nieuws16maandag

LOTTO

Winnende getallen: 1-9-16-31-32-33. Kleur: rood. Euroloterij: 475152.

TOTO

Winnend rijtje: 1-2-1-2-3-2-1-1-1-1-3-3-1.

ATLETIEK

Den Haag. CPC Loop/NK halve marathon.

Mannen: 1. Kitwara (Ken) 59.47, 2. Gebrselassie (Eth) 59.50, 3. Tesfaye (Eth) 1.00.02, 4. Feleke (Ken) 1.00.36, 5. Fagan (Ier) 1.00.57, 9. Stitzinger 1.02.43 (Nederlands kampioen), 17. Wassink 1.05.24 (2e NK), 20. Ton 1.05.59 (3e NK).

Vrouwen: 1. Wangui (Ken) 1.10.50, 2. Ndereba (Ken) 1.11.35, 3. Pol (Ned) 1.14.40 (1e NK), 4. Bus Holth (Noo) 1.15.38, 5. De Jong (Ned) 1.16.12 (2e NK), 6. Van Vugt (Ned) 1.16.12 (3e NK).

BADMINTON

Eredivisie finale play-offs: Duinwijck - Van Zijderveld 5-1.

BASKETBAL

Eredivisie mannen: Zwolle - Bergen op Zoom 66-72, Nijmegen - Groningen 87-71, Leiden - Weert 78-72, Den Bosch - Den Helder 92-85. Stand: Amsterdam 33-56, Den Bosch 33-46, Nijmegen 33-40, Groningen 33-40, Rotterdam 33-38, Bergen op Zoom 33-36, Leiden 32-26, Zwolle 34-26, Weert 32-22, Leeuwarden 32-20, Den Helder 32-10.

Eredivisie vrouwen: Den Helder - Donar 113-56, , Grasshoppers - Binnenland 47-52, Leidsche Rijn - DAS 60-68, Jumpers - Lely 71-74, Lions - Leiderdorp 80-70. Stand: Den Helder 22-42, Lions 22-36, DAS 22-30, Jumpers 22-28, Leidsche Rijn 22-22, Lely 22-22, Rotterdam 22-14, Donar 22-12, Leiderdorp 22-8, Grasshoppers 22-6.

HANDBAL

Eredivisie mannen kampioensgroep 1: E en O - Volendam 28-26, Hellas - Sittardia 22-26. Stand: Sittardia 1-5, Volendam 1-4, E en O 1-3, Hellas 1-2,

Kampioensgroep 2: V en L - Aalsmeer 28-34, Quintus - Bevo 24-28. Stand: Aalsmeer 1-6, Bevo 1-5, Quintus 1-2, V en L 1-1.

Degradatiegroep: Tachos - Nieuwegein 23-19. Stand: Tachos 1-4, Rotterdam 0-4, Nieuwegein 1-3.

Eredivisie vrouwen: V en L - Wings 25-24, Quintus - SEW 32-25, BFC - Kwiek 33-31, Dalfsen - E en O 23-19, Fortissimo - VOC 19-25. Stand: VOC 24-43, Handbalacademie 24-39, Quintus 24-36, Hellas 24-34, SEW 24-28, Dalfsen 24-27, Nieuwegein 24-25, Fortissimo 24-25, Kwiek 24-12, BFC 24-12, E en O 24-12, Wings 24-11, V en L 24-8.

HOCKEY

Hoofdklasse mannen: Bloemendaal - SCHC 3-3, Tilburg - HCKZ 3-4, Pinoké - Oranje Zwart 3-1, Amsterdam - Den Bosch 8-2, Kampong - Laren 3-1, Rotterdam - HGC 4-4. Stand: Bloemendaal 14-34, Amsterdam 14-32, Oranje Zwart 14-32, Rotterdam 14-24, SCHC 13-18, Kampong 14-18, HGC 14-17, Laren 14-16, Tilburg 14-12, Den Bosch 13-12, HCKZ 14-9, Pinoké 14-8.

Hoofdklasse vrouwen: Den Bosch - HDM 5-1, Kampong - HCKZ 1-1, Laren - HGC 3-1, Rotterdam - Nijmegen 4-5, Pinoké - Amsterdam 0-4, Hurley - SCHC 0-2. Stand: Den Bosch 14-40, Amsterdam 15-40, SCHC 15-30, Laren 14-29, Kampong 15-24, HDM 14-19, HCKZ 14-17, Nijmegen 15-17, Rotterdam 14-12, HGC 15-9, Pinoké 15-7, Hurley 14-3.

HONKBAL

Miami. World Baseball Classic.

Tweede ronde, groep 2: Nederland - Venezuela 1-3.

Werpcijfers Nederland: Ponson (5 inn.) 3-1-2, Cordemans (2) 2-0-0, Neuman (2 man) 0-1-1, Smit (1) 0-1-0.

KORFBAL

League: TOP - DOS'46 21-18, Blauw Wit - Fortuna 21-27, Dalto - Deetos 26-23, Nic - PKC 22-18, AKC - Koog Zaandijk 11-29. Stand: DOS'46 16-25, Dalto 16-24, Fortuna 16-22, Koog Zaandijk 16-22, Nic 16-22, PKC 16-14, TOP 16-13, Blauw Wit 16-10, Deetos 16-8, AKC 16-0.

RUGBY

Ereklasse: Castricum - The Dukes 5-24, DIOK - 't Gooi 17-24, Hilversum - DSR-C 71-3, Etten Leur - Amsterdam 29-12, Eemland - Den Haag 7-83. Stand: Hilversum 18-74, 't Gooi 18-64, The Dukes 18-61, DIOK 17-60, Den Haag 18-60, Castricum 18-41, Amsterdam 18-31, Etten Leur 18-19, Eemland 18-10, DSR-C 17-8.

Zeslandentoernooi: Italië - Wales 15-20, Schotland - Ierland 15-22, Engeland - Frankrijk 34-10. Stand: Ierland 4-8, Wales 4-6, Engeland 4-4, Frankrijk 4-4, Schotland 4-2, Italië 4-0.

SCHAATSEN

Vancouver. WK afstanden.

Mannen, 5000 meter: 1. Kramer (Ned) 6.16,20, 2. Bokko (Noo) 6.18,02, 3. Marsicano (VSt) 6.20,06, 5. De Jong (Ned) 6.25,95, 7. Verheijen (Ned) 6.30,18.

10.000 meter: 1. Kramer (Ned) 12.55,32, 2. Bokko (Noo) 13.03,95, 3. De Jong (Ned) 13.13,16, 4. Verheijen (Ned) 13.13,30.

Vrouwen, eerste 500 meter: 1. Beixing Wang (Chn) 37,78 seconden, 2. Wolf (Dui) 38,03, 3. Sang-Hwa Lee (ZKo) 38,23, 6. Boer (Ned) 38,47, 8. Gerritsen (Ned) 38,59, 11. Timmer (Ned) 38,83. Tweede 500 meter: 1. Wolf 37,72 seconden, 2. Beixing Wang 38,09, 3. Sang-Hwa Lee 38,16, 7. Boer 38,57, 9. Gerritsen 38,67, 10. Timmer 38,70. Eindklassement: 1. Wolf 75,750 punten, 2. Beixing Wang 75,870, 3. Sang-Hwa Lee 76,390, 6. Boer 77,040, 9. Gerritsen 77,260, 11. Timmer 77,530.

1000 meter: 1. Nesbitt (Can) 1.16,28, 2. Friesinger (Dui) 1.16,32, 3. Boer (Ned) 1.16,44, 4. Bruintjes (Ned) 1.16,80, 8. Van Riessen (Ned) 1.17,02.

1500 meter: 1. Friesinger (Dui) 1.58,66, 2. Wüst (Ned) 1.58,83, 3. Nesbitt (Can) 1.58,88, 7. Van Riessen (Ned) 1.59,53, 10. Leenstra (Ned) 1.59,86.

5000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 6.57,84, 2. Hughes (Can) 7.00,54, 3. Groves (Can) 7.02,91,7. Groenewold (Ned) 7.07,59, 8. De Vries (Ned) 7.08,68, 10. Voorhuis (Ned) 7.12,09.

TAFELTENNIS

Eredivisie mannen: Pecos - Heerlen 3-4, FVT - DTK’70 4-3, Scylla - Westa 2-5. Stand: FVT 5-26, Pecos 6-24, DTK'70 6-23, Westa 5-20, Heerlen 5-17, Smash'70 5-15, Scylla 6-12, Messchendorp 4-10.

Eredivisie vrouwen: Amsterdam'78 - Heerlen 0-7, SKF - De Treffers 6-1, De Treffers - Heerlen 0-7. Stand: Heerlen 6-37, Westa 5-28, Den Helder 5-21, SKF 6-21, FVT 5-19, Amsterdam'78 6-15, De Treffers 6-9, Swift 5-4.

VOLLEYBAL

A-League mannen: Nesselande - Orion 3-1, HvA - Dordrecht 3-0, Lycurgus - Zwolle 2-3, Lycurgus - Nesselande 3-0. Stand: Nesselande 22-51, Orion 22-42, Lycurgus 22-38, Dynamo 21-36, Zwolle 22-35, HvA 21-18, Dordrecht 22-8.

A-League vrouwen: AMVJ - Martinus 0-3, Sliedrecht - Nesselande 3-1, Longa'59 - Pollux 0-3, Alterno - Weert 3-1. Stand: Martinus 25-65, AMVJ 25-52, Sliedrecht 25-48, Weert 25-43, Pollux 25-40, Alterno 25-25, Longa'59 25-18, Nesselande 35-9.

WATERPOLO

Hoofdklasse mannen: ZPB - De Zijl 5-7, AZ & PC - PSV 9-9, Het Ravijn - Zaanstreek 11-7, AZC - BRC 8-14, Zian - Twente20-9, Polar Bears - Donk 8-12. Stand: Donk 18-54, PSV 18-41, Polar Bears 18-33, Het Ravijn 18-29, BRC 18-28, AZC 19-26, AZ & PC 19-23, Kikvorsen 17-22, Zian 18-22, ZPB 19-22, Zaanstreek 19-20, De Zijl 19-18, Twente 18-7.

Hoofdklasse vrouwen kampioensgroep: Donk - ZVL 5-5, Polar Bears - Twente 17-8, Het Ravijn - Robben 9-7. Stand: Het Ravijn 3-9, ZVL 4-8, Polar Bears 4-7, Robben 4-4, DONK 4-2, Twente 3-0.

Degradatiegroep: Brandenburg - Zaanstreek 7-11, OZ & PC - ZPB 5-14, Haerlem'04 - De Gouwe 8-8. Stand: Zaanstreek 4-12, Brandenburg 4-9, ZPB 4-7, Haerlem'04 4-2, De Gouwe 4-2, OZ & PC 4-1.

WIELRENNEN

Tirreno-Adriatico.

Vierde etappe, Foligno - Montelupone: 1. Rodriguez (Spa) 171 km in 4.08.35 (41,273 km/u), 2. Rebellin (Ita) 0.06, 3. Lövkvist (Zwe) 0.10, 4. Di Luca (Ita) 0.14, 5. Garzelli (Ita) 0.21, 6. El Fares (Fra), 32. Gesink 1.36, 75. Maaskant 10.56, 102. Stamsnijder 11.10, 118. Knaven 12.31, 151. Westra 16.16, 159. Flens 16.26, 165. Mouris, 166. De Groot, 170. Dekker, 180. De Maar.

Vijfde etappe, Loreto - Macerata, individuele tijdrit: 1. Klöden (Dui) 30 km in 41.32 (43,338 km/u), 2. Devolder (Bel) 0.20, 3. Lövkvist 0.21, 4. Scarponi (Ita), 5. Ignatjev (Rus) 0.32, 6. Gesink 0.40, 15. Dekker 1.06, 17. Westra 1.07, 38. Knaven 2.06, 61. De Maar 2.49, 65. Flens 2.54, 69. Mouris 3.01, 74. Stamsnijder 3.06, 87. Maaskant 3.28, 162. De Groot 5.31.

Algemeen klassement: 1. Klöden 16.51.13, 2. Lövkvist 0.06, 3. Scarponi 0.21, 4. Garzelli (Ita) 0.41, 5. Rebellin 1.02, 6. Nibali (Ita) 1.07, 12. Gesink 1.55, 95. Dekker 19.19, 114. Knaven 23.25, 131. Westra 27.05, 138. Stamsnijder 27.46, 140. Maaskant 27.54, 149. Mouris 30.26, 163. De Groot 32.56, 167. Flens 33.41, 183. De Maar 39.33.

Parijs-Nice.

Zevende etappe, Manosque - Fayence: 1. Luis Leon Sanchez (Spa) 191 km in 4.43.34, 2. Colom (Spa) 0.50, 3. Frank Schleck (Lux), 4. Sylvain Chavanel (Fra), 5. Voigt (Dui) 0.56, 6. Moncoutie (Fra) 1.31; 30. Kroon 2.36, 42. Tankink 7.20, 46. Timmer, 62. De Kort 11,13, 63. Eltink, 83. Goesinnen 19.57, 105. Tjallingii 21.33, 114. Terpstra, 115. Rooijakkers.

Achtste etappe, Nice-Nice: 1. Colom 119 km in 2.47.49, 2. Contador (Spa), 3. Frank Schleck 0.01, 4. Hivert (Fra) 0.17, 5. Moreau (Fra), 6. Sylvain Chavanel, 47. Kroon 11.54, 50. De Kort 13.00, 51. Tjallingii, 52. Goesinnen, 86. Eltink 14.06, 87. Timmer, 88. Terpstra.

Eindklassement: 1. Luis Leon Sanchez 30.53.51, 2. Frank Schleck 1.00, 3. Sylvain Chavanel 1.09, 4. Contador 1.24, 5. Colom 1.47, 6. Voigt 1.59, 36. Timmer 28.48, 47. Kroon 35.47, 53. Eltink 37.54, 54. De Kort, 72. Tjallingii 55.09, 80. Goesinnen 1.05.29, 87. Terpstra 1.11.10.

IJSHOCKEY

Eredivisie finale play-offs: Tilburg - Den Haag 3-4, Den Haag - Tilburg 4-6.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden