LOTTO...

LOTTO

Winnende getallen: 3-4-5-6-17-40. Kleur: geel. Euroloterij: 815763.

ATLETIEK

Valencia. WK indoor, finales.

Mannen, 400 m: 1. Christopher (Can) 45,67, 2. Wissman (Zwe) 46,04, 3. Brown (Bah) 46,26. 800 m: 1. Kaki Khamis (Soe) 1.44,81, 2. Mulaudzi (ZAf) 1.44,91, 3. Saad Kamel (Bah) 1.45,26. 1500 m: 1. Mekonnen (Eth) 3.38,23, 2. Kipchirchir Komen (Ken) 3.38,54, 3. Higuero (Spa) 3.38,82. 3000 m: 1. Tariku Bekele (Eth) 7.48,23, 2. Kipsiele Koech (Ken) 7.49,05, 3. Cherkos Feleke (Eth) 7.49,96. 60 m horden: 1. Liu (Chn) 7,46, 2. Johnson (Vst) 7,55, 3. Borisov (Rus), Olijars (Let) 7,60. Hoog: 1. Holm (Zwe) 2,36, 2. Ribakov (Rus) 2,34, 3. Ioannou (Cyp), Manson (VSt) 2,30. Polshoog: 1. Loekjanenko (Rus) 5,90, 2. Walker (VSt) 5,85, 3. Hooker (Aus) 5,80. Ver: 1. Mokoena (ZAf) 8,08, 2. Tomlinson (GBr) 8,06, 3. Al Khuwalidi (SAr) 8,01. Hinkstapsprong: 1. Idowu (GBr) 17,75, 2. Giralt (Cub) 17,47, 3. Evora (Por) 17,27. Zevenkamp: 1. Clay (VSt) 6371, 2. Krautsjanka (WRu) 6234, 3. Karpov (Kaz) 6131. 4x400 m: 1. Verenigde Staten 3.06,79, 2. Jamaica 3.07,69, 3. Dominicaanse Republiek 3.07,77.

Vrouwen, 400 m: 1. Zikina (Rus) 51,09, 2. Nazarova (Rus) 51,10, 3. Woods (VSt) 51,41. 800 m: 1. Lewis (Aus) 2.02,57, 2. Petlioek (Oek) 2.02,66, 3. Mutola (Moz) 2.02,97. 1500 m: 1. Soboleva (Rus) 3.57,71 (WR), 2. Fomenko-Tsjizjenko (Rus) 3.59,41, 3. Burka (Eth) 3.59,75. 3000 m: 1. Defar (Eth) 8.38,79, 2. Melkamu (Eth) 8.41,50, 3. Alaoui Selsouli (Mar) 8.41,66. 60 m horden: 1. Jones (VSt) 7,80, 2. Davis (VSt) 7,93, 3. Tejeda (Cub) 7,98. Hoog: 1. Vlasic (Kro) 2,03, 2. Slesarenko (Rus) 2,01, 3. Palamar (Oek) 2,01. Polshoog: 1. Isinbajeva (Rus) 4,75, 2. Stuczynski (VSt) 4,75, 3. Murer (Bra), Pyrek (Pol) 4,70. Ver: 1. Gomes (Por) 7,00, 2. Higa Maggi (Bra) 6,89, 3. Simagina (Rus) 6,88. Hinkstapsprong: 1. Savigne (Cub) 15,05, 2. Devetzi (Gri) 15,00, 3. Sestak (Slv) 14,68. Kogel: 1. Vili-Adams (NZe) 20,19, 2. Ostaptsjoek (WRu) 19,74, 3. Li Meiju (Chn) 19,09. 4x400 m: 1. Rusland 3.28,17, 2. Wit-Rusland 3.28,90, 3. Verenigde Staten 3.29,30.

BASKETBAL

Eredivisie vrouwen: DAS - Binnenland 66-63, Grasshoppers - Lions 45-107, Jumpers - Donar 114-86, Lely - Den Helder 51-88. Stand: Den Helder 18-32, Amazone 17-28, lions 18-28, Lely 18-20, DAS 18-18, Jumpers 18-16, Binnenland 18-8, Donar 17-6, Grasshoppers 18-4.

Eredivisie mannen: Amsterdam - Weert 83-65, Groningen - Nijmegen 90-61, Den Helder - Giants 93-97, Aris - Leiden 111-120. Stand: Amsterdam 32-54, Giants 32-46, Nijmegen 32-38, Groningen 32-38, Den Bosch 29-36, Rotterdam 30-36, Zwolle 31-26, Leiden 31-26, Weert 32-24, Aris 32-12, Den Helder 31-8.

HANDBAL

Degradatiegroep vrouwen: Wings - Dalfsen 22-22, Aalsmeer - BFC 22-19. Stand: Wings 3-7, Dalfsen 3-6, Aalsmeer 3-5, BFC 3-4.

Kampioensgroep A: Venus (N) - E en O 26-34, Fortissimo - VOC 15-26. Stand: VOC 3-10, Fortissimo 3-6, Venus (N) 3-3, E en O 3-3.

Kampioensgroep B: V en L - Quintus 26-27, Kwiek - SEW 27-31. Stand: Quintus 3-8, V en L 3-7, SEW 3-6, Kwiek 3-1.

Degradatiegroep mannen: V en L - Swift (A) 26-23, Venus (N) - Quintus 27-29. Stand: Venus (N) 2-6, V en L 2-5, Quintus 2-4, Swift 2-3.

Kampioensgroep A: Volendam - Sittardia 30-25, Aalsmeer - Tachos 24-29. Stand: Volendam 2-8, Aalsmeer 2-5, Tachos 2-3, Sittardia 2-2.

Kampioensgroep B: Bevo - E en O 36-24, Hellas - BFC 34-27. Stand: Hellas 2-8, Bevo 2-7, BFC 2-2, E en O 2-1.

HOCKEY

Hoofdklasse vrouwen: Oranje Zwart - Laren 2-4, Kampong - Forward 1-1, Nijmegen - SCHC 0-2, Klein Zwitserland - Den Bosch 0-3, Pinoké - HDM 3-1, Rotterdam - Amsterdam 2-1. Stand: Amsterdam 16-38, Den Bosch 16-36, SCHC 16-34, Rotterdam 16-28, Kampong 15-27, Klein Zwitserland 16-22, Laren 16-21, Nijmegen 16-15, Forward 16-15, Pinoké 16-13, HDM 16-9, Oranje Zwart 15-6.

Hoofdklasse mannen: Laren - Tilburg 1-4, Pinoké - Oranje Zwart 1-5, Den Bosch - Voordaan 3-2, Rotterdam - Bloemendaal 2-3, Kampong - HGC 1-2, Amsterdam - SCHC 6-1. Stand: Amsterdam 14-35, Bloemendaal 14-35, Tilburg 14-24, HGC 14-22, Oranje Zwart 14-21, Rotterdam 14-19, SCHC 14-19, Den Bosch 14-19, Kampong 14-16, Laren 14-10, Voordaan 14-7, Pinoké 14-5.

KORFBAL

League: PKC - Nic 27-24, Die Haghe - KVS 14-12, DOS'46 - Dalto 19-22, Blauw Wit (A) - Koog-Zaandijk 20-24, Fortuna - Deetos 18-14. Stand: DOS'46 15-21, Fortuna 15-20, Koog Zaandijk 15-19, Dalto 15-19, PKC 15-19, Nic 15-18, Deetos 15-16, Blauw Wit 15-12, Die Haghe 15-5, KVS 15-1.

RUGBY

Ereklasse: Castricum - Amsterdam 39-17, Dukes - Oysters 58-0, Den Haag - Etten-Leur 62-3, ’t Gooi - DIOK 12-17. Stand: Castricum 16-57, ’t Gooi 16-57, Hilversum 16-54, Dukes 16-49, Amsterdam 16-49, DIOK 16-39, Den Haag 16-36, Oysters 16-6, Etten-Leur 16-2.

SCHAATSEN

Nagano. WK afstanden.

Mannen, 1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.08,99, 2. Lalenkov (Rus) 1.09,39, 3. Morrison (Can) 1.09,42, 5. Bos (Ned) 1.09,71, 7. Kuipers 1.09,82, Tuitert (Ned) gevallen. 1500 m: 1. Morrison (Can) 1.45,22, 2. Kramer (Ned) en Davis (VSt) 1.45,32, 5. Kuipers 1.46,34, 6. Tuitert 1.47,02. 10.000 meter: 1. Kramer (Ned) 12.57,71, 2. Fabris (Ita) 13.18,81, 3. De Jong 13.25,01, 5. Ooijevaar 13.31,34.

Ploegachtervolging: 1. Nederland (Wouter Olde Heuvel, Wennemars, Kramer) 3.41,69, 2. Italië 3.46,76, 3. Duitsland 3.47,71.

Vrouwen, eerste 500 m: 1. Wolf (Dui) 37,88, 2. Beixing Wang (Chn) 38,18, 3. Yoshii (Jap) 39,68, 5. Gerritsen (Ned) 38,72, 6. Timmer 38,77, 19. Bruintjes 39,67. Tweede 500 m: 1. Wolf 37,74, 2. Wang 38,10, 3. Sang-Hwa Lee (ZKo) 38,37, 4. Gerritsen 38,48, 6. Timmer 38,66, 20. Bruintjes 39,93. Eindklassement: 1. Wolf 75,620, 2. Wang 76,280, 3. Gerritsen 77,200, 6. Timmer 77,430, 20. Bruintjes 79,600. 1000 m: 1. Friesinger (Dui) 1.15,37, 2. Groves (Can) 1.16,01, 3. Gerritsen (Ned) 1.16,35, 5. Van Deutekom 1.16,89, 9. Wüst 1.17,29. 5000 m: 1. Sablikova (Tsj) 6.58,22, 2. Hughes (Can) 7.04,79, 3. Groves (Can) 7.04,94, 6. Groenewold (Ned) 7.07,64, 8. Van Deutekom 7.12,77, 9. Valkenburg 7.14,18. Ploegachtervolging: 1. Nederland (Van Deutekom, Wüst, Groenewold) 3.02,19, 2. Canada 3.02,87, 3. Duitsland 3.07,57.

SHORTTRACK

Gangneung (ZKo). WK.

Mannen, eindklassement: 1. Ohno (VSt) 68, 2. Ho-Suk Lee (ZKo) 63, 3. Song (ZKo) 62, 24. Van der Wart, 32. Kerstholt.

Vrouwen, eindklassement: 1. Wang (Chn) 107, 2. Zhou (Chn) 76, 3. Yang (ZKo) 37, 28. Mau-Asam, 32. Ter Mors.

SKI

Crans Montana (Zwi). Wereldbeker, vrouwen.

Afdaling: 1. Vonn (VSt) 1.23,57, 2. Götschl (Oos) 1.24,18, 3. Fanchini (Ita) 1.24,21. Stand WB afdaling: Vonn 755 punten, 2. Götschl 448, 3. Janyk (Can) 390.

Supercombinatie: 1. Pürson (Zwe) 2.30,60 (afdaling: 1.35,98/slalom: 54,62), 2. Riesch (Dui) 2.30,80 (1.36,01/54,79), 3. Vonn (VSt) 2.30,86 (1.35,09/55,77). Eindstand WB supercombinatie: 1. Riesch 260, 2. Vonn 200, 3. Pürson 160. Stand WB algemeen: 1. Vonn 1263, 2. Riesch 1106, 3. Hosp (Oos) 1085.

Kransjka Gora (Slv). Wereldbeker, mannen.

Reuzenslalom: 1. Ligety (VSt) 2.24,31, 2. Mölgg (Ita) 2.24,46, 3. Blardone (Ita) 2.25,11. Stand WB reuzenslalom: 1. Ligety 385 punten, 2. Raich (Oos) 358, 3. Mölgg 347.

Slalom: 1. Mölgg (Ita) 1.42,29 (52,43-49,86), 2. Kostelic (Kro) 1.42,70 (53,07-49,63), 3. Hirscher (Oos) 1.42,78 (53,32-49,46). Stand WB slalom: 1. Grange (Fra) 512 punten, 2. Mölgg 491, 3. Matt (Oos) 427. Stand WB algemeen: 1. Miller (VSt) 1387, 2. Cuche (Zwi) 1218, 3. Raich (Oos) 1123.

Stoneham (Can). Wereldbeker snowboard, vrouwen.

Parallel reuzenslalom: 1. Nicolien Sauerbreij 1000 punten, 2. Toedegesjeva (Rus) 800, 3. Günther (Oos) 600, 21. Marieke Sauerbreij 100. Stand WB: 1. Nicolien Sauerbreij 7900 (winnares), 2. Neururer (Oos) 6420, 3. Günther (Oos) 4340, 30. Marieke Sauerbreij 778. Stand WB algemeen: 1. Nicolien Sauerbreij 7900, 2. Jacobellis (VSt) 7420, 3. Neururer (Oos) 6420, 67. Marieke Sauerbreij 778.

TAFELTENNIS

Eredivisie vrouwen: Den Helder - Amsterdam'78 7-0, Swift (D) - FVT 3-4, Westa - Hilversum 7-0. Stand: Den Helder 4-26, Westa 3-18, FVT 6-18, Amsterdam'78 4-17, Swift 4-9, Brandersstad 4-9, Hilversum 6-9, Heerlen 1-6.

Eredivisie mannen: Bergeijk - Remax/H 3-4, SKF - FVT 0-7, Pecos - Scylla 3-4, DTK’70 - Westa 1-6. Stand: FVT 5-26, Scylla 5-19, Remax/H 5-19, Westa 4-16, SKF 5-15, Pecos 4-11, DTK'70 4-10, Bergeijk 4-9.

Kroppach. Champions League vrouwen.

Finale, eerste wedstrijd: FSV Kroppach (Dui) - Heerlen (Ned) 3-1; Zhu Hong - Wang Chen 3-0 (11-5 11-9 11-5), Wu Jiaduo - Ni Xialian 3-0 (11-8 11-9 11-7), Toth - Li Jiao 2-3 (12-10 9-11 4-11 12-10 7-11), Zhu - Ni 3-2 (8-11 9-11 11-6 11-6 11-9).

TENNIS

Las Vegas. Mannen.

Halve finale: Querrey (VSt) - Canas (Arg/4) 7-5 6-2.

Bangalore. Vrouwen.

Finale: Serena Williams (VSt/3) - Schnyder (Zwi/4) 7-5 6-3.

VOLLEYBAL

Vrouwen, A-League: Nesselande - Rijnmond 3-1, Longa’59 - Sliedrecht 2-3, Martinus - AMVJ 3-0. Stand: Martinus 22-63, AMVJ 23-51, Sliedrecht 23-36, Pollux 22-35, Longa'59 23-30, Alterno 23-24, Nesselande 23-22, Rijnmond 23-12.

Mannen, A-League: Omniworld - Nesselande 0-3, Martinus - HvA 3-0, Landstede - Dynamo 2-3, Lycurgus - Orion 3-1. Stand: Dynamo 23-60, Nesselande 22-51, Orion 23-45, Lycurgus 24-40, Landstede 23-29, Omniworld 23-23, HvA 25-19, Martinus 23-12.

WATERPOLO

Hoofdklasse vrouwen play-out: ZPB - Zian 12-11, PSV - Oldenzaal 11-7. Stand: ZPB 9-14, Haerlem'04 9-14, Robben 9-12, Zian 9-5, Oldenzaal 9-5, PSV 9-4.

Hoofdklasse mannen: GZC - Ravijn 18-6, BRC - ZPB 8-14, Zian - Polar Bears 5-7, De Zijl - AZC 7-8, Ravijn- PSV 6-6. Stand: GZC 15-30, PSV 16-29, Polar Bears 17-23, Zian 16-21, ZPB 17-20, AZC 15-16, AZ & PC 14-13, De Zijl 16-13, Ravijn 16-13, BRC 16-10, Zaanstreek 14-8, JTT 17-6, De Robben 15-2.

LEN Champions Cup vrouwen.

Kwartfinale, eerste wedstrijd: Dunaujvaros (Hon) - ZVL (Ned) 11-9 (2-0 2-3 5-4 2-2).

LEN Trophy vrouwen.

Kwartfinales, eerste wedstrijd: Zaanstreek (Ned) - Roma (Ita) 6-13 (2-4 0-5 2-2 2-2), Olympiakos (Gri) - GZC (Ned) 16-10 (2-1 7-3 4-3 3-3), Padova (Ita) - Het Ravijn (Ned) 11-8 (2-1 4-2 2-5 3-0).

WIELRENNEN

Parijs-Nice.

Proloog, Amily - Amily: 1. Hushovd (Noo) 4,6 km in 5.28, 2. Irizar (Spa) 0.04, 3. Schumacher (Dui) 0.05, 9. Kroon 0.08, 17. Clement 0.13, 28. Elijzen 0.16, 31. Terpstra 0.17, 50. Stamsnijder 0.20, 57. Goesinnen 0.23, 70. Tankink 0.25, 83. Ten Dam 0.28, 104. Timmer 0.31, 105. Veelers, 106. Gesink, 122. Moerenhout 0.35, 133. Curvers 0.40, 151. De Maar 0.50.

Ronde van Murcia.

Eindklassement: 1. Valverde (Spa) 16.29.01, 2. Garzelli (Ita) 0.02, 3. Contador (Spa) 0.06, 41. Mollema 11.17, 47. Dekker 15.50, 82. Boven 33.57, 84. Leezer 34.55.

IJSHOCKEY

Halve finales play-offs: Tilburg - Geleen 6-2, Heerenveen - Den Haag 4-1, Geleen - Tilburg 1-3. Eindstanden best-of-seven: Geleen - Tilburg 2-4, Heerenveen - Den Haag 4-1.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden