nieuws19woensdag

SCHAATSEN

Heerenveen. Skate-off.

Voor vierde ticket WK allround, vrouwen, 1500 meter: 1. Voorhuis 2.01,35, 2. Nauta 2.03,92, 3. Joling 2.04,34. Diskwalificatie: Linda de Vries (2.02,01).

3000 meter, maandag: 1. Voorhuis 4.12,76, 2. Linda de Vries 4.13,05, 3. Joling 4.15,02, 4. Nauta 4.18,04. Bijzonderheid: Voorhuis naar WK allround, Linda de Vries reserve.

Voor vierde ticket WK allround, mannen, 1500 meter: 1. Rotteveel 1.49,48, 2. Bloemen 1.49,80.

5000 meter, maandag: 1. Bloemen 6.28,50, 2. Rotteveel 6.28,53. Bijzonderheid: Rotteveel naar WK allround, Bloemen reserve.

SCHAKEN

Wijk aan Zee. Tata Steel Toernooi, grootmeestersgroep A.

Vierde ronde: Anand (Ina) - Wang Hao (Chn) 1-0, Grisjoek (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Aronian (Arm) - Nepomniasjtsji (Rus) 1-0, Shirov (Spa) - Vachier-Lagrava (Fra) 0-1, Giri (Ned) - Nakamura (VSt) 1/2-1/2, Ponomariov (Oek) - Carlsen (Noo) 1/2-1/2, L'Ami (Ned) - Smeets (Ned) 1/2-1/2.

Stand: 1. Anand, Nakamura 3, 3. Aronian, Giri, Vachier-Lagrave 2 1/2, 6. Kramnik, L'Ami, Nepomniasjtsji, Ponomariov, Smeets 2, 11. Carlsen, Grisjoek 1 1/2, 12. Wang Hao 1, 14. Shirov 1/2.

SNOWBOARDEN

La Molina (Spa). WK, cross.

Mannen: 1. Pullin (Aus), 2. Wescott (VSt), 3. Holland (VSt)

Vrouwen: 1. Jacobellis (VSt), 2. Moenne Loccoz (Fra), 3. Maltais (Can)

TENNIS

Melbourne. Australian Open.

Mannen, eerste ronde: Nadal (Spa/1) - Daniel (Bra) 6-0 5-0 opgave, Söderling (Zwe/4) - Starace (Ita) 6-4 6-2 6-2, Murray (GBr/5) - Beck (Slw) 6-3 6-1 4-2 opgave, Ferrer (Spa/7) - Nieminen (Fin) 6-4 6-3 1-6 6-2, Joezjni (Rus/10) - Ilhan (Tur) 6-2 6-3 7-6 (5), Melzer (Oos/11) - Millot (Fra) 6-2 6-4 6-2, Tsonga (Fra/13) - Petzschner (Dui) 4-6 2-6 6-2 6-3 6-4, Cilic (Kro/15) - Young (VSt) 6-3 6-2 6-1, Baghdatis (Cyp/21) - Zemlja (Slv) 3-6 7-5 6-1 4-6 6-2, Llodra (Fra/22) - Chela (Arg) 6-3 3-6 6-2 6-4, Becker (Dui) - Gulbis (Let/24) 7-6 (5) 6-2 6-4, Nalbandian (Arg/27) - Hewitt (Aus) 3-6 6-4 3-6 7-6 (1) 9-7, Bellucci (Bra/30) - Mello (Bra) 7-5 7-5 4-6 3-6 6-3, Lopez (Spa/31) - Falla (Col) 6-3 7-6 (6) 6-3, García-Lopez (Spa/32) - Berrer (Dui) 6-4 6-4 3-6 6-3, Dolgopolov (Oek) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 6-2 6-4, Riba (Spa) - Ball (Aus) 1-6 7-6 (5) 6-2 2-6 6-4, Del Potro (Arg) - Sela (Isr) 7-6 (13) 6-4 6-4, Schwank (Arg) - Mayer (Arg) 6-2 6-0 6-4, Sweeting (VSt) - Gimeno (Spa) 6-4 6-4 6-1, Tomic (Aus) - Chardy (Fra) 6-3 6-2 7-6 (5), Giraldo (Col) - Machado (Por) 6-4 6-3 5-7 6-1, Kavcic (Slv) - Anderson (ZAf) 2-6 6-4 7-6 (4) 7-6 (5), Russell (VSt) - Ebden (Aus) 6-3 6-2 5-7 7-6 (9), Hernych (Tsj) - Istomin (Oez) 6-3 6-4 3-6 6-2, Stepanek (Tsj) - Gremelmayr (Dui) 6-3 6-2 6-3, Martsjenko (Oek) - Ramirez Hidalgo (Spa) 6-3 6-4 6-1

Vrouwen, eerste ronde: Zvonareva (Rus/2) - Bammer (Oos) 6-2 6-1, Clijsters (Bel/3) - Safina (Rus) 6-0 6-0, Stosur (Aus/5) - Davis (VSt) 6-1 6-1, Jankovic (Ser/7) - Koedriavtseva (Rus) 6-0 7-6 (5), Peer (Isr/10) - Johansson (Fra) 6-1 6-1, Agnieszka Radwanska (Pol/12) - Date Krumm (Jap) 6-4 4-6 7-5, Petrova (Rus/13) - Pervak (Rus) 6-2 6-1, Pavlioetsjenkova (Rus/16) - Flipkens (Bel) 6-4 7-6 (4), Kirilenko (Rus/18) - Oprandi (Ita) 6-3 5-7 8-6, Makarova (Rus) - Ivanovic (Ser/19) 3-6 6-4 10-8, Pennetta (Ita/22) - Rodionova (Aus) 6-2 6-1, Kleibanova (Rus/24) - Falconi (VSt) 6-1 6-0, Kvitova (Tsj/25) - Peers (Aus) 6-2 6-4, Martinez Sanchez (Spa/26) - Arn (Hon) 6-3 4-6 6-2, Morita (Jap) - Dulgheru (Roe/27) 6-4 6-4, Safarova (Tsj/31) - Zhang Shuai (Chn) 7-5 4-6 6-1, Benesova (Tsj) - Medina (Spa) 6-0 6-1, Cirstea (Roe) - Lucic (Kro) 6-4 6-2, Dominguez (Spa) - Larsson (Zwe) 6-2 6-1, Tsjakvetadze (Rus) - Govortsova (WRu) 6-3 6-4, Cornet (Fra) - Vandeweghe (VSt) 6-2 6-1, Molik (Aus) - Vinci (Ita) 1-6 6-3 8-6, Martic (Kro) - Ferguson (Aus) 7-6 (6) 0-6 6-3, Halep (Roe) - Kremer (Lux) 6-3 3-6 6-2, Peng Shuai (Chn) - Katarina Bondarenko (Oek) 2-6 6-3 8-6

VOETBAL

KNVB-beker, achtste finales: Genemuiden - FC Groningen 2-3, Achilles'29 - RKC 2-2 RKC wint na strafschoppen, Sparta N - Noordwijk 3-3 Noordwijk wint na strafschoppen, Telstar - NAC 0-1.

Indeling kwartfinales: FC Twente - PSV, Ajax - NAC, FC Utrecht - Groningen, RKC - Noordwijk.

België: Kortrijk - Lokeren 0-0, Eupen - Mechelen 0-1.

Schotland: Rangers - Inverness 1-0, Kilmarnock - Hearts 1-2.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden