nieuws14maandag

EREDIVISIE

FC Twente - NAC 3-1

PSV - AZ 1-0

Heerenveen - Feyenoord 0-2

VVV - RKC 3-0

Sparta - FC Groningen 2-4

Vitesse - FC Utrecht 2-2

ADO Den Haag - Heracles 1-4

Willem II - Roda JC 1-3

Ajax - NEC 3-0

OVERZICHT

FC Twente - NAC 3-1 (0-1). 43. De Graaf 0-1, 58. Stoch 1-1 (strafschop), 67. Stoch 2-1, 82. Ruiz 3-1. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Penders, Fehér, Leonardo (NAC).

FC Twente: Boschker; Stam, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli; Tioté (78. Akram), Ruiz (84. Carney), Brama; Parker (46. Vujicevic), Nkufo, Stoch.

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér (46. Elshot), Penders (73. Gorter), Zwaanswijk, Schilder; De Graaf (79. Kolkka), Gilissen, Kwakman; Leonardo, Amoah, Lurling.

PSV - AZ 1-0 (0-0). 86. Toivonen 1-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 34.000. Rode kaart: 71. El Hamdaoui (AZ/2x geel). Gele kaart: Engelaar, Pieters (PSV), Moisander, Moreno (AZ).

PSV: Isaksson; Manolev, Rodríguez (80. Ooijer), Salcido, Pieters; Afellay, Bakkal (80. Toivonen), Engelaar; Lazovic, Reis (64. Koevermans), Dzsudzsák.

AZ: Romero; Jaliens, Moisander, Moreno, Pocognoli (46. Klavan); Elm (89. Luijckx), Mendes da Silva, Schaars; El Hamdaoui, Pellè (77. Ari), Lens.

Heerenveen - Feyenoord 0-2 (0-0). 68. Hofland 0-1, 82. Tomasson 0-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 26.100.

Heerenveen: Vandenbussche; Janmaat, Bak Nielsen, Dingsdag, Popov; Losada (75. Sibon), Grindheim, Elm; Beerens, Papadopulos, Assaidi.

Feyenoord: Van Dijk; Leerdam, Vlaar, Hofland, Van Bronckhorst; Babovic (56. Biseswar), Fer, Tomasson, Landzaat, Wijnaldum; Cissé (67. Makaay).

VVV - RKC 3-0 (2-0). 17. Auassar 1-0, 22. Timisela 2-0, 79. Leemans 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Schaken, Timisela (VVV), H. Mulder, Van Mosselveld, Metaj, Agustien, D. Mulder (RKC).

VVV: Begois; Timisela, Van Kouwen, Paauwe, Fleuren; Leemans, Honda (84. Boymans), Auassar (78. Van Dessel); Schaken, Calabro, Ahahaoui (58. Viana).

RKC: Levita; Colin, Gudde, Van Mosselveld, D. Mulder; Agustien (55. Obodai), H. Mulder, Metaj; Benson, Benschop (46. Idabdelhay), Boerrigter (80. Berger).

Sparta - FC Groningen 2-4 (1-4). 11. Enevoldsen 0-1, 19. Falkenburg 1-1, 23. Matavz 1-2, 28. Enevoldsen 1-3, 40. Enevoldsen 1-4, 64. Van Gessel 2-4. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 9725. Gele kaart: Van Bueren (Sparta), Granqvist, Lachman (FC Groningen).

Sparta: Seliga; Van Bueren, Knol, Viergever, Slijngard (78. John); Falkenburg, Touzani (46. Van Gessel), Strootman; Duplan, Bodul (65. Dissels), Poepon.

FC Groningen: Da Silva; Hiariej (45+1. Lachman), Sankoh, Granqvist, Stenman; Holla, Lovre (46. Zonneveld), Bacuna; Matavz, Pedersen (90+1. Olijve), Enevoldsen.

Vitesse - FC Utrecht 2-2 (1-2). 27. Nilsson 1-0 (strafschop), 31. Van Wolfswinkel 1-1, 41. Mulenga 1-2, 89. Claudemir 2-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 16.280. Gele kaart: Greene, Pluim, Kaya, Van Diermen (Vitesse), Nijholt (FC Utrecht).

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Sprockel (82. Büttner), Van der Struijk (57. Van Diermen), Jong-a-Pin; Claudemir, Greene, Pluim, Molhoek (71. Hofs), Kaya; Nilsson.

FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Keller (52. Dickoh), Wuytens, Nesu (65. Asare); Mertens, Silberbauer, Nijholt, Lensky; Van Wolfswinkel (79. Vandenbergh), Mulenga.

ADO Den Haag - Heracles 1-4 (0-2). 7. Dost 0-1, 22. Dost 0-2, 71. Looms (e.d.) 1-2, 83. Vejinovic 1-3, 90+2. Overtoom 1-4. Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 11.679. Gele kaart: Horváth, Piqué (ADO Den Haag), Douglas, Dost (Heracles).

ADO Den Haag: Ditewig; L. Piqué, Horváth (32. Bosschaart), Derijck, Kum; Buijs, Van den Bergh, Immers; Ammi (46. Milic), Vicento, Verhoek.

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Fledderus; Douglas (79. Hakola), Dost, Everton (65. Vejinovic).

Willem II - Roda JC 1-3 (1-1). 18. Junker 0-1, 21. Grégoire 1-1 (strafschop), 68. Vormer 1-2, 71. Junker 1-3. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Saeijs, Addo, Janssen (Roda JC).

Willem II: Müenpüü; Biemans, Schenkel (74. Sheotahul), Swinkels; Janse, Kargbo (35. Livramento), Boutahar (65. Deul), Veloso; Zijler, Demouge, Grégoire.

Roda JC: Castro; Saeijs, De Fauw, Addo (74. Kah), De Jong; Delorge, Vormer, Hadouir (86. Bodor), Janssen; Skoubo, Junker (90+2. Meulens).

Ajax - NEC 3-0 (1-0). 45. Suarez 1-0, 65. De Jong 2-0, 78. Donald 3-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 47.297. Gele kaart: De Zeeuw (Ajax), Radomski, Burgzorg (NEC).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Emanuelson; De Zeeuw, Donald, Aissati (15. De Jong); Rommedahl (62. Sulejmani), Pantelic, Suarez.

NEC: Babos; Burgzorg, Pothuizen, Zomer en El-Akchaoui; Radomski, Goossens en Davids; Fejzullahu, Ten Voorde (58. Worm) en Ntibazonkiza.

PROGRAMMA

Vrijdag: Heracles - VVV. Zaterdag: AZ - ADO Den Haag, Feyenoord - Willem II, RKC - Sparta. Zondag: FC Groningen - Heerenveen, FC Utrecht - FC Twente, NEC - Vitesse, NAC - Ajax, Roda JC - PSV.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 18, 2. Ruiz (FC Twente) 13, 3. Junker (Roda JC) 9, 4. N'Kufo (FC Twente), Stoch (FC Twente), Dost (Heracles), Dzsudzsák (PSV), Toivonen (PSV) 8.

EERSTE DIVISIE

MVV - De Graafschap 1-3, Go Ahead Eagles - Eindhoven 2-3, Fortuna Sittard - Den Bosch 1-0, Veendam - Zwolle 2-1, Excelsior - Emmen 4-1, Telstar - Dordrecht 1-3, Oss - RBC 0-1, AGOVV - Helmond Sport 0-0, Omniworld - Cambuur 1-5, Volendam - Haarlem 5-0.

PROGRAMMA

Vrijdag: AGOVV - Fortuna Sittard, De Graafschap - Zwolle, Emmen - MVV, Den Bosch - Omniworld, Eindhoven - Oss, Go Ahead Eagles - Excelsior, Haarlem - Cambuur, Helmond Sport - Veendam, RBC - Dordrecht. Zondag: Volendam - Telstar.

TOPSCORERS

1. Caracciolo (Den Bosch) 16, 2. Chadli (AGOVV), Plet (Telstar) 13.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Noordwijk - Capelle 0-1, ARC - RVVH 3-0, Barendrecht - Ter Leede 3-0, Rijnsburgse Boys - Quick Boys 2-3, DOTO - TOGR 2-1, Katwijk - Scheveningen 1-2, Lisse - ASWH 5-0. Stand: Capelle 11-30, Barendrecht 10-23, Rijnsburgse Boys 10-20, Quick Boys 12-19, ARC 11-18, Lisse 12-18, ASWH 11-17, Ter Leede 10-16, Katwijk 10-16, Noordwijk 12-15, Scheveningen 12-13, RVVH 11-9, DOTO 12-5, TOGR 12-3.

Hoofdklasse B: Volendam - Leerdam 2-1, Putten - Odin’59 1-1, IJsselmeervogels - Kozakken Boys 2-2, Zwaluwen'30 - Spakenburg 0-2, Hoek - Sparta Nijkerk 1-1, DOVO - GVVV 1-3, Bennekom - Jodan Boys 3-2. Stand: Sparta Nijkerk 12-28, Spakenburg 13-27, IJsselmeervogels 13-24, Hoek 12-22, Kozakken Boys 13-22, GVVV 13-21, Zwaluwen'30 12-17, Leerdam 11-15, Putten 12-13, Jodan Boys 13-13, Odin’59 13-13, DOVO 13-13, Bennekom 13-9, Volendam 13-8.

Hoofdklasse C: Berkum - Be Quick’28 4-1, Apeldoorn - Flevo Boys 2-0, Excelsior'31 - Nunspeet 2-0, Harkemase Boys - Staphorst 1-3, WHC - ACV 0-0, Genemuiden - PKC'83 2-0, Hardenberg - Go Ahead Kampen 3-1. Stand: Excelsior'31 13-31, Apeldoorn 12-21, ACV 12-21, Harkemase Boys 11-20, Flevo Boys 11-19, Berkum 12-19, Staphorst 12-19, Genemuiden 13-17, Hardenberg 11-13, Be Quick'28 12-12, WHC 11-11, Nunspeet 12-11, PKC'83 12-9, Go Ahead K 12-6.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: VVSB - Omniworld 1-0, Haaglandia - Hollandia 3-0, Hilversum - Chabab 1-0, Argon - Feyenoord 2-0, AFC - HBS 4-1, ADO'20 - Tonegido 1-2, Elinkwijk - Westlandia 1-0. Stand: AFC 12-28, Hilversum 13-25, HBS 13-22, Argon 13-21, VVSB 12-20, Elinkwijk 13-20, Haaglandia 13-20, Hollandia 13-19, Westlandia 13-13, Omniworld 13-13, Tonegido 13-13, Feyenoord 11-12, ADO’20 12-12, Chabab 12-7.

Hoofdklasse B: Gemert - Dijkse Boys 0-2, UDI'19 - Cuijk 1-0, Venray - Meerssen 4-6, UNA - Papendrecht 1-3, EVV - Schijndel 1-1, Rosmalen - Oss'20 4-0, DESK - Baronie 2-3. Stand: Gemert 13-25, Dijkse Boys 11-24, Baronie 11-24, EVV 12-21, Cuijk 13-19, Venray 11-18, UDI’19 11-16, UNA 13-16, Meerssen 11-15, Schijndel 12-15, DESK 11-12, Rosmalen 11-10, Papendrecht 12-9, Oss’20 12-6.

Hoofdklasse C: Babberich - HSC'21 2-1, Joure - Alcides 1-2, Nieuw Buinen - Be Quick 1887 0-0, Lienden - WKE 2-0, Juliana'31 - Sneek Wit Zwart 5-2, Quick'20 - Achilles'29 3-0, De Treffers - Rohda Raalte 4-0. Stand: Achilles’29 12-27, De Treffers 12-25, Quick’20 13-25, Lienden 13-25, WKE 13-24, Be Quick 1887 13-20, Juliana’31 13-18, Rohda Raalte 13-17, Sneek Wit Zwart 13-16, Alcides 13-16, HSC'21 12-11, Babberich 12-10, Nieuw Buinen 13-9, Joure 13-2.

BUITENLAND

België

Westerlo - Anderlecht 0-2, Standard - Roeselare 0-1, Brugge - Mechelen 1-1, Moeskroen - Lokeren 0-5, St. Truiden - Kortrijk 0-2, Germinal - Charleroi 0-0, Zulte-Waregem - Cercle 1-0, Gent - Genk 2-1. Stand: Anderlecht 18-44, Brugge 18-37, Gent 18-33, Germinal 18-32, Zulte-Waregem 18-29, Kortrijk 18-27, Standard 18-26, Moeskroen 18-23, Mechelen 18-22, St. Truiden 18-22, Westerlo 18-22, Genk 18-18, Cercle 18-17, Charleroi 18-16, Lokeren 18-15, Roeselare 18-13.

Duitsland

Hertha BSC - Leverkusen 2-2, Freiburg - Köln 0-0, Mönchengladbach - Hannover’96 5-3, Nürnberg - Hamburger SV 0-4, Bochum - Bayern München 1-5, Hoffenheim - Frankfurt 1-1, Bremen - Schalke’04 0-2, Mainz’05 - Stuttgart 1-1, Wolfsburg - Dortmund 1-3. Stand: Leverkusen 16-32, Schalke’04 16-31, Bayern München 16-30, Bremen 16-28, HSV 16-28, Dortmund 16-27, Hoffenheim 16-25, Mainz’05 16-24, Wolfsburg 16-23, Frankfurt 16-23, Mönchengladbach 16-21, Freiburg 16-18, Hannover’96 16-17, Köln 16-15, Stuttgart 16-13, Bochum 16-13, Nürnberg 16-12, Hertha BSC 16-6.

Engeland

Stoke City - Wigan Athletic 2-2, Bolton Wanderers - Manchester City 3-3, Chelsea - Everton 3-3, Tottenham Hotspur - Wolverhampton 0-1, Birmingham City - West Ham United 1-0, Burnley - Fulham 1-1, Sunderland - Portsmouth 1-1, Hull City - Blackburn Rovers 0-0, Manchester United - Aston Villa 0-1, Liverpool - Arsenal 1-2. Stand: Chelsea 16-37, Manchester United 16-34, Arsenal 15-31, Aston Villa 16-29, Tottenham 16-27, Manchester City 15-26, Liverpool 16-24, Birmingham 16-24, Fulham 16-23, Sunderland 16-21, Stoke 16-21, Blackburn 16-19, Burnley 16-18, Wigan 16-18, Everton 16-17, Hull 17-17, Wolverhampton 16-16, West Ham 16-14, Bolton 15-13, Portsmouth 16-11.

Frankrijk

Marseille - Boulogne-sur-Mer 2-0, Nancy - Rennes 1-2, Lens - Nice 2-0, Le Mans - Valenciennes 2-1, Lorient - Auxerre 0-0, Monaco - Lille 0-4, Paris St. Germain - St. Etienne 3-0, Sochaux - Grenoble 1-0, Toulouse - Montpellier 0-1, Lyon - Bordeaux 0-1. Stand: Bordeaux 16-34, Montpellier 15-30, Lille 17-28, Marseille 15-28, Auxerre 16-27, Lorient 16-26, Rennes 16-26, Valenciennes 16-26, Lyon 16-26, Paris SG 16-25, Toulouse 17-24, Monaco 15-22, Sochaux 16-22, Lens 16-21, Nancy 16-20, Nice 16-20, St. Etienne 17-15, Le Mans 16-12, Boulogne - sur - Mer 16-12, Grenoble 16-6.

Italië

Cagliari - Napoli 3-3, Bari - Juventus 3-1, AC Milan - Palermo 0-2, Lazio - Genoa 1-0, Parma - Bologna 2-1, Atalanta - Internazionale 1-1, Chievo - Fiorentina 2-1, Catania - Livorno 0-1, Siena - Udinese 2-1, Sampdoria - Roma 0-0. Stand: Internazionale 16-36, AC Milan 16-31, Juventus 16-30, Parma 16-28, AS Roma 16-25,Bari 16-24, Chievo 16-24, Fiorentina 16-24, Genoa 16-24, Napoli 16-24, Sampdoria 16-24, Cagliari 16-23, Palermo 16-23, Udinese 16-18, Lazio 16-16, Bologna 16-16, Livorno 16-15, Atalanta 16-13, Siena 16-12, Catania 16-9.

Schotland

Motherwell - Celtic 2-3, Aberdeen - Hamilton 1-2, Rangers - St. Johnstone 3-0, Hearts - Dundee United 0-0, Kilmarnock - Hibernian 1-1, St. Mirren - Falkirk 1-1. Stand: Celtic 15-33, Rangers 14-31, Hibernian 15-29, Dundee 14-27, Motherwell 15-20, Aberdeen 15-18, Hamilton 15-16, Hearts 15-14, St. Mirren 15-14, St. Johnstone 15-13, Kilmarnock 15-13, Falkirk 15-9.

Spanje

Zaragoza - Bilbao 1-2, Barcelona - Espanyol 1-0, Valencia - Real Madrid 2-3, Osasuna - Mallorca 0-1, Valladolid - Malaga 1-1, Santander - Xerez 3-2, Almeria - Deportivo 1-1, Getafe - Tenerife 2-1, Atletico Madrid - Villarreal 1-2, Gijon - Sevilla 0-1. Stand: Barcelona 15-39, Real Madrid 14-34, Sevilla 14-30, Valencia 14-28, Mallorca 14-27, Deportivo 14-26, Bilbao 14-23, Getafe 14-21, Gijon 14-20, Villarreal 14-18, Osasuna 14-16, Tenerife 14-14, Valladolid 14-13, Atletico 14-13, Santander 14-13, Almeria 14-13, Espanyol 14-13, Zaragoza 14-12, Malaga 14-9, Xerez 15-7.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden