nieuws08maandag

KWALIFICATIE WK VOETBAL 2010

EUROPA

Groep 9

IJsland - Nederland 1-2 (0-2). 9. De Jong 0-1, 17. Van Bommel 0-2, 88. Kristjan Sigurdsson 1-2. Scheidsrechter: Dean (Engeland). Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Gislason, Indriöi Sigurdsson, Aron Gunnarsson, Hreidarsson (IJsland), De Jong (Nederland).

IJsland: Gunnleifsson; Steinsson, Kristjan Sigurdsson, Hreidarsson en Indriöi Sigurdsson; Danielsson (46. Brynjar Gunnarsson), Gislason (68. Aron Gunnarsson), Palmason en Eiriksson (76. Smarason); Saevarsson en Gudjohnsen.

Nederland: Stekelenburg; Heitinga, Ooijer, Mathijsen en Van Bronckhorst; Van Bommel en De Jong (79. Mendes da Silva); Van Persie, Van der Vaart (75. Babel) en Robben; Kuijt (67. Huntelaar).

Macedonië - Noorwegen 0-0. Gele kaart: Hangeland, Riise (Noorwegen).

Woensdag: Nederland - Noorwegen, Macedonië - IJsland.

Groep 1

Zweden - Denemarken 0-1 (0-1). 22. Kahlenberg 0-1. Gele kaart: Küllström (Zweden), Rommedahl, Jacobsen, Sürensen.

Albanië - Portugal 1-2 (1-1). 27. Almeida 0-1, 29. Bogdani 1-1, 90. Alves 1-2. Gele kaart: Vangjeli, Curri, Agolli, Hidi (Albanië), Meireles, Pepe (Portugal).

Woensdag: Zweden - Malta.

Groep 3

Slowakije - San Marino 7-0 (5-0). 3. Cech 1-0, 12. Pekarik 2-0, 32. Cech 3-0, 35. Stoch 4-0, 42. Kozák 5-0, 63. Jakubko 6-0, 68. Hanzel 7-0. Gele kaart: Hanzel, Stoch (Slowakije), Michele Marani, Andreini, Mauro Marani (San Marino).

Woensdag 12 augustus: Slovenië - San Marino.

Groep 4

Azerbeidzjan - Wales 0-1 (0-1). 41. Edwards 0-1. Gele kaart: Morgan, Hennessey, Ramsey (Wales).

Finland - Liechtenstein 2-1 (1-1). 13. Frick 0-1, 33. Forssell 1-1, 71. Johansson 2-1. Gele kaart: Polverino, Rohrer (Liechtenstein).

Woensdag: Finland - Rusland.

Groep 6

Kazachstan - Engeland 0-4 (0-2). 40. Barry 0-1, 45. Heskey 0-2, 72. Rooney 0-3, 77. Lampard 0-4 (penalty.) Gele kaart: Nuserbajev, Abdulin (Kazachstan), Barry (Engeland).

Wit-Rusland - Andorra 5-1 (2-0). 2. Bliznjuk 1-0, 44. Kalachev 2-0, 50. Kornilenko 3-0, 65. Kornilenko 4-0, 75. Bliznjuk 5-0, 90. Lima 5-1 (penalty.) Gele kaart: Koldo, Sonejee, Lima (Andorra).

Kroatië - Oekraïne 2-2 (1-1). 2. Petric 1-0, 13. Shevchenko 1-1, 54. Gay 1-2, 68. Modric 2-2. Gele kaart: Srna, Leko (Kroatië), Seleznjov, Nazarenko, Mandzjuk, Kucher (Oekraïne).

Woensdag: Oekraïne - Kazachstan, Engeland - Andorra.

Groep 7

Servië - Oostenrijk 1-0 (1-0). 7. Milija 1-0 (penalty). Gele kaart: Rukavina, Jankovic, Stankovic (Servië), Gspurning, Maierhofer, Schiemer, Scharner, Lexa (Oostenrijk).

Litouwen - Roemenië 0-1 (0-1). 38. Marica 0-1. Gele kaart: Pilibatis, Cesnauskis, Klimavicius (Litouwen), Danciulescu, Apostol (Roemenië).

Woensdag: Faeröer - Servië.

Groep 8

Bulgarije - Ierland 1-1 (1-1). 24. Dunne 0-1, 29. Telkiyski 1-1. Gele kaart: Milanov, Telkiyski (Bulgarije), Whelan (Ierland).

Cyprus - Montenegro 2-2 (2-0). 13. Konstantinou 1-0, 45. Michael 2-0 (penalty), 65. Damjanovic 2-1, 77. Damjanovic 2-2. Gele kaart: Konstantinou, Okkas, Aloneftis, Makridis (Cyprus), Pavicevic, Kascelan, Dzudovic, Zverotic (Montenegro).

Woensdag 5 september: Bulgarije - Montenegro, Cyprus - Ierland, Georgië - Italië.

ZUID-AMERIKA

Paraguay - Chili 0-2 (0-1). 13. Fernández 0-1, 50. Suazo 0-2.

Argentinië - Colombia 1-0 (0-0). 56. Díaz 1-0.

Bolivia - Venezuela 0-1 (0-1). 33. Rivero 0-1 (eigen doelpunt).

Uruguay - Brazilië 0-4 (0-2). 12. Alves 0-1, 36. Juan 0-2, 52. Fabiano 0-3, 75. Kaká 0-4 (penalty).

Stand: Brazilië 13-24, Paraguay 13-24, Chili 13-23, Argentinië 13-22, Uruguay 13-17, Venezuela 13-16, Ecuador 12-14, Colombia 13-14, Bolivia 13-12, Peru 12-7.

NOORD- EN MIDDEN-AMERIKA

El Salvador - Mexico 2-1 (1-0). 11. Martinez 1-0, 71. Blanco 1-1 (penalty), 86. Quintanilla 2-1 (penalty).

Verenigde Staten - Honduras 2-1 (1-1). 5. Costly 0-1, 43. Donovan 1-1 (penalty), 68. Bocanegra 2-1.

Trinidad en Tobago - Costa Rica 2-3 (1-1). 29. Edwards 1-0, 40. Saborío 1-1, 52. Borges 1-2, 63. Samuel 2-2, 68. Borges 2-3.

Stand: Costa Rica 5-12, Verenigde Staten 5-10, El Salvador 4-5, Honduras 4-4, Mexico 4-3, Trinidad en Tobago 4-2.

AFRIKA

Groep A

Kameroen - Marokko 0-0.

Gabon - Togo 3-0 (1-0). 11. Manga 1-0, 56. Meyé 2-0, 83. Brou 3-0.

Stand: Gabon 2-6, Togo 2-3, Marokko 2-1, Kameroen 2-1.

Groep B

Tunesië - Mozambique 2-0 (1-0). 21. Ben Yahia 1-0 (penalty), 90. Darragi 2-0.

Nigeria - Kenia 3-0 (1-0). 2. Uche 1-0, 73. Nsofor 2-0 (penalty), 77. Nsofor 3-0.

Stand: Tunesië 2-6, Nigeria 2-4, Mozambique 2-1, Kenia 2-0.

Groep C

Zambia - Rwanda 1-0 (0-0). 79. Kalaba 1-0.

Algerije - Egypte 3-1 (0-0). 60. Matmour 1-0, 64. Ghezzal 2-0, 77. Djebbour 3-0, 87. Aboutriki 3-1.

Stand: Algerije 2-4, Zambia 2-4, Egypte 2-1, Rwanda 2-1.

Groep D

Benin - Soedan 1-0 (1-0). 19. Omotoyossi 1-0.

Mali - Ghana 0-2 (0-0). 67. Asamoah 0-1, 80. Amoah 0-2.

Stand: Ghana 2-6, Benin 2-3, Mali 2-1, Soedan 2-1.

Groep E

Malawi - Burkina Faso 0-1 (0-0). 70. Dagano 0-1.

Guinee - Ivoorkust 1-2 (0-1). 45. Koné 0-1, 65. Bangoura 1-1, 77. Romaric 1-2.

Stand: Burkina Faso 2-6, Ivoorkust 2-6, Guinee 2-0, Malawi 2-0.

AZIü

Groep A

Katar - Australië 0-0.

Oezbekistan - Japan 0-1 (0-1). 9. Okazaki 0-1.

Stand: Australië* 6-14, Japan* 6-14, Bahrein 6-7, Katar 7-5, Oezbekistan 7-4.

Groep B

Verenigde Arabische Emiraten - Zuid-Korea 0-2 (0-2). 5. Park 0-1, 37. Ki Sung-Yueng 0-2.

Noord-Korea - Iran 0-0.

Stand: Zuid-Korea* 6-14, Noord-Korea 7-11, Saoedi-Arabië 6-10, Iran 6-7, VAE 7-1.

* geplaatst voor WK in Zuid-Afrika.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden