nieuws12maandag

KWALIFICATIE WK VOETBAL 2010

EUROPA

Groep 1

Portugal - Hongarije 3-0 (1-0). 18. Simão 1-0, 74. Liedson 2-0, 79. Simão 3-0.

Denemarken - Zweden 1-0 (0-0). 79. Poulsen 1-0.

Woensdag: Portugal - Malta, Denemarken - Hongarije, Zweden - Albanië.

Groep 2

Griekenland - Letland 5-2 (1-2). 4. Gekas 1-0, 12. Verpakovskis 1-1, 40. Verpakovskis 1-2, 47. Gekas 2-2 (penalty), 57. Gekas 3-2, 73. Samaras 4-2, 90. Gekas 5-2.

Luxemburg - Zwitserland 0-3 (0-3). 6. Senderos 0-1, 8. Senderos 0-2, 22. Huggel 0-3.

Israël - Moldavië 3-1 (1-0). 22. Barda 1-0, 65. Ben-Dayan 2-0, 70. Barda 3-0, 90. Calincov 3-1.

Woensdag: Zwitserland - Israël, Griekenland - Luxemburg, Letland - Moldavië.

Groep 3

Tsjechië - Polen 2-0 (0-0). 51. Necid 1-0, 72. Plail 2-0.

Slowakije - Slovenië 0-2 (0-0). 56. Birsa 0-1, 90. Pecnik 0-2.

Woensdag: Polen - Slowakije, San Marino - Slovenië, Tsjechië - Noord-Ierland.

Groep 4

Rusland - Duitsland 0-1 (0-1). 34. Klose 0-1. Rode kaart: 68. Boateng (Duitsland).

Finland - Wales 2-1 (1-1). 5. Porokara 1-0, 17. Bellamy 1-1, 77. Moisander 2-1.

Liechtenstein - Azerbeidzjan 0-2 (0-0). 55. Savadov 0-1, 82. Mammadov 0-2.

Woensdag: Duitsland - Finland, Azerbeidzjan - Rusland, Liechtenstein - Wales.

Groep 5

België - Turkije 2-0 (1-0). 8. Mpenza 1-0, 84. Mpenza 2-0.

Estland - Bosnië-Herzegovina 0-2 (0-1). 32. Deko 0-1, 62. Ibisevic 0-2.

Armenië - Spanje 1-2 (0-1). 33. Fabregas 0-1, 58. Arzumanyan 1-1, 64. Mata 1-2 (penalty).

Woensdag: Bosnië-Herzegovina - Spanje, Turkije - Armenië, Estland - België.

Groep 6

Wit-Rusland - Kazachstan 4-0 (1-0). 23. Bardachou 1-0, 69. Kalachev 2-0, 86. Kovel 3-0, 90. Kalachev 4-0.

Oekraïne - Engeland 1-0 (1-0). 29. Nazarenko 1-0. Rode kaart: 14. Green (Engeland).

Woensdag: Engeland - Wit-Rusland, Kazachstan - Kroatië, Andorra - Oekraïne.

Groep 7

Servië - Roemenië 5-0 (1-0). 37. igic 1-0, 50. Pantelic 2-0, 78. Kuzmanovic 3-0, 86. Jovanovic 4-0, 90. Jovanovic 5-0. Rode kaart: 84. Chivu (Roemenië).

Oostenrijk - Litouwen 2-1 (1-0). 16. Janko 1-0, 66. Stankevicius 1-1, 80. Wallner 2-1 (penalty).

Frankrijk - Faeröer 5-0 (2-0). 34. Gignac 1-0, 39. Gignac 2-0, 53. Gallas 3-0, 86. Anelka 4-0, 88. Benzema 5-0.

Woensdag: Litouwen - Servië, Roemenië - Faeröer, Frankrijk - Oostenrijk.

Groep 8

Ierland - Italië 2-2 (1-1). 8. Whelan 1-0, 26. Camoranesi 1-1, 87. Ledger 2-1, 90. Gilardino 2-2.

Cyprus - Bulgarije 4-1 (2-1). 11. Charalambides 1-0, 20. Charalambides 2-0, 45. Berbatov 2-1, 58. Konstantinou 3-1, 78. Aloneftis 4-1.

Montenegro - Georgië 2-1 (1-1). 13. Batak 1-0, 45. Dvalishvili 1-1, 78. Delibasic 2-1.

Woensdag: Bulgarije - Georgië, Italië - Cyprus, Ierland - Montenegro.

NOORD - EN MIDDEN-AMERIKA

Mexico - El Salvador 4-1, Costa Rica - Trinidad & Tobago 4-0, Honduras - Verenigde Staten 2-3. Stand: Verenigde Staten* 9-19, Mexico* 9-18, Costa Rica 9-15, Honduras 9-13, El Salvador 9-8, Trinidad & Tobago 9-5.

ZUID-AMERIKA

Argentinië - Peru 2-1, Colombia - Chili 2-4, Ecuador - Uruguay 1-2, Venezuela - Paraguay 1-2. Stand: 1. Brazilië* 16-33, Paraguay* 17-33, Chili* 17-30, Argentinië 17-25, Uruguay 17-24, Ecuador 17-23, Venezuela 17-21, Colombia 17-20, Bolivia 16-12, Peru 17-10.

AFRIKA

Groep A: Gabon - Marokko 3-1, Kameroen - Togo 3-0. Stand: Kameroen 5-10, Gabon 5-9, Togo 5-5, Marokko 5-3.

Groep B: Nigeria - Mozambique 1-0, Tunesië - Kenia 1-0. Stand: Tunesië 5-11, Nigeria 5-9, Mozambique 5-4, Kenia 5-3.

Groep C: Zambia - Egypte 0-1, Algerije - Rwanda 3-1. Stand: Algerije 5-13, Egypte 5-10, Zambia 5-4, Rwanda 5-1.

Groep D: Benin - Ghana 1-0, Mali - Soedan 1-0. Stand: Ghana 5-12*, Mali 5-8, Benin 5-7, Soedan 5-1.

Groep E: Malawi - Ivoorkust 1-1, Guinee - Burkina Faso 1-2. Stand: Ivoorkust* 5-13, Burkina Faso 5-9, Malawi 5-4, Guinee 5-3.

* Rechtstreeks geplaatst voor WK 2010.

** Naar play-offs voor deelname aan WK.

EREDIVISIE

Zaterdag: Ajax - Willem II, NAC - Vitesse, FC twente - AZ< PSV - Heerenveen. Zondag: VVV - Roda JC, FC Groningen - FC Utrecht, NEC - ADO Den Haag, RKC - Heracles, Sparta - Rotterdam.

EERSTE DIVISIE

Helmond Sport - De Graafschap 0-2, Dordrecht - Emmen 5-0, Go Ahead - AGOVV 0-0, MVV - Telstar 2-0, Volendam - FC Oss 1-0, RBC - Den Bosch 0-3, Haarlem - Excelsior 0-1, Veendam - Cambuur 2-2, Eindhoven - Fortuna S 2-2, Omniworld - Zwolle 0-0.

PROGRAMMA

Vrijdag: Go Ahead - Cambuur, Veendam - De Graafschap, FC Oss - Haarlem, Telstar - Den Bosch, Omniworld - RBC, Excelsior - Zwolle, AGOVV - Eindhoven, MVV - Helmond Sport, Fortuna S - Dordrecht. Zondag: Volendam - Emmen.

TOPSCORERS: 1. Caracciolo (Den Bosch) 10, 2. Voskamp (Helmond Sport), Plet (Telstar) 8, 4. Van de Biezen (Go Ahead) 7.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Rijnsburgse Boys - Noordwijk 0-0, Barendrecht - TOGR 4-1, RVVH - Capelle 1-6, ARC - Lisse 3-2, Ter Leede - ASWH 5-1, DOTO - Katwijk 1-4, Quick Boys - Scheveningen 1-1. Stand: Capelle 6-18, Barendrecht 6-11, Rijnsburgse Boys 6-11, ARC 6-11, Quick Boys 6-10, ASWH 6-10, Katwijk 6-10, Ter Leede 6-9, RVVH 6-9, Lisse 6-6, Scheveningen 6-6, Noordwijk 6-5, DOTO 6-1, TOGR 6-0.

Hoofdklasse B:Hoek - IJsselmeervogels 0-0, DOVO - SDC Putten 5-1, Volendam - GVVV 2-4, Spakenburg - Kozakken Boys 1-1, Sparta N - Odin’59 3-2, LRC Leerdam - Jodan Boys 0-2, Zwaluwen’30 - Bennekom 3-2. Stand: Sparta N 6-15, IJsselmeervogels 6-14, Hoek 6-11, GVVV 6-10, Zwaluwen'30 6-10, DOVO 6-10, Spakenburg 6-9, Kozakken Boys 6-9, Jodan Boys 6-8, Bennekom 6-6, LRC Leerdam 6-5, SDC Putten 6-4, Odin 59 6-3, Volendam 6-1.

Hoofdklasse C: Genemuiden - Harkemase Boys 1-4, ACV - Staphorst 2-0, WHC - Be Quick’28 2-2, Hardenberg - CSV Apeldoorn 1-1, Go Ahead Kampen - Nunspeet 4-2, Berkum - Excelsior’31 0-1, PKC’83 - Flevo Boys 1-2. Stand: Excelsior'31 6-16, Flevo Boys 6-12, ACV 5-10, PKC'83 5-9, WHC 6-8, HHC 6-8, Staphorst 6-8, Harkemase Boys 5-7, CSV Apeldoorn 6-6, Be Quick'28 6-6, Nunspeet 6-6, Go Ahead Kampen 6-5, SC Genemuiden 6-5, Berkum 5-4.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Hollandia - Westlandia 2-3, Tonegido - Omniworld 3-2, Hilversum - Elinkwijk 1-1, Argon - VVSB 2-1, Haaglandia - Feyenoord 2-0, ADO’20 - AFC 2-3, Chabab - HBS 2-3. Stand: AFC 6-18, Hollandia 6-11, Hilversum 6-10, Haaglandia 6-10, Feyenoord 6-9, HBS 6-9, ADO’20 6-8, Argon 6-7, Westlandia 6-7, Tonegido 6-7, Elinkwijk 6-6, Chabab 6-5, VVSB 6-5, Omniworld 6-1.

Hoofdklasse B: OJC Rosmalen - Schijndel 1-0, Gemert - UNA 1-2, UDI’19 - Venray 2-1, Oss’20 - Meerssen 1-3, JVC Cuijk - Papendrecht 2-0, EVV - DESK afg, Dijkse Boys - Baronie 1-1. Stand: Baronie 6-14, Dijkse Boys 6-14, UDI’19 6-12, JVC Cuijk 6-11, Gemert 6-10, Venray 6-10, EVV 5-9, Meerssen 6-9, DESK 5-7, UNA 6-7, Schijndel 6-7, OJC Rosmalen 6-4, Papendrecht 6-3, Oss’20 6-0.

Hoofdklasse C: Be Quick 1887 - WKE 0-3, Babberich -Lienden 2-1, Nieuw Buinen - De Treffers 1-1, Sneek Wit Zwart - Alcides 0-2, Juliana’31 - HSC’21 1-1, Quick’20 - Joure 4-0, Achilles’29 - Rohda Raalte 3-1. Stand: Achilles'29 6-15, Quick'20 6-13, Alcides 6-13, WKE 6-11, Lienden 6-11, De Treffers 5-9, Sneek Wit Zwart 6-8, Nieuw Buinen 6-6, Be Quick 1887 6-6, Juliana'31 5-5, HSC'21 6-5, Babberich 6-5, Rohda Raalte 6-3, Joure 6-1.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden