nieuws07maandag

KWALIFICATIE WK VOETBAL 2010

EUROPA

Groep 1

Denemarken - Portugal 1-1 (1-0). 42. Bendtner 1-0, 86. Liedson 1-1.

Hongarije - Zweden 1-2 (0-1). 8. Mellberg 0-1, 79. Huszti 1-1 (penalty), 90. Ibrahimovic 1-2.

Woensdag: Malta - Zweden, Albanië - Denemarken, Hongarije - Portugal.

Groep 2

Moldavië - Luxemburg 0-0.

Israël - Letland 0-1 (0-0). 59. Gorkss 0-1.

Zwitserland - Griekenland 2-0 (0-0). 84. Grichting 1-0, 88. Padalino 2-0. Rode kaart: 42. Vintra (Griekenland).

Woensdag: Israël - Luxemburg, Letland - zwitserland, Moldavië - Griekenland.

Groep 3

Polen - Noord-Ierland 1-1 (0-1). 38. Lafferty 0-1, 80. Hughes 1-1 (eigen doelpunt).

Slowakije - Tsjechië 2-2 (0-0). 60. Sestak 1-0, 68. Pudil 1-1, 73. Hamsik 2-1 (penalty), 84. Baros 2-2. Rode kaart: 75. Hamsik (Slowakije).

Woensdag: Tsjechië - San Maroni, Noord-Ierland - Slowakije, Slovenië - Polen.

Groep 4

Rusland - Liechtenstein 3-0 (3-0). 17. V. Berezoetski 1-0, 40. Pavljoetsjenko 2-0 (penalty), 45. Pavljoetsjenko 3-0 (penalty).

Azerbeidzjan - Finland 1-2 (0-0). 49. Mammadov 1-0, 74. Heikkinen 1-1, 85. Pasanen 1-2.

Woensdag: Liechtenstein - Finland, Duitsland - Azerbeidzjan, Wales - Rusland.

Groep 5

Armenië - Bosnië-Herzegovina 0-2 (0-1). 6. Ibricic 0-1, 73. Muslimovic 0-2.

Turkije - Estland 4-2 (2-1). 7. Voskoboinikov 0-1, 29. Tuncay 1-1, 36. Yildirim 2-1, 52. Vassiljev 2-2, 61. Arda 3-2, 72. Tuncay 4-2.

Spanje - België 5-0 (1-0). 41. Silva 1-0, 49. Villa 2-0, 50. Piqué 3-0, 68. Silva 4-0, 85. Villa 5-0.

Woensdag: Armenië - België, Bosnië-Herzegovina - Turkije, Spanje - Estland.

Groep 6

Oekraïne - Andorra 5-0 (2-0). 18. Jarmolenko 1-0, 45. Milevski 2-0, 72. Sjevtsjenko 3-0 (penalty), 90. Milevski 4-0 (penalty), 90. Seleznjov 5-0 (penalty).

Kroatië - Wit-Rusland 1-0 (1-0). 24. Rakitic 1-0. Rode kaart: 79. Corluka (Kroatië).

Woensdag: Wit-Rusland - Oekraïne, Andorra - Kazachstan, Engeland - Kroatië.

Groep 7

Oostenrijk - Faeröer 3-1 (2-0). 1. Maierhofer 1-0, 16. Janko 2-0, 59. Janko 3-0 (penalty), 83. Olsen 3-1.

Frankrijk - Roemenië 1-1 (0-0). 48. Henry 1-0, 56. Escudé 1-1 (eigen doelpunt).

Woensdag: Faeröer - Litouwen, Roemenië - Oostenrijk, Servië - Frankrijk.

Groep 8

Bulgarije - Montenegro 4-1 (1-1). 8. Jovetic 0-1, 45. Kisjisjev 1-1, 48. Telkijski 2-1, 85. Berbatov 3-1 (penalty), 90. Domovtsjiski 4-1.

Georgië - Italië 0-2 (0-0). 57. Palombo 0-1, 67. Kaladze 0-2 (eigen doelpunt).

Cyprus - Ierland 1-2 (1-1). 5. Doyle 0-1, 30. Elia 1-1, 83. Keane 1-2.

Woensdag: Montenegro - Cyprus, Italië - Bulgarije.

Groep 9

Schotland - Macedonië 2-0 (0-0). 56. Brown 1-0, 81. McFadden 2-0.

IJsland - Noorwegen 1-1 (1-1). 10. Riise 0-1, 29. Gudjohnsen 1-1.

Woensdag: Noorwegen - Macedonië, Schotland - Nederland.

ZUID-AMERIKA

Argentinië - Brazilië 1-3, Colombia - Ecuador 2-0, Peru - Uruguay 1-0, Paraguay - Bolivia 1-0, Chili - Venezuela 2-2.

* = rechtstreeks geplaatst voor WK 2010 in Zuid-Afrika.

Enschede. Oefeninterland.

Nederland - Japan 3-0 (0-0). 69. Van Persie 1-0, 73. Sneijder 2-0, 87. Huntelaar 3-0. Scheidsrechter: Skomina (Slv). Toeschouwers: 23.000. Gele kaart: De Jong, Sneijder (Nederland), S. Nakamura, K. Nakamura (Japan).

Nederland: Vorm (46. Velthuizen); Van der Wiel, Loovens, Mathijsen en Van Bronckhorst; Mendes da Silva (63. De Zeeuw) en De Jong; Van Persie, Sneijder (78. Van der Vaart) en Robben (46. Elia); Kuijt (63. Huntelaar).

Japan: Kawashima; Uchida, Tanaka, Nakazawa en Nagatomo; S. Nakamura, Endo en Okazaki; Hasebe, K. Nakamura (70. Koroki) en Tamada (46. Honda).

EK VROUWEN

Tampere. Halve finale.

Engeland - Nederland 2-1 n.v. (0-0). 61. Kelly Smith 1-0, 64. Pieëte 1-1, 116. Jill Scott 2-1. Scheidsrechter: Gaál (Hon). Gele kaart: Stoney (Engeland).

Nederland: Geurts; Bito (117. De Boer), Koster, Meulen en Hogewoning; Hoogendijk, Smit en Kiesel-Griffioen; Melis, Stevens (120. Van de Sanden) en Pieëte (86. Van de Ven).

EREDIVISIE

Zaterdag: ADO Den Haag - AZ, FC Twente - FC Utrecht, Heerenveen - FC Groningen, PSV - Roda JC. Zondag: Ajax - NAC, Sparta - RKC, VVV - Heracles, Vitesse - NEC, Willem II - Feyenoord.

EERSTE DIVISIE

Veendam - Helmond Sport 0-0, Excelsior - Go Ahead Eagles 1-1, Omniworld - Den Bosch 3-4, Cambuur - Haarlem 4-1, Oss - Eindhoven 1-1, Zwolle - De Graafschap 2-2, Telstar - Volendam 1-1, Fortuna Sittard - AGOVV 2-2, MVV - Emmen 2-1.

TOPSCORERS

1. Voskamp (Helmond Sport) 6, 2. Assaidi (De Graafschap), Nkoyi (Eindhoven), Plet (Telstar) 5, 5. Janota (Excelsior), Matusiwa (Den Bosch), Rojer (Zwolle), Traoré (Fortuna Sittard), Colak (Go Ahead Eagles), Van der Biezen (Go Ahead Eagles) 4.

PROGRAMMA

Vrijdag: AGOVV - Veendam, De Graafschap - Telstar, Emmen - Omniworld, Den Bosch - MVV, Eindhoven - Dordrecht, Volendam - Excelsior, Fortuna Sittard - Cambuur, Go Ahead Eagles - Oss, Haarlem - Helmond Sport, RBC - Zwolle.

ZATERDAGAMATEURS

Eerste speelronde.

Hoofdklasse A: Lisse - Barendrecht 2-2, ASWH - Noordwijk 3-2, RVVH - Ter Leede 1-2, Capelle - Katwijk 7-2, Scheveningen - DOTO 3-3, TOGR - Rijnsburgse Boys 1-2, Quick Boys - ARC 0-1.

Hoofdklasse B: GVVV - Hoek 3-0, Kozakken Boys - SDC Putten 3-2, Jodan Boys - IJsselmeervogels 2-3, Odin’59 - DOVO 1-2, Spakenburg - Leerdam 0-1, Bennekom - Volendam 3-0, Sparta N - Zwaluwen’30 2-0.

Hoofdklasse C: Be Quick’28 - Hardenberg 1-1, Flevo Boys - Excelsior’31 0-3, Harkemase Boys - WHC 1-2, Nunspeet - Berkum 3-1, Go Ahead K - Genemuiden 1-1, Staphorst - CSV Apeldoorn 0-0, PKC’83 - ACV afgelast.

ZONDAGAMATEURS

Eerste speelronde.

Hoofdklasse A: Tonegido - Hilversum 3-2, Omniworld - Argon 0-0, Elinkwijk - Haaglandia 4-1, HBS - VVSB 1-1, Westlandia - AFC 0-4, Feyenoord - ADO’20 0-2, Hollandia - Chabab 2-0.

Hoofdklasse B: JVC Cuijk - Oss’20 4-3, Baronie - EVV 3-1, Papendrecht - DESK 2-4, Meerssen - UNA 1-0, Venray - OJC Rosmalen 1-0, Schijndel - Gemert 1-0, Dijkse Boys - UDI’19 2-0.

Hoofdklasse C: Rohda Raalte - Lienden 0-1, WKE - Babberich 4-1, Alcides - De Treffers 1-1, Joure - Juliana’31 0-3, Be Quick 1887 - Quick’20 1-3, Achilles’29 - Sneek Wit Zwart 4-0, HSC’21 - Nieuw Buinen 1-1.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden