Mogelijk toch versie van Google Glass op de markt
Er komt mogelijk toch nog een versie van Google Glass op de markt. Het Amerikaanse Google zet in op de zakenmarkt en heeft de slimme bril zodanig aangepast dat het kan worden gebruikt in de gezondheidszorg, fabrieken en de energie-industrie. Dat meldt The Wall Street Journal.
De Google Glass was eigenlijk een consumentenproduct, maar in januari stopte Google de ontwikkeling ervan. Het leek er toen op dat de bril niet populair genoeg zou worden. Ook was er ophef ontstaan over privacy, omdat met de bril stiekem gefilmd kon worden. Google gooit het nu over een andere boeg en hoopt komende herfst de zakelijke variant te introduceren.
De eerste versie werd al gebruikt door het zakenleven. Zo gebruikten chirurgen de bril om in beeld en geluid contact te houden met collega's en studenten en konden collega's reparateurs van ingewikkelde machines op het kantoor meekijken tijdens reparaties.
Volgens de krant wordt er ook weer gewerkt aan een consumentenversie. De nieuwe versie is uitgerust met een snellere processor, een langere batterijduur en verbeterde draadloze technieken, zo verzekeren insiders. Google heeft een testversie van de bril in omloop gebracht; komend najaar wordt de nieuwe versie officieel uitgebracht.