nieuws12maandag

ATLETIEK

Rotterdam. Marathon.

Mannen: 1. Makau (Ken) 2.04.48, 2. Mutai (Ken) 2.04.55, 3. Kipruto (Ken) 2.05.13, 4. Lelisa (Eth) 2.05.23, 5. Kipyego (Ken) 2.07.01, 9. Raymaekers (Ned) 2.11.09, 15. Schroër (Ned) 2.16.28, 16. Dekkers (Ned) 2.17.10. NK: 1. Raymaekers, 2. Schroër, 3. Dekkers.

Vrouwen: 1. Kebede (Eth) 2.25.29, 2. Lewy Boulet (VSt) 2.26.22, 3. Xiaolin (Chn) 2.29.42, 4. Danilova (Rus) 2.31.44, 5. Ros (Spa) 2.32.28, 10. De Knegt (Ned) 2.38.41. NK: 1. De Knegt, 2. De Jong 2.40.55, Van Reijen 2.41.24.

BASKETBAL

Eredivisie mannen: Groningen - Rotterdam 96-63, Zwolle - Leiden 54-94, Nijmegen - Bergen op Zoom 82-75, Weert - Den Bosch 81-88. Stand: Groningen 34-62, Bergen op Zoom 34-46, Den Bosch 34-46, Nijmegen 35-44, Leiden 35-44, Leeuwarden 34-34, Amsterdam 34-28, Weert 34-22, Zwolle 35-10, Rotterdam 35-8.

Eredivisie vrouwen: Donar - Lions 62-87, Binnenland - Leiderdorp 67-59, Twente - Grasshoppers 89-74, Den Helder - DAS 67-47, Leidsche Rijn - Lely 72-50. Stand: Lions 16-28, Den Helder 17-28, Twente 17-22, Leidsche Rijn 17-20, Leiderdorp 17-20, Binnenland 17-18, Donar 17-14, DAS 18-12, Lely 18-6, Grasshoppers 18-4.

DAMMEN

Emmen. NK mannen.

Stand na vierde ronde: 1. Boomstra 6, 2. Thijssen, Winkel, Baljakin, Dolfing 5, 6. Scholma, Heusdens, Meurs, Steijlen, 4, 10. Van Dusseldorp 3, 10. Derkx 2, 12. Lemmen 1.

HANDBAL

Kampioensgroep mannen: Quintus - Bevo 27-32, Aalsmeer - Volendam 25-29, Lions - E en O 29-30. Stand: Volendam 7-17, E en O 7-16, Bevo 7-13, Aalsmeer 7-10, Lions 7-4, Quintus 7-3.

Eredivisie vrouwen, groep A: VOC - E en O 31-23. Stand: VOC 2-8, Handbalacademie 2-5, E en O 2-4, Kwiek 2-1.

Groep B: Dalfsen - SEW 29-22, Hellas - Quintus 28-20. Stand: Hellas 2-7, Dalfsen 2-7, SEW 2-2, Quintus 2-2.

Degradatiegroep: Nieuwegein - BFC 24-29, Fortissimo - AAC 1889 35-28. Stand: Fortissimo 2-7, BFC 2-4, Nieuwegein 2-4, AAC 1889 2-3.

HOCKEY

Hoofdklasse mannen: SCHC - Oranje Zwart 1-6, Den Bosch - Tilburg 4-1, HGC - Pinoké 3-3, Kampong - Bloemendaal 1-5, Laren - Amsterdam 2-0, Hurley - Rotterdam 3-2. Stand: HGC 14-33, Bloemendaal 14-30, Amsterdam 14023, Laren 14-22, Rotterdam 14-21, Kampong 14-21, Oranje Zwart 14-20, Den Bosch 14-18, Pinoké 14-8, Tilburg 14-12, Hurlwey 14-9, SCHC 14-7.

Hoofdklasse vrouwen: HZKC - Oranje Zwart 4-2, Amsterdam - Rotterdam 3-1, Kampong - Den Bosch 2-2, Laren - Nijmegen 6-0, SCHC - HGC 1-1, Pinoké - HDM 0-1. Stand: Den Bosch 20-51, Laren 20-48, Amsterdam 20-45, SCHC 20-32, Kampong 20-32, HCKZ 20-30, Oranje Zwart 20-26, Rotterdam 20-25, HDM 20-18, HGC 20-14, Pinoké 20-11, Nijmegen 20-8.

HONKBAL

Hoofdklasse: Pirates - ADO 2-1, Neptunus - Sparta/Feyenoord 3-2, Kinheim - Almere'90 9-2, HCAW - Pioniers 4-10, ADO - Pirates 3-9, Sparta/Feyenoord - Neptunus 1-7, Almere'90 - Kinheim 5-4, Pioniers - HCAW 1-2. Stand: Neptunus 2-4, Pirates 2-4, Kinheim 2-2, Pioniers 2-2, HCAW 2-2, Almere'90 2-2, Sparta/Feyenoord 2-0, ADO 2-0.

KORFBAL

League, halve finales play-offs, tweede wedstrijd: Dalto - Fortuna 25-19, PKC - Koog Zaandijk 25-24. Dalto naar finale.

WATERPOLO

Hoofdklasse mannen: ZPB - De Zijl 6-4, Zian - Polar Bears 5-10, AZ & PC - Ravijn 6-7, BRC - PSV 13-9, AZC - Donk 8-13, LZ 1886 - Zaanstreek 7-6. Stand: Donk 22-66, AZC 23-58, BRC 22-47, Polar Bears 23-47, Ravijn 23-40, AZ & PC 23-36, De Zijl 23-28, ZPB 23-27, Zian 23-27, NTC 21-26, PSV 22-15, Zaanstreek 23-9, LZ 1886 23-9.

Hoofdklasse vrouwen, groep C: Zaanstreek - Donk 7-12, Donk - Polar Bears 6-8, ZVL - Brandenburg 16-10, Ravijn - Zaanstreek 14-4. Stand: Polar Bears 8-19, Ravijn 8-19, ZVL 8-15, Donk 9-14, Brandenburg 8-6, Zaanstreek 9-0.

Groep D: Haerlem'04 - Zian 18-11, ZPB - Gouwe/AZC 9-8, Robben - PSV 18-4. Stand: Robben 7-19, ZPB 8-19, PSV 8-10, Gouwe/AZC 8-9, Haerlem'04 7-7, Zian 8-3.

WIELRENNEN

Parijs-Roubaix: 1. Cancellara (Zwi) 259 km in 6.35.10, 2. Hushovd (Noo) op 2.00, 3. Flecha (Spa), 4. Hammond (GBr) 3.14, 5. Boonen (Bel), 6. Leukemans (Bel) 3.20, 7. Pozzato (Ita) 3.46, 8. Hoste (Bel) 5.16, 9. Hinault (Fra) 6.27, 10. Roulston (Aus) 6.59, 13. Veelers 7.05, 22. Maaskant, 25. Hoogerland, 31. Tjallingii, 32. Terpstra, 36. Langeveld 7.21, 43. Knaven 12.47, 52. Traksel 14.00, 53. Bos 14.32, 74. Van Emden 16.32.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden