nieuws14maandag

EREDIVISIE

ADO Den Haag - AZ 2-1

Ajax - NAC 6-0

PSV - Roda JC 3-0

Willem II - Feyenoord 2-3

FC Twente - FC Utrecht 3-2

Heerenveen - FC Groningen 0-1

VVV - Heracles 1-0

Sparta - RKC 1-0

Vitesse - NEC 2-2

OVERZICHT

ADO Den Haag - AZ 2-1 (1-0). 4. Verhoek 1-0, 54. Immers 2-0, 85. Lens 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.221. Gele kaart: Derijck, Horváth (ADO Den Haag).

ADO Den Haag: Ditewig; Ammi, Horváth, Derijck en Kum; Immers, Buijs en Van den Bergh (85. Schwiebbe); Verhoek (90. Ignacio), Milic en Soltani (81. Vicento).

AZ: Romero; Jaliens, Moisander (76. Rasmus Elm), Klavan en Poulsen; Holman (58. Ari), Mendes da Silva (81. Swerts), Schaars en Martens; Lens en Dembele.

Ajax - NAC 6-0 (4-0). 11. Cvitanich 1-0, 18. Vertonghen 2-0, 42. Suarez 3-0, 45. Cvitanich 4-0, 48. Bakircioglü 5-0, 63. Cvitanich 6-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 48.127. Gele kaart: Aissati, Vertonghen (Ajax), Zwaanswijk, Amoah, Kolkka (NAC).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen en Emanuelson; Bakircioglü, De Zeeuw, Enoh (46. Anita) en Aissati (72. Sulejmani); Suarez en Cvitanich (78. Pantelic).

NAC: Ten Rouwelaar; Feher, Penders, Zwaanswijk en Schilder; De Graaf, Kwakman en Gorter; Kolkka, Amoah (64. Leonardo) en Lurling (78. Snoyl).

PSV - Roda JC 3-0 (1-0). 6. Dzsudzsak 1-0, 51. Manolev 2-0, 89. Bakkal 3-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 33.500. Gele kaart: Bakkal, Engelaar (PSV), Janssen, Kah (Roda JC).

PSV: Isaksson; Manolev, Ooijer, Simons en Pieters; Bakkal, Afellay (36. Toivonen) en Engelaar; Lazovic, Koevermans (83. Wuytens) en Dzsudzsak (84. Reis).

Roda JC: Castro; De Fauw, Addo, Kah en De Jong; Delorge (71. Skoubo), Linssen, Vormer (59. Bodor) en Janssen; Junker en Hadouir (84. Sutchuin).

Willem II - Feyenoord 2-3 (2-2). 2. Boutahar 1-0, 9. Tomasson 1-1, 18. Tomasson 1-2, 33. Biemans 2-2, 69. De Guzman 2-3. Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Demouge, Janse, Kargbo (Willem II), Fer, Biseswar (Feyenoord).

Willem II: Aerts; Swinkels, Livramento (84. Schenkel), Biemans en Janse; Zijler, Boutahar (59. Van der Heijden), Kargbo en Gregoire; Sheotahul en Demouge.

Feyenoord: Van Dijk; Fernandez (77. Leerdam), Bahia, Vlaar en Van Bronckhorst; El Ahmadi (56. Wijnaldum), De Guzman en Fer; Slory, Tomasson en Cissé (46. Biseswar).

FC Twente - FC Utrecht 3-2 (1-1). 9. Van Wolfswinkel 0-1, 41. N'Kufo 1-1, 53. Kuiper 2-1, 63. Van Wolfswinkel 2-2, 90. Ruiz 3-2. Scheidsrechter: Van Boekel. Toeschouwers: 23.500. Rode kaart: 90. Tioté (FC Twente/2x geel). Gele kaart: Stam, Perez, (FC Twente), Asare, Silberbauer (FC Utrecht). Bijzonderheid: 90. Perez (FC Twente) mist strafschop.

FC Twente: Boschker; Stam, Douglas, Wisgerhof en Kuiper (84. Carney); Tioté, Perez (90. Akram) en Janssen (46. Brama); Ruiz, N'Kufo en Stoch.

FC Utrecht: Vorm; Keller, Wuytens, Dickoh en Lensky; Silberbauer, Van Dijk, Mertens en Nijholt (46. Asare/89.Danso); Mulenga en Van Wolfswinkel.

Heerenveen - FC Groningen 0-1 (0-0). 61. Nordstrand 0-1. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 26.100. Rode kaart: 90. Dingsdag (2x geel, Heerenveen). Gele kaart: Bak Nielsen (Heerenveen), Zonneveld, Lovre (FC Groningen).

Heerenveen: Lejsal; Bak Nielsen, Breuer, Dingsdag en Koning (71. Papadopulos); Grindheim, Losada en Svec (61. Viktor Elm); Beerens, Sibon en Paulo Henrique (71. Assaïdi).

FC Groningen: Da Silva; De Roover, Granqvist, Svejdík en Stenman; Enevoldsen, Holla, Van de Laak en Zonneveld (57. Lovre); Pedersen (71. Ajilore) en Nordstrand (86. Matavz).

VVV - Heracles 1-0 (1-0). 7. Calabro 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Everton, Douglas (Heracles).

VVV: Gentenaar; Timisela, Verdellen, Paauwe en Fleuren; Leemans, Honda en Auassar; Schaken (87. Viana), Calabro (89. De Regt) en Ahahaoui (90. Dadda).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden en Jallo; Overtoom, Vejinovic (77. Schulmeister) en Fledderus; Douglas (66. Hakula), Dost en Everton (66. Ornoch).

Sparta - RKC 1-0 (1-0). 13. Poepon 1-0. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 9854. Gele kaart: Poepon, Strootman (Sparta), Varela, Obodai, Benschop (RKC).

Sparta: Seliga; Boakye, Adeleye, Van Gessel en Slijngaard; Rutjes, Falkenburg (69. Bakens) en Strootman; Denneboom (74. Duplan), Bodul (60. Dissels) en Poepon.

RKC: Wevers; Dustley Mulder, Gudde, Varela en Colin; Obodai, Berger en Metaj (63. Augustien); Benschop (84. Van Hout), Idabdelhay en Boerrigter (73. Vink).

Vitesse-NEC 2-2 (1-0). 44. Kolk 1-0, 79. Claudemir 2-0, 87. Zomer 2-1, 90. Van Diermen (e.d.) 2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 17.500. Gele kaart: Velthuizen (Vitesse), Wellenberg, Pothuizen, El-Kabir (NEC).

Vitesse: Velthuizen; Van der Struijk, Sprockel, Van Diermen en Jong-a-Pin; Claudemir, Verhaegh, Hofs (60. Stevanovic) en Molhoek (74. Büttner); Nilsson en Kolk (70. Snijders).

NEC: Babos; Wellenberg, Van Eijden (80. Pothuizen), Zomer en El-Akchaoui; Radomski, Fejzullahu en Davids; Worm (70. Kivuvu), Vleminckx en El-Kabir.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 6, 1. El Hamdaoui (AZ), Honda (VVV), Tomasson (Feyenoord) 5, 5. Cvitanich (Ajax), N’Kufo (FC Twente), Dzsudzsak (PSV), Koevermans (PSV), Calabro (VVV) 4.

PROGRAMMA

Vrijdag: Willem II - FC Groningen. Zaterdag: AZ - NEC, Heracles - Sparta, Roda JC - NAC, Vitesse - RKC. Zondag: ADO Den Haag - FC Utrecht, Feyenoord - PSV, Heerenveen - FC Twente, VVV - Ajax.

EERSTE DIVISIE

AGOVV - Veendam 2-3, De Graafschap - Telstar 2-1, Emmen - Omniworld 1-3, Den Bosch - MVV 6-0, Eindhoven - Dordrecht 0-8, Volendam - Excelsior 1-0, Fortuna Sittard - Cambuur 1-2, Go Ahead Eagles - Oss 3-1, Haarlem - Helmond Sport 1-4, RBC - Zwolle 0-0.

TOPSCORERS

1. Voskamp (Helmond Sport) 7, 2. Caracciolo (FC Den Bosch), Plet (Telstar) 6, 4. Assaidi (De Graafschap), Nkoyi (Eindhoven) 5.

PROGRAMMA

Vrijdag: Veendam - Volendam, De Graafschap - Fortuna Sittard, Dordrecht - Cambuur, Omniworld - AGOVV, Helmond Sport - Eindhoven, MVV - Excelsior, RBC - Haarlem, Telstar - Emmen. Zondag: Den Bosch - Oss, Zwolle - Go Ahead Eagles.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Katwijk - ASWH 0-2, Noordwijk - Lisse 1-1, Rijnsburgse Boys - Scheveningen 2-0, Barendrecht - RVVH 1-3, ARC - TOGR 1-0, Ter Leede - Quick Boys 2-3, DOTO - Capelle 2-4. Stand: Capelle 2-6, ASWH 2-6, Rijnsburgse Boys 2-6, ARC 2-6, RVVH 2-3, Ter Leede 2-3, Quick Boys 2-3, Lisse 2-2, Noordwijk 2-1, DOTO 2-1, Barendrecht 2-1, Scheveningen 2-1, TOGR 2-0, Katwijk 2-0.

Hoofdklasse B: Hoek - Odin’59 3-0, DOVO - Kozakken Boys 2-2, Volendam - Spakenburg 2-5, SDC Putten - Jodan Boys 2-2, IJsselmeervogels - Bennekom 2-0, LRC Leerdam - Sparta Nijkerk 1-3, Zwaluwen’30 - GVVV 1-0. Stand: Sparta Nijkerk 2-6, IJsselmeervogels 2-6, Kozakken Boys 2-4, DOVO 2-4, Spakenburg 2-3, GVVV 2-3, Bennekom 2-3, Hoek 2-3, LRC Leerdam 2-3, Zwaluwen’30 2-3, Jodan Boys 2-1, SDC Putten 2-1, Odin’59 2-0, Volendam 2-0.

Hoofdklasse C: Genemuiden - Be Quick’28 2-2, ACV - Go Ahead Kampen 2-2, WHC - PKC’83 1-2, Excelsior’31 - Staphorst 2-1, Hardenberg - Nunspeet 1-0, Berkum - Flevo Boys 4-1, CSV Apeldoorn - Harkemase Boys 0-1. Stand: Excelsior’31 2-6, Hardenberg 2-4, PKC’83 1-3, Berkum 2-3, Nunspeet 2-3, WHC 2-3, Harkemase Boys 2-3, Be Quick’28 2-2, Go Ahead Kampen 2-2, Genemuiden 2-2, ACV 1-1, Staphorst 2-1, CSV Apeldoorn 2-1, Flevo Boys 2-0.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Hollandia - Tonegido 1-0, Hilversum - Feyenoord 3-2, Argon - HBS 2-2, VVSB - Westlandia 1-1, Haaglandia - Chabab 2-2, ADO’20 - Omniworld 3-1, AFC - Elinkwijk 4-1. Stand: AFC 2-6, ADO’20 2-6, Hollandia 2-6, Elinkwijk 2-3, Hilversum 2-3, Tonegido 2-3, HBS 2-2, Argon 2-2, VVSB 2-2, Chabab 2-1, Omniworld 2-1, Haaglandia 2-1, Westlandia 2-1, Feyenoord 2-0.

Hoofdklasse B: OJC Rosmalen - JVC Cuijk 0-4, Gemert - Baronie 0-0, DESK - Meerssen 1-3, UDI’90 - Schijndel 2-0, Oss’20 - Dijkse Boys 1-3, UNA - Venray 1-2, EVV - Papendrecht 3-1. Stand: JVC Cuijk 2-6, Dijkse Boys 2-6, Meerssen 2-6, Venray 2-6, Baronie 2-4, DESK 2-3, EVV 2-3, UDI’19 2-3, Schijndel 2-3, Gemert 2-1, UNA 2-0, Oss’'20 2-0, Papendrecht 2-0, OJC Rosmalen 2-0.

Hoofdklasse C: Juliana’31 - Achilles’29 2-3, Babberich - Rohda Raalte 0-0, Nieuw Buinen - WKE 0-3, Sneek Wit Zwart - Be Quick 1887 2-1, Lienden - Alcides 4-0, Quick’20 - HSC’21 2-0, De Treffers - Joure 6-0. Stand: WKE 2-6, Achilles’29 2-6, Lienden 2-6, Quick’20 2-6, De Treffers 2-4, Juliana’31 2-3, Sneek Wit Zwart 2-3, Rohda Raalte 2-1, HSC’21 2-1, Babberich 2-1, Nieuw Buinen 2-1, Alcides 2-1, Be Quick 1887 2-0, Joure 2-0.

BUITENLAND

België

St. Truiden - Anderlecht 2-1, Standard - Mechelen 3-0, Gent - Roeselare 5-1, Charleroi - Cercle 0-4, Moeskroen - Westerlo 0-1, Zulte-Waregem - Kortrijk 0-2, Beerschot - Lokeren 2-1, Brugge - Genk 1-1. Stand: St. Truiden 6-14, Gent 6-13, Anderlecht 6-13, Brugge 6-11, Standard 6-10, Mechelen 6-9, Kortrijk 6-9, Charleroi 6-8, Cercle 6-7, Genk 6-7, Beerschot 6-6, Zulte-Waregem 6-6, Moeskroen 6-5, Lokeren 6-4, Westerlo 6-4, Roeselare 6-2.

Duitsland

Dortmund - Bayern München 1-5, Freiburg - Frankfurt 0-2, Nürnberg - Mönchengladbach 1-0, Wolfsburg - Leverkusen 2-3, Mainz’05 - Hertha BSC 2-1, Hoffenheim - Bochum 3-0, Hamburger SV - Stuttgart 3-1, Bremen - Hannover’96 0-0, Köln - Schalke’04 1-2. Stand: Hamburger SV 5-13, Leverkusen 5-13, Schalke’04 5-10, Frankfurt 5-9, Bayern München 5-8, Bremen 5-8, Hoffenheim 5-8, Mainz’05 5-8, Mönchengladbach 5-7, Wolfsburg 5-6, Hannover’96 5-5, Stuttgart 5-5, Nürnberg 5-5, Dortmund 5-5, Bochum 5-4, Freiburg 5-4, Hertha BSC 5-3, Köln 5-1.

Engeland

Blackburn - Wolverhampton 3-1, Liverpool - Burnley 4-0, Manchester City - Arsena 4-2l, Stoke - Chelsea 1-2, Sunderland - Hull 4-1, Portsmouth - Bolton 2-3, Wigan - West Ham 1-0, Tottenham - Manchester United 1-3, Birmingham - Aston Villa 0-1, Fulham - Everton 2-1. Stand: Chelsea 5-15, Manchester United 5-12, Manchester City 4-12, Tottenham 5-12, Liverpool 5-9, Aston Villa 4-9, Sunderland 5-9, Stoke 5-7, Arsenal 4-6, Fulham 4-6, Wigan 5-6, Burnley 5-6, West Ham 4-4, Blackburn 4-4, Birmingham 5-4, Wolverhampton 5-4, Hull 5-4, Bolton 4-3, Everton 4-3, Portsmouth 5-0.

Frankrijk

Lille - Sochaux 1-0, Montpellier - Lens 1-0, Nancy - Toulouse 0-0, Lyon - Lorient 1-0, Valenciennes - Boulogne-Sur-Mer 1-1, Le Mans - Marseille 1-2, Bordeaux - Grenoble 1-0, Auxerre - Nice 2-0, Rennes - St. Etienne 1-0, Monaco - Paris SG 2-0. Stand: Bordeaux 5-13, Lyon 5-13, Montpellier 5-11, Marseille 5-11, Paris SG 5-10, Rennes 5-9, Monaco 5-9, Boulogne - sur - Mer 5-8, Nancy 5-7, Lens 5-7, Lorient 5-7, Sochaux 5-6, Toulouse 5-5, Le Mans 5-4, Valenciennes 5-4, Lille 5-4, Auxerre 5-4, Nice 5-4, St. Etienne 5-3, Grenoble 5-0.

Italië

Livorno - AC Milan 0-0, Lazio - Juventus 0-2, Fiorentina - Cagliari 1-0, Udinese - Catania 4-2, Internazionale - Parma 2-0, Bologna - Verona 0-2, Atalanta - Sampdoria 0-1, Palermo - Bari 1-1, Siena - AS Roma 1-2, Genoa - Napoli 4-1. Stand: Genoa 3-9, Juventus 3-9, Sampdoria 3-9, Internazionale 3-7, Fiorentina 3-7, Lazio 3-6, Udinese 3-4, Palermo 3-4, Parma 3-4, AC Milan 3-4, Siena 3-3, Verona 3-3, Bari 3-3, AS Roma 3-3, Napoli 3-3, Livorno 3-2, Bologna 3-2, Cagliari 3-1, Atalanta 3-0, Catania 3-0.

Schotland

Motherwell - Glasgow Rangers 0-0, Celtic - Dundee 1-1, Hearts - Kilmarnock afg, St. Mirren - St. Johnstone 1-1, Hamilton - Hibernian 2-0. Stand: Rangers 4-10, Celtic 4-10, Dundee 4-8, Motherwell 4-6, Hibernian 4-6, St. Mirren 4-5, Aberdeen 3-4, Kilmarnock 3-3, St. Johnstone 4-3, Hamilton 4-3, Hearts 3-1, Falkirk 3-0.

Spanje

Atletico Madrid - Santander 1-1, Getafe - Barcelona 0-2, Espanyol - Real Madrid 0-3, Sevilla - Zaragoza 4-1, Deportivo - Malaga 1-0, Gijon - Almeria 1-0, Tenerife - Osasuna 2-1, Villarreal - Mallorca 1-1, Valladolid - Valencia 2-4, Xerez - Athletic Bilbao 0-1. Stand: Barcelona 2-6, Real Madrid 2-6, Valencia 2-6, Bilbao 2-6, Mallorca 2-4, Malaga 2-3, Getafe 2-3, Sevilla 2-3, Deportivo 2-3, Tenerife 2-3, Zaragoza 2-3, Gijon 2-3, Villarreal 2-2, Osasuna 2-1, Almeria 2-1, Valladolid 2-1, Santander 2-1, Atletico Madrid 2-1, Xerez 2-0, Espanyol 2-0.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden