nieuws07maandag

LOTTO

Winnende getallen: 2-6-8-26-34-38. Jackpotkleur: paars. Euro Loterij: 523847.

TOTO

Winnend rijtje: 2-3-2-1-3-3-2-2-1-2-2-3-3.

ATLETIEK

Tilburg. 10 km.

Mannen: 1. Kamais (Ken) 27.09, 2. Kiplagat (Ken) 28.00, 3. Kigen (Ken) 28.27, 4. Kiprotich (Oeg) 28.30, 5. Belz (Zwi) 28.48, 6. Lauret (Ned) 28.54, 7. Raymaekers 29.01, 8. Stitzinger 29.12, 9. Butter 29.19, 10. Van Hest 29.24, 11. Wiggers 29.44. NK: 1. Lauret, 2. Raymaekers, 3. Stitzinger, 4. Butter, 5. Van Hest, 6. Wiggers.

Vrouwen: 1. Tufa (Eth) 31.15, 2. Fikadu (Eth) 31.23, 3. Monteiro (Por) 32.05, 4. Otero (Ken) 32.36, 5. Kalovics (Hon) 32.51, 6. Nyetipei (Ken) 32.57, 11. De Knegt 34.01, 12. Pol 35.11, 13. Van der Meijden 35.19. NK: 1. De Knegt, 2. Pol, 3. Van der Meijden.

Tilburg Ten Miles, mannen: 1. Guta (Eth) 46.08, 2. Kosgei (Ken) 46.20, 3. Korir (Ken) 46.50, 4. Rashed (Qat) 47.43, 5. Chelimo (Ken) 48.04, 6. Chebii (Ken) 48.12, 12. Feuth (Ned) 51.31.

Rieti. Grand Prix.

Mannen, 100 m: 1. Powell (Jam) 9,99, 2. Carter (Jam) 10,08, 3. Aikines-Aryeetey (GBr) 10,18; 200 m: 1. Spearmon (VSt) 20,27, 2. Ashmeade (Jam) 20,54, 3. Christian (Ant) 20,57; 400 m: 1. Tobin (GBr) 45,30, 2. Neville (VSt) 45,39, 3. Collazo (Cub) 45,44; 800 m: 1. Rudisha (Ken) 1.42,01, 2. Yego (Ken) 1.42,67, 3. Mulaudzi (ZAf) 1.42,86, 4. Som (Ned) 1.43,59; 1500 m: 1. Biwott (Ken) 3.33,00, 2. Manzano (VSt) 3.33,33, 3. Rono (Ken) 3.33,59; 110 m horden: 1. Thomas (Jam) 13,36, 2. Wignall (Jam) 13,48, 3. Quinonez (Spa) 13,49.

Vrouwen, 100 m: 1. Fraser (Jam) 11,18, 2. Simpson (Jam) 11,37, 3. Asumnu (VSt) 11,52; 200 m: 1. Stewart (Jam) 22,62, 2. Williams (Jam) 22,69, 3. Dunn (VSt) 22,73; 1500 m: 1. Dobriskey (GBr) 4,01,23, 2. Jamal (Bah) 4.01,29, 3. Rowbury (VSt) 4.03,46; 3000 m: 1. Sylvia Kibet (Ken) 8.43,93, 2. Gezahegne (Eth) 8.44,33, 3. Cherono (Ken) 8.44,67; 100 m horden: 1. Foster-Hylton (Jam) 12,78, 2. Wilson (Jam) 12,84, 3. Cherry (VSt) 13,15.

BADMINTON

Mechelen. Belgian International.

Vrouwen, kwartfinale: Yao Jie (Ned/2) - Tvrdy (Slv/6) 21-15 19-21 21-12. Halve finales: Jie - Davies (Eng) 21-19 21-13, Matsutomo (Jap) - Egelstaff (Sch) 13-21 21-12 21-9. Finale: Jie - Matsutomo 21-14 14-21 21-16.

Dubbelspel, halve finales: Mason/Ward (Sch/Eng) - Piek/Tabeling (Ned) 21-15 21-16, Matsutomo/Takahashi (Jap) - Barning/Muskens (Ned/4) 21-9 11-21 21-18. Finale: Matsutomo/Takahashi - Mason/Ward 21-8 18-21 21-13.

Mannen, finale: Zwiebler (Dui) - Lind Thomsen (Den) 21-13 16-21 21-15.

Dubbelspel, halve finales: Bosch/Ridder (Ned/1) - Andrew Ellis/George (Eng) 21-15 21-13, Marcus Ellis/Mills (Eng) - Khodabux/De Ruiter (Ned) 21-16 22-20. Finale: Bosch/Ridder - Marcus Ellis/Mills 30-28 21-12.

Gemengd dubbelspel, halve finale: Olver/Marcus Ellis (Eng) - Van Dooremalen/Bosch (Ned/1) 21-14 19-21 21-19. Finale: Olver/Ellis - Descamps/Claes (Bel) 21-9 25-23.

BASKETBAL

Vrouwen, play-offs B-divisie.

Eerste wedstrijd: Nederland - Zweden 67-59 (34-34). Topscorers Nederland: Halman 24, Kooij 19, Bröring 11.

CRICKET

Play-off: VOC - VRA 0-2, VOC 140 all out, VRA 144/7. VRA in finale om landskampioenschap tegen Excelsior.

GOLF

Crans (Zwi). Europese Tour, European Masters.

Eindstand: 1. Noren (Zwe) 264 slagen (-20), 2. Dredge (Wal) 266, 3. McGowan (Eng) 267, 4. Jiménez (Spa) 269, 5. Jaidee (Tha) 270, 6. Schwartzel (ZAf) 271, 23. o.a. Lafeber 277.

HANDBAL

Eredivisie vrouwen: BFC - Fortissimo 27-23, Quintus - Loreal 36-26, Nieuwegein - SEW 27-26. Stand: Nieuwegein 2-4, Handbal Academie 1-2, E en O 1-2, Quintus 1-2, BFC 2-2, Hellas 1-1, VOC 1-1, Dalfsen 0-0, SEW 1-0, Fortissimo 1-0, Kwiek 1-0, Loreal 1-2, AAC 1899 1-0.

Eredivisie mannen, eerste speelronde: E en O - Loreal 41-22, Hellas - Rotterdam 31-23, Volendam - Hurry Up 53-33.

Kwalificatie Champions League, vrouwen.

Groep B: VOC - Madeira (Por) 32-23.

EHF Cup.

Eerste ronde mannen: Banja Luka (Bos) - Bevo 28-19, Aalsmeer - Fram (IJsl) 23-30.

Eerste ronde vrouwen: Hellas - Latsia (Cyp) 50-17.

Returns volgende week zaterdag.

HONKBAL

Play-off promotie/degradatie: RCH - Almere 9-2, Almere - RCH 7-4. Stand best-of-five: 2-2.

KANOVAREN

Amsterdam. NK vlakwater.

Mannen, K1 1000 m: 1. Koenders 3.40,88, 2. Brandjes 3.42,85, 3. Van den Berg 3.45,32; 500 m: 1. Koenders 1.41,78, 2. Brandjes 1.43,21, 3. Van den Berg 1.45,19; 200 m: 1. Kalf 36,96, 2. Brandjes 37,18, 3. Koenders 37,35.

K2 500 m: 1. Koenders/Van den Berg 1.36,95, 2. Vrancken/Zwanenburg 1.39,81, 3. Gerritsen/Van Gelder 1.44,97; 200 m: 1. Koenders/Van den Berg 34,16, 2. Brandjes/Van Gelder 34,93, 3. Vrancken/Zwanenburg 37,02.

Vrouwen, K1 1000 m: 1. De Groot 4.04,44, 2. Van Eerde 4.15,59, 3. De Bruijn 4.16,99; 500 m: 1. De Groot 1.56,43, 2. Brandjes 2.00,46, 3. De Bruijn 1.45,19; 200 m: 1. De Groot 42,95, 2. Van Eerde 44,43, 3. De Bruijn 47,40.

KORFBAL

Veldcompetitie, eerste speelronde.

Hoofdklasse A: PKC - Dalto 16-18, SKF - Tempo 16-13. Hoofdklasse B: SCO - DVO 16-10, Koog Zaandijk - Nic 11-18. Hoofdklasse C: Die Haghe - TOP 17-24, Blauw Wit - Deetos 16-15. Hoofdklasse D: KVS - Fortuna 12-15, Rohda - DOS’46 12-14.

PAARDENSPORT

Breda Hippique.

Eventing: 1. Tim Lips/Owaola 39,90, 2. Brugman/Sundancer 43,50, 3. Kooremans/Vadrouille en Solo 56,10.

Vierspannen: 1. Chardon (Ned) 135,64, 2. Koos de Ronde (Ned) 143,60, 3. Eriksson (Zwe) 145,59, 4. Exell (Aus) 150,74, 5. Timmerman (Ned) 157,84; Weusthof 168,55, 9. De Ruyter 171,73; landenwedstrijd: 1. Nederland 275,27, 2. Duitsland 331,82, 3. Frankrijk 368,95.

RUGBY

Ereklasse, eerste speelronde: Den Haag - The Dukes 17-10, Sparta - Hilversum 13-66, 't Gooi - Etten-Leur 48-12, Amsterdam - DIOK 10-55, DSR-C - Castricum 10-81.

SOFTBAL

Hoofdklasse: Centrals - TTT 0-2, Sparks - Gryphons 5-3, Euro Stars - Terrasvogels 1-3, Robur’58 - Twins 0-6. Stand: TTT 33-52, Terrasvogels 33-52, Sparks 33-48, Euro Stars 33-30, Twins 33-29, Centrals 33-26, Gryphons 33-23, Robur’58 33-4.

TAFELTENNIS

Eredivisie vrouwen, eerste speelronde: Smash’70 - Hotak’68 4-3, Hilversum - Heerlen 0-7, Amsterdam’78 - Den Helder 1-6.

Eredivisie mannen, eerste speelronde: DTK’70 - FVT 1-6, Heerlen - Westa 4-3, Smash’70 - Scyedam 5-2.

TENNIS

New York. US Open.

Mannen, tweede ronde: Nadal (Spa/2) - Kiefer (Dui) 6-0 3-6 6-3 6-4, Gonzalez (Chl/11) - Ouanna (Fra) 6-4 6-7 (5) 6-3 6-4, Monfils (Fra/13) - Beck (Dui) 6-3 7-5 6-3, Acasuso (Arg) - Ferrer (Spa/18) 6-3 3-6 1-6 6-3 6-2, Almagro (Spa/32) - Ginepri (VSt) 6-7 (7) 6-2 6-3 4-6 6-4, Dent (VSt) - Navarro (Spa) 6-4 5-7 6-7 (1) 7-5 7-6 (9), Murray (GBr/2) - Capdeville (Chl) 6-2 3-6 6-0 6-2, Köllerer (Oos) - Cuevas (Uru) 3-6 6-2 6-1, Istomin (Oez) - Lapentti (Ecu) 2-6 6-4 4-6 7-5 7-6 (4). Derde ronde: Nadal (Spa/3) - Almagro (Spa/32) 7-5 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/11) - Berdych (Tsj/17) 7-5 6-4 6-4, Ferrero (Spa/24) - Simon (Fra/9) 1-6 6-4 7-6 (5) 1-0 opgave, Federer (Zwi/1) - Hewitt (Aus/31) 4-6 6-3 7-5 6-4, Stepanek (Tsj/15) - Kohlschreiber (Dui/23) 4-6 6-2 6-3 6-3, Djokovic (Ser/4) - Witten (VSt) 6-7 (2) 6-3 7-6 (2) 6-4, Davidenko (Rus/8) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 7-5 7-5, Söderling (Zwe/12) - Querrey (VSt/22) 6-2 7-5 6-7 (6) 6-1, Isner (VSt) - Roddick (VSt/5) 7-6 (3) 6-3 3-6 5-7 7-6 (5), Verdasco (Spa/10) - Haas (Dui/20) 3-6 7-5 7-6 (8) 1-6 6-4, Robredo (Spa/14) - Blake (VSt/21) 7-6 (2) 6-4 6-4.

Vrouwen, derde ronde: Venus Williams (VSt/3) - Rybarikova (Slw) 6-2 7-5, Clijsters (Bel) - Flipkens (Bel) 6-0 6-2, Li Na (Chn/18) - Kirilenko (Rus) 6-4 6-2, Petrova (Rus/13) - Zheng Jie (Chn/21) 6-4 6-1, Oudin (VSt) - Sjarapova (Rus/29) 3-6 6-4 7-5, Dulko (Arg) - Sjvedova (Kaz) 6-3 6-4, Kvitova (Tsj) - Safina (Rus/1) 6-4 2-6 7-6 (5), Koeznetsova (Rus/6) - Peer (Isr) 7-5 6-1, Wozniacki (Den/9) - Cirstea (Roe) 6-3 6-2, Wickmayer (Bel) - Errani (Ita) 6-3 6-4, Katerina Bondarenko (Oek) - Rodionova (Aus) 7-6 (4) 6-4. Vierde ronde: Serena Williams (VSt/2) - Hantuchova (Slw/22) 6-2 6-0, Li (Chn/18) - Schiavone (Ita/26) 6-2 6-3.

VOLLEYBAL

Istanbul. EK, mannen.

Groep B: Rusland - Nederland 3-2 (25-23 25-22 21-25 23-25 15-10), Finland - Estland 3-0 (25-18 25-22 25-21), Rusland - Finland 3-0 (25-12 25-14 25-17). Eindstand: 1. Rusland 3-6 (setratio 3,000), 2. Nederland 3-4 (1,333), 3. Finland 3-2 (0,833), 4. Estland 3-0 (0,222). Rusland, Nederland en Finland naar tweede ronde.

WIELRENNEN

Ronde van Spanje.

Zevende etappe, Valencia - Valencia, individuele tijdrit: 1. Cancellara (Zwi) 30 km in 36.41, 2. Millar (GBr) 0.32, 3. Grabsch (Dui) 0.36, 4. Herrero (Spa) 0.40, 5. Kirijenka (WRu) 0.46, 6. Samuel Sanchez (Spa) 0.47, 7. Danielson (VSt) 0.50, 8. Riblon (Fra) 0.53, 9. Boom (Ned) 0.59, 10. Evans (Aus) 1.02, 11. Boonen (Bel) 1.03, 13. Valverde (Spa) 1.05, 18. Mouris 1.21, 22. Westra 1.26, 28. Gesink 1.33, 36. Basso (Ita) 1.43, 42. Andy Schleck (Lux) 2.02, 48. Moerenhout 2.09, 59. Tankink 2.27, 95. Hoogerland 3.14, 140. Maaskant 4.10, 172. Leezer 5.12, 176. Kroon 5.19, 179. Weening 5.33, 180. Pronk 5.35. Achtste etappe, Alzira - Alto de Aitana: 1. Cunego (Ita) 204 km in 6.04.54, 2. Moncoutié (Fra) 0.33, 3. Gesink (Ned) 0.36, 4. Evans (Aus) 0.44, 5. Valverde (Spa), 6. Samuel Sanchez (Spa), 7. Valjavec (Slv) 0.50, 8. Basso (Ita) 0.50, 9. Mosquera (Spa), 10. Rodriguez (Spa), 11. Danielson (VSt), 13. Hoogerland 1.10, 66. Boom 13.26, 77. Tankink 14.28, 80. Moerenhout, 86. Westra 16.57, 91. Weening 17.01, 92. Kroon, 105. Pronk 18.39, 146. Cancellara (Zwi) 25.54, 169. Maaskant 29.20, 177. Leezer, 187. Mouris 30.40. Opgave: Andy Schleck (Lux). Algemeen klassement: 1. Evans 31.05.02, 2. Valverde 0.02, 3. Samuel Sanchez 0.08, 4. Danielson 0.13, 5. Gesink 0.29, 6. Basso 0.46, 7. Cunego 1.26, 8. Zubeldia (Spa) 1.37, 9. Mosquera (Spa) 1.46, 10. Cobo (Spa) 2.03, 16. Hoogerland 2.58, 57. Moerenhout 15.07, 61. Tankink 15.39, 69. Westra 17.06, 101. Boom 26.04, 102. Weening 26.09, 128. Kroon 30.14, 174. Pronk 46.14, 175. Leezer 47.09, 178. Mouris 48.46, 187. Maaskant 57.12.

Holland Ladies Tour.

Vijfde etappe, Nieuwegein - Nieuwegein: 1. Teutenberg (Dui) 108 km in 2.42.30, 2. Wild (Ned), 3. Johansson (Zwe), 4. Markerink (Ned), 5. Mustonen (Zwe), 6. Johrend (Dui). Zesde etappe, Valkenburg - Valkenburg: 1. Johansson (Zwe) 112 km in 2.55.59, 2. Vos (Ned), 3. Gunnewijk (Ned) 0.04, 4. Blaak (Ned) 0.09, 5. Lutz (Dui) 0.19, 6. Teutenberg (Dui). Eindklassement: 1. Vos 15.13.00, 2. Wild (Ned) 0.16, 3. Teutenberg 0.40, 4. Johansson 0.51, 5. Gunnewijk 1.01.

Leuven. GP Jef Scherens: 1. Langeveld (Ned) 183 km in 4.16.35 (42,790 km/u), 2. Vandenbergh (Bel), 3. Amorison (Bel), 4. Sylvain Chavanel (Fra) 0.04, 5. Nuyens (Bel) 0.12, 6. Van Avermaet (Bel) 0.18, 8. Löwik, 12. Van Groen,15. Bellemakers 0.25, 18. Van Dijk 0.26, 21. De Kort, 29. Dijkxhoorn, 30. Vreugdenhil, 33. Terpstra, 36. Tjallingii, 38. Ruijgh, 45. Gmelich.

Canberra. WK mountainbike.

Mannen, crosscountry: 1. Schurter (Zwi) 2.04.39, 2. Absalon (Fra) 0.03, 3. Vogel (Zwi) 0.58, 4. Hermida (Spa) 0.58, 5. Kabush (Can) 2.04, 26. Pietersma 6.58, 30. Van Houts 7.32.

Vrouwen, crosscountry: 1. Kalentieva (Rus) 1.43.20, 2. Byberg (Noo) 0.13, 3. Koerber (VSt) 0.52, 4. Spitz (Dui) 1.30, 5. Szafraniec (Pol) 1.37, 22. Turpijn 9.43, 36. Zeldenrust 13.45.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden