nieuws21vrijdag

ATLETIEK

Berlijn. WK, finales.

Mannen, 200 m (- 0,3 m/s): 1. Bolt (Jam) 19,19 (WR), 2. Edward (Pan) 19,81, 3. Spearmon (VSt) 19,85, 4. Crawford (VSt) 19,89, 5. Mullings (Jam) 19,98, 6. Clark (VSt) 20,39, 7 Goelijev (Aze) 20,61, 8. Alerte (Fra) 20,68.

110 meter horden (0,1 m/s): 1. Brathwaite (Bar) 13,14, 2. Trammell (VSt) 13,15, 3. Payne (VSt) 13,15, 4. Sharman (GBr) 13,30, 5. Wignall (Jam) 13,31, 6. Svoboda (Tsj) 13,38, 7. Thomas (Jam) 13,56, 8. Ji (Chn) 13,57.

Tienkamp (100 m-ver-kogel-hoog-400m-110 horden-discus-polshoog-speer-1500 m): 1. Hardee (VSt) 8790 (10,45-7,83-15,33-1,99-48,13-13,86-48,08-5,20-68,00-4.48,91), 2. Suarez (Cub) 8640 (11,13-7,24-15,20-2,11-48,00-14,45-44,71-5,00-75,19-4.27,25), 3. Pogorelov (Rus) 8528 (10,95-7,49-16,65-2,08-50,27-14,19-48,46-5,10-63,95-4.48,70), 19. Martineau (Ned) 8055 (11,18-7,41-12,66-1,99-50,26-14,91-44,94-4,80-70,14-4.35,27), 20. Vos (Ned) 8009 (10,90-7,21-13,78-2,02-49,99-14,51-42,39-4,40-64,27-4.28,51).Uitgevallen: Sintnicolaas.

Vrouwen 400 m horden: 1. Walker (Jam) 52,42, 2. Demus (VSt) 52,96, 3. Lucas (Tri) 53,20, 4. Spencer (Jam) 53,56, 5. Williams (VSt) 53,83, 6. Antjoech (Rus) 54,11, 7.

Hoog: 1. Vlasic (Kro) 2,04, 2. Tsjitsjerova (Rus) 2,02, 3. Friedrich (Dui) 2,02, 4. Di Martino (Ita) 1,99, 5. Beitia (Spa) 1,99, 6. Sjkolina (Rus) 1,96, 7. Green (Zwe) 1,96, 8. Howard Lowe (VSt) 1,96, 9. Melfort (Fra) 1,92, 10. Slesarenko (Rus) 1,92, 11. Kroger (Dui) 1,87, 12. Acuff (VSt) 1,87.

HONKBAL

Holland Series, eerste wedstrijd: Neptunus - Pioniers 16-0.

TENNIS

Cincinnati. Mannen.

Derde ronde: Federer (Zwi/1) - Ferrer (Spa) 3-6 6-3 6-4, Murray (GBr/3) - Stepanek (Tsj/16) 6-4 6-1, Benneteau (Fra) - Garcia-Lopez (Spa) 4-6 6-4 7-6 (4).

Toronto. Vrouwen.

Derde ronde: Serena Williams (VSt/2) - Alona Bondarenko (Oek) 6-1 6-4, Dementjeva (Rus/4) - Peer (Isr) 6-1 1-6 6-4, Stosur (Aus) - Razzano (Fra) 6-3 6-1, Klejbanova (Rus) - Rezai (Fra) 6-3 6-4.

VOETBAL

Europa League, eerste wedstrijd play-offs.

Ajax (Ned) - Slovan Bratislava (Slw) 5-0 (1-0). 43. Suarez 1-0, 65. Suarez 2-0, 79. Suarez 3-0, 84. Suarez 4-0, 90. Donald 5-0. Scheidsrechter: Clattenburg (Eng). Toeschouwers: 20.168. Gele kaart: Bicik, Kozak (Slovan Bratislava). Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Atouba (72. Emanuelson); Enoh, De Jong (82. Donald) en De Zeeuw; Rommedahl, Suarez en Sulejmani.

PAOK (Gri) - SC Heerenveen (Ned) 1-1 (0-1). 45. Henrique 0-1, 55. Ivic 1-1. Scheidsrechter: Collum (Sch). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Vierinha, Malezas, Anino (PAOK), Henrique, Koning (SC Heerenveen). SC Heerenveen: Lejsal; Koning, Breuer, Dingsdag en Popov; Grindheim, Losada (90. Janmaat) en Svec; Beerens (22. Henrique), Papadopulos (82. Sibon) en Kalou.

Bnei Yehuda (Isr) - PSV (Ned) 0-1 (0-1). 24. Afellay 0-1. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Garrido (Bnei Yehuda). PSV: Isaksson; Kromkamp (78. Ojo), Salcido, Rodriguez en Pieters; Simons, Afellay en Bakkal; Lazovic (61. Amrabat), Toivonen (69. Koevermans) en Dzsudzsak.

NAC (Ned) - Villarreal (Spa) 1-3 (1-1). 14. Rossi 0-1, 16. Loran 1-1, 48. Ibagaza 1-2, 90. Llorente 1-3. Scheidsrechter: Johannesson (Zwe). Toeschouwers: 15.200. Gele kaart: Fehér, Loran, Lurling (NAC Breda), Senna, Angel, Gonzalo, Cazorla (Villarreal). NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Loran, Zwaanswijk en Schilder; Gilissen (87. Penders), De Graaf (77. Idabdelhay) en Kwakman; Kolkka, Reuser (67. Gorter) en Lurling.

FC Twente (Ned) - FK Karabach (Aze) 3-1 (1-1). 8. Nadirov 0-1, 38. Ruiz 1-1, 66. Ruiz 2-1, 81. Douglas 3-1. Scheidsrechter: Marriner (Eng). Toeschouwers: 23.000. Gele kaart: Ismajilov, Abbasov (FK Karabach).

FC Twente: Boschker; Stam, Douglas, Wisgerhof en Heubach; Brama, Perez (73. Vujicevic) en Janssen; Stoch (87. Tioté), N'Kufo en Ruiz.

VOLLEYBAL

Tokio. World Grand Prix, vrouwen.

Finaleronde: Nederland - Duitsland 3-2 (19-25 25-21 25-22 21-25 15-13), Brazilië - China 3-0 (25-21 25-20 31-29), Rusland - Japan 3-1 (25-17 25-23 27-29 25-14). Stand: Nederland, Brazilië 2-4, Rusland, Duitsland 2-3, Japan, China 2-2.

WIELRENNEN

ProTour, Eneco Tour.

Tweede etappe, Ardooie - Brussel: 1. Farrar (VSt) 178,1 km in 4.17.53, 2. Hoetarovitsj (WRu), 3. Boasson Hagen (Noo), 4. Weylandt (Bel), 5. Veelers (Ned), 11. Posthuma (Ned), 13. Langeveld, 14. Tjallingii, 17. De Kort, 26. Honing, 30. Löwik, 38. De Jongh, 47. Elijzen, 89. Engels 6.01, 93. Knaven 9.57, 94. Mouris.

Algemeen klassement: 1. Farrar 8.41.09, 2. Boasson Hagen 0.13, 3. Boonen 0.14, 4. Posthuma 0.21, 5. Tjallingii 0.24, 7. Veelers 0.28, 8. Langeveld 0.31, 11. Elijzen 0.25, 13. Veelers 0.28, 23. Langeveld 0.31, 24. De Kort, 52. Löwik 0.41, 54. De Jongh 0.42, 55. Honig 0.43,88. Engels 7.46, 89. Flens 10.24, 92. Timmer 10.27.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden