nieuws21maandag

LOTTO

Winnende cijfers: 3-13-16-24-38-39. Jackpotkleur: blauw. Euro Loterij: 342997.

HANDBAL

Eredivisie mannen: Bevo - Quintus 34-26, Lions - Aalsmeer 23-25. Stand: Volendam 2-4, E en O 2-4, Bevo 1-2, Aalsmeer 1-2, Lions 2-2, Quintus 2-2, Hellas 2-2, Rotterdam 2-0, Hurry Up 2-0, Loreal 2-0.

HOCKEY

Hoofdklasse mannen: Oranje Zwart - Bloemendaal 1-2, SCHC - Tilburg 3-5, Den Bosch - Rotterdam 2-4, HGC - Laren 6-5, Kampong - Amsterdam 2-3, Hurley - Pinoké 2-4. Stand: Pinoké 2-6, Tilburg 2-6, Bloemendaal 2-6, Rotterdam 2-6, Amsterdam 2-6, HGC 2-3, Den Bosch 2-3, Laren 2-0, Oranje Zwart 2-0, Kampong 2-0, SCHC 2-0, Hurley 2-0.

Hoofdklasse vrouwen: HCKZ - SCHC 1-1, Den Bosch - Nijmegen 5-0, HGC - Rotterdam 0-7, Oranje Zwart - Laren 0-2, Pinoké - Kampong 0-2, HDM - Amsterdam 1-5. Stand: Rotterdam 2-6, Den Bosch 2-6, Amsterdam 2-6, SCHC 2-4, Kampong 2-4, Laren 2-3, Nijmegen 2-3, HCKZ 2-2, Oranje Zwart 2-0, HDM 2-0, Pinoké 2-0, HGC 2-0.

HONKBAL

Amsterdam. WK tweede fase.

Groep F, zesde ronde: Nederland - Nicaragua 8-4, Groot-Brittannië - Spanje 3-10, Porto Rico - Venezuela 5-3, Cuba - Zuid-Korea 5-1.

Werpcijfers Nederland: Cordemans (6 innings) 7-0-6, Neuman (3) 1-0-3.

Slagprestaties: Smith, Rombley, De Jong, Engelhardt 0.500.

Homeruns: Smith (8ste inning, solo), Decaster (8ste inn, + 2), De Jong (9de inn, solo).

Zevende en laatste ronde: Nederland - Cuba 3-5, Groot-Brittannie - Venezuela 1-6, Spanje - Zuid-Korea 1-2, Porto Rico - Nicaraguea 16-0.

Werpcijfers Nederland: Sulbaran (2 innings + 2 man) 1-2-1, Markwell (5) 4-1-4, Boyd (1) 1-0-2, Asjes (1/3 + 2 man) 0-1-1, Jansen (1 2/3) 1-0-1.

Slagprestaties: Schoop, Rombley, Statia 0.333.

Homeruns: Schoop (3de inning, solo), Statia (8ste inn, + 1).

Eindstand: 1. Cuba 7-12, 2. Puerto Rico 7-12, 3. Nederland 7-12, 4. Venezuela 7-6, 5. Zuid-Korea 7-6, 6. Nicaragua 7-4, 7. Spanje 7-4, 8. Groot-Brittannie 7-0. Beste vier naar eindronde.

KORFBAL

Hoofdklasse A: Tempo - Dalto 12-20, SKF - PKC 12-21. Stand: Dalto 3-6, PKC 3-4, SKF 3-2, Tempo 3-0.

Hoofdklasse B: DVO - Nic14-18, SCO - Koog-Zaandijk 10-21. Stand: Nic 3-6, Koog-Zaandijk 3-4, SCO 3-2, DVO 3-0.

Hoofdklasse C: Die Haghe - Blauw-Wit 7-23, TOP- Deetos 22-15. Stand: TOP 3-6, Blauw-Wit 3-4, Die Haghe 3-2, Deetos 3-0.

Hoofdklasse D: KVS - Rohda 14-12, Fortuna - DOS’46 11-15. Stand: DOS’46 3-6, Fortuna 3-4, KVS 3-2, Rohda 3-0.

PAARDENSPORT

Donaueschingen. Internationaal toernooi.

Springconcours, op tijd: 1. Ahlmann (Dui) Perry Lee 0-55,35, 2. Joe Whitaker (GBr) Upanda 0-58,99, 3. Luyckx (ZAf) Presco 0-61,29, 4. Dubbeldam (Ned) Ultimo 0-65,57.

Springconcours, na barrage: 1. Beerbaum (Dui) Coupe de Coeur 0-38,26, 2. Mündli (Zwi) Queensland 0-38,29, 3. Lynch (Ier) Tarpan 0-39,03, 4. Houtzager (Ned) Uppity 0-39,04.

Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Painted Black 1723 punten, 2. Salzgeber (Dui) Wakana 1706, 3. Köschel (Dui) Fantomas 1632.

Grand Prix Spécial: 1. Van Grunsven (Ned) Painted Black 78,792 procent, 2. Laugks (Dui) Meggie's Weltall 71,083, 3. Salzgeber (Dui) Wakana 70,042.

RUGBY

Ereklasse: ’t Gooi - DIOK 23-8, DSR-C - Dukes 10-45, Den Haag - Etten-Leur 27-14, Amsterdam - Sparta 16-42, Castricum - Hilversum 18-22. Stand: Hilversum 3-14, ’t Gooi 3-13, Den Haag 3-11, DIOK 3-10, Sparta 3-10, Dukes 3-9, Castricum 3-6, Amsterdam 3-1, Etten-Leur 3-0, DSR-C 3-0.

SCHAKEN

Haaksbergen. NK.

Mannen, achtste ronde: Nijboer - Swinkels 1-0, Miedema - Bitalzadeh 1-0, Cuijpers - Ernst 1/2-1/2, Giri - Van der Weide 1-0. Negende ronde: Reinderman - Giri 1/2-1/2, Nijboer - Van der Weide 1-0, Cuijpers - Bitalzadeh 1-0, Miedema - Swinkels 1-0. Eindstand: 1. Giri 6 punten, 2. Nijboer 5 1/2, 3. Ernst, Reinderman 5, 5. Cuijpers 4, 6. Miedema, Swinkels 3 1/2, 8. Van der Weide 2, 9. Bitalzadeh 1 1/2.

Vrouwen, negende ronde: Peng - Van Weersel 1-0, Bensdorp - Bertholee 1-0, Middelveld - Munnik 1-0. Tiende ronde: Bensdorp - Van Weersel 1-0, Bertholee - Middelveld 1-0, Munnik - Peng 1/2-1/2. Eindstand: 1. Peng 8 punten, 2. Bensdorp 7, 3. Bertholee De Mie 5 1/2, 4. Van Weersel 4, 5. Middelveld 3, 6. Munnik 2 1/2.

SOFTBAL

Halve finales play-offs, vrouwen: Euro Stars - TTT 2-7, TTT - Euro Stars 3-2, Sparks - Terrasvogels 3-10, Terrasvogels - Sparks 6-1. TTT en Terrasvogels naar Holland Series.

TAFELTENNIS

Eredivisie mannen: DTK’70 - Smash’70 6-1. Stand: Argus 1-7, DTK’70 2-7, FVT 1-6, Smash 2-6, Heerlen 1-4, Westa 1-3, Scyedam 1-2, Pecos 1-0.

Eredivisie vrouwen: SKF - Hotak’68 4-3, Den Helder - Smash’70 6-1, Amsterdam’78 - Hilversum 4-3. Stand: Den Helder 3-18, SKF 2-8, Heerlen 1-7, Hotak’68 3-7, Smash’70 2-5, Amsterdam’78 2-5, FVT 1-3, Hilversum 2-3.

Stuttgart. EK.

Mannen, enkelspel.

Finale: Maze (Den) - Schlager (Oos) 4-1 (11-8 11-8 12-10 6-11 11-7).

Vrouwen, enkelspel.

Finale: Jiaduo Wu (Dui) - Pesozka (Oek) 4-0 (11-8 11-5 11-9 11-5).

Dubbelspel.

Finale: Dodean/Samara (Roe) - Tan/Stefanova (Ita) 4-0 (11-7 11-7 13-11 11-4).

TENNIS

Davis Cup, halve finales.

Kroatië - Tsjechië 1-4. Cilic- Berdych 3-6 3-6 6-3 6-4 3-6, Cilic/Zovko - Berdych/Stepanek 1-6 3-6 4-6, Zovko - Dlouhy 6-3 6-4, Karanusic - Hajek 6-7 (4) 4-6.

Spanje - Israël 4-1. Lopez/Robredo - Erlich/Ram 7-6 (6) 6-7 (7) 6-4 6-2, Ferrer - Ram 6-3 6-1, Lopez - Levy 5-7 2-6.

Wereldgroep, play-offs.

Nederland - Frankrijk 1-4. De Bakker/Sijsling - Tsonga/Llodra 3-6 6-3 6-7 (2) 4-6, De Bakker - Tsonga 6-7 (5) 2-6 6-3 6-7 (4), Huta Galung - Chardy 2-6 3-6.

België - Oekraïne 3-2. Olivier Rochus/Malisse - Boebka/Stakhovski 6-7 (5) 3-6 6-4 7-6 (4), Malisse - Stakhovsky 3-6 6-3 6-0 1-6 3-6, Darcis - Boebka 6-2 6-1 6-0.

Zuid-Afrika - India 1-4. De Voest - Devvarman 6-3 7-6 (3) 6-7 (5) 2-6 4-6, Van der Merwe - Bhambri 6-3 3-6 4-6, Moodie/Coetzee - Bhupathi/Bopanna 6-3 3-6 4-0 opgave Bhupathi.

Servië - Oezbekistan 5-0. Troicki - Inojatov 4-6 6-4 6-3, Bozoljac - Oezakov 6-1 6-4, Zimonjic/Tipsarevic - Istomin/Dustov 6-2 6-3 6-2.

Zweden - Roemenië 3-2. Söderling - Hanescu 7-5 6-1 6-0, Copil - Vinciguerra 4-6 opgave Vinciguerra, Lindstedt/Söderling - Hanescu/Tecau 6-1 7-6 (7) 7-6 (5).

Italië - Zwitserland 2-3. Starace - Federer 3-6 0-6 4-6, Fognini - Lammer 7-5 7-6 (4), Bolelli/Starace - Chiudinelli/Wawrinka 6-2 6-4 7-6 (3).

WIELRENNEN

Ronde van Spanje.

Twintigste etappe, individuele tijdrit: 1. Millar (GBr) 27,8 km in 35.53, 2. Sanchez (Spa) 0.05, 3. Evans (Aus) 0.09, 4. Cesar Veloso (Spa) 0.20, 5. Kreuziger (Tsj) 0.30, 6. Gilbert (Bel) 0.34, 7. Valverde (Spa) 0.36, 8. Herrero (Spa) 0.37, 9. Del Nero (Spa) 0.40, 10. Westra (Ned) 0.43, 16. Moerenhout 1.02, 21. Boom 1.24, 26. Hoogerland 1.41, 30. Gesink 1.46, 45. Maaskant 2.12, 54. Tankink 2.42, 60. Weening 2.49, 73. Mouris 3.00, 127. Kroon 5.02, 132. Leezer 5.18, 133. Pronk 5.26. Eenentwintigste etappe, Rivas-Vaciamadrid - Madrid: 1. Greipel (Dui) 110,2 km in 3.11.55, 2. Bennati (Ita), 3. Bozic (Slv), 4. Duque (Col), 5. Hinault (Fra), 6. Gasparotto (Ita), 7. Henderson (NZe), 8. Hammond (GBr), 9. Leezer (Ned), 10. Voss (Dui), 20. Maaskant, 22. Tankink 0.08, 24. Hoogerland 0.10, 55. Gesink, 85. Weening 0.28, 96. Boom 0.30, 97. Moerenhout, 125. Pronk 0.56, 132. Mouris 1.15, 135. Kroon 1.22, 137. Westra.

Eindklassement: 1. Valverde 87.22.37, 2. Sanchez 0.55, 3. Evans (Aus) 1.32, 4. Basso (Ita) 2.12, 5. Mosquera (Spa) 4.27, 6. Gesink 6.40, 7. Rodriguez (Spa) 9.08, 8. Tiralongo (Ita) 9.11, 9. Deignan (Ier) 11.08, 10. Cobo (Spa) 11.27, 12. Hoogerland 15.08, 34. Tankink 59.42, 36. Moerenhout 1.03.49, 44. Weening 1.18.47, 55. Boom 1.28.13, 76. Kroon 1.56.22, 87. Westra 2.11.21, 124. Pronk 2.57.16, 129. Leezer 3.01.15, 135. Maaskant 3.17.50, 138. Mouris 3.19.54.

Ronde van Groot-Brittannië.

Achtste etappe, Londen - Londen: 1. Merlo (Ita) 92,6 km in 1.56.55, 2. Fernandez (Spa), 3. Sutton (Aus), 4. De Negri (Ita), 5. Hayles (GBr), 6. Downing (GBr), 7. Honig (Ned), 36. Ruygh, 37. Reus, 39. Boasson Hagen (Noo), 41. Van Groen, 51. Berkhout, 56. Ten Dam, 59. Stamsnijder, 76. Duyn.

Eindklassement: 1. Boasson Hagen 28.06.24, 2. Sutton 0.23, 3. Reimer (Dui) 0.25, 4. Reus 0.26, 5. Downing 0.39, 6. Thomas (GBr) 0.43, 9. Honig 0.49, 11. Ruygh, 13. Stamsnijder 0.50, 20. Van Groen 0.52, 35. Berkhout 1.03, 40. Duyn, 46. Ten Dam.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden