nieuws19maandag

EREDIVISIE

Ajax - Heracles 4-0

Heerenveen - NAC 0-0

PSV - Groningen 3-1

Sparta - Utrecht 0-3

Twente - Feyenoord 2-0

Vitesse - Roda JC 2-5

Willem II - AZ 0-3

VVV - NEC 2-0

ADO Den Haag - RKC 4-0

OVERZICHT

FC Twente - Feyenoord 2-0 (1-0). 40. Nkufo 1-0, 68. Stoch 2-0. Scheidsrechter: Van Hulten. Toeschouwers: 24.000. Gele kaart: Douglas (FC Twente), Fer, Schenkeveld (Feyenoord).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli; Brama, Perez (72. De Jong), Janssen; Ruiz, Nkufo, Stoch (90+1. Vujicevic).

Feyenoord: Mulder; Schenkeveld, De Vrij, Hofland, Van Bronckhorst; Landzaat, El Ahmadi (46. Bruins), Fer; Wijnaldum, Tomasson (61. Biseswar), Cissé (72. Makaay).

Vitesse - Roda JC 2-5 (1-3). 4. Janssen 0-1, 14. Janssen 0-2, 30. Skoubo 0-3, 40. Kaya 1-3, 51. Büttner 2-3, 69. Junker 2-4, 90+1. Junker 2-5. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Sprockel (Vitesse), Hadouir (Roda JC).

Vitesse: Velthuizen; Gravenbeek, Sprockel (77. De Ruiter), Felixdaal, Büttner; Claudemir, Verhaegh, Pröpper, Kaya; Van Ginkel, Kolk (33. Jong-a-Pin, 83. Kodalak).

Roda JC: Tyton; Saeijs, De Fauw, Kruiswijk, De Jong; Janssen, Hadouir (82. Delorge), Vormer, Bodor; Skoubo, Junker (90+2. Svürd).

PSV - FC Groningen 3-1 (1-1). 3. Matavz 0-1, 25. Labyad 1-1, 48. Dzsudzsák 2-1, 84. Labyad 3-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 34.100. Gele kaart: Dzsudzsák (PSV).

PSV: Isaksson; Manolev, Ooijer, Salcido, Pieters; Bakkal, Afellay (74. Simons), Engelaar; Labyad, Amrabat (83. Wuytens), Dzsudzsák (52. Toivonen).

FC Groningen: Van Loo; Hiariej, Sankoh, Granqvist, Blind; Ajilore (59. Lovre), Sparv, Bacuna (70. Pedersen); Van de Laak, Matavz, Enevoldsen.

Willem II - AZ 0-3 (0-1). 12. Moreno 0-1, 71. Holman 0-2, 77. El Hamdaoui 0-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 13.100.

Willem II: Aerts; Janse, Schenkel, Biemans, Swinkels; Zijler, Donald, Akgün, Pereira, Nijland; Demouge.

AZ: Didulica; Mendes da Silva (70. Swerts), Jaliens, Moreno, S. Poulsen; Wernbloom, Schaars (70. Elm), Martens (56. Holman); Lens, El Hamdaoui, Dembélé.

VVV - NEC 2-0 (1-0). 9. Boymans 1-0, 61. Boymans 2-0. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 7000.

VVV: Begois; Timisela, Verdellen (90. De Regt), Paauwe, Nkume; Leemans, García, Van Dessel (37. Auassar); Schaken, Boymans (69. Calabro), Ahahaoui.

NEC: Babos; Burgzorg, Pothuizen, Van Eijden, Nuytinck; Sibum, Sarpong, Davids; Ntibazonkiza, Vleminckx (46. Ten Voorde), Goossens (73. Fejzullahu).

Sparta - FC Utrecht 0-3 (0-1). 20. Lensky 0-1, 65. Van Wolfswinkel 0-2, 75. Danso 0-3. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 10.699. Gele kaart: Vorm (FC Utrecht).

Sparta: Eáeliga; Koenders, Adeleye, Viergever, Slijngard; Falkenburg (24. Van Gessel), Vlasbom (52. Dissels), Van Bueren; Duplan, Poepon, Denneboom (46. John).

FC Utrecht: Vorm; Van der Maarel, Keller, Wuytens, Nesu; Silberbauer, Mertens (63. Danso), Lensky; Mulenga, Van Wolfswinkel, Asare.

Ajax - Heracles 4-0 (2-0). 20. De Jong 1-0, 37. De Jong 2-0, 59. Pantelic 3-0, 64. Pantelic 4-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 51.554.

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita (60. Emanuelson); De Zeeuw, De Jong, Enoh (77. Eriksen); Rommedahl, Pantelic (73. Lodeiro), Suarez.

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Vejinovic (68. Fledderus); Douglas, Dost, Everton (37. Armenteros).

ADO Den Haag - RKC 4-0 (2-0). 15. Derijck 1-0, 34. Luijckx 2-0 (strafschop), 49. Oper 3-0, 87. Buijs 4-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.248. Gele kaart: Benschop, H. Mulder, De Ceulaer, Boerrigter, Berger, Idabdelhay (RKC).

ADO Den Haag: Coutinho; Kum, Derijck, Bosschaart, Van Hese; Buijs (89. Van den Bergh), Luijckx, Toornstra; Verhoek (78. Knopper), Immers, Oper (82. Cornelisse).

RKC: Levita; D. Mulder, Colin, Gudde, Metaj; H. Mulder, Berger, Varela (46. Obodai); De Ceulaer, Benschop (33. Idabdelhay), Boerrigter (86. Van Hout).

Heerenveen - NAC 0-0 (0-0). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 25.500. Rode kaart: 74. Schilder (NAC). Gele kaart: Fazli, Smárason (Heerenveen), Ten Rouwelaar, Penders, Lurling (NAC).

Heerenveen: Timmer; Janmaat, Haglund (80. Fazli), Elm, Breuer; Eávec, Losada (62. Smárason), Roorda; Beerens, Sibon, Wojciechowski (62. Assaidi).

NAC Breda: Ten Rouwelaar; Fehér, Penders, Zwaanswijk, Schilder; De Graaf, Gilissen (88. Kwakman), Gorter; Kolkka (73. Reuser), Amoah, Lurling (88. Cairo).

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 33, 2. Ruiz (FC Twente) 23, 3. Junker (Roda JC) 20, 4. El Hamdaoui (AZ) 19), 5. Pantelic (Ajax) 15.

PROGRAMMA

Zondag 2 mei: Feyenoord - Heerenveen, Groningen - Sparta, NAC - Twente, NEC - Ajax, RKC - VVV, Roda JC - Willem II, Utrecht - Vitesse, AZ - PSV, Heracles - ADO Den Haag.

EERSTE DIVISIE

Go Ahead - RBC 3-1, Volendam - Omniworld 3-0, Emmen - Zwolle 0-3, Fortuna S - Veendam 0-1, Cambuur - Helmond Sport 2-0, Eindhoven - De Graafschap 2-6, Excelsior - Den Bosch 5-1, Oss - Telstar 1-1, AGOVV - Dordrecht 0-2.

TOPSCORERS

1. De Leeuw (Veendam) 24), 2. Voskamp (Helmond Sport), De Vries (Cambuur) 21, 4. Plet (Telstar) 20.

PROGRAMMA

Vrijdag: Dordrecht - Volendam, De Graafschap - AGOVV, Helmond Sport - Emmen, MVV - Oss, Omniworld - Excelsior, RBC - Cambuur, Telstar - Eindhoven, Veendam - Go Ahead, Zwolle - Fortuna S.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Lisse - TOGR 2-0, Katwijk - RVVH 0-0, Noordwijk - Quick Boys 0-0, Rijnsburgse Boys - ARC 2-2, ASWH - Scheveningen 4-2, Capelle - Barendrecht 1-1, DOTO - Ter Leede 1-1. Stand: Barendrecht 23-52, Capelle 22-50, Lisse 23-39, ARC 23-39, Rijnsburgse Boys 22-37, Katwijk 24-33, ASWH 23-32, Ter Leede 23-31, Noordwijk 23-31, Scheveningen 23-30, Quick Boys 24-29, RVVH 23-24, DOTO 23-12, TOGR 23-5.

Hoofdklasse B: Hoek - Zwaluwen'30 2-0, DOVO - Leerdam 1-2, Kozakken Boys - Volendam 2-2, Jodan Boys - Odin'59 6-4, SDC Putten - Spakenburg 1-1, IJsselmeervogels - Sparta N 0-1, Bennekom - GVVV 2-3. Stand: Sparta N 23-52, IJsselmeervogels 23-51, Spakenburg 23-44, Hoek 23-39, GVVV 23-36, Zwaluwen '30 23-35, Leerdam 23-30, Kozakken Boys 23-30, SDC Putten 23-30, Odin 59 23-29, Jodan Boys 23-25, Volendam 23-17, DOVO 23-17, Bennekom 23-12.

Hoofdklasse C: Flevo Boys - WHC 2-4, Excelsior'31 - PKC'83 1-0, Hardenberg - Genemuiden 1-1, Berkum - ACV 4-1, Apeldoorn - Go Ahead Kampen 1-0, Staphorst - Nunspeet 0-0, Harkemase Boys - Be Quick'28 3-1. Stand: Excelsior'31 23-51, Harkemase Boys 23-47, Flevo Boys 23-39, Apeldoorn 23-37, Genemuiden 23-35, WHC 23-30, Hardenberg 22-29, ACV 22-28, Berkum 23-28, Staphorst 22-26, PKC'83 22-24, Nunspeet 22-24, Be Quick'28 23-23, Go Ahead Kampen 22-15.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: ADO'20 - Hilversum 3-0, AFC - Tonegido 4-2, Argon - Hollandia 2-0, Elinkwijk - Feyenoord 1-2, HBS - Haaglandia 1-2, VVSB - Chabab 0-0, Westlandia - Omniworld 2-3. Stand: AFC 23-48, Argon 23-42, Hilversum 23-42, Haaglandia 23-40, HBS 23-36, VVSB 23-34, ADO '20 23-32, Hollandia 23-31, Elinkwijk 23-28, Feyenoord 23-28, Chabab 23-25, Tonegido 23-23, Westlandia 23-22, Omniworld 23-17.

Hoofdklasse B: DESK - Cuijk 2-2, EVV - Oss'20 1-0, Gemert - UDI'19 5-1, Papendrecht - Rosmalen 0-3, Meerssen - Baronie 0-1, Venray - Schijndel 3-1, UNA - Dijkse Boys 4-3. Stand: Gemert 23-47, Baronie 23-43, EVV 23-42, Dijkse Boys 23-41, Cuyk 23-38, Venray 23-35, UNA 23-33, Meerssen 23-31, UDI'19 23-30, Schijndel 23-27, Papendrecht 23-26, DESK 23-24, Rosmalen 23-21, Oss'20 23-10.

Hoofdklasse C: Alcides - WKE 3-0, De Treffers - Be Quick 1887 1-0, Lienden - Achilles'29 3-0, Nieuw Buinen - Quick'20 1-4, Rohda - Juliana'31 1-0, Joure - HSC'21 0-4, Babberich - Sneek Wit Zwart 1-1. Stand: De Treffers 23-50, Lienden 23-49, Achilles '29 23-46, Quick'20 22-41, WKE 23-38, Be Quick 1887 23-32, Rohda 23-32, Juliana'31 23-30, HSC'21 23-28, Alcides 22-27, Sneek Wit Zwart 23-25, Nieuw Buinen 23-17, Babberich 22-16, Joure 22-6.

BUITENLAND

België

Play-off 1: St. Truiden - Kortrijk 1-0, Brugge - Anderlecht 1-2, Gent - Zulte-Waregem 5-0. Stand: Anderlecht 6-49, Gent 6-36, Brugge 6-35, St. Truiden 6-33, Kortrijk 6-26, Zulte-Waregem 6-24.

Play-off 2, groep A: Westerlo - Cercle 4-1, Lokeren - Mechelen 2-2. Stand: Mechelen 5-10, Westerlo 5-7, Cercle 5-6, Lokeren 5-5.

Play-off 2, groep B: Standard - Genk 1-1, Beerschot - Charleroi 2-2. Stand: Genk 5-13, Standard 5-8, Beerschot 5-5, Charleroi 5-1

Duitsland

Köln - Bochum 2-0, Freiburg - Nürnberg 2-1, Schalke'04 - Mönchengladbach 3-1, Stuttgart - Leverkusen 2-1, Hamburger SV - Mainz'05 0-1, Wolfsburg - Bremen 2-4, Bayern München - Hannover'96 7-0, Dortmund - Hoffenheim 1-1, Frankfurt - Hertha BSC 2-2. Stand: Bayern München 31-63, Schalke '04 31-61, Bremen 31-54, Leverkusen 31-54, Dortmund 31-53, Stuttgart 31-50, HSV 31-48, Wolfsburg 31-46, Frankfurt 31-45, Mainz 05 31-44, Köln 31-37, Mönchengladbach 31-37, Hoffenheim 31-35, Nürnberg 31-28, Bochum 31-28, Freiburg 31-28, Hannover'96 31-27, Hertha BSC 31-23.

Engeland

Manchester City - Manchester United 0-1, Blackburn - Everton 2-3, Birmingham - Hull 0-0, Stoke - Bolton 1-2, Sunderland - Burnley 2-1, Fulham - Wolverhampton 0-0, Tottenham - Chelsea 2-1, Wigan - Arsenal 3-2, Portsmouth - West Ham 1-2. Stand: Chelsea 35-77, Manchester United 35-76, Arsenal 35-71, Tottenham 34-64, Manchester City 34-62, Aston Villa 34-58, Liverpool 34-56, Everton 35-54, Birmingham 35-47, Fulham 34-43, Stoke 34-43, Blackburn 35-43, Sunderland 35-41, Bolton 35-35, Wigan 35-35, Wolverhampton 35-34, West Ham United 34-31, Hull 34-28, Burnley 35-27, Portsmouth 35-15.

Frankrijk

Auxerre - Lorient 4-1, Rennes - Nancy 0-0, Valenciennes - Le Mans 0-1, Nice - Lens 0-0, Boulogne-sur-Mer - Olympique Marseille 1-2, Grenoble - Sochaux 2-2, Bordeaux - Lyon 2-2, Lille - Monaco 4-0, Montpellier - Toulouse 1-1, St. Etienne - Paris SG 0-0. Stand: Marseille 33-68, Auxerre 33-63, Lyon 33-59, Montpellier 33-59, Lille 33-58, Bordeaux 32-57, Rennes 33-51, Lorient 33-50, Monaco 33-49, Paris SG 33-45, Valenciennes 32-44, Toulouse 33-43, Nancy 33-43, Lens 33-39, Sochaux 33-38, Nice 33-37, St. Etienne 33-36, Le Mans 33-28, Boulogne-sur-Mer 33-24, Grenoble 33-16.

Italië

Internazionale - Juventus 2-0, Chievo - Livorno 2-0, Parma - Genoa 2-3, Sampdoria - AC Milan 2-1, Udinese - Bologna 1-1, Cagliari - Palermo 2-2, Atalanta - Fiorentina 2-1, Bari - Napoli 1-2, Catania - Siena 2-2, Lazio - AS Roma 1-2. Stand: AS Roma 34-71, Internazionale 34-70, AC Milan 34-64, Sampdoria 34-57, Palermo 34-55, Napoli 34-52, Juventus 34-51, Genoa 34-48, Fiorentina 34-46, Parma 34-46, Bari 34-43, Cagliari 34-41, Chievo 34-41, Catania 34-40, Udinese 34-39, Lazio 34-37, Bologna 34-36, Atalanta 34-34, Siena 34-30, Livorno 34-26.

Schotland

Celtic - Hibernian 3-2, Aberdeen - Falkirk 1-0, St. Johnstone - St. Mirren 2-2, Hamilton - Kilmarnock 3-0, Rangers - Hearts 2-0, Motherwell - Dundee United 2-3. Stand kampioenspoule: Rangers 34-80, Celtic 34-69, Dundee United 34-62, Hibernian 34-50, Motherwell 34-48, Hearts 34-44. Degradatiepoule: St. Johnstone 34-42, Hamilton 34-39, Aberdeen 34-37, St. Mirren 34-29, Kilmarnock 34-29, Falkirk 34-28.

Spanje

Espanyol - Barcelona 0-0, Sevilla - Gijon 3-0, Villarreal - Atletico Madrid 2-1, Bilbao - Zaragoza 0-0, Deportivo - Almeria 0-0, Malaga - Valladolid 0-0, Real Madrid - Valencia 2-0, Tenerife - Getafe 3-2, Xerex - Santander 2-2. Stand: Barcelona 33-84, Real Madrid 33-83, Valencia 33-59, Sevilla 33-54, Mallorca 32-52, Villarreal 33-49, Bilbao 33-49, Getafe 33-47, Deportivo la Coruna 33-44, Atletico Madrid 33-40, Osasuna 32-38, Almeria 33-38, Espanyol 33-38, Sporting Gijon 33-37, Santander 33-36, Real Zaragoza 33-34, Malaga 33-33, Tenerife 33-32, Valladolid 33-29, Xerez 33-27.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden