nieuws01maandag

ALPINESKIüN

Slalom vrouwen: 1. Maria Riesch (Dui) 1.42,89 (50,75/52,14), 2. Schild (Oos) 1.43,32 (51,40/51,92), 3. Zahrobska (Tsj) 1.43,90 (51,15/52,75), 4. Pietilü-Holmner (Zwe) 1.44,22 (51,64/52,58), 5. Aubert (Fra) 1.44,46 (51,68/52,78), 6. Poutiainen (Fin) 1.44,93 (51,67/53,26), 7. Görgl (Oos) 1.44,97 (53,01/51,96).

Slalom mannen: 1. Razzoli (Ita) 1.39,32 (47,79/51.53), 2. Kostelic (Kro) 1.39,48 (48,37/51.11), 3. Myhrer (Zwe) 1.39,76 (49,03/50,73), 4. Raich (Oos) 1.39,81, 5. Hirscher (Oos) 1.40,20, 6. Valencic (Slv) 1.40,35, 7. Moelgg (Ita) 1.40,45, 8. Cousineau (Can) 1.40,66, 9. Lizeroux (Fra) 1.40,72.

BIATLON

Mannen 4 x 7,5 km estafette: 1. Noorwegen 1.21.38,1, 2. Oostenrijk 1.22.16,7, 3. Rusland 1.22.16,9, 4. Zweden 1.23.02,0, 5. Duitsland 1.23.16,0, 6. Frankrijk 1.23.16,2, 7. Tsjechië 1.23.55,2, 8. Oekraïne 1.24.25,1.

Mannen, 50 km klassieke stijl massastart: 1. Northug (Noo) 2.05.35,5, 2. Teichmann (Dui) op 0,3 sec, 3. Olsson (Zwe) 1,0, 4. Angerer (Dui) 1,5, 5. Kershaw (Can) 1,6, 6. Veerpalu (Est) 6,1, 7. Richardsson (Zwe) 9,7.

BOBSLEEüN

Viermansbob, eindstand: 1. Verenigde Staten I (Holcomb/Olsen/Mesler/Tomasevicz) 3.24,46, 2. Duitsland I (Lange/Rödiger/Kuske/Putze) 3.24,84, 3. Canada I (Rush/Le Bihan/Bissett/Brown) 3.24,85, 4. Duitsland II 3.25,58, 5. Canada II 3.25,60, 6. Zwitserland I 3.25,71, 7. Duitsland III 3.26,06, 8. Rusland III 3.26,13, 9. Rusland I, Italië I 3.26,25.

CURLING

Finale vrouwen: Zweden - Canada 7-6 (n.v.). Om brons: China - Zwitserland 12-6.

Finale mannen: Canada - Noorwegen 6-3. Om brons: Zwitserland - Zweden 5-4.

LANGLAUFEN

30 km klassieke stijl met massastart, vrouwen: 1. Kowalczyk (Pol) 1.30.33,7, 2. Björgen (Noo) 1.30.34,0, 3. Saarinen (Fin) 1.31.38,7, 4. Sachenbacher-Stehle (Dui) 1.31.52,9, 5. Ishida (Jap) 1.31.56,5, 6. Kalla (Zwe) 1.31.57,6, 7. Johaug (Noo) 1.32.01,3, 8. Steira (Noo), 1.32.04,4, 9. Olsson (Zwe), 1.33.00,3, 10. Laurent Philippot (Fra) 1.33.11,4.

SCHAATSEN

Ploegachtervolging mannen, kwartfinales: Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Kuipers) 3.44,25 wint van Zweden 3.46,40, Verenigde Staten 3.44,25 w.v. Japan 3.48,15, Noorwegen 3.43,66 w.v. Zuid-Korea 3.43,69, Canada 3.42,38 w.v. Italië 3.46,35. Halve finales: Verenigde Staten 3.42,71 w.v. Nederland (Kramer, Blokhuijsen, Tuitert) 3.43,11, Canada 3.42,22 w.v. Noorwegen 3.43,44.

Finale: Canada 3.41,37 wint van Verenigde Staten 3.41,58. Om derde plaats: Nederland (Blokhuijsen/Kramer/Tuitert) 3.39,95 wint van Noorwegen 3.40,50. Om vijfde plaats: Zuid-Korea 3.48,60 wint van Italië 3.54,39. Eindstand: 1. Canada, 2. Verenigde Staten, 3. Nederland.

Ploegachtervolging vrouwen, kwartfinales: Duitsland 3.01,95 w.v. Nederland (Wüst, Groenewold, Valkenburg) 3.03,38, Verenigde Staten 3.02,19 w.v. Canada 3.02,24, Polen 3.02,90 w.v. Rusland 3.04,86, Japan 3.02,89 w.v. Zuid-Korea 3.07,45.

Halve finales: Duitsland 3.03,55 wint van Verenigde Staten 3.03,78, Japan 3.02,73 wint van Polen 3.02,92.

Finale: Duitsland (Anschütz/Beckert/Mattscherodt) 3.02,82 wint van Japan 3.02,84. Om derde plaats: Polen 3.3,73 wint van Verenigde Staten 3.05,30. Om vijfde plaats: Canada 3.01,41 wint van Nederland (Valkenburg/Voorhuis/Wüst) 3.02,04. Om zevende plaats: Rusland 3.06,47 wint van Zuid-Korea 3.06,96. Eindstand: 1. Duitsland, 2. Japan, 3. Polen, 6. Nederland

SHORTTRACK

Finale 500 meter mannen: 1. Charles Hamelin (Can) 40,981, 2. Si-Bak Sung (ZKo) 41,340, 3. Tremblay (Can) 46,366. Gediskwalificeerd: Ohno (VSt). 16. Kerstholt.

Aflossing, finale 5000 meter mannen: 1. Canada (Charles Hamelin/Francois Hamelin/Jean/Tremblay) 6.44,224, 2. Zuid-Korea (Kwak/Ho-Suk Lee/Jung-Su Lee/Sung) 6.44,446, 3. Verenigde Staten (Celski/Jayner/Malone/Ohno) 6.44,498, 4. China 6.44,630, 5. Frankrijk 6.51,566.

Finale 1000 meter vrouwen: 1. Meng Wang (Chn) 1.29,213, 2. Reutter (VSt) 1.29,324, 3. Hi-Seung Park (ZKo) 1.29,379. Gediskwalificeerd: Yang Zhou (Chn). 11. Van Doorn.

SNOWBOARDEN

Parallel reuzenslalom vrouwen: 1. Sauerbreij (Ned), 2. Iljoechina (Rus), 3. Kreiner (Oos), 4. Jörg (Dui), 5. Karstens (Dui), 6. Meschik (Oos), 7. Riegler (Oos), 8. Kober (Dui), 9. Günther (Oos)).

Parallel reuzenslalom mannen: 1. Anderson (Can), 2. Karl (Oos), 3. Bozzetto (Fra), 4. Detkov (Rus), 5. Schoch (Zwi), 6. Kosir (Slv), 7. Klug (VSt), 8. Flander (Slv), 9. Prommegger (Oos).

IJSHOCKEY

Halve finales mannen: Verenigde Staten - Finland 6-1, Canada - Slowakije 3-2 (2-0 1-0 0-2).

Om brons: Finland - Slowakije 5-3 (1-0 0-3 4-0).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden