nieuws02maandag

EREDIVISIE

Ajax - Feyenoord 5-1

Roda JC - FC Twente 1-2

PSV - Vitesse 1-0

RKC - Willem II 0-1

Sparta - NEC 2-0

Heracles - FC Utrecht 3-1

FC Groningen - AZ 0-1

Heerenveen - ADO Den Haag 3-0

VVV - NAC 1-1

OVERZICHT

Ajax - Feyenoord 5-1 (1-0). 42. De Zeeuw 1-0, 47. Emanuelson 2-0, 58. Van der Wiel 3-0, 74. Landzaat 3-1, 82. De Zeeuw 4-1, 90. Suarez 5-1 (strafschop). Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 51.028. Rode kaart: 43. Babovic (Feyenoord), 89. Van Dijk (Feyenoord). Gele kaart: Alderweireld (Ajax).

Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita; De Zeeuw, Gabri, Enoh (61. Sulejmani); Suarez, Pantelic (84. De Jong), Emanuelson.

Feyenoord: Van Dijk; Leerdam, Vlaar, Bahia, Van Bronckhorst; Landzaat, Babovic, Fer (68. Bruins); Biseswar (90. Mulder), Slory (53. El Ahmadi), Wijnaldum.

Roda JC - FC Twente 1-2 (0-2). 34. Ruiz 0-1, 40. Stoch 0-2, 56. Yulu Matondo 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 14.905.

Roda JC: Castro; Saeijs, De Fauw, Kah, Lachambre (76. Bodor); Janssen (80. Sutchuin Djoum), Vormer, Hadouir, De Jong; Skoubo (46. Yulu Matondo), Junker.

FC Twente: Boschker; Stam, Douglas, Wisgerhof, Tiendalli; Brama (64. Tioté), Perez (73. Akram), Janssen; Ruiz, N'Kufo, Stoch (86. Carney).

PSV - Vitesse 1-0 (0-0). 64. Dzsudzsak 1-0. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: Hofs, Van Diermen, Molhoek, Van der Struijk (Vitesse).

PSV: Isaksson; Manolev, Rodríguez, Simons, Pieters; Afellay, Bakkal (75. Toivonen), Engelaar; Amrabat (63. Lazovic), Reis, Dzsudzsak.

Vitesse: Velthuizen; Verhaegh, Van Diermen, Drost, Jong-a-Pin; Kaya (84. Snijders), Claudemir, Molhoek (78. Van der Struijk), Stevanovic; Hofs, Pluim (76. Kaloglu).

RKC - Willem II 0-1 (0-0). 63. Grégoire 0-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 7040. Rode kaart: 77. De Ceulaer (RKC). Gele kaart: Berger, Benschop, Obodai, Hans Mulder (RKC), Demouge, Bruma, Zijler (Willem II).

RKC: Levita; Dustley Mulder, Gudde (78. Varela), Van Mosselveld, Hans Mulder; Berger, Obodai, Agustien (68. Benson); De Ceulaer, Benschop (55. Idabdelhay), Boerrigter.

Willem II: Aerts; Bruma, Biemans, Schenkel (46. Veloso), Swinkels; Pereira, Boutahar, Van der Heijden; Zijler (78. Reniers), Demouge, Grégoire (90. Sheotahul).

Sparta - NEC 2-0 (1-0). 43. Falkenburg 1-0, 62. Falkenburg 2-0. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 10.058. Gele kaart: Slijngard, Rutjes (Sparta), Wellenberg, El-Akchaoui, Goossens (NEC).

Sparta: Seliga; Boakye, Adeleye, Viergever, Slijngard; Falkenburg, Rutjes (85. Van Bueren), Strootman (80. Bakens); Duplan, Poepon, Bodul (68. John).

NEC: Babos; Wellenberg (69. Fejzullahu), Van Eijden, Zomer, El-Akchaoui; Radomski (81. Kivuvu), Worm (75. Pothuizen), Davids; Ntibazonkiza, Vleminckx, Goossens.

Heracles - FC Utrecht 3-1 (2-1). 15. Silberbauer 0-1, 23. Overtoom 1-1, 31. Everton 2-1, 47. Douglas 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 8450. Gele kaart: Douglas, Quansah, Vejinovic (Heracles), Asare, Silberbauer (FC Utrecht).

Heracles: Pieckenhagen; Breukers, Maertens, Van der Linden, Looms; Quansah, Overtoom, Fledderus (78. Vejinovic); Douglas (70. Hakola), Dost, Everton (90. Steur).

FC Utrecht: Vorm; Van der Maarel, Wuytens, Keller (67. Loval), Lensky; Silberbauer, Van Dijk (46. Nijholt), Mertens, Asare; Van Wolfswinkel, Mulenga.

FC Groningen - AZ 0-1 (0-0). 85. Lens 0-1. Scheidsrechter: Van Sichem. Toeschouwers: 22.216. Gele kaart: Menting (FC Groningen), Holman, Pellè, Schaars, Martens, Romero (AZ).

FC Groningen: Da Silva; De Roover, Sankoh, Granqvist, Stenman; Ajilore, Lovre, Bacuna; Van de Laak, Nordstrand (80. Menting), Enevoldsen (74. Matavz).

AZ: Romero; Swerts, Moisander, Moreno, Poulsen; Dembélé, Mendes da Silva, Holman (87. Klavan), Schaars, Martens (77. Wernbloom); Pellè (80. Lens).

Heerenveen - ADO Den Haag 3-0 (1-0). 21. Beerens 1-0, 63. Papadopulos 2-0, 77. Papadopulos 3-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 25.500. Rode kaart: 43. Bosschaart (ADO Den Haag/2x geel). Gele kaart: Breuer (Heerenveen), Schwiebbe, Ditewig (ADO Den Haag).

Heerenveen: Vandenbussche; Janmaat, Bak Nielsen, Breuer, Popov; Losada, Eávec, Elm; Beerens (51. Vüyrynen), Papadopulos (82. Sibon), Assaidi (84. Elyounoussi).

ADO Den Haag: Ditewig; Ammi, Horváth, Derijck, Lorenzo Piqué; Immers (60. Soltani), Schwiebbe, Bosschaart; Verhoek (78. Cornelisse), Milic (87. Ignacio), Vicento.

VVV - NAC 1-1 (1-0). 38. Van Kouwen 1-0, 68. Leonardo 1-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 7500. Rode kaart: 17. Schilder (NAC), 83. Gilissen (NAC). Gele kaart: De Graaf, Ten Rouwelaar (NAC).

VVV: Böhm; De Regt, Verdellen, Paauwe, Fleuren; Takak (62. Auassar), Van Kouwen, Van Dessel (72. Viana); Schaken, Honda, Ahahaoui (81. Boymans).

NAC: Ten Rouwelaar; Fehér, Penders, Zwaanswijk, Schilder; De Graaf, Gilissen, Kwakman; Leonardo (81. Gorter), Amoah (25. Snoyl), Lurling (85. Elshot).

PROGRAMMA

Vrijdag: FC Groningen - Heracles. Zaterdag: NEC - RKC, Sparta - Roda JC, Vitesse - VVV. Zondag: ADO Den Haag - PSV, AZ - Feyenoord, FC Twente - Ajax, FC Utrecht - Heerenveen, NAC - Willem II.

TOPSCORERS

1. Suarez (Ajax) 16, 2. Ruiz (FC Twente) 8, 3. El Hamdaoui (AZ), N’Kufo (FC Twente) 7, 5. Bakkal, Dzsudzsak, Koevermans (allen PSV) 6.

EERSTE DIVISIE

Veendam - Den Bosch 0-1, Volendam - Go Ahead Eagles 2-6, Haarlem - Eindhoven 2-1, Omniworld - Telstar 2-1, AGOVV - Cambuur 3-4, Zwolle - Helmond Sport 3-1, Oss - Emmen 1-3, RBC - De Graafschap 0-1, Excelsior - Fortuna Sittard 1-0, Dordrecht - MVV 1-4.

PROGRAMMA

Vrijdag: AGOVV - Volendam, Den Bosch - Dordrecht, Eindhoven - Veendam, Fortuna Sittard - RBC, Go Ahead Eagles - Haarlem, Helmond Sport - Oss, MVV - Omniworld, Cambuur - Excelsior, Telstar - Zwolle. Zondag: Emmen - De Graafschap.

TOPSCORERS

1. Caracciolo (Den Bosch) 13, 2. De Vries (Cambuur) 10, 3. Chadli (AGOVV), Plet (Telstar) 9, 5. Colak (Go Ahead Eagles), Voskamp (Helmond Sport) 8.

ZATERDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Rijnsburgse Boys - DOTO 5-0, Barendrecht - Scheveningen 5-2, RVVH - Lisse 0-2, ARC - Katwijk 0-1, Ter Leede - Noordwijk 2-2, TOGR - Capelle 0-4, Quick Boys - ASWH 4-1. Stand: Capelle 8-24, Barendrecht 8-17, Rijnsburgse Boys 8-17, ARC 8-14, Ter Leede 8-13, ASWH 8-13, Quick Boys 8-13, Katwijk 8-13, Lisse 8-9, Scheveningen 8-9, RVVH 8-9, Noordwijk 8-6, DOTO 8-1, TOGR 8-0.

Hoofdklasse B: Hoek - DOVO 2-1, GVVV - Kozakken Boys 3-1, Volendam - Odin’59 4-1, Spakenburg - Bennekom 3-1, Sparta Nijkerk - Jodan Boys 5-2, LRC Leerdam - IJsselmeervogels 1-0, Zwaluwen’30 - SDC Putten 2-3. Stand: Sparta Nijkerk 8-21, IJsselmeervogels 8-17, Hoek 8-17, Spakenburg 8-15, GVVV 8-13, DOVO 8-13, LRC Leerdam 8-11, Zwaluwen’30 8-10, Kozakken Boys 8-9, Jodan Boys 8-8, SDC Putten 8-7, Bennekom 8-6, Odin’59 8-6, Volendam 8-4.

Hoofdklasse C: Genemuiden - Excelsior’31 1-0, ACV - CSV Apeldoorn 3-1, WHC - Nunspeet 1-2, Be Quick’28 - Flevo Boys 0-0, Hardenberg - Berkum 2-3, PKC’83 - Harkemase Boys 1-4, Go Ahead Kampen - Staphorst 2-2. Stand: Excelsior’31 8-19, ACV 8-16, Harkemase Boys 7-13, Flevo Boys 7-13, Staphorst 8-12, Berkum 7-10, Nunspeet 8-10, PKC’83 8-9, CSV Apeldoorn 8-9, WHC 8-8, Genemuiden 8-8, Hardenberg 8-8, Be Quick’28 8-8, Go Ahead Kampen 7-6.

ZONDAGAMATEURS

Hoofdklasse A: Hollandia - AFC 3-1, Tonegido - Westlandia 2-4, Hilversum - VVSB 2-1, Haaglandia - Omniworld 1-2, Feyenoord - HBS bij 0-2 gestaakt, ADO’20 - Argon 0-2, Chabab - Elinkwijk 0-2. Stand: AFC 8-18, Hilversum 8-16, Hollandia 8-15, Argon 8-13, Westlandia 8-13, HBS 7-12, Elinkwijk 8-10, Haaglandia 8-10, Feyenoord 7-9, VVSB 8-8, ADO’20 8-8, Omniworld 8-7, Tonegido 8-7, Chabab 8-5.

Hoofdklasse B: JVC Cuijk - Venray 2-2, OJC Rosmalen - Baronie 0-3, Gemert - EVV 2-0, UDI’19 - DESK 0-1, Oss’20 - UNA 1-0, Schijndel - Papendrecht 6-2, Dijkse Boys - Meerssen 5-0. Stand: Dijkse Boys 8-20, Baronie 8-18, Gemert 8-16, UDI’19 8-13, EVV 7-12, Venray 8-12, JVC Cuijk 8-12, Meerssen 8-12, Schijndel 8-11, DESK 7-10, UNA 8-8, Oss’20 8-4, OJC Rosmalen 8-4, Papendrecht 8-3.

Hoofdklasse C: Nieuw Buinen - Babberich 2-2, Sneek Wit Zwart - De Treffers 0-3, Juliana’31 - WKE 2-3, Quick’20 - Lienden 0-0, Be Quick 1887 - Alcides 3-1, Achilles’29 - Joure 5-0, HSC’21 - Rohda Raalte 1-3. Stand: Achilles’29 8-21, WKE 8-17, De Treffers 7-15, Lienden 8-15, Quick’20 8-14, Alcides 8-13, Be Quick 1887 8-10, Sneek Wit Zwart 8-9, Juliana’31 7-8, Nieuw Buinen 8-7, Rohda Raalte 8-7, Babberich 8-6, HSC’21 8-5, Joure 8-2.

BUITENLAND

België

Moeskroen - Standard 0-0, Brugge - St. Truiden 1-0, Anderlecht - Lokeren 2-0, Kortrijk - Mechelen 2-0, Westerlo - Roeselare 2-2, Zulte-Waregem - Charleroi 2-2, Gent - Beerschot 0-1. Stand: Brugge 13-30, Anderlecht 13-29, Standard 13-22, Mechelen 13-21, Beerschot 13-21, Zulte-Waregem 13-20, Gent 13-18, St. Truiden 13-17, Kortrijk 13-17, Westerlo 13-15, Genk 12-14, Charleroi 13-14, Cercle 12-13, Lokeren 13-11, Moeskroen 13-11, Roeselare 13-7.

Duitsland

Dortmund - Hertha BSC 2-0, Köln - Hannover’96 0-1, Stuttgart - Bayern München 0-0, Hamburger SV - Mönchengladbach 2-3, Nürnberg - Bremen 2-2, Wolfsburg - Mainz’05 3-3, Schalke’04 - Leverkusen 2-2, Freiburg - Hoffenheim 0-1, Frankfurt - Bochum 2-1. Stand: Leverkusen 11-23, Bremen 11-22, HSV 11-22, Schalke’04 11-21, Hoffenheim 11-20, Bayern München 11-19, Wolfsburg 11-18, Mainz’05 11-18, Dortmund 11-16, Frankfurt 11-16, Hannover’96 11-15, Mönchengladbach 11-11, Freiburg 11-10, Stuttgart 11-9, Köln 11-9, Nürnberg 11-9, Bochum 11-8, Hertha BSC 11-4.

Engeland

Arsenal - Tottenham Hotspur 3-0, Bolton Wanderers - Chelsea 0-4, Everton - Aston Villa 1-1, Stoke City - Wolverhampton 2-2, Burnley - Hull City 2-0, Sunderland - West Ham United 2-2, Portsmouth - Wigan Athletic 4-0, Fulham - Liverpool 3-1, Manchester United - Blackburn Rovers 2-0, Birmingham City - Manchester City 0-0. Stand: Chelsea 10-24, Arsenal 10-22, Manchester United 10-22, Manchester City 10-19, Tottenham 11-19, Liverpool 10-18, Aston Villa 9-17, Sunderland 10-16, Stoke City 10-15, Wigan 10-13, Burnley 10-12, Bolton 9-11, Fulham 9-11, Everton 9-11, Birmingham City 11-11, Blackburn 9-10, Wolverhampton 10-9, Hull City 10-8, West Ham 9-6, Portsmouth 10-4.

Frankrijk

Auxerre - Montpellier 2-1, Bordeaux - Monaco 1-0, Marseille - Toulouse 1-1, Lens - Lorient 1-1, Boulogne-sur-Mer - Nancy 1-2, Grenoble - Lille 0-2, St. Etienne - Lyon 0-1, Rennes - Valenciennes 0-3, Nice - Le Mans 1-0, Sochaux - Paris St. Germain 1-4. Stand: Bordeaux 11-25, Lyon 11-23, Monaco 11-21, Montpellier 11-20, Auxerre 11-20, Valenciennes 11-19, Marseille 10-18, Lorient 11-18, Nancy 11-17, Paris SG 10-16, Rennes 11-16, Toulouse 11-15, Sochaux 11-15, Nice 11-14, Lille 11-13, St. Etienne 11-10, Boulogne - sur - Mer 11-9, Lens 11-9, Le Mans 11-8, Grenoble 11-0.

Italië

Juventus - Napoli 2-3, AC Milan - Parma 2-0, AS Roma - Bologna 2-1, Fiorentina - Catania 3-1, Sampdoria - Bari 0-0, Cagliari - Atalanta 3-0, Chievo - Udinese 1-1, Livorno - Internazionale 0-2, Siena - Lazio 1-1, Palermo - Genoa 0-0. Stand: Internazionale 11-28, Juventus 11-21, Sampdoria 11-21, AC Milan 11-19, Fiorentina 11-18, Genoa 11-17, Napoli 11-17, Parma 11-17, Cagliari 11-16, Palermo 11-16, Bari 11-15, Chievo 11-15, Udinese 11-15, AS Roma 11-14, Lazio 11-11, Atalanta 11-9, Bologna 11-9, Livorno 11-9, Catania 11-7, Siena 11-6.

Schotland

Celtic - Kilmarnock 3-0, Hibernian - Aberdeen 2-0, Motherwell - Hearts 1-0, St. Johnstone - Falkirk 3-1, St. Mirren - Hamilton 0-2, Dundee United - Rangers bij 0-1 gestaakt. Stand: Celtic 10-23, Hibernian 10-20, Rangers 9-19, Motherwell 10-17, Dundee United 9-16, St. Mirren 10-12, Aberdeen 10-11, Midlothian 10-9, Kilmarnock 10-9, St. Johnstone 10-9, Hamilton 10-8, Falkirk 10-4.

Spanje

Real Madrid - Getafe 2-0, Osasuna - Barcelona 1-1, Xerez - Sevilla 0-2, Bilbao - Atletico Madrid 1-0, Zaragoza - Almeria 2-1, Villarreal - Tenerife 5-0, Espanyol - Valladolid 1-1, Mallorca - Santander 1-0, Malaga - Valencia 0-1, Deportivo - Gijon 1-1. Stand: Barcelona 9-23, Real Madrid 9-22, Sevilla 9-19, Valencia 9-18, Mallorca 9-17, Deportivo 9-16, Gijon 9-13, Espanyol 9-13, Bilbao 9-13, Osasuna 9-12, Getafe 9-12, Zaragoza 9-11, Villarreal 9-9, Valladolid 9-9, Almeria 9-9, Tenerife 9-9, Santander 9-7, Atletico Madrid 9-7, Xerez 9-5, Malaga 9-4.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden