portsmouth 1-0, Tottenham - Wigan 9-1. Stand: Chelsea 13-33, Manchester United 13-28, Arsenal 12-25, Tottenham 13-25, Aston Villa 13-22, Manchester City 12-21, Liverpool 13-20, Sunderland 13-20, Stoke 13-19, Burnley 13-17, Blackburn 12-16, Fulham 12-15, Birmingham 13-15, Everton 12-15, Wigan 13-14, Hull 13-12, West Ham 13-11, Bolton 12-11, Wolverhampton 13-10, Portsmouth 13-7.

Frankrijk

Marseille - Paris SG 1-0, Auxerre - Monaco 2-0, Grenoble - Lyon 1-1, Rennes - Le Mans 2-1, Bordeaux - Valenciennes 0-1, Lens - Nancy 2-1, St. Etienne - Lorient 0-2, Montpellier - Lille 2-0, Nice - Toulouse 1-0. Stand: Auxerre 13-26, Bordeaux 13-25, Lyon 13-25, Montpellier 13-24, Lorient 13-24, Valenciennes 13-23, Marseille 12-22, Monaco 13-22, Nice 13-20, Rennes 13-19, Toulouse 13-18, Nancy 13-17, Paris SG 12-16, Lille 13-16, Sochaux 12-15, Lens 13-15, St. Etienne 13-13, Boulogne - sur - Mer 12-9, Le Mans 13-8, Grenoble 13-2.

Italië

Bologna - Internazionale 1-3, Fiorentina - Parma 2-3, Livorno - Genoa 2-1, AC Milan - Cagliari 4-3, Napoli - Lazio 0-0, Palermo - Catania 1-1, AS Roma - Bari 3-1, Sampdoria - Chievo 2-1, Siena - Atalanta 0-2, Juventus - Udinese 1-0. Stand: Internazionale 13-32, Juventus 13-27, AC Milan 13-25, Sampdoria 13-24, Parma 13-23, Fiorentina 13-21, Genoa 13-20, Cagliari 13-19, Napoli 13-19, Bari 13-18, AS Roma 13-18, Palermo 13-17, Chievo 13-15, Udinese 13-15, Lazio 13-12, Bologna 13-12, Atalanta 13-12, Livorno 13-12, Catania 13-9, Siena 13-6.

Schotland

Falkirk - Hamilton 2-0, Hearts - St. Johnstone 1-2, Motherwell - Aberdeen 1-1, Rangers - Kilmarnock 3-0, St. Mirren - Hibernian 1-1, Dundee United - Celtic 2-1. Stand: Rangers 11-25, Celtic 12-24, Hibernian 12-22, Dundee United 11-22, Motherwell 12-19, Aberdeen 12-15, St. Mirren 12-13, St. Johnstone 12-12, Hearts 12-10, Kilmarnock 12-9, Hamilton 12-9, Falkirk 12-8.

Spanje

Tenerife - Sevilla 1-2, Deportivo - Atletico Madrid 2-1, Real Madrid - Santander 1-0, Bilbao - Barcelona 1-1, Xerez - Gijon 0-0, Espanyol - Getafe 0-2, Osasuna - Valencia 1-3, Malaga - Zaragoza 1-1, Mallorca - Almeria 3-1, Villarreal - Valladolid 3-1. Stand: Real Madrid 11-28, Barcelona 11-27, Sevilla 11-25, Valencia 11-24, Deportivo 11-22, Mallorca 11-20, Gijon 11-17, Bilbao 11-17, Getafe 11-15, Espanyol 11-13, Villarreal 11-12, Osasuna 11-12, Almeria 11-12, Zaragoza 11-12, Valladolid 11-10, Tenerife 11-10, Santander 11-7, Atletico 11-7, Xerez 11-7, Malaga 11-6.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden