nieuws15maandag

LOTTO

Winnende getallen: 3-23-24-32-41-45. Kleur: Oranje. Euroloterij: 917433

TOTO

Juist rijtje: 1-2-2-1-2-3-2-1-1-2-2-3-3.

AUTOSPORT

Formule 1. Grote Prijs van Bahrein: 1. Alonso (Spa) 308,405 km in 1.39.20,396 (gem. 186,272 km/uur), 2. Massa (Bra) 0.16,099, 3. Hamilton (GBr) 0.23,182, 4. Vettel (Dui) 0.38,799, 5. Rosberg (Dui) 0.40,213, 6. Schumacher (Dui) 0.44,163, 7. Button (GBr) 0.45,280, 8. Webber (Aus) 0.46,360, 9. Liuzzi (Ita) 0.53,008, 10. Barrichello (Bra) 1.02,489, 11. Kubica (Pol) 1.09,093, 12. Sutil (Dui) 1.22,958, 13. Alguersuari (Spa) 1.32,656.

BADMINTON

Eredivisie: Duinwijck - Smashing 7-1, Amersfoort - Velo 4-4, Flying Shuttle - Van Zijderveld 1-7, Almere - Invictus 8-0, Culemborg - Victoria 0-8. Stand: Velo 18-118, Amersfoort 18-107, Van Zijderveld 18-106, Duinwijck 18-100, Almere 18-83, Victoria 18-59, Smashing 18-52, Culemborg 18-35, Invictus 18-31, Flying Shuttle 18-29

BASKETBAL

Eredivisie mannen: Zwolle - Leeuwarden 69-77, Weert - Leiden 84-83, Nijmegen - Groningen 71-80, Bergen op Zoom - Amsterdam 57-55, Den Bosch - Rotterdam 77-68. Stand: Groningen 30-54, Den Bosch 28-42, Bergen op Zoom 29-42, Nijmegen 30-36, Leiden 30-36, Leeuwarden 30-30, Amsterdam 29-30, Weert 30-20, Zwolle 30-10, Rotterdam 21-6.

Eredivisie vrouwen: Lions - Grasshoppers 83-57, Donar - Den Helder 63-68, Binnenland - DAS 73-56, Lely - Leiderdorp 29-80, Leidsche Rijn - Twente 79-87. Stand: Lions 12-22, Den Helder 12-22, Binnenland 12-14, Leiderdorp 12-14, Twente 12-12, Leidsche Rijn 12-12, Donar 12-10, DAS 12-6, Lely 12-6, Grasshoppers 12-2.

HANDBAL

Kampioensgroep mannen: E en O - Bevo 34-24, Lions - Volendam 22-34, Aalsmeer - Quintus 26-21. Stand: E en O 4-12, Volendam 4-11, Aalsmeer 4-10, Bevo 4-7, Lions 4-4, Quintus 4-1.

Degradatiegroep: Loreal - Rotterdam 26-32, Hurry Up - Hellas 29-23. Stand: Hurry Up 4-10, Rotterdam 4-8, Loreal 4-6, Hellas 4-2.

Eredivisie vrouwen: SEW - VOC 18-37, E en O - Quintus 32-23, Kwiek - BFC 38-25, Fortissimo - Loreal 32-23. Stand: VOC 22-40, E en O 23-36, Dalsen 22-35, Hellas 23-35, Handbalacademie 23-35, SEW 23-26, Quitnus 23-24, Kwiek 23-19, Nieuwegein 23-16, Fortissimo 22-14, BFC 23-9, AAC 1899 23-5, Loreal 23-2.

Challenge Cup vrouwen, kwartfinale: Dalfsen (Ned) - Gdynia (Pol) 26-25.

HOCKEY

Hoofdklasse vrouwen: HCKZ - Nijmegen 4-0, Kampong - Laren 2-5, SCHC - Amsterdam 1-2, Oranje Zwart - HGC 1-0, Pinoké - Den Bosch 1-5, HDM - Rotterdam 2-4. Stand: Den Bosch 16-41, Laren 16-36, Amsterdam 16-36, SCHC 15-24, Kampong 15-24, Oranje Zwart 16-24, HCKZ 16-23, Rotterdam 16-23, HDM 16-14, Pinoké 16-10, HGC 16-9, Nijmegen 16-8.

New Delhi. WK mannen.

Finale: Australië - Duitsland 2-1 (1-0). 6. Ockenden 1-0, 48. Fürste 1-1 (sc), 59. Doerner 2-1 (sc).

Om derde plaats: Nederland - Engeland 4-3 (1-3). 22. De Nooijer 1-0, 23. Brogdon 1-1, 30. Jackson 1-2 (sc), 34. Jackson 1-3 (sc), 48. Taekema 2-3 (sc), 55. Vermeulen 3-3, 67. Hofman 4-3.

Nederland: Vogels; Derikx, Taekema, Jolie en Balkestein; Evers, Van der Horst en Reckers; Hertzberger; De Nooijer en Brouwer. Wissels: Vermeulen, Rohof, Hofman, Verga, Bakker.

KORFBAL

League: PKC - Dalto 27-24, TOP - DOS'46 22-23, Fortuna - Deetos 22-16, Koog Zaandijk - Nic 22-20, OVVO - Blauw Wit 23-22. Stand: Koog Zaandijk 16-29, Fortuna 16-22, Dalto 16-20, PKC 16-18, DOS'46 16-15, TOP 16-15, Blauw Wit 16-13, Nic 13-16, OVVO 16-8, Deetos 16-7.

RUGBY

Ereklasse: The Dukes - 't Gooi 11-10, Hilversum - Den Haag 15-7, Amsterdam - DSR-C 22-8, Castricum - DIOK 18-20, Sparta - Etten Leur 13-29. Stand: Hilversum 18-82, The Dukes 18-64, Den Haag 18-58, Castricum 18-56, 't Gooi 18-53, DIOK 18-46, Etten Leur 18-24, Amsterdam 18-20, Sparta 18-17, DSR-C 18-12.

Zeslandentoernooi: Ierland - Wales 27-12, Schotland - Engeland 15-15, Frankrijk - Italië 46-20. Stand: Frankrijk 4-8, Ierland 4-6, Engeland 4-5, Wales 4-2, Italië 4-2, Schotland 4-1.

SCHAATSEN

Heerenveen. Wereldbeker, finales.

500 meter: 1. Smeekens (Ned) 35,05, 2. Ronald Mulder (Ned) 35,19, 3. Ota (Jap) 35,35. Eindstand WB: 1. Fredericks 788, 2. Smeekens 742, 3. Poutala 702, 5. Ronald Mulder 567, 23. Groothuis 115, 27. Kuipers 84, 34. Tuitert 50, 39. Michel Mulder 23, 51. Bos 1.

1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.08,89, 2. Groothuis (Ned) 1.09,07, 3. Tuitert (Ned) 1.09,13, 4. Kuipers (Ned) 1.09,32, 11. Elgersma (Ned) 1.10,03, 13. Ket (Ned) 1.10,60. Eindstand WB: 1. Davis 750, 2. Tuitert 425, 3. Groothuis 355, 4. Kuipers 306, 8. Elgersma 216, 15. Bos 124, 28. Ket 55, 29. Nijenhuis 46, 35. Remco Olde Heuvel 25.

5000 meter: 1. Bokko (Noo) 6.20,52, 2. Haugli (Noo) 6.21,49, 3. Skobrev (Rus) 6.23,24, 4. Blokhuijsen (Ned) 6.26,24, 5. Wouter Olde Heuvel (Ned) 6.26,66, 8. De Jong (Ned) 6.29,45, 10. Verheijen (Ned) 6.33,14. Eindstand WB: 1. Bokko 455 punten, 2. Skobrev 430, 3. De Jong 416, 4. Kramer 400, 5. Verheijen 258.

Ploegachtervolging: 1. Noorwegen 3.42,77, 2. Canada 3.44,30, 3. Verenigde Staten 3.45,70, 4. Nederland (Ket/Remco Olde Heuvel/Blokhuijsen) 3.48,35. Eindstand WB: 1. Noorwegen 380, 2. Nederland 350, 3. Canada 306.

Vrouwen 500 meter: 1. Wolf (Dui) 37,96, 2. Gerritsen (Ned) 38,32, 3. Boer (Ned) 38,41, 4. Van Riessen (Ned) 38,67, 6. Oenema (Ned) 38,79, 13. Bruintjes (Ned) 39,15. Eindstand WB: 1. Wolf 1260, 2. Boer 700, 3. Beixing Wang (Chn) 680, 4. Gerritsen 625, 8. Oenema 361, 10. Van Riessen 326, 15. Bruintjes 218.

1000 meter: 1. Sjichova (Rus) 1.16,25, 2. Gerritsen (Ned) 1.16,35, 3. Bruintjes (Ned) 1.16,60, 4. Boer (Ned) 1.16,76, 5. Van Riessen (Ned) 1.16,92, 16. Wüst (Ned) 1.18,89. Eindstand WB: 1. Nesbitt 472, 2. Boer 395, 3. Angermüller 351, 4. Bruintjes 346, 5. Gerritsen 325, 7. Van Riessen 318, 19. Wüst 99, 24. Timmer 70.

1500 meter: 1. Groves (Can) 1.58,15, 2. Sablikova (Tsj) 1.58,27, 3. Schussler (Can) 1.58,60, 4. Valkenburg (Ned) 1.58,61, 7. Boer (Ned) 1.59,05, 10. Van Riessen (Ned) 1.59,56, 11. Gerritsen 1.59,58, 20. De Vries 2.04,29. Eindstand WB: 1. Groves 560, 2. Nesbitt (Can) 374, 3. Sablikova 348, 6. Wüst 257, 7. Valkenburg 232, 13. Boer 140, 14. De Vries 114, 18. Gerritsen 85, 21. Van Riessen 67, 31. Bruintjes 19.

Ploegachtervolging: 1. Canada 3.02,05, 2. Duitsland 3.03,43, 3. Japan 3.04,58, 4. Rusland 3.04,69. Eindstand WB: 1. Canada 430, 2. Rusland 320, 3. Duitsland 310, 5. Nederland 185.

TAFELTENNIS

Eredivisie mannen: Scyedam - De Treffers 5-2, Smash'70 - Heerlen 2-5, Heerlen - Argus 7-0, FVT - Scyedam 3-4, Smash'70 - Scylla 4-2, De Treffers - Westa 2-5. Stand: Heerlen 7-36, Westa 7-35, Scyedam 7-29, De Treffers 7-28, Smash'70 7-21, FVT 7-20, Argus 7-14, Scylla 7-13.

Eredivisie vrouwen: Hotak'68 - Heerlen 3-4, SKF - Argus 5-2, Argus - Smash'70 0-7, Heerlen - SKF 4-3, De Treffers - FVT 3-4, Den Helder - Hotak'68 4-3. Stand: Heerlen 7-37, Smash'70 7-35, Den Helder 7-34, Hotak'68 7-29, SKF 7-27, Argus 7-17, De Treffers 7-10, FVT 7-7.

VOLLEYBAL

Kampioensgroep mannen: Orion - HvA 3-0, Dynamo - Lycurgus 3-1. Stand: Lycurgus 6-12, Orion 6-10, Dynamo 6-9, HvA 6-5.

Plaats 5-8: Twente - Nesselande 1-3, Zwolle - SSS 3-0. Stand: Zwolle 6-15, Nesselande 6-13, SSS 6-8,Twente 6-0.

Kampioensgroep vrouwen: Sliedrecht - Amstelveen 1-3, Weert - Pollux 1-3. Stand: Amstelveen 6-18, Weert 6-7, Pollux 6-6, Sliedrecht 6-5.

Plaats 5-7: Alterno - Nesselande 3-0. Stand: Alterno 5-13, Nesselande 4-3, Peelpush 3-2.

WATERPOLO

Hoofdklasse mannen: LZ 1886 - De Zijl 6-12, Zaanstreek - NTC 7-4.

Hoofdklasse vrouwen, groep C: ZVL - Donk 12-8, Zaanstreek - Polar Bears 6-15, Brandenburg - Ravijn 4-15, Brandenburg - Zaanstreek 18-6, ZVL - Polar Bears 6-10, Donk - Ravijn 7-7. Stand: Ravijn 6-16, Polar Bears 6-13, ZVL 6-9, Brandenburg 6-6, Donk 5-5, Zaanstreek 5-0.

Groep D: Gouwe/AZC - Haerlem'04 12-5, ZPB - De Robben 9-12, Zian - PSV. 7-8 Stand: De Robben 5-13, ZPB 5-10, PSV 5-7, Gouwe/AZC 5-6, Haerlem'04 5-4, Zian 5-3.

WIELRENNEN

Parijs-Nice.

Zesde etappe, Peynier - Tourrettes-sur-Loup: 1. Tondo (Spa) 220 km in 5.01.39, 2. Valverde (Spa) 0.05, 3. Sagan (Slw), 4. Samuel Sanchez (Spa), 5. Joaquim Rodriguez (Spa), 17. Contador (Spa), 58. Moerenhout 9.11, 59. Posthuma, 60. Tankink, 92. De Kort 14.47, 111. Boom 18.32, 117. Mouris, 118. Curvers, 119. Leezer, 120. Van Emden, 121. Hoogerland, 125. Flens, 126. Timmer. Niet gestart: o.a Veelers . Zevende etappe, start en finish in Nice: 1. Moinard (Fra) 119 km in 2.52.09, 2. Voeckler (Fra), 3. Valverde 0.03, 4. Roche (Ier), 5. Taaramae, 10. Contador, 39. Hoogerland 2.48, 56. Tankink. Opgave: o.a Boom, Timmer, Curvers, De Kort, Mouris, Van Emden, Posthuma, Moerenhout, Leezer, Flens. Eindklassement: 1. Contador 28.35.35, 2. Valverde 0.11, 3. Luis Leon Sanchez 0.25, 4. Kreuziger (Tsj) 0.26, 5. Samuel Sanchez 0.30, 6. Voigt 0.35, 7. Joaquim Rodriguez 0.37, 45. Tankink 17.34, 82. Hoogerland 40.28.

Tirreno-Adriatico.

Vierde etappe, San Gemini - Chieti: 1. Scarponi (Ita) 245 km in 6.23.47, 2. Vaugrenard (Fra) 0.14, 3. Bertagnolli (Ita), 4. Garzelli (Ita), 5. Uran (Col), 7. Gesink (Ned), Langeveld 1.06, 52. Freire (Spa) 4.32, 66. Kroon 6.10, 73. Maaskant 9.25, 75. Stamsnijder 120. Knaven 26.48, 123. Elijzen, 127. Terpstra 26.55. Niet gestart: Tjallingii. Vijfde etappe, Chieti - Colmurano: 1. Gasparotto (Ita) 216 km in 5.32.22, 2. Garzelli, 3. Iglinsky, 4. Evans, 5. Nibali (Ita) 0.08, 6. Gesink, 7. Mori (Ita), 8. Rogers, 9. Scarponi, 10. Pozzovivo, 26. Langeveld 0.57, 55. Maaskant 5.59, 74. Freire 10.31, 96. Elijzen 24.05, 111. Terpstra, 134. Stamsnijder 28.09, 135. Knaven, 148. Kroon. Algemeen klassement: 1. Scarponi 23.40.44, 2. Garzelli 0.10, 3. Iglinsky 0.15, 4. Evans 0.18, 5. Gesink 0.27, 6. Rogers 0.29, 7. Pozzovivo, 8. Nibali 0.31, 9. Bertagnolli 0.48, 10. Mori 0.53, 27. Langeveld 2.05, 59. Freire 20.04, 73. Maaskant 30.46, 80. Kroon 34.21, 94. Stamsnijder 41.04, 129. Terpstra 1.06.19, 137. Elijzen 1.10.04, 149. Knaven 1.17.19,

IJSHOCKEY

Play-offs, halve finales: Tilburg - Den Haag 3-1, Nijmegen - Geleen 1-0, Den Haag - Tilburg 2-5. Nijmegen en Tilburg naar finale.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden