MEDAILLEVERDELING

GOUD ZILVER BRONS

ATLETIEK

Vrouwen

200 meter

Halve finales (eerste vier naar finale), eerste serie: 1. Ottey (Jam) 22,12, 2. Guidry (VSt) 22,31, 3. Malsjoegina (Gos) 22,44, 4. Jackson (Jam) 22,58, 5. Knoll (Dui) 22,60, 6. Davis (Bah) 22,61, 7. Vorster (ZAf) 23,08, 8. Hanhijoki (Fin) 23,26. tweede serie: 1. Torrence (VSt) 21,72, 2. Cuthbert (Jam) 21,75, 3. Privalova (Gos) 22,08, 4. Finn (VSt) 22,39, 5. Onyali (Nig) 22,60, 6. Stoute (GBr) 23,01, 7. Gainsford (Aus) 23,03, Nuneva (Bul) niet gestart.

400 meter

Finale: 1. Perec (Fra) 48,83, 2. Brizgina (Gos) 49,05, 3. Restrepo (Col) 49,64, 4. Nasarova (Gos) 49,69, 5. Richardson-Briscoe (Can) 49,93, 6. Stevens (VSt) 50,11, 7. Richards (Jam) 50,19, 8. Smith (GBr) 50,87.

1500 meter series

(eerste zes en zes tijdsnelsten naar halve finale): eerste serie: 1. Boulmerka (Alg) 4.09,91, 2. Dorovskitsj (Gos) 4.09,94, 3. Schnutt (Can) 4.09,99, 4. Fidatov (Roe) 4.10,00, 5. Sacramento (Por) 4.10,01, 6. Liu Li (Chi) 4.10,08, 7. Duros (Fra) 4.10,14, tweede serie: 1. Zuniga Dominguez (Spa) 4.07,82, 2. Melinte (Roe) 4.08,58, 3. Rydz (Pol) 4.09,47, 4. Rogatsjeva (Gos) 4.10,63, 5. Vriesde (Sur) 4.10,63, 6. Bowker (Can) 4.11,27, 7. Jacobs (VSt) 4.13,87, derde serie: 1. Qu Yunkia (Chi) 4.07,40, 2. Podkopajeva (Gos) 4.07,55, 3. Mutola (Moz) 4.07,59, 4. Beclea (Roe) 4.07,60, 5. O'Sullivan (Ier) 4.07,70, 6. Chalmers (Can) 4.07,75, 7. Kiesl (Oos) 4.07,81, 8. Wade (GBr) 4.08,30, 9. Brzezinska (Pol) 4.08,35, 10. Plumer (VSt) 4.09,47.

100 meter horden

Kwartfinales (eerste vier plus vier tijdsnelsten naar halve finales), eerste serie: 1. Martin (VSt) 12,82, 2. Lopez (Cub) 13.01, 3. Russell (Jam) 13.23, 4. Aziabina (Gos) 13,26, 5. Bukovec (Slo) 13,28, 6. Zhang Yu 13,28 (Chi). tweede serie: 1. Donkova (Bul) 12,84, 2. Tolbert (VSt) 12,96, 3. Patoulidou (Gri) 13,05, 4. Kolovanova (Gos) 13,06, 5. Cinalu (Fra) 13,07, 6. Patzwahl (Dui) 13,16, 7. Rose (Jam) 13,17. derde serie: 1. Devers (VSt) 12,76, 2. Narotsjilenko (Gos) 13,06, 3. Piquereau (Fra) 13,17, 4. Adams (Cub) 13,26, 5. Roth (Dui) 13,28.

400 meter horden

Finale: 1. Gunnell (GBr) 53,23, 2. Farmer-Patrick (VSt) 53,69, 3. Vickers (VSt) 54,31, 4. Ledovskaja (Gos) 54,31, 5. Ordina (Gos) 54,83, 6. Ponomareva (Gos) 54,83, 7. Hemmings (Jam) 55,58, Bothma (ZAf) uitgevallen.

Kogelstoten, in de finale: Kriveleva (Gos) 19.98, Lisovskaja (Gos) 19.58, Mitkova (Bul) 19.21, Neimke (Dui) 19.13, Zhihong (Chi) 18.93, Munoz (Cub) 18.72, Tianhua (Chi) 18.63, Storp (Dui) 18.58, Danilczyk (Pol) 18.30 " Wenhua (Chi) 18.17, Pagel (VSt) 18.02, Pavlitsj (Gos) 17.39.

Mannen

200 meter

Halve finales (eerste vier naar finale), eerste serie: 1. Marsh (VSt) 19,73, 2. Regis (GBr) 20,09, 3. Da Silva (Bra) 20,15, 4. Kayode (Nig) 20,23, 5. Christie (GBr) 20,38, 6. Antonov (Bul) 20,55, 7. Wright (Jam) 20,82, 8. Eriksson (Zwe) 20,85. tweede serie: 1. Fredericks (Nam) 20,14, 2. Bates (VSt) 20,39, 3. Adeniken (Nig) 20,39, 4. Adam (GBr) 20,63, 5. Tuffour (Gha) 20,78, 6. Johnson (VSt) 20,78, 7. De Souza (Bra) 20,88, De Silva (Tri) gediskwalificeerd.

400 meter

Finale: 1. Watts (VSt) 43,50, 2. Steve Lewis (VSt) 44,21, 3. Kitur (Ken) 44,24, 4. Morris (Tri) 44,25, 5. Hernandez (Cub) 44,52, 6. Grindley (GBr) 44,75, 7. Ismail (Qat) 45,10, 8. Takano (Jap) 45,18.

800 meter

Finale: 1. Tanui (Ken) 1.43,66, 2. Kiprotich (Ken) 1.43,70, 3. Gray (VSt) 1.43,97, 4. Barbosa (Bra) 1.45,06, 5. Benvenuti (Ita) 1.45,23, 6. Robb (GBr) 1.45,57, 7. Abdenonz (Alg) 1.48,38, Everett (VSt) uitgevallen.

400 meter horden

Halve finales (eerste vier naar finales), eerste serie: 1. Akabusi (GBr) 48,01, 2. Diagana (Fra) 48,28, 3. Wallenlind (Zwe) 48,35, 4. Patrick (VSt) 48,47, 5. Neal (VSt) 48,71, 6. Keter (Ken) 49,01, 7. Kohrbruck (Dui) 49,41, 8. De Araujo (Bra) 49,66. tweede serie: 1. Graham (Jam) 47,62, 2. Young (VSt) 47,63, 3. Tverdokhleb (Gos) 49,11, 4. Caristan (Fra) 49,50, 5. Kinyor (Ken) 49,52, 6. Nylander (Zwe) 49,64, De Zambiaan Matete (48,86) werd gediskwalificeerd. Hense (Dui) niet gestart.

3000 meter steeple chase

Halve finales (eerste vijf plus twee tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Birir (Ken) 8.25,55, 2. Brand (Dui) 8.26,12, 3. Sang (Ken) 8.26,46, 4. Van Dijck (Bel) 8.26,70, 5. Hanlon (GBr) 8.26,91, 6. Rebollo (Uru) 8.27,46, 7. Croghan (VSt) 8.30,15, 8. Buckner (GBr) 8.32,89, 9. Hautala (Fin) 8.33,69, 10. Junqueira (Por) 8.39,17, 11. Lopez (VSt) 8.41,28, 12. Mahmoud (Fra) 8.52,00. tweede serie: 1. Mutwol (Ken) 8.19,83, 2. Do Carmo (Bra) 8.20,46, 3. Diemer (VSt) 8.23,30, 4. Lambruschini (Ita) 8.23,56, 5. Brahmi (Alg) 8.25,85, 6. Khattabi (Mar) 8.27,00, 7. Golias (Gos) 8.30,26, 8. Walker (GBr) 8.34,82, 9. AlDossary (SAr) 8.36,38, 10. Niewoudt (ZAf) 8.37,99, 11. Melzer (Dui) 8.38,07, 12. Brusseau (Fra) 8.42,48.

Verspringen

Gekwalificeerd voor finale: Lewis (VSt) 8.68, Geng (Chi) 8.22, Koukodimos (Gri) 8.22, Powell (VSt) 8.14, Guilarte (Cub) 8.09, Bagrianov (Gos) 8.09, Soler (Cub) 8.07, Tudor (Roe) 8.07, Culbert (Aus) 8.00, Bilac (Slo) 8.00, Zunrong (Chi) 7.93, Greene (VSt) 7.90.

Polsstokhoogspringen

Gekwalificeerd voor finale: Sergej Boebka, Tarassov, Trandenkov (allen Gos), Tarpenning, Bright (beiden VSt), Krasnov (Isr) allen 5,60 meter, Ruiz, Garcia (beiden Spa), Volz (VSt), Peltoniemi (Fin), Bagyula (Hon) en Collet (Fra) allen 5,55 meter.

Discuswerpen

Finale: 1. Oebartas (Lit) 65.12, 2. Schult (Dui) 64.94, 3. Moya (Cub) 64.12, 4. Crasu (Roe) 62.86, 5. Horvath (Hon) 62.82, 6. Martinez (Spa) 62.64, 7. Kovtsun (Gos) 62.04, 8. Sjevtsjenko (Gos) 61.78, 9. Martinez (Cub) 60.16, 10. Reiterer (Oos) 60.12, 11. Hafsteinsson (IJs) 60.06, 12. Washington (VSt) 59.96.

Blok tienkamp volgt later.

Tienkamp

respectievelijk 100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, totaal:

1. Meier10,75-7,54-15,34-2,15-48,33-4510

(Dui)

2. Zmelik 10,78-7,87-14,53-2,06-48,65-4435

(Tsj)

3. Penalver 11,09-7,54-16,50-2,06-49,66-4357

(Spa)

4. Kellermayr 10,49-7,53-14,56-1,91-47,91-4318

(Oos)

5. Ganjev 10,97-7,49-14,35-2,12-49,30-4311

(Gos)

6. Burrell 10,95-7,56-14,41-2,03-48,14-4308

(Spa)

7. Dauth10,80-7,30-15,29-1,97-48,33-4269

(Dui)

8. Long 11,25-7,21-14,00-2,18-49,93-4189

(VSt)

9. Johnson 11,16-7,33-15,41-2,00-49,76-4154

(VSt)

10. Szabo 11,09-7,42-13,73-1,97-48,24-4142

(Hon)

11. Motti 11,42-7,13-15,44-2,12-50,44-4140

(Fra)

12. Muller 10,95-7,25-13,55-1,97-47,98-4133

(Dui)

13. De Wit 11,09-7,02-15,48-2,00-49,24-4131

(Ned)

Nog 32 deelnemers in de strijd, vier uitvallers onder wie Europees kampioen Plaziat (Fra)

BASKETBAL

Vrouwen

Halve finale: Gos - Verenigde Staten 79-73 (4741), China - Cuba 109-70 (50-37).

Plaatsingswedstrijden: Brazilie - Tsjechoslowakije 62-74, Italie - Spanje 80-92.

HOCKEY

Mannen

Halve finales:

Nederland Australie 23 (12). 3. Lewis 0-1, 18. Bovelander 1-1 (sc), 25.Bodimeade 1-2, 36. Wark 1-3 (sc), 61. Bovelander 2-3 (sc). Scheidsrechters: Deo (Spa) en Van Beneden (Ned). Toeschouwers: 6.000.

Nederland: Leistra; Bovelander; Poortenaar, Van Ede (36. Kooijman) en Van Pelt; Brinkman, Delissen en Diepeveen; Van den Honert, Veen en Weterings (59. Van Grimbergen).

Australie: Diletti; Wark en York; Evans en Carey; Stacey, Birmingham en Wansbrough; Bodimeade (48. Elmer; 66. Corbitt), Davies en Lewis.

Duitsland Pakistan 21 na verlenging (1-1, 0-1). 27. Khalid Bashir 0-1 (sc), 45. Fischer 1-1 (sb), 82. Fischer 1-2 (sc).

Om de derde plaats: Nederland - Pakistan. Finale: Duitsland - Australie.

Om plaats 5 t/m 8: Spanje - India 2-0 (0-0), Groot-Brittannie - Nieuw-Zeeland 3-2 (2-2), 9 t/m 12: Maleisie - Argentinie 6-4 n.v. (3-3, 0-0), Gos - Egypte 4-2 (2-2).

HONKBAL

Halve finales: Cuba - Verenigde Staten 6-1. Finale: Taiwan -Cuba 1-11 . Om 3e en 4e plaats: Verenigde Staten - Japan 3-8

KANO

Vrouwen.

K1, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Idem (Ita) 1.51,56, 2. Schmidt (Dui) 1.52,13, 3. Brunet (Can) 1.52,69, 4. Profanter (Oos) 1.52,86. tweede serie: 1. Koban (Hon) 1.50,97, 2. Dylewska (Pol) 1.51,61, 3. Goetschy (Fra) 1.51,99, 4. Gunnarsson (Zwe) 1.52,30.

K2, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Portwich/Von Seck (Dui) 1.40,50, 2. Herst/Macaskill (Can) 1.42,30, 3. Toma/Simion (Roe) 1.42,35, 4. Zhao/Ning (Chi) 1.42,86, 5. Brandstrup Knudsen/Brandstrup Knudsen (Den) 1.43,58. tweede serie: 1. Koban/Donusz (Hon) 1.40,63, 2. Gunnarsson/Andersson (Zwe) 1.41,08, 3. Dylewska/Urbanczyk (Pol) 1.43,50, 4. Sanchez/Costa (Spa) 1.44,54.

Mannen.

C1, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Boukhalov (Bul) 1.53,32, 2. Heukrodt (Dui) 1.53,74, 3. Knazovicky (Tsj) 1.54,04, 4. Sylvoz (Fra) 1.54,38, 5. Giles (Can) 1.54,94. tweede serie: 1. Slivinski (Gos) 1.52,28, 2. Pulai (Hon) 1.54,64, 3. Jamieson (GBr) 1.55,90.

C2, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Masseikov/Dovgalenko (Gos) 1.40,74, 2. Nielsson/Frederiksen (Den) 1.41,58, 3. Bartunek/Fibigr (Fra) 1.42,18. tweede serie: 1. Hoyer/Boivin (Fra) 1.42,09, 2. Cain/Frost (Can) 1.42,35.

K1, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Kolehmainen (Fin) 1.41,52, 2. Popescu (Roe) 1.41,83, 3. Holmann (Noo) 1.41,96, 4. Kalesnik (Gos) 1.42,20, 5. Gyulay (Hon) 1.42,70. tweede serie: 1. Bellingham (VSt) 1.41,48, 2. Scarpa (Ita) 1.42,07, 3. Vieta (Lit) 1.42,09, 4. Liberato (Zwi) 1.42,82.

K2, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Rossi/Dreossi (Ita) 1.29,36, 2. Kalesnik/Tisjtsjenko (Gos) 1.29,43, 3. Sundqvist/Olsson (Zwe) 1.29,76, 4. Harbold/Newton (VSt), 5. Csipes/Gyulay (Hon) 1.29,85. tweede serie: 1. Bluhm/Gutsche (Dui) 1.28,01, 2. Freimut/Kurpiewski (Pol) 1.29,64, 3. Staal/Nielsen (Den) 1.30,02, 4. Mangas/De Castro (Spa) 1.30,42.

KUNSTZWEMMEN

Solo, verplichte figuren: 1. Brabb-Sprague (VSt) 92,808, 2. Sarah Josephson (VSt) 92,587, 3. Karen Josephson (VSt) 92,564, 4. Frechette (Can) 92,557, 5. Vicky VilaGos (Can) 91,175, 15. Both (Ned) 85,834, 20. Zwart (Ned) 85,016, 34. Van Beek (Ned) 83,495.

Tussenstand solo: 1. Babb-Sprague 92,8, 2. Frechette 92,557, 3. Okuna 89,016, 4. Sedakova (Gos) 88,346, 5. Shacklock (GBr) 86,834, 6. Capron (Fra) 86,689, 7. Thalassinidou (Gri) 85,884, 8. Both 85,834.

Tussenstand duet: 1. Josephson/Josephson 92,575, 2. Vilagos/Vilagos 90,354, 3. Okuno/Takayama 88,468, 4. Kozlova/Sedakova 87,443, 5. Aeschbacher/Capron 95,200, 6. Both/Zwart 85,425.

PAARDESPORT

Dressuur, individuele wedstrijd: 1. Uphoff (Dui) Rembrandt 1626 punten, 2. Werth (Dui) Gigolo 1551, 3. Balkenhol (Dui) Goldstern 1515, 4. Van Grunsven (Ned) Olympic Bonfire 1447, 5. Kyrklund (Fin) Edinburgh 1428, 6. Lavell (VSt) Gifted 1408, 7. Laus (Ita) Adrett 1389, 8. Max-Theurer (Lie) 1380, 9. Bontje (Ned) Olympic Larius 1361, 10. Van Holst (Den) Chevalier 1358, 11. Mer feldtSteffans (Ier) Rapallo 1355, 12. Boylen (Can) Biraldo 2 1347, 13. Toernblad (Den) Ravel 1334, 14. Hofer (Zwi) Renzo 1328, 15. BartelsDe Vries (Ned) Olympic Courage 1254.

, 16. Hester (GBr) Giorgione 1254.

ROLHOCKEY

Laatste duel tweede ronde: Nederland - Argentinie 1-4 (1-2). Doelpunt: Remon Lugtenburg.

SCHERMEN

Mannen, floret equipes.

Kwartfinales: Cuba - Z-Korea 8-8 (59-53), Polen - Gos 8-8 (58-56), Duitsland - Frankrijk 9-5, Hongarije - Italie 9-5. Halve finales: Cuba - Polen 9-7, Duitsland - Hongarije 8-5. Brons: Polen - Hongarije 9-4. Finale: Duitsland - Cuba 8-8 (65-53). Eindstand: 1. Duitsland, 2. Cuba, 3. Polen, 4. Hongarije, 5. Gos, 6. Italie, 7. Frankrijk, 8. ZKorea.

TAFELTENNOS

Vrouwen

Finale enkel: Yaping Deng (Chi) - Hong Qiao (Chi) 21-6 21-8 15-21 23-21

Mannen

Halve finales: Gatien (Fra) - Ma Wenge (Chi) 2022 22-20 21-16 12-21 21-13, Waldner (Zwe) - Kim Taek Soo (ZKo) 21-9 21-18 21-19.

TENNIS

Vrouwen

Halve finales enkel: Graf (Dui/1) - Mary-Joe Fernandez (VSt/4) 6-4 6-2. Capriati (VSt/3) - Sanchez (Spa/2) 6-3 3-6 6-1. Finale: Graf-Capriati, om 3e plaats: Fernandez - Sanchez.

Mannen

Halve finales dubbel: Ferreira/Norval (ZAf) - Ivanisevic/Prpic (Kro) 7-6 3-6 6-3 2-6 6-2, Becker/Stich (Dui) - Frana/Miniussi (Arg/7) 7-6 6-2 6-7 2-6 6-4.

VOETBAL

Halve finales

Spanje - Ghana 2-0 (1-0). 26. Abelardo 1-0, 55. Berges 2-0. Toeschouwers: 35.000.

Polen - Australie 61 (2-1). 26. Kowalczyk 1-0, 35. Veart 1-1, 44. Juskowiak 2-1, 52. Juskowiak 3-1, 67. Murphy (e.d.) 4-1, 77. Juskowiak 5-1, 87. Kowalczyk 6-1. Toeschouwers: 32.000.

Finale: Spanje - Polen; 3e en 4e plaats: Ghana - Australie.

VOLLEYBAL

Mannen

Kwartfinales: Nederland - Italie 3-2 (15-9 12-15 8-15 15-2 17-16), Cuba Spanje 3-0 (16-14 15-9 15-6), VS - Gos 3-1 (12-15 15-10 15-4 15-11), Japan -Brazilie 0-3 (12-15 5-15 12-15). Halve finales: Nederland - Cuba, VS - Brazilie

Om plaats negen: Zuid-Korea - Canada 3-1 (1510 12-15 15-10 15-10). Om plaats elf: Frankrijk - Algerije 3-0 (15-4 15-9 15-9).

WATERPOLO

Groep A

Frankrijk - Tsjechoslowakije 14-6 (4-1 5-1 2-2 32), Gos - VS 8-5 (0-2 3-2 2-0 3-1), Duitsland - Australie 7-7 (1-2 3-2 1-0 2-3). Stand: 1. Gos 4-8, 2. VS 4-6, 3. Duitsland 4-4, 4. Australie, Frankrijk 4-3, 6. Tsjechoslowakije 4-0.

Groep B

Nederland Cuba 911 (53 14 02 32). Scheidsrechters Papazian (Fra) en Timoc (Roe). Doelpunten Nederland: Van Belkum 3, Van der Meer 3, Scherrenburg 2, Issard 1; Cuba: Barreras 2, Derauville 2, Fernandez 2, Martinez 2, Perez 2, Hernandez 1.

Hongarije - Griekenland 12-7 (5-3 2-1 1-1 4-2), Spanje - Italie 9-9 (3-2 1-2 2-2 3-3). Stand: 1. Spanje 4-7, 2. Italie 4-6, 3. Hongarije 4-5, 4. Cuba 4-4, 5. Nederland, Griekenland 4-1.

WORSTELEN

Finales vrije stijl:

Tot 52 kg: 1. Hak-Son Li (NKo), 2. Jones (VSt), 3. Jordanow (Bul).

Tot 68 kg: 1. Fadstsjajew (Gos), 2. Getsow (Bul), 3. Akaishi (Jap).

Tot 100 kg: 1. Habelov (Gos), 2. Balz (Dui), 3. Kayali (Tur).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden