Massale klopjacht op schutter, ook onderzoek naar Franse oud-militairen
Frankrijk heeft vandaag de speurtocht naar de schutter die gisteren een leraar en drie jonge kinderen doodschoot op een joodse school in Toulouse uitgebreid. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Claude Guéant zijn inmiddels duizenden identiteitscontroles uitgevoerd.
De minister bevestigde mediaberichten dat de politie onderzoek doet naar enkele Franse oud-militairen. Ze waren in 2008 uit het leger gezet omdat ze nazi-sympathieën zouden hebben. Maar volgens de minister gaat het om slechts één van de onderzoeken die de politie doet.
De ontslagen militairen waren gestationeerd in Montauban, waar vorige week donderdag drie militairen van Noord-Afrikaanse afkomst werden neergeschoten. Twee van de slachtoffers overleden, net als een militair die vorige week zondag in Toulouse werd neergeschoten.
Bij de aanslag op de school en de aanslagen op de militairen is volgens de politie hetzelfde wapen gebruikt. De politie vreest dat de schutter opnieuw toeslaat, nadat in acht dagen tijd met tussenpozen van drie dagen een aanslag werd gepleegd. Daarom zijn uitgebreide veiligheidsmaatregelen getroffen. Frankrijk hield om 11.00 uur een minuut stilte om het drama op de school te herdenken.