nieuws17maandag

ATLETIEK

Lisse. Ter Specke Bokaal.

Mannen, 150 m (+ 4,0 m/s): 1. Mariano 15,45, 2. Martis 15,62, 3. Feller 15,69; 300 m: 1. Martis 33,28, 2. Hoogmoed 33,95, 3. Moerman 33,98; 1000 m: 1. Som 2.17,01, 2. Okken 2.17,30, 3. De Haan 2.23,36; 3000 m: 1. Poesiat 8.15,83, 2. Ali Mohamed 8.19,54, 3. Schroer 8.21,52; 110 m horden: 1. Townsend (VSt) 13,85, 2. Van der Westen 13,96, 3. Van Kruchten 13,96; ver: 1. Pengel 7,08, 2. Van den Berg 6,97, 3. De Borst 6,91; hoog: Nuijens 2,20, 2. Riedl (Dui) 2,05, 3. De Jonge 1,95; polsstokhoog: 1. Jansen 5,50, 2. Bakker 5,10, 3. Verberne 5,00; discus: 1. Cadée 61,54, 2. Persoon 58,45, 3. Luijten 54,43; speer: 1. Bjorn Blommerde 71,56, 2. Timmermans 69,95, 3. Meijer 69,03; kogel: 1. Groot 18,18, 2. Persoon 18,02, 3. Cronie 16,14.

Vrouwen, 150 m (2,0 m/s): 1. Schippers 17,20, 2. Samuel 17,35, 3. Nwachukwu (Dui) 17,65; 300 m: 1. Nwachukwu 37,96, 2. Van Leuveren 38,84, 3. Dopheide 39,02; 1000 m: 1. Hofstede 2.45,56, 2. Falkmann 2.45,58, 3. Koster 2.46,98; 100 m horden: 1. Hodde 13,43, 2. Van Langen-Wisse 13,48, 3. Kroonenburg 13,88; ver: 1. Van Wagtendonk 5,96, 2. Fortuin 5,72, 3. Klop 5,65; hoog: 1. Woudstra 1,75; discus: 1. Jansen 58,99; kogel: 1. Boekelman 17,66, 2. Kemkers 16,36, 3. Kiel 15,61; kogelslingeren: 1. Schetters 56,72.

AUTOSPORT

Monaco. Grote Prijs van Monaco.

1. Webber (Aus) Red Bull 1.50.13,355 (141,815 km/u), 2. Vettel (Dui) Red Bull 0.00,448, 3. Kubica (Pol) Renault 0.01,675, 4. Massa (Bra) Ferrari 0.02,666, 5. Hamilton (GBr) McLaren 0.04,363.

BASKETBAL

Mannen, finale om landstitel, eerste duel (best of seven): Groningen - Bergen op Zoom 89-65.

HANDBAL

Mannen, finale om landstitel, eerste duel (best of three): E & O - Volendam 23-29.

HOCKEY

Mannen, competitie: Oranje Zwart - Kampong 2-1, Bloemendaal - HGC 6-2, Tilburg - Laren 3-2, Pinoké - Den Bosch 3-2, Rotterdam - Amsterdam 2-2, Hurley - SCHC 1-2. Eindstand: Bloemendaal 22-48, HGC 22-46, Oranje Zwart 22-40, Laren 22-38, Amsterdam 22-35, Kampong 22-32, Rotterdam 22-32, Pinoké 22-24, Den Bosch 22-23, Tilburg 22-20, SCHC 22-16, Hurley 22-11.

Vrouwen, finale om landstitel: Den Bosch - Laren 2-0.

PAARDENSPORT

La Baule (Fra). CHIO.

Derby: 1. Spooner (VSt) Pako 0-162,00, 2. Epaillard (Fra) Commissario 4-145,64, 3. Schwizer (Zwi) Ulysse X 4-156,37; 13. Smolders/Queros de Bioagrico 18-169,99, 14. Van der Mei/Reinetella 21-165,48, 16. Gerco Schröder/Eurocommerce Top Secret 22-186,97.

Grote Prijs, na barrage: 1. Ward (VSt) Sapphire 0-36,00, 2. Deslauriers (VSt) Urico 0-36,95, 3. Garmendia Echevarria (Spa) Lord du Mont Millon 0-39,19, 4. Schwizer (Zwi) Carlina IV 0-39,76, 5. Lafouge (Fra) Gabelou des Ores 0-40,74; 13. Van der Mei/Heechhiem's Tersina 4-43,56.

Eindhoven. Internationaal concours hippique.

Grote Prijs, na barrage: 1. Bruggink (Ned) Andrea 0-37,75, 2. Vrieling (Ned) VDL Emmerton 0- 38,03, 3. Rüder (Dui) Orlanda 0-38,58, 4. Maikel van der Vleuten (Ned) VDL Groep Verdi 0-39,44, 5. Brinkman (Ned) Tobalio 0-39,90.

Derby, na barrage: 1. Van der Schans (Ned) P-Pilot 0-45,73, 2. Eric van der Vleuten (Ned) 4-44,97, 3. Bril (Ned) Calover 4-45,99; zonder barrage: 4. Van de Pol (Ned) Tennessee W 4-154,49, 5. Tepper (Ned) Puhr 4-156,10, 6. Michel Hendrix (Ned) Vivace 4-162,20.

Hamburg. Duitse spring- en dressuurderby.

Tweede onderdeel Global Champions Tour, na twee manches en barrage: 1. Hough (VSt) Quick Study 0-42,46, 2. Alexander (Aus) Cevo Itot du Château 4-38,43, 3. Kraut (VSt) Cedric 4-38,84. 4. Kutscher (Dui) Cash 4-38,94; na twee manches: 11. Leon Thijssen/Tinky Winky 5-70,83; na eerste manche: 25. Dubbeldam/BMC Van Grunsven Whisper 4-74,14, 27.Leopold van Asten/VDL Groep Santana B 4-74,72.

Stand GCT: 1. Ehning (Dui) 66, 2. Kutscher 65, 3. Kraut 54; 6. Thijssen 52.

VOETBAL

Play-offs om plaats in voorronden Europa League, finale:

FC Utrecht - Roda JC 4-1 (1-1). 2. Van Wolfswinkel 1-0, 21. Junker 1-1, 47. Van Wolfswinkel 2-1, 59. Mulenga 3-1, 71. Mulenga 4-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 20.000. Rode kaart: 49. De Fauw (Roda JC). Gele kaart: Junker (Roda JC). Eerste wedstrijd: 2-0

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Schut, Wuytens, Lensky (71. Nijholt); Silberbauer, Asare, Maguire; Mulenga, Van Wolfswinkel, Mertens.

Roda JC: Tyton; De Fauw, Kruiswijk, Lachambre; Saeijs (57. De Wree), Delorge (53. Hadouir), Janssen, Vormer, Bodor; Skoubo (75. Addo), Junker.

Nacompetitie promotie/degradatie: Willem II - Go Ahead Eagles 3-0 (na verlenging, 1-0). 27. Demouge 1-0, 99. Akgün 2-0, 115. Akgün 3-0. Eerste wedstrijd: 0-1.

Sparta - Excelsior 1-1 (0-0). 90. Poepon 1-0, 92. Fernandez 1-1. Eerste wedstrijd: 0-0.

Frankrijk, competitie: Paris St. Germain - Montpellier 1-3, Olympique Marseille - Grenoble 2-0, Nancy - Valenciennes 1-1, Olympique Lyon - Le Mans 2-0, Lens - Bordeaux 4-3, Sochaux - Auxerre 1-2, Toulouse - Monaco 0-0, Nice - St. Etienne 1-1, Boulogne - Stade Rennes 1-0, Lorient - Lille 2-1.

Eindstand: Olympique Marseille 38-78, Olympique Lyon 38-72, Auxerre 38-71, Lille 38-70, Montpellier 38-69, Bordeaux 38-64, Lorient 38-58, Monaco 38-55, Stade Rennes 38-53, Valenciennes 38-52, Lens 38-48, Nancy 38-48, Paris St. Germain 38-47, Toulouse 38-47, Nice 38-44, Sochaux 38-41, St. Etienne 38-40, Le Mans 38-32, Boulogne 38-31, Grenoble 38-23.

Italië, competitie: AC Milan - Juventus 3-0, Lazio - Udinese 3-1, Parma - Livorno 4-1, Sampdoria - Napoli 1-0, Cagliari - Bologna 1-1, Atalanta - Palermo 1-2, Bari - Fiorentina 2-0, Chievo Verona - AS Roma 0-2, Catania - Genoa 1-0, Siena - Internazionale 0-1.

Eindstand: Internazionale 38-82, AS Roma 38-80, AC Milan 38-70, Sampdoria 38-67, Palermo 38-65, Napoli 38-59, Juventus 38-55, Parma 38-52, Genoa 38-51, Bari 38-50, Fiorentina 38-47, Lazio 38-46, Catania 38-45, Chievo 38-44, Udinese 38-44, Cagliari 38-44, Bologna 38-42, Atalanta 38-35, Siena 38-31, Livorno 38-29.

Spanje, competitie: Atletico Bilbao - Deportivo 2-0, Atletico Madrid - Getafe 0-3, Real Zaragoza - Villarrreal 3-3, Real Mallorca - Espanyol 2-0, Almeria - Sevilla 2-3, Barcelona - Real Valladolid 4-0, Valencia - Tenerife 1-0, Osasuna - Xerez 1-1, Racing Santander - Gijon 2-0, Malaga - Real Madrid 1-1.

Eindstand: Barcelona 38-99, Real Madrid 38-96, Valencia 38-71, Sevilla 38-63, Mallorca 38-62, Getafe 38-58, Villarreal 38-56, Bilbao 38-54, Atletico Madrid 38-47, Deportivo 38-47, Espanyol 38-44, Osasuna 38-43, Almeria 38-42, Zaragoza 38-41, Gijon 38-40, Santander 38-39, Malaga 38-37, Valladolid 38-36, Tenerife 38-36, Xerez 38-34.

Duitsland, bekerfinale: Bayern München - Werder Bremen 4-0 (1-0).

Engeland, bekerfinale: Chelsea - Portsmouth 1-0 (0-0).

België, bekerfinale: AA Gent - Cercle Brugge 3-0 (1-0).

Schotland, bekerfinale: Dundee United - Ross County 3-0 (0-0).

Zaterdagamateurs, kampioenscompetitie: IJsselmeervogels - Excelsior’31 2-1. Stand: IJsselmeervogels 2-4, Barendrecht 1-1, Excelsior’31 1-0.

Beslissingsduels om promotie naar topklasse: Katwijk - GVVV 1-0, HHC - Zwaluwen’30 5-1, ARC - Genemuiden 1-0. Returns 22 mei.

Zondagamateurs, kampioenscompetitie: AFC - Gemert 0-0. Stand: AFC 2-2, De Treffers 1-1, Gemert 1-1.

Beslissingsduels om promotie naar topklasse: VVSB - Venray 2-0, Be Quick 1887 - Dijkse Boys 0-0, Hollandia - WKE 1-1. Returns 24 mei.

Vrouwen, bekerfinale: FC Utrecht - Ter Leede 3-0.

WIELRENNEN

Ronde van Italië. Zevende etappe Carrara - Montalcino:

1. Evans (Aus) 222 km in 5.13.37, 2. Cunego (Ita) 0.02, 3. Vinokoerov (Kaz), 4. Pinotti (Ita) 0.06, 5. Arroyo (Spa) 0.12, 30. Weening 3.50, 21. Mollema 3.52, 86. Elijzen 20.26, 118. Flens 24.08, 154. Kruijswijk 24.27, 165. Van Emden, 169. Engels, 184. Stamsnijder 25.46.

Achtste etappe, Chianciano Terme - Terminillo: 1. Chris Sörensen (Den) 189 km in 4.50.48, 2. Stortoni (Ita) 0.30, 3. Tondo (Spa) 0.36, 4. Petrov (Rus) 0.49, 5. Gadret (Fra) 0.55, 13. Mollema (Ned), 27. Sastre (Spa) 2.00, 29. Weening, 35. Kruijswijk 2.32, 93. Engels 12.23, 119, Stamsnijder 17.55, 120. Elijzen, 132. Flens, 133. Van Emden.

Algemeen klassement: 1. Vinokoerov 29.01.26, 2. Evans 1.12, 3. Nibali 1.33, 4. Basso 1.51, 5. Pinotti (Ita) 2.17, 14. Weening 5.42, 15. Mollema 6.05, 21. Sastre 8.10, 68. Kruijswijk 39.13, 112. Van Emden 53.03, 117. Stamsnijder 54.18, 127. Elijzen 56.53, 132. Engels 58.28, 150. Flens 1.04.45.

Ronde van Picardië. Tweede etappe Friville- Escarbotin- Belloy - Cires- lès- Mello:

1. Swift (GBr) 186 km in 4.08.30, 2. Davis (Aus), 3. Downing (GBr).

Derde etappe, Valois - Sissone: 1. Casper (Fra) 174 km in 4.02.06, 2. Fernandez (Spa), 3. Napolitano (Ita).

Eindklassement: 1. Swift (GBr) 12.26.25, 2. Fernandez 0.07, 3. Davis (Aus) 0.10, 4. Downing (GBr) 0.12, 5. Van Staeyen (Bel) 0.16, 6. Nozic (Slv), 11. Van Hummel 0.21, 25. De Kort 0.31, 27. Van Groen, 83. Westra 3.58, 108. Curvers 5.57, 109. Veelers, 127. Mouris 17.25.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden