nieuws15maandag

EREDIVISIE

NAC - Groningen 0-3

AZ - RKC 6-2

VVV - Utrecht 0-1

NEC - Roda JC 0-2

Feyenoord - Heracles 1-1

Vitesse - Heerenveen 0-1

Willem II - Sparta 3-1

Ajax - PSV 4-1

Twente - ADO Den Haag 3-1

OVERZICHT

Ajax - PSV 4-1 (2-0). 28. De Jong 1-0, 43. Emanuelson 2-0, 65. Pantelic 3-0, 82. Dzsudzsák 3-1 (strafschop), 90. Suarez 4-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 50.984. Gele kaart: Alderweireld, De Zeeuw, Vertonghen (Ajax), Pieters, Salcido, Vukovic (PSV).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita; De Zeeuw, De Jong (56. Gabri), Enoh; Suarez, Pantelic (90+2. Suk), Emanuelson (90+1. Eriksen).

PSV: Isaksson; Manolev, Rodríguez, Salcido, Pieters (46. Vukovic); Afellay, Bakkal, Engelaar; Amrabat (71. Labyad), Toivonen (79. Koevermans), Dzsudzsák.

Vitesse - Heerenveen 0-1 (0-0). 83. Beerens 0-1. Scheidsrechter: Makkelie. Toeschouwers: 17.720. Gele kaart: Nilsson (Vitesse).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel, J. Drost, Jong-a-Pin; Claudemir, Greene (76. Kaya), Hofs; Kolk (64. Büttner), Pluim, Nilsson.

Heerenveen: Timmer; Janmaat, Bak Nielsen, Breuer, G. Popov; Vüyrynen (64. Losada), Grindheim, Elm (46. Haglund); Beerens, Sibon, Djuricic (76. Wojciechowski).

Feyenoord - Heracles 1-1 (0-0). 82. Everton 0-1, 90+3. Vlaar 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 45.000.

Feyenoord: Van Dijk (61. Mulder); De Vrij, Vlaar, Bahia, Van Bronckhorst; El Ahmadi, Bruins (67. Makaay), Fer; Wijnaldum, Cissé, Biseswar.

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Vejinovic; Douglas, Dost, Everton (89. Fledderus).

Willem II - Sparta 3-1 (2-0). 4. Demouge 1-0, 33. Adeleye 2-0 (e.d), 57. Nijland 3-0 (strafschop), 86. Poepon 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 13.100. Gele kaart: Van der Struijk, Bruma (Willem II), Duplan, Knol (Sparta).

Willem II: Aerts; Van der Struijk (84. Pereira), Schenkel, Biemans, Bruma; Donald, Boutahar (23. Sheotahul), Van der Heijden; Nijland, Demouge, Grégoire.

Sparta: Eáeliga; Koenders, Adeleye (46. Van Gessel), Knol, Slijngard; Falkenburg, Viergever, Strootman; Duplan (62. Godee), Poepon, John.

NAC - FC Groningen 0-3 (0-2). 31. Ajilore 0-1, 45+1. Ajilore 0-2, 80. Van de Laak 0-3. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 17.750. Rode kaart: 86. Gorter (NAC Breda). Gele kaart: Zonneveld, Lovre, Granqvist (FC Groningen).

NAC: Ten Rouwelaar; Elshot, Penders, Zwaanswijk, Snoyl (68. Bayram); Fehér, Van der Leegte (68. Reuser), Kwakman; Kolkka, Amoah, Gorter.

FC Groningen: Da Silva (74. Van Loo); Blind, Sankoh, Granqvist, Zonneveld; Lovre, Sparv, Ajilore (82. Olijve), Enevoldsen; Matavz, Pedersen (57. Van de Laak).

VVV - FC Utrecht 0-1 (0-0). 70. Lensky 0-1. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Paauwe, Schaken (VVV-Venlo), Van der Maarel (FC Utrecht).

VVV: Begois; Timisela, De Regt, Paauwe, Fleuren; Van Dessel, García (67. Verdellen), Auassar; Schaken, Boymans (64. Takak), Ahahaoui (79. Dadda).

FC Utrecht: Vorm; Van der Maarel, Keller, Schut, Nesu; Nijholt (65. Maguire), Asare, Lensky; Mulenga, Van Wolfswinkel, Mertens (46. Loval).

AZ - RKC 6-2 (4-1). 1. El Hamdaoui 1-0, 8. De Ceulaer 1-1, 9. Dembélé 2-1, 21. Moreno 3-1, 35. El Hamdaoui 4-1, 71. Lens 5-1, 74. El Hamdaoui 6-1, 90+1. Boerrigter 6-2. Scheidsrechter: Winter. Toeschouwers: 16.000.

AZ: Romero; Mendes da Silva (78. Jaliens), Moisander, Moreno, Poulsen; Elm (84. Ortíz), Wernbloom, Martens (78. Holman); Lens, El Hamdaoui, Dembélé.

RKC: Levita; Dustley Mulder, Colin, Luirink (46. Lifondja), Metaj; Di Gregorio (78. Varela), Hans Mulder, Agustien (71. Berger); De Ceulaer, Idabdelhay, Boerrigter.

NEC - Roda JC 0-2 (0-1). 13. Janssen 0-1, 66. Junker 0-2. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 12.350. Rode kaart: 89. Hadouir (Roda JC). Gele kaart: Vleminckx (NEC), De Jong (Roda JC).

NEC: Babos; Wellenberg (90+1. Fejzullahu), Pothuizen, Zomer, Davids; Radomski, Sarpong, Sibum; Burgzorg (46. Worm), Vleminckx, Ntibazonkiza (76. Goossens).

Roda JC: Tyton; Saeijs, De Fauw, Kruiswijk, De Jong; Delorge, Svürd, Hadouir, Bodor; Janssen, Junker (83. Kah).

FC Twente - ADO Den Haag 3-1 (1-1). 1. Verhoek 0-1, 33. Ruiz 1-1 (strafschop), 56. Ruiz 2-1, 69. Perez 3-1. Scheidsrechter: Van Hulten. Toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Boschker, Tioté (FC Twente), Buijs (ADO Den Haag).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli; Brama (88. Vujicevic), Perez (72. Tioté), Janssen; Ruiz, De Jong, Stoch (77. Nkufo).

ADO Den Haag: Zwinkels (46. Ditewig); Ammi, Horvath, Bosschaart, Van Hese; Buijs, Luijckx, Toornstra (86. Immers); Knopper, Oper, Verhoek (73. Milic).

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 27, 2. Ruiz (FC Twente) 19, 3. El Hamdaoui (AZ) 16, 4. Toivonen (PSV) 13, 5. Junker (Roda JC) 12, 6. Dost (Heracles) 11.

PROGRAMMA

Vrijdag: Heerenveen - NEC. Zaterdag: Willem II - Utrecht, PSV - Twente, Feyenoord - Vitesse. Zondag: RKC - Ajax, ADO Den Haag - VVV, Groningen - Roda JC, Heracles - NAC, Sparta - AZ.

EERSTE DIVISIE

Volendam - Veendam 4-3, Emmen - Telstar 3-2, Fortuna S - De Graafschap 0-2, Cambuur - Dordrecht 3-0, Eindhoven - Helmond Sport 3-2, Excelsior - MVV 3-0, AGOVV - Omniworld 0-2, Go Ahead - Zwolle 1-0, FC Oss - Den Bosch 1-3.

TOPSCORERS

1. Voskamp (Helmond Sport) 20, 2. Plet (Telstar) 18, 3. De Vries (Cambuur), Caracciolo (Den Bosch) 17, 5. Bargas (De Graafschap) 15.

PROGRAMMA

Vandaag: AGOVV - Emmen, Veendam - Dordrecht. Vrijdag: Den Bosch - AGOVV, Dordrecht - Excelsior, Emmen - Veendam, De Graafschap - Volendam, Helmond Sport - Go Ahead, MVV - Fortuna S, Omniworld - FC Oss, RBC - Eindhoven, Telstar - Cambuur.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: ARC - Noordwijk 0-2, Barendrecht - DOTO 5-0, Quick Boys - Capelle 1-2, Rijnsburgse Boys - Katwijk 0-0, RVVH - ASWH 2-2, Ter Leede - Lisse 1-3, TOGR - Scheveningen 1-4. Stand: Capelle 16-40, Barendrecht 15-36, Rijnsburgse Boys 15-29, Noordwijk 17-26, ARC 17-26, Quick Boys 17-24, Katwijk 16-23, Lisse 17-23, Scheveningen 17-23, Ter Leede 15-21, ASWH 16-20, RVVH 17-19, DOTO 17-8, TOGR 18-3.

Hoofdklasse B: GVVV - Odin'59 1-1, Hoek - SDC Putten 1-1, Leerdam - Bennekom 2-1, Spakenburg - Jodan Boys 3-0, Sparta N - Kozakken Boys 3-1, Volendam - DOVO 5-3, Zwaluwen'30 - IJsselmeervogels 0-4. Stand: : IJsselmeervogels 19-42, Sparta N 18-39, Spakenburg 19-37, Hoek 18-31, Zwaluwen'30 18-29, GVVV 19-29, Kozakken Boys 19-25, Leerdam 17-23, SDC Putten 17-23, Odin 59 19-20, DOVO 19-17, Volendam 19-15, Jodan Boys 19-15, Bennekom 18-12.

Hoofdklasse C: ACV - Harkemase Boys 0-1, Be Quick'28 - Nunspeet 2-2, Go Ahead Kampen - Flevo Boys 1-4, Hardenberg - Excelsior'31 1-1, PKC'83 - Staphorst 4-2, Genemuiden - Apeldoorn 2-2, WHC - Berkum 2-2. Stand: Excelsior '31 16-35, Harkemase Boys 15-30, Flevo Boys 14-26, Berkum 17-25, ACV 15-23, Apeldoorn 15-23, Genemuiden 18-22, Hardenberg 15-21, Staphorst 16-21, Be Quick'28 17-19, Nunspeet 16-16, WHC 15-15, PKC'83 15-12, Go Ahead Kampen 16-12.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: ADO'20 - VVSB 2-3, Chabab - Westlandia 5-0, Hilversum - AFC 1-2, Haaglandia - Argon 1-3, Hollandia - Elinkwijk 3-1, Feyenoord - Omniworld 1-0, Tonegido - HBS 2-2. Stand: AFC 16-32, Hilversum 16-31, VVSB 16-29, Haaglandia 18-28, Argon 17-27, Hollandia 18-27, HBS 17-26, Chabab 17-22, Elinkwijk 17-21, ADO'20 17-20, Feyenoord AV 16-18, Westlandia 18-18, Tonegido 18-16, Omniworld 17-14.

Hoofdklasse B: Dijkse Boys - Papendrecht 1-3, Gemert - DESK 2-0, Cuijk - Meerssen 1-3, Rosmalen - EVV 0-3, Oss'20 - Venray 1-3, Schijndel - Baronie 1-1, UDI'19 - UNA 0-6. Stand: Gemert 19-38, Venray 16-30, Dijkse Boys 16-30, EVV 16-28, Baronie 16-27, Cuyk 17-26, UNA 18-25, Meerssen 16-22, UDI'19 16-21, Schijndel 16-20, DESK 16-18, Papendrecht 17-17, Rosmalen 16-16, Oss'20 17-7.

Hoofdklasse C: Achilles'29 - Alcides 2-0, Be Quick 1887 - Rohda 3-1, HSC'21 - WKE 0-1, Juliana'31 - Babberich 3-0, Nieuw Buinen - Lienden 1-2, Quick'20 - De Treffers 0-2, Sneek Wit Zwart - Joure 2-2. Stand: De Treffers 18-41, Lienden 19-39, Achilles '29 15-33, WKE 15-27, Be Quick G. 18-27, Juliana'31 19-27, Quick'20 14-25, Alcides 17-22, HSC'21 17-21, Rohda 16-18, Sneek Wit Zwart 17-18, Babberich 15-11, Nieuw Buinen 16-9, Joure 16-3.

BUITENLAND

België

Brugge - Roeselare 1-0, Anderlecht - Genk 2-0, Gent- Charleroi 2-1, Kortijk - Lokeren 3-1, Westerlo - Cercle 2-1, St. Truiden - Beerschot 2-0, Zulte-Waregem - Standard 1-1. Stand: Anderlecht 27-66, Brugge 27-54, Gent 27-46, Kortrijk 27-44, STVV 27-42, Z-Waregem 27-41, Standard 27-39, Mechelen 27-36, Cercle 27-35, Germinal 27-35, Genk 27-33, Westerlo 27-31, Charleroi 28-23, Lokeren 27-18, Roeselare 27-17,

Duitsland

Schalke'04 - Stuttgart 2-1, Mönchengladbach - Wolfsburg 0-4, Hannover'96 - Frankfurt 2-1, Hertha BSC - Nürnberg 1-2, Bochum - Dortmund 1-4, Mainz'05 - Köln 1-0, Bayern München - Freiburg 2-1, Hoffenheim - Bremen 0-1, Leverkusen - Hamburger SV 4-2. Stand: Bayern München 26-56, Schalke '04 26-54, Leverkusen 26-53, Dortmund 26-45, HSV 26-43, Bremen 26-42, Mainz'05 26-38, Wolfsburg 26-37, Stuttgart 26-35, Frankfurt 26-35, Hoffenheim 26-32, Mönchengladbach 26-30, FC Köln 26-27, Bochum 26-27, Nürnberg 26-24, Hannover'96 26-23, Freiburg 26-20, Hertha BSC 26-15.

Engeland

Birmingham - Everton 2-2, Bolton - Wigan 4-0, Burnley - Wolverhampton 1-2, Chelsea - West Ham 4-1, Hull - Arsenal 1-2, Stoke - Aston Villa 0-0, Tottenham - Blackburn 3-1, Manchester United - Fulham 3-0, Sunderland - Manchester City 1-1. Stand: Manchester United 30-66, Chelsea 29-64, Arsenal 30-64, Tottenham 29-52, Manchester City 28-50, Liverpool 29-48, Aston Villa 27-46, Birmingham 29-44, Everton 29-42, Fulham 29-38, Stoke 29-36, Blackburn 29-34, Bolton 30-32, Sunderland 29-31, Wigan 29-28, West Ham 29-27, Wolverhampton 29-27, Burnley 30-24, Hull 29-24, Portsmouth 28-19.

Frankrijk

Monaco - Bordeaux 0-0, Paris SG - Sochaux 4-1, Montpellier - Auxerre 1-1, Nancy - Boulogne-sur-Mer 1-3, Le Mans - Nice 0-1, Lorient - Lens 1-0, Lyon - St. Etienne 1-1, Lille - Grenoble 1-0, Valenciennes - Rennes 0-2, Toulouse - Marseille 1-1. Stand: Bordeaux 27-53, Montpellier 28-53, Auxerre 28-52, Lille 28-51, Lyon 28-51, Marseille 27-50, Lorient 28-43, Rennes 28-43, Monaco 28-43, Valenciennes 28-41,Toulouse 28-38, Paris SG 28-37, Nancy 28-35, Sochaux 27-35, RC Lens 28-34, Nice 28-29, St. Etienne 28-28, Le Mans 27-21, Boulogne-sur-Mer 28-20, Grenoble 28-14.

Italië

Catania - Internazionale 3-1, Napoli - Fiorentina 1-3, Genoa - Cagliari 5-3, Juventus - Siena 3-3, Lazio - Bari 0-2, Parma - Atalanta 1-0, Udinese - Palermo 3-2, Bologna - Sampdoria 1-1, Livorno - AS Roma 3-3, AC Milan - Verona 1-0. Stand: Internazionale 28-59, AC Milan 28-58, AS Roma 28-53, Palermo 28-46, Juventus 28-45, Sampdoria 28-44, Genoa 28-42, Napoli 28-41, Cagliari 28-39, Fiorentina 28-38, Bari 28-38, Parma 28-37, Chievo 28-35, Bologna 28-35, Catania 28-31, Udinese 28-31, Lazio 28-26, Livorno 28-24, Atalanta 28-22, Siena 28-22.

Schotland

Motherwell - Hearts 3-1, Falkirk - St. Johnstone 1-2, Hamilton - St. Mirren 1-0. Stand: Rangers 28-67, Celtic 28-54, Dundee United 28-48, Motherwell 30-48, Hibernian 28-47, Midlothian 29-37, St. Johnstone 26-31, Aberdeen 27-30, Kilmarnock 29-26, Hamilton 28-26, St. Mirren 29-24, Falkirk 28-20.

Spanje

Getafe - Mallorca 3-0, Gijon - Bilbao 0-0, Sevilla - Deportivo 1-1, Villarreal - Xerex 2-0, Santander - Zaragoza 0-0, Almeria - Malaga 1-0, Tenerife - Espanyol 4-1, Barcelona - Valencia 3-0, Valladolid - Real Madrid 1-4. Stand: Real Madrid 26-65, Barcelona 26-65, Valencia 26-47, Sevilla 26-44, Mallorca 26-43, Deportivo 26-42, Bilbao 26-41, Getafe 26-36, Villarreal 26-36, Almería 26-33, Gijon 26-32, Atletico Madrid 25-31, Osasuna 25-31, Espanyol 26-28, Malaga 26-27, Santander 26-27, Real Zaragoza 26-26, Tenerife 26-23, Valladolid 26-20, Xerez 26-15.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden