nieuws09maandag

LOTTO

Winnende getallen: 1-10-15-16-39-43. Kleur: oranje. Euroloterij: 960020.

TOTO

Winnend rijtje: 1-1-3-3-1-2-2-3-2-2-3-1-1.

ATLETIEK

Turijn. EK indoor, finales.

Mannen, 60 m: 1. Chambers (GBr) 6,46, 2. Cerutti (Ita) 6,56, 3. Di Gregorio (Ita) 6.56. 400 m: 1. Wissman (Zwe) 45,89, 2. Licciardello (Ita) 46,32, 3. Vieru (Roe) 46,54. 800 m: 1. Borzakovski (Rus) 1.48,55, 2. Marco (Spa) 1.49,14, 3. Claesson (Zwe) 1.49,32. 1500 m: 1. Silva (Por) 3.44,38, 2. Ruiz (Spa) 3.44,70, 3. Kowal (Fra) 3.44,75. 3000 m: 1. Farah (GBr) 7,40,17, 2. Tahri (Fra) 7.42,14, 3. Espana (Spa) 7.43,29. Hoog: 1. Oechov (Rus) 2,32, 2. Dmitrik (Rus) en Ioannou (Cyp) 2,29. Polsstokhoog: 1. Lavillenie (Fra) 5,81, 2. Gerasimov (Rus) 5,76, 3. Straub (Dui) 5,76. Ver: 1. Bayer (Dui) 8,71, 2. Winter (Dui) 8,22, 3. Starzak (Pol) 8,18. Kogel: 1. Majewski (Pol) 21,02, 2. Niaré (Fra) 20,42, 3. Bartels (Dui) 20,39. Hinkstapsprong: 1. Donato (Ita) 17,59, 2. Jastrebov (Oek) 17,25, 3. Spasovchodskij (Rus) 17,15. 4x400 m: 1. Italië 3.06,68, 2. Groot-Brittannië 3.07,04, 3. Polen 3.07,04. Zevenkamp (60 m/ver/kogel/hoog/60 horden/polsstok/1000): 1. Pahapill (Est) 6362, 2. Kasianov (Oek) 6205, 3. Sebrle (Tsj) 6142, 9. Martineau (Ned) 5884 (7,18-7,40-13,63-2,00-8,33-5,00-2.43,36).

Vrouwen, 60 m: 1. Poljakova (Rus) 7,18, 2. Okparaebo (Noo) 7,21, 3. Sailer (Dui) 7,22. 400 m: 1. Krivosjapka (Rus) 51,18, 2. Pihida (Oek) 51,44, 3. Safonova (Rus) 51,85. 800 m: 1. Savinova (Rus) 1.58,10, 2. Zbrozhek (Rus) 1.59,20, 3. Piccioni (Ita) 2.00,23. 1500 m: 1. Alminova (Rus) 4.07,76, 2. Rodriguez (Spa) 4.08,72, 3. Roman (Slv) 4.11,42, 9. Te Raa (Ned) 4.30,93. 3000 m: 1. Bekele Degfa (Tur) 8.46,50, 2. Moreira (Por) 8.48,18, 3. Cullen (Ier) 8.48,47. Hoog: 1. Friedrich (Dui) 2,01, 2. Beitia (Spa) 1,99, 3. Klioegina (Rus) 1,96. Polsstokhoog: 1. Goloebtsjikova (Rus) 4,75, 2. Spiegelburg (Dui) 4,75, 3. Battke (Dui) 4,65. Hinkstapsprong: 1. Taranova-Potapova (Rus) 14,68, 2. Sestak (Slv) 14,60, 3. Veldakova (Slw) 14,40. 4x400 m: 1. Rusland 3.29,12, 2. Groot-Brittannië 3.30,42, 3. Wit-Rusland 3.35,03.

BASKETBAL

Eredivisie mannen: Nijmegen - Weert 78-59, Amsterdam - Groningen 96-84, Leeuwarden - Rotterdam 93-87, Leiden - Zwolle 84-53, Den Bosch - Bergen op Zoom 79-78. Stand: Amsterdam 32-54, Den Bosch 31-42, Groningen 32-40, Nijmegen 31-38, Rotterdam 32-36, Bergen op Zoom 31-34, Zwolle 32-26, Leiden 30-22, Weert 31-22, Leeuwarden 32-20, Den Helder 30-10.

Eredivisie vrouwen: Donar - DAS 58-79, Grasshoppers - Den Helder 34-116, Lely - Leidsche Rijn 58-60, Lions - Jumpers 82-67, Leiderdorp - Binnenland 77-69. Stand: Den Helder 21-40, Lions 21-34, DAS 21-28, Jumpers 21-28, Leidsche Rijn 21-22, Lely 21-20, Rotterdam 21-12, Donar 21-12, Leiderdorp 21-8, Grasshopers 21-6.

BILJARTEN

Viersen. WK driebanden landen.

Kwartfinales: Nederland - Zuid-Korea 0-2. Van Erp - Dong Gung 1-3 (15-7 7-15 10-15 7-15/1,444-1,857), De Bruijn - Kyung-roul 1-2 (15-7 12-15 10-15/1,321-1,321). België - Spanje 1-1 (België door op aantal caramboles), Duitsland - Denemarken 2-0, Zweden - Frankrijk 2-0. Halve finales: Zweden - Zuid-Korea 2-0, België -Duitsland 2-0. Finale: Zweden - België 2-0.

HANDBAL

Eredivisie mannen: Sittardia - Hellas 30-26, Volendam - Bevo 31-24, Tachos - E en O 24-24, Quintus - Aalsmeer 31-31, Nieuwegein - V en L 31-31. Stand: Volendam 20-38, Aalsmeer 20-34, Bevo 20-28, Sittardia 20-24, Hellas 20-22, Quintus 20-19, V en L 20-18, E en O 20-16, Rotterdam 20-10, Nieuwegein 20-10, Tachos 20-1.

Eredivisie vrouwen: SEW - V en L 30-24, Wings - Fortissimo 17-20, VOC - BFC 41-20. Stand: VOC 23-41, Handbalacademie 23-39, Quintus 23-34, Hellas 24-34, SEW 23-28, Dalfsen 23-25, Fortissimo 23-25, Nieuwegein 23-23, Kwiek 23-12, E en O 23-12, Wings 23-11, BFC 23-10, V en L 23-6.

HOCKEY

Hoofdklasse mannen: Oranje Zwart - Amsterdam 2-1, SCHC - Tilburg 5-3, HCKZ - Kampong 2-2, Den Bosch - Bloemendaal 1-11, HGC - Pinoké 4-1, Laren - Rotterdam 4-4. Stand: Bloemendaal 13-33, Oranje Zwart 13-32, Amsterdam 13-29, Rotterdam 13-23, SCHC 12-17, HGC 13-16, Laren 13-16, Kampong 13-15, Tilburg 13-12, Den Bosch 12-12, HCKZ 13-6, Pinoké 13-5.

Hoofdklasse vrouwen: HCKZ - HGC 4-0, Amsterdam - Laren 4-3, Kampong - Den Bosch 0-1, SCHC - Rotterdam 4-0, Nijmegen - Pinoké 2-1, HDM - Hurley 3-2. Stand: Den Bosch 13-37, Amsterdam 14-37, SCHC 14-27, Laren 12-23, Kampong 13-23, HDM 12-18, HCKZ 13-16, Nijmegen 14-14, Rotterdam 13-12, HGC 13-8, Pinoké 14-7, Hurley 13-3.

RUGBY

Ereklasse: Amsterdam - Den Haag 15-49, Castricum - Hilversum 14-50, The Dukes - 't Gooi 17-10, Etten Leur - DIOK 18-31, Eemland - DSR-C 0-22. Stand: Hilversum 17-69, DIOK 16-60, 't Gooi 17-60, Den Haag 17-55, The Dukes 16-51, Castricum 17-41, Amsterdam 16-31, Etten-Leur 17-14, Eemland 17-10, DSR-C 16-8.

SCHAATSEN

Salt Lake City. Wereldbeker.

Mannen 500 meter: 1. Yu (Chn) 34,37 seconden, 2. Kyou-Hyuk Lee (ZKo) 34,38, 3. Fredricks (VSt) 34,51, 11. Smeekens 34,82, 15. Kuipers 35,03, 19. Groothuis 35,15, 20. Nijenhuis 35,28, 22. Tuitert 35,43. Eindstand: 1. Yu 1086 punten, 2. Nagashima (Jap) 957, 3. Fredricks 642, 11. Smeekens, Kuipers 328. 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.06,42 (WR), 2. Marsicano (VSt) 1.06,88, 3. Morrison (Can) 1.07.11, 4. Groothuis 1.07,52, 8. Bos 1.08,16, 13. Kuipers 1.08,51, 15. De Vries 1.08,61, 16. Tuitert 1.08,66. Eindstand: 1. Davis 840, 2. Morrison 705, 3. Groothuis 590, 4. Kuipers 434, 7. Tuitert 286, 12. Bos 222, 18. De Vries 164, 22. Remco Olde Heuvel 119, 25. Wennemars 96. 1500 meter: 1. Davis (VSt) 1.41,80 (WR), 2. Marsicano (VSt) 1.42,31, 3. Morrison (Can) 1.42,56, 7. Tuitert 1.44,09, 8. Wouter Olde Heuvel 1.44,46. Eindstand: 1. Davis 470 punten, 2. Marsicano 374, 3. Bükko (Noo) 363, 5. Tuitert 292 , 8. Kramer 229, 9. Groothuis 218, 10. Wennemars 190. 5000 m: 1. Kramer (Ned) 6.06,64, 2. Bükko (Noo) 6.09,94, 3. Verheijen 6.13,17, 5. De Jong 6,16,04, 8. Bloemen 6.17,07, 9. Wouter Olde Heuvel 6.17,97. Eindstand 5/10 km: 1. Kramer 550, 2. Bükko 485, 3. De Jong 425, 4. Verheijen 390, 6. Bloemen 217, 9. Olde Heuvel 168.

Vrouwen, 500 meter: 1. Wang (Chn) 37,25, 2. Wolf (Dui) 37,39, 3. Yu (Chn) 37,62, 4. Boer 37,66, 8. Oenema 38,23, 9. Timmer 38,27. Valpartij: Gerritsen. Eindstand: 1. Wolf 1205 punten, 2. Boer 642, 3. Lee (ZKo) 635, 4. Gerritsen 630, 15. Timmer 238, 17. Oenema 196, 36. Bruintjes 35, 37. Kuipers 31, 43. Van Riessen 8. 1000 meter: 1. Friesinger (Dui) 1.13,86, 2. Yoshii (Jap) 1.14,05, 3. Nesbitt (Can) 1.14,41, 4. Boer 1.14,50, 8. Bruintjes 1.15,12, 9. Van Riessen 1.15,18, 16. Gerritsen 1.15,91. Eindstand: 1. Nesbitt 646 punten, 2. Groves (Can) 507, 3. Van Riessen 468, 5. Boer 423. 1500 meter: 1. Groves 1.54,08, 2. Tabata (Jap) 1.54,79, 3. Schussler (Can) 1.54,91, 8. De Vries 1.55,94, 9. Van Riessen 1.56,06, 11. Wüst 1.56,74, 12. Leenstra 1.57,18, 16. Van der Geest 1.58,36. Eindstand: 1. Groves 526, 2. Anschütz (Dui) 355, 3. Nesbitt (Can) 335, 6. Wüst 230, 11. Leenstra 177, 14. De Vries 116, 20. Voorhuis 75, 21. Van der Geest 67, 24. Van Deutekom 43, 25. Valkenburg 40. 3000 meter: 1. Sablikova (Tsj) 3.58,62, 2. Anschütz 3.59,88, 3. Groves (Can) 4.00,00, 5. Voorhuis 4.01,75, 6. Groenewold 4.02,41, 12. De Vries 4.07,01, 13. Valkenburg 4.07,08. Eindstand 3000/5000 meter: 1. Sablikova 610 punten, 2. Anschütz, Groves 375, 5. Groenewold 305, 8. Voorhuis 225, 10. Valkenburg 189.

TENNIS

Davis Cup, eerste ronde wereldgroep.

Argentinië - Nederland 5-0. Ker/Argüello - Huta Galung/Wassen 6-4 7-5 6-3, Argüello - Middelkoop 2-6 4-6, Chela - De Bakker 7-5 6-2.

Roemenië - Rusland 1-4. Copil/Tecau - Safin/Toersoenov 4-6 6-7 (2) 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4, Hanescu - Toersoenov 6-4 7-5 3-6 4-6 2-6, Crivoi - Gabasjvili 4-6 2-6.

Zweden - Israël 2-3. Vinciguerra - Sela 6-4 3-6 6-3 3-6 9-11, Aspelin/Lindstedt - Hadad/Ram 6-4 1-6 7-6 (4) 6-4, Johansson - Sela 6-3 1-6 6-4 4-6 2-6, Vinciguerra - Levy 4-6 6-4 4-6 6-3 6-8.

Duitsland - Oostenrijk 3-2. Kohlschreiber - Melzer 6-7 (4) 4-6 6-4 6-3 6-3, Kiefer/Kohlschreiber - Knowle/Peya 6-3 7-6 (6) 3-6 6-4, Kiefer - Melzer 7-6 (3) 6-4 6-4, Kas - Koubek 2-6 3-6.

Kroatië - Chili 5-0. Ancic/Cilic - Capdeville/Massu 6-3 6-3 3-6 6-4, Karanusic - Hormazabal 7-5 6-3, Karlovic - Castillo 6-3 7-6 (4).

Tsjechië - Frankrijk 3-2. Berdych/Stepanek - Gasquet/Llodra 6-3 1-6 6-4 6-2, Stepanek - Simon 7-6 (2) 6-3 7-6 (0), Hernych - Tsonga 2-6 7-6 (5) 6-7 (0).

Spanje - Servië 4-1. Ferrer - Djokovic 6-3 6-3 7-6 (4), Nadal - Tipsarevic 6-1 6-0 6-2, Robredo/Lopez - Troïcki/Zimonjic 6-7 (5) 4-6 6-7 (7), Nadal - Djokovic 6-4 6-4 6-1, Ferrer - Troicki 6-0 6-3.

VS - Zwitserland 3-1. Roddick -Chiudinelli 6-1 6-3 7-6 (5), Blake - Wawrinka 6-3 4-6 3-6 6-7 (3), Bryan/Bryan - Allegro/Wawrinka 6-3 6-4 3-6 7-6 (2), Roddick - Wawrinka 6-4 6-4 6-2.

VOLLEYBAL

A-League mannen: Orion - Zwolle 3-0, Dynamo - HvA 3-0, Dordrecht - Nesselande 0-3. Stand: Nesselande 20-48, Orion 21-42, Dynamo 21-36, Lycurgus 20-34, Zwolle 21-33, HvA 20-15, Dordrecht 21-8.

A-League vrouwen: Sliedrecht - Longa'59 3-0, Nesselande - AMVJ 0-3, Weert - Pollux 3-0, Martinus - Alterno 3-1. Stand: Martinus 24-62, AMVJ 24-52, Sliedrecht 24-45, Weert 24-43, Pollux 24-37, Alterno 24-22, Longa'59 24-18, Nesselande 24-9.

WATERPOLO

Hoofdklasse mannen: Donk - Het Ravijn 12-11, De Zijl - Polar Bears 7-9, PSV - Zian 5-4, Twente - AZC 6-7, BRC - ZPB 15-4, Zaanstreek - AZ & PC 15-11. Stand: Donk 17-51, PSV 17-40, Polar Bears 17-33, Het Ravijn 17-26, AZC 18-26, BRC 17-25, AZ & PC 18-22, ZPB 18-22, Zaanstreek 18-20, Kikvorsen 16-19, Zian 17-19, De Zijl 17-15, Twente 17-7.

Hoofdklasse vrouwen, kampioensgroep: ZVL - Robben 8-7, Donk - Polar Bears 7-8. Stand: ZVL 3-7, Het Ravijn 2-6, Robben 3-4, Polar Bears 3-4, Donk 3-1, Twente 2-0. Degradatiegroep: Zaanstreek - De Gouwe 13-1, Brandenburg - OZ & PC 11-7, ZPB - Haerlem'04 9-7. Stand: Zaanstreek 3-9, Brandenburg 3-9, ZPB 3-4, Haerlem'04 3-1, OZ & PC 3-1, De Gouwe 3-1.

WIELRENNEN

Ronde van Murcia.

Eindklassement: 1. Mentsjov (Rus) 14.55.06, 2. Plaza (Spa) 0.20, 3. Weening 0.35, 8. Ten Dam 1.59, 26. Mollema 16.28, 36. Duyn 19.36, 42. Moerenhout 20.17, 44. Leezer 20.36, 56. Clement 24.32.

IJSHOCKEY

Eredivisie halve finales play-offs: Nijmegen - Tilburg 3-2, Tilburg - Nijmegen 5-1. Tilburg in finale tegen Den Haag.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden