nieuws22maandag

EREDIVISIE

AZ - PSV 1-0

Feyenoord - Ajax 2-2

Heracles - FC Groningen 1-1

De Graafschap - ADO Den Haag 2-0

Vitesse - Sparta 1-1

Volendam - FC Twente 1-2

Heerenveen - NEC 2-1

Roda JC - NAC 0-3

FC Utrecht - Willem II 1-0

OVERZICHT

AZ - PSV 1-0 (0-0). 83. Martens 1-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 16.258. Gele kaart: Moisander, Schaars, De Zeeuw (AZ), Lazovic (PSV).

AZ: Romero; Swerts, Jaliens, Moreno en Moisander; Van der Velden, De Zeeuw, Mendes da Silva en Schaars (76. Martens); El Hamdaoui en Dembélé.

PSV: Isaksson; Rodriguez (87. Nijland), Marcellis, Brechet en Zonneveld; Mendez en Simons; Bakkal (79. Culina), Afellay en Dzsudzsak; Koevermans (73. Lazovic).

Feyenoord - Ajax 2-2 (0-1). 39. Sarpong 0-1, 50. Tomasson 1-1, 69. Huntelaar 1-2, 86. Tomasson 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Biseswar, Timmer, Hofland, De Cler, Tomasson (Feyenoord), Van der Wiel, Suarez, Sarpong, Emanuelson (Ajax).

Feyenoord: Timmer; Lucius, Bahia, Hofland en De Cler; Bruins, Wijnaldum (74. Mols), Fer en Biseswar; Tomasson (90. Schet) en Makaay.

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Oleguer, Vermaelen en Emanuelson; Sno (61. Lindgren), Sulejmani (10. Leonardo) en Vertonghen; Suarez, Huntelaar en Sarpong (76. Enoh).

Heracles - FC Groningen 1-1 (0-0). 50. Dost 1-0, 85. Andersson 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 8298. Rode kaart: 2. Ajilore (FC Groningen). Gele kaart: Klavan, Van den Bergh, Quansah (Heracles).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Wuytens en Looms; Quansah, Van den Bergh (87. Everton) en Klavan (60. Fledderus); Douglas, Dost en Steur (72. Bridji).

FC Groningen: Luciano; De Roover, Sankoh, Granqvist en Hiariej; Van de Laak (73. Powel), Ajilore, Lovre en Levtsjenko (73. Matthijs); Berg en Garcia-Garcia (63. Andersson).

De Graafschap - ADO Den Haag 2-0 (1-0). 44. Oost 1-0 (strafschop), 70. Van den Ouweland 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: De Ridder, Hese, Frünkel (Graafschap), Resodihardjo, Ammi (ADO).

De Graafschap: Heijblok; Schuurman, Keller, Volmer en Frünkel; Jungschlüger, Van den Ouweland en Hese; Den Ouden (77. De Groot), Oost (81. Robbemond) en De Ridder (72. Meijer).

ADO: Zwinkels; Ammi, Kum, Horvath (65. Milic) en Piqué; Rankovic, Resodihardjo (46. Meric) en Immers; Knopper, Caracciolo (75. Kahya) en Soltani.

Vitesse - Sparta 1-1 (0-0). 50. Van Wolswinkel 1-0, 72. Dissels 1-1. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 15.300. Gele kaart: Sprockel, Molhoek (Vitesse), Slot, Rutjes, Jaggy, Slijngard (Sparta).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel, Van der Struijk (17. Schreuder) en Drost; Claudemir, Hofs (88. Kaya) en Molhoek; Jenner (65. Kolk), Van Wolfswinkel en Büttner.

Sparta: Varkevisser; Vermes, Touzani, Adeleye en Slijngard (71. Duplan); Rutjes (42. Dissels), Slot (77. Van Bueren) en Jaggy; John, Rose en Poepon.

Volendam - FC Twente 1-2 (0-0). 53. Janssen 0-1, 62. Elia 0-2, 63. Van Zaanen 1-2. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: De Lange (FC Volendam).

Volendam: Verhoeven; Maynard, Schilder, Boots en Meijers; Van Dijk, De Lange (80. Arvid Smit), Valenta; Van Zaanen (80. Platje), Hofstede, Tuyp.

FC Twente: Boschker; Stam (71. Wellenberg), Wielaert, Douglas en Braafheid; Brama, Perez (61. Hersi) en Janssen; Denneboom (61. Huysegems), N'Kufo en Elia.

SC Heerenveen - NEC 2-1 (0-0). 47. Pranjic 1-0, 65. Elyounoussi 2-0, 90. Van Beukering 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Grindheim, Dingsdag (SC Heerenveen).

SC Heerenveen: Vandenbussche; Drost, Dingsdag, Breuer en Jong-A-Pin; Grindheim, Vayrynen en Pranjic (78. Svec); Beerens, Sibon (63. Henrique) en Elyounoussi (86. Kalou).

NEC: Babos; El-Akchaoui, Wisgerhof, Zomer en Fernandez; Sibum, Radomski (71. Worm), Davids en Schone (46. Bouaouzan); Ntibazonkiza en Van Beukering.

Roda JC - NAC 0-3 (0-0). 55. Kwakman 0-1, 67. Gorter 0-2 (strafschop), 90. Amoah 0-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 14.194. Gele kaart: De Jong, Meeuwis en Vormer (Roda JC), Gorter (NAC).

Roda JC: Castro; De Fauw, Kah, Saeijs en Bodor (46. De Jong); Linssen (64. Vormer), Meeuwis en Janssen (75. Gommans); Matondo, Oper en Cissé.

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Zwaanswijk, Penders en Mtiliga (35. Gorter); Van der Leegte (79. Loran), Reuser (69. Gilissen) en Kwakman; Kolkka, Amoah en Lurling.

FC Utrecht - Willem II 1-0 (1-0). 33. Keller 1-0. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 18.300. Gele kaart: Demouge, Kargbo (Willem II).

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Keller, Dickoh en Nesu; Silberbauer, Wormgoor (62. Maguire) en Cziommer (67. Schaken); George, Skoubo en Loval (84. Boussaboun).

Willem II: Aerts; Janse, Schenkel, Van Eijden (77. Messoudi) en Veloso; Akgün, Kargbo en Mathijssen (62. Deul); Boutahar, Demouge en Muhamadu (88. Gregoire).

TOPSCORERS

1. Tomasson (Feyenoord), Amoah (NAC), Pranjic (Heerenveen) 4 goals, 4. Knopper (ADO Den Haag), Elia (FC Twente), Afellay (PSV), Demouge (Willem II) 3.

PROGRAMMA

Zaterdag: Twente - De Graafschap, PSV - Volendam, NAC - Heerenveen, Willem II - AZ. Zondag: Groningen - Feyenoord, Sparta - Roda JC, ADO Den Haag - Utrecht, NEC - Heracles, Ajax - Vitesse.

EERSTE DIVISIE

Dordrecht - VVV 0-2, Go Ahead Eagles - Helmond Sport 1-0, RBC - Emmen 2-1, Fortuna S - Omniworld 2-0, Haarlem - Den Bosch 1-4, Veendam - Zwolle 0-0, Cambuur - RKC 1-1, Eindhoven - Excelsior 1-0, TOP - MVV 1-0, AGOVV - Telstar 1-1.

TOPSCORERS

1. Calabro (VVV) 6 goals, 2. Mertens (AGOVV), Hemmen (Veendam), Koc (Eindhoven), Ars (RBC), Berger (RKC), Plet (Telstar) 5.

PROGRAMMA

Vrijdag: Den Bosch - Veendam, AGOVV - Haarlem, Omniworld - RKC, Dordrecht - Zwolle, Fortuna S - RBC. Zaterdag: VVV - Excelsior, Emmen - MVV, Telstar - Helmond Sport. Zondag: Go Ahead Eagles - Cambuur, Eindhoven - TOP Oss.

BEKERTOERNOOI

Programma tweede ronde.

Morgen: Rijnsburgse Boys - RBC, Jong PSV - PSV, EHC - Fortuna Sittard, IJsselmeervogels - AGOVV, Den Bosch - Haarlem, Helmond Sport - Omniworld, Cambuur - Zwolle, Lisse - Achilles’29, Quick Boys - Willem II, Dordrecht - Veendam, Be Quick’28 - RKC, HHC - Go Ahead Eagles, AZ - Heracles.

Woensdag: De Bataven - Excelsior, Emmen - Twente, Kozakken Boys - WKE, Sparta Nijkerk - Lienden, De Treffers - De Graafschap, Spakenburg - Telstar, MVV - Heerenveen, VVV - Volendam, Ajax (amateurs) - Vitesse, HSC’21 - Sparta, GVVV - NAC, Quick Boys 2 - Eindhoven, Capelle - Roda JC, Feyenoord - TOP.

Donderdag: Be Quick 1887 - NEC, Hollandia - Groningen, Papendrecht - Haaglanden, Jong Twente - ADO, Ajax - Utrecht.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Noordwijk - Quick Boys 2-3, ARC - Scheveningen 2-2, DOTO - Heerjansdam 1-0, ASWH - Barendrecht 1-1, Katwijk - Rijnsburgse Boys 1-3, Lisse - Capelle 1-1, Excelsior M - Ter Leede 1-4. Stand: Rijnsburgse Boys 3-9, Barendrecht 3-7, Quick Boys 3-6, Capelle 3-5, Ter Leede 3-4, ARC 3-4, Katwijk 3-4, DOTO 3-4, ASWH 3-4, Lisse 3-4, Noordwijk 3-3, Scheveningen 3-3, Excelsior M 3-0, Heerjansdam 3-0.

Hoofdklasse B: Geinoord - Bennekom 1-2, GVVV - Kozakken Boys 3-2, Hoek - Spakenburg 1-2, IJsselmeervogels - Jodan Boys 4-2, SDC - Ajax 1-1, Volendam - Sparta N 7-2, Zwaluwen'30 - DOVO 3-0. Stand: IJsselmeervogels 3-9, Spakenburg 3-7, Volendam 3-5, Zwaluwen'30 3-4, SDC 3-4, Hoek 3-4, Jodan Boys 3-4, Bennekom 3-4, DOVO 3-4, Kozakken Boys 3-3, Geinoord 3-3, GVVV 3-3, Ajax 3-2, Sparta N 3-1.

Hoofdklasse C: Staphorst - Be Quick'28 0-4, Berkum - Harkemase Boys 0-1, WHC - ONS Sneek 0-0, Oranje Nassau - Excelsior'31 1-5, Genemuiden - PKC'83 1-1, HHC - Go Ahead K 0-5, Nunspeet - Flevo Boys 5-2. Stand: Go Ahead K 3-9, Be Quick'28 3-6, Excelsior'31 3-6, Nunspeet 3-6, Harkemase Boys 3-6, Staphorst 3-6, HHC 3-6, PKC'83 3-4, WHC 3-4, Berkum 3-3, ONS Sneek 3-2, Genemuiden 3-1, Flevo Boys 3-1, Oranje Nassau 3-0.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Hollandia - Hilversum 3-1, Omniworld - DWV 5-0, Argon - VVSB 0-2, Westlandia - Türkiyemspor 3-2, Haaglandia - HBS 3-1, ADO’20 - VUC 0-1, AFC - Elinkwijk 1-2. Stand: Westlandia 3-9, VVSB 3-9, Omniworld 3-6, VUC 3-6, Haaglandia 3-4, Argon 3-4, Türkiyemspor 3-3, Hollandia 3-3, HBS 3-3, ADO'20 3-3, AFC 3-3, Elinkwijk 3-3, Hilversum 3-3, DWV 3-2.

Hoofdklasse B: EVV - Meerssen 2-1, Baronie - Cuyk 1-2, Longa - DESK 1-2, Rosmalen - Papendrecht 2-3, Gemert - Schijndel 1-1, UNA - Venray 2-2, Deurne - Dijkse Boys 0-2. Stand: Cuyk 3-9, Dijkse Boys 3-7, Papendrecht 3-7, Baronie 3-6, DESK 3-6, Venray 3-5, EVV 3-5, Schijndel 3-4, Gemert 3-4, Meerssen 3-3, UNA 3-1, Longa 3-1, Rosmalen 3-0, Deurne 3-0.

Hoofdklasse C: Babberich - WKE 0-3, Sneek Wit Zwart - Alcides 2-3, WSV - De Bataven 3-1, De Treffers - Achilles’29 2-1, Be Quick G - Joure 3-1, Germania - HSC 0-2, Lienden - Quick’20 4-4. Stand: HSC 3-9, WKE 3-7, WSV 3-7, Lienden 3-7, De Treffers 3-7, Quick'20 3-4, Alcides 3-4, Be Quick G 3-4, Achilles'29 3-3, Sneek Wit Zwart 3-3, Babberich 3-3, Germania 3-1, Joure 3-0, De Bataven 3-0.

BUITENLAND

België

Anderlecht - Charleroi 2-0, Cercle - Germinal 1-0, Gent - Mechelen 1-2, Kortrijk - Bergen 1-0, Westerlo - Moeskroen 0-0, Roeselare - Lokeren 0-1, Dender - Zulte-Waregem 2-0, Tubeke - Standard 0-1, Genk - Brugge 0-1. Stand: Anderlecht 5-13, Standard 5-13, Moeskroen 5-13, Lokeren 5-8, Westerlo 5-8, Brugge 3-7, Gent 5-7, Genk 5-7, Kortrijk 5-7, Cercle 5-6, Charleroi 5-6, Beerschot 5-5, Dender 5-5, Zulte-Waregem 4-4, Mechelen 4-4, Bergen 5-3, Roeselare 5-2, Tubeke 5-1.

Duitsland

Leverkusen - Hannover’96 4-0, Bayern München - Bremen 2-5, Schalke’04 - Frankfurt 1-0, Mönchengladbach - Hertha BSC 0-1, Bielefeld - Köln 2-0, Cottbus - Bochum 1-1, Stuttgart - Karlsruher SC 3-1, Wolfsburg - Hamburger SV 3-0, Hoffenheim - Dortmund 4-1. Stand: Schalke’04 5-11, Hoffenheim 5-10, Stuttgart 5-10, Hamburger SV 5-10, Leverkusen 5-9, Wolfsburg 5-9, Bremen 5-8, Bayern München 5-8, Hertha BSC 5-8, Dortmund 5-8, Bochum 5-5, Bielefeld 5-5, Köln 5-4, Hannover’96 5-4, Karlsruhe 4-3, M’gladbach 5-3, Frankfurt 4-2, Cottbus 5-2.

Engeland

Sunderland - Middlesbrough 2-0, Blackburn - Fulham 1-0, Liverpool - Stoke 0-0, West Ham - Newcastle 3-1, Bolton - Arsenal 1-3, West Bromwich - Aston Villa 1-2, Chelsea - Manchester United 1-1, Hull - Everton 2-2, Manchester City - Portsmouth 6-0, Tottenham - Wigan 0-0. Stand: Arsenal 5-12, Chelsea 5-11, Liverpool 5-11, Aston Villa 5-10, Manchester City 5-9, West Ham 5-9, Hull 5-8, Sunderland 5-7, Everton 5-7, Blackburn 5-7, Fulham 4-6, Middlesbrough 5-6, Portsmouth 5-6, Wigan 5-5, Manchester United 4-5, Bolton 5-4, West Bromwich 5-4, Stoke 5-4, Newcastle 5-4, Tottenham 5-2.

Frankrijk

Nantes - Valenciennes 2-0, Le Havre - Lyon 0-1, Lille - Auxerre 3-2, Toulouse - Sochaux 2-1, Lorient - Caen 1-1, Grenoble - Bordeaux 0-1, Nice - Le Mans 2-2, St. Etienne - Paris SG 1-0, Nancy - Rennes 0-0, Marseille - Monaco 0-0. Stand: Lyon 6-16, Marseille 6-12, Toulouse 6-11, Le Mans 6-10, Nice 6-10, Bordeaux 6-10, Paris SG 6-10, Grenoble 6-10, Monaco 6-9, Caen 6-8, Lille 6-8, Rennes 6-7, Nancy 6-7, Auxerre 6-7, Valenciennes 6-7, St. Etienne 6-6, Lorient 6-5, Le Havre 6-4, Nantes 6-4, Sochaux 6-2.

Italië

Catania - Atalanta 1-0, AS Roma - Reggina 3-0, Fiorentina - Bologna 1-0, Sampdoria - Chievo 1-1, Torino - Internazionale 1-3, Udinese - Napoli 0-0, Cagliari - Juventus 0-1, Palermo - Genua 2-1, Lecce - Siena 1-1, AC Milan - Lazio 4-1. Stand: Internazionale 3-7, Juventus 3-7, Lazio 3-6, Palermo 3-6, Catania 3-6, Atalanta 3-6, Napoli 3-5, AS Roma 3-4, Torino 3-4, Siena 3-4, Udinese 3-4, Fiorentina 3-4, Chievo 3-4, Lecce 3-4, AC Milan 3-3, Genoa 3-3, Bologna 3-3, Sampdoria 3-2, Reggina 3-1, Cagliari 3-0.

Schotland

Aberdeen - Dundee United 0-1, Hearts - Inverness 1-0, St. Mirren - Falkirk 1-1, Hamilton - Hibernian 0-1, Rangers - Motherwell 2-1, Kilmarnock - Celtic 1-3. Stand: Rangers 6-16, Celtic 6-13, Hearts 6-12, Hibernian 6-10, Kilmarnock 6-10, Hamilton 6-9, Inverness 6-7, Aberdeen 6-7, St. Mirren 6-5, Dundee 6-5, Motherwell 6-4, Falkirk 6-4.

Spanje

Atletico Madrid - Huelva 4-0, Espanyol - Getafe 1-1, Bilbao - Valladolid 2-0, Deportivo - Mallorca 0-0, Betis - Sevilla 0-0, Valencia - Osasuna 1-0, Numancia - Villareal 1-2, Almeria - Malaga 1-0, Santander - Real Madrid 0-2, Gijon - Barcelona 1-6. Stand: Valencia 3-7, Almeria 3-7, Villarreal 3-7, Espanyol 3-7, Atletico Madrid 3-6, Real Madrid 3-6, Sevilla 3-5, Getafe 3-5, Barcelona 3-4, Bilbao 3-4, Deportivo 3-4, Numancia 3-3, Valladolid 3-3, Huelva 3-3, Osasuna 3-2, Betis 3-2, Santander 3-2, Mallorca 3-2, Malaga 3-1, Gijon 3-0.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden