Levendige spelershandel in eerste klas zaterdagvoetbal: vierhonderd mutaties

Van onze sportredactie AMSTERDAM - In de eerste klas van het zaterdagvoetbal hebben zich ongeveer vierhonderd spelerswisselingen voorgedaan. Op een totaal van 42 clubs komt dit neer op gemiddeld tien mutaties per vereniging.

Spakenburg spande de kroon met twintig wijzigingen in de selectie: dertien spelers kwamen, zeven vertrokken. Rijnsburgse Boys volgt met negentien mutaties (elf nieuwelingen, acht weg) en Marken sloot de transferperiode af met achttien veranderingen (elf om zeven).

In schril contrast staat de ontwikkeling bij WHC, waar niemand kwam en niemand ging. Genemuiden was de andere club die geen nieuwe spelers binnenhaalde; wel vertrokken er enkele.

Bij het loven en bieden, waar sommige top-amateurclubs zelfs een openlijke handel van maken, waren opvallend veel ex-profs betrokken.

Kozakken Boys strikte er zelfs drie: Erik Gouda (RKC), Dwight Blackson (Feyenoord) en Aad Leenheer (Excelsior). Bij Marken is de entree van de Volendammers John Binken en Wim Kras opmerkelijk. Peter Houtman, laatstelijk bij Excelsior, gaat zijn carriere afbouwen bij Barendrecht, terwijl RKC'er Stanley Brard bij Zwart-Wit '28 speler/jeugdcoordinator wordt. Rozenburg nam Ed Ridderhof van Excelsior.

Eerste klasse A

AJAX - Trainer: Dirk de Groot.

Nieuw: Marcel Menzo (Zeeburgia), Patrick Schuurman (Rood Wit), Said Ouaali (Diemen), Richard Louwers (Zeeburgia), Ricardo Broks (Volendam), Mark Geestman (FC Groningen), Mark Mulders (AZ).

Weg: Brian Grampon (Deportivo Lugo, Spanje), Dennis Gerritsen (NAC), Stefan Pietersma (gestopt).

ARC - Trainer: Wim van Zwam

Nieuw: Ottis Sahetapy (Gouda), Angelo Leverock (Alphia), Paul Kwakkenbos (Nieuwkoop), Ruud Bos (Zevenhoven), Albert Kooy (Nieuwkoop), Rody van der Vlist (VEP), Johan van der Meer (DOSR), Peter Taalman (Alphense Boys), Marco van Arnhem (VEP).

Weg: Cees Bonefaas (WSE), Rob Vermeer (gestopt), Ed Laros (Alphense Boys), Rene de Graaf (Hazerswoudse Boys), Raymond Bey (Waddinxveen), Derk Jan Roos (WSE), Hans Wouter Valk (Rohda '76), Jan Hendrik Kiela (Unio).

EXCELSIOR M - Trainer:Eric Gudde.

Nieuw: Marinus Dijkhuizen ('s-Gravenzandse SV), R. de Jong (HBBS), Ed van Zelm (HVO), Timo Wiegmann (Excelsior R.), Rob Visser (VDL).

Weg: Edwin Berveling (Delta Sport), Jaco van der Hoeven (Quick Boys), Faust van der Meer (Eindhoven), Martin Vermeer ('s-Gravenz. SV).

HUIZEN - Trainer: Eltjo Kapenga

Nieuw: Jan-Willem de Gooyer (SC Muiderberg), Henk Reebergen (VRC), Mark Kwekkeboom (Altius), Marc van Dijk (APWC), Enrico Small (IJsselmeervogels), Bas van der Kuil (Cambuur).

Weg: Marco Holster (AZ), Eric Klap (Actif), Arjan Bosma (EMM), Ab van Dommele (Bloemenkwartier).

KATWIJK - Trainer: Kees Schuyt

Nieuw: Kenneth Braaf (Zwart Wit '28), Steef Roodakkers (RKAVV), Johan Vogelaar (RKAVV), Jack Honsbeek (UVS).

Weg: Dennis-Jan Mieras (studie).

KOZAKKEN BOYS - Trainer: Jan Everse

Nieuw: Erik Gouda (RKC), Patrick Leijtens (Wuustwezel), Aad Leenheer (Excelsior R.), Dwight Blackson (Feyenoord).

Weg: Philip den Haan (Woudrichem), Cees Spaan (gestopt), Steef Buys (gestopt), Mario Molenaar (FC Brecht), Arjan de Vries (Sleeuwijk).

FC LISSE - Trainer: Ruud Broring

Nieuw: J. Braal (Stormvogels), S. Spruyt (Haarlem).

Weg: Radjin de Haan (Eindhoven).

MARKEN - Trainer: Peter de Waal

Nieuw: Kees Veerkamp (Purmersteijn-za), Lars Westerveen (TZS), Rende Luitjes (DWV), Edwin Manier (Sloterdijk), Emro Spekkers (Buitenveldert), Hans Weehuizen (Blauw Wit), Emiel van Rijn (DCO), Benny Blikslager (Animo), Michael Brons (Monnickendam-za), John Binken (Volendam), Wim Kras (Volendam).

Weg: Jeffrey Kiksen (Madjoe), Frans Jansen (Neerlandia SLTO), Klaas Zeeman (DRC), Pieter van Zwieten (Belgie), Marco Wins (DWS), Dennis Bruins (OSV), Jaap Cornelis Teerhuis (DWV).

NOORDWIJK - Trainer: Henny Schipper

Nieuw: Frank Aborkini (AFC), Ted Verdonkschot (EDO), Fred Bloem (Hollandia), Patrick Scheurwater (terug van Haarlem).

Weg: Rene van Hensbergen (gestopt), Adrian Carter (Ter Leede).

QUICK BOYS - Trainer: Hans van der Zee

Nieuw: Jaco van der Hoeven (Excelsior Maassluis).

Weg: Frenk van der Kley (Zwaluwen Vlaardingen), Richard Hoogervorst (Rijnsburgse Boys).

ROZENBURG - Trainer: Kees Vermunt

Nieuw: Rob Vuik (PFC), Michel van Wattum (DCV), Nouri Sendur (De Musschen), Martin Vastenau (VDL), Ed Ridderhof (Sparta R.), Peter van Bilsen (Nieuwenhoorn), Cees van de Elshof (PFC), Edwin Drenth (PFC).

Weg: Leo de Geus (Stellendam), John Sousa (SHO), IJsbrand van Pelt (gestopt).

RIJNSBURGSE BOYS - Trainer: Rob Kiebert

Nieuw: Hans Schot (Vitesse Delft), Richard Hoogervorst (Quick Boys), Edwin Develing (Stopwijkse Boys), Rick Hup (Wilhelmus), Steve Faber (Wilhelmus), Marco Klaasen (Wilhelmus), Jeffrey van Driel (Sparta R.), Raymond Buis (Scheveningen), Robert de Ruiter (Heerjansdam), Frank Vader (RKAVV), Peter Zaalberg (UVS).

Weg: Jan Blankespoor (Ter Leede), Ron Carli (gestopt), Huug Aandewiel (gestopt), Henny Koet (gestopt), Fred Bodaan (Scheveningen), Marcel de Jager (Scheveningen), Ron de Jager (Scheveningen), Peter Korfmaker (DSO).

SCHEVENINGEN - Trainer: Bert van der Poppe

Nieuw: Peter Hamming (Noordwijk), Mario Post (landelijke jeugd van Sparta), Aissa Massouri (Marathon), Ron de Jager (Rijnsburgse Boys), Marcel de Jager (Rijnsburgse Boys), Fred Bodaan (Rijnsburgse Boys), Lodewijk van Beringen (Blauw Wit), Richard Wessel (Wassenaar), Martin Abbenhuis (De Zwarte Schapen), Fred van Dokkum ('s-Gravenzande VV), Ed Buis (SV '35).

Weg: Alex Straaten (lager bij VCS), John Klein (lager bij VCS), Michel Lier (RVC), Raymond Buis (Rijnsburgse Boys), Albert van Dussen (speler/trainer bij ESDO).

VOLENDAM - Trainer: Ben Steur

Nieuw: Simon van de Heiden (De Rijp), Peter Mirani (Monnickendam), Mario Molenaar (Monnickendam).

Weg: geen.

Eerste klasse B

BARENDRECHT - Trainer: Martin van der Kooij

Nieuw: Dirk van Leenen (Piershil), Jeroen Pronk (Excelsior R.), Delrrick Goedhoop (RVVH), Dick van der Plank (Halsteren), Peter Houtman (Excelsior).

Weg: Dennis van der Meulen (Excelsior P.), Cor Huigen (Xerxes-za), Peter Brunings (trainer Excelsior).

BENNEKOM - Trainer: Piet van der Ham

Nieuw: Ton van Drunt (SKV) Camiel Jager (RKHVV), Angelo Mourelle (NEC), Korosh Moncef (FC Wageningen), Huib van Egdom (eigen jeugd), Jeroen Lam (eigen jeugd), Michael Ploegaart (eigen jeugd).

Weg: Jaap Hiensch (gestopt), Henry van Sommeren (DIO '30), Hans Nijhuis (Heesch), Armand Mannen (onbekend).

CAPELLE - Trainer: Ronald Klinkenberg

Nieuw: Wim Visser (DCV), Ron Valk (DCV), Arthur van Duyvendijk (De Zwerver), Michel Bierhuizen (Xerxeszo), Arne van Gelder (Spirit), Mark van der Zee (Spirit), Henk Nooitmeer (Fortuna Vlaardingen).

Weg: Henk Dirven (gestopt), AlbertJan Bouwen (gestopt), Marco Pieters (Heerjansdam), Alex van der Made ('s-Gravendeel), Marco van de Berg (VVOR).

DOVO - Trainer: Wim Eilander

Nieuw: Jeroen Moormans (Lunteren), Johan Leidekker (Candia), Sander van Bellen (Jeugd), Karsten Wieringa (jeugd), Paul Hartog (jeugd).

Weg: Johan de Bruin (Candia), Henk van Veenendaal (DESTO), Bert van de Pol (Groesbeekse Boys).

GVVV - Trainer: Frans Koenen

Nieuw: Berto Smit (ASWH), Henny van de Haar (Renswoude), Rene Elijzen (Gazelle Nieuwland), Dirk-Jan van Maanen (Musketiers), Arno van Aken (Wageningen), Richard van Vliet (Gouda).

Weg: Johan Tukker (trainer VVOGzondag), Peter Wesselink (Roda Raalte), Wim van Brink (gestopt), Harry Epskamp (De Valleivogels).

HEERJANSDAM - Trainer: Jos Houweling

Nieuw: Brian Stolk (ASW), Marco Pieters (Capelle), Izaak Verhoeven (Zwijndrecht), Perry Leijdsman (SVW), Wim van Varik (Pelikaan).

Weg: Robert de Ruiter (Rijnsburgse Boys), Marco Plomp (Zwijndrecht), Jeroen Santcroos (Bolnes-za), Michel Littel (Bolnes-za), Jan Rijsdijk (ASWH), Ceylan Arikan (NAC), Maurice Wymans (SC Feyenoord).

HOEK - Trainer: Dick Buitelaar

Nieuw: Peter Hamelink (Philippine), Danny Magito (Zierikzee), Ron Proos (SSV), Peter Boerjan (Lokeren), Davey Maes (Vlissingen-jeugd), Nicky de Wolff (Beveren-jeugd), Geert de Poorter (SLV), Jos Hoefnagels (HVV '24).

Weg: Adriaan van Nieuwenhuysse (trainer Kruiningen), Frank Hemelsoet (gestopt), Ritsey Bosma (Philippine), Ruud Verbeek (Goes), John Alleman (Maldegem), Lieven de Boeij (Klinge), Jacky Scheele (gestopt), Gerard Maas (Terneuzen).

LUNTEREN - Trainer: Henk Hofstee.

Nieuw: Peter van de Top (Vitesse), Erik de Geit (Harskamp), T. van de Euvel (VVZA), Paul Bremer (Reden), Remco van Lopik (Spakenburg), Erold Daling (Ajax).

Weg: Baa Dilla (DTS '35), Gerald Hendriksen (WAVV), Henk Beukhof (SDVB), Michel Tulen (Advendo), Lodewijck de Kruijf (TOP), Peter van Eck (gestopt).

SDVB - Trainer: Joop Kols.

Nieuw: Henk Beukhof (Lunteren), Wilco van Dijk (De Valleivogels), Sjaak Aipassa (Scherpenzeel), Henk Strijbos (Rohda '46), Jessin El Keriasti (Lunteren).

Weg: Danny Huitink (gestopt).

SHO - Trainer: Hans Maus.

Nieuw: Sander Groenendijk (Nieuwenhoorn), Jan Kuivenhoven (OudBeijerland), Goran Bogovac (FCS Metro).

Weg: Wilco van de Merwe (Heinenoord).

SPAKENBURG - Trainer: Enny Lie.

Nieuw: Robert Kok (eigen jeugd), Kenneth van den Bos (Quick Amersfoort), Gunnar de Bruyn (eigen jeugd), Jan Zwaan (eigen jeugd), Erwin Koelewijn (eigen jeugd), Rene Lez (Batavia Lelystad), Pieter Veerman (IJsselmeervogels), Ibrahim Evre (IJsselmeervogels), Mathieu Voorn (Loosdrecht), Frank Koelewijn (eigen jeugd), Marcel Lindenaar (Kozakken Boys), Johan van de Lingen (APWC), Frans Pieper (DDSC).

Weg: Remco van Lopik (Lunteren), Niek van Twillert (Eemdijk), Dick Hartog (gestopt), Wim Hop (Eemdijk), Marco Detmer (De Zwarte Schapen), Silvester Koelewijn (Eemdijk), Harry Buisman (De Graafschap).

SPARTA NIJKERK - Trainer: Harry Cuvee.

Nieuw: Berry van de Brink (Veense Boys), John van der Burg (Unitas), Eddy Wassink (NSC), Henri Buitink (FC Utrecht), Marcel van Dijk (NEC), Leo van de Akker (Zuidvogels), John Achterberg (FC Utrecht), Alphons Mulder (Hooglanderveen), Wresh Korogla (Quick 1890).

Weg: Derrick Flemming (APWC), Jacob Mulder (VVOG), Arjan Holtewes (CJVV).

IJSSELMEERVOGELS - Trainer: Piet Hamberg.

Nieuw: Gerlof Kwakkel (VVOG), Gilbert Schrijner (De Bataven).

Weg: Ibrahim Evre (Spakenburg), Pieter Veerman (Spakenburg, Enrico Small (Huizen), Rene Tiemessen Roda '46).

ZWART-WIT '28 - Trainer: Berry Jansen.

Nieuw: Leo Vosselman (Wijnegem), Danny van der Krogt (Hermes DVS), Brian Tjon a Fon (Xerxes-zo), Michel Ardon (SC Feyenoord), Mario Truptac (Excelsior R.), Arthur van Kempen (Spartaan '20), Eric Keijnemans (Xerxes-zo), Stanley Brard (RKC).

Weg: Arie Plaisier (Strijen), Hielke Brugts (Strijen), Franklin Lopes Cruz (Heultje), Ed Molsbergen (gestopt), Peter Meijboom (DRL), Rob van der Veer (onbekend), Ben Ruter (onbekend), Dino Kithanea (NSVV), Kenneth Braaf (Katwijk).

Eerste klasse C

ACV - Trainer: John Zandstra.

Nieuw: Arnold Bos (Veendam), Arnold van der Broek (Achilles '94), Robert Feyen (CSVC), Danny BoerRookhuizen (Hoogeveen), Paul Hoekstra (eigen jeugd).

Weg: Andre Luchtenberg (lager), Gert Hoving (Annen), Sonny Risamasu (Amboina), Ton Oosterlo (Frieso).

BROEKSTER BOYS - Trainer: Wieb Rodenhuis.

Nieuw: Jan Schippers (Heerenveense Boys), Sietse van der Meer (selectie Heerenveen), Sjuk de Bruin (A-junioren Cambuur), Lammert van der Mey (FVC), Robby den Ieseger (FVC), Richard Dijkstra (FVC).

Weg: Riemert Kooistra (gestopt), Adrie van der Meulen (De Walden), Marten Dijk (afgekeurd), Henk Herder (Drachten), Jos Peterson (ONS).

DETO - Trainer: Jan Kemkers.

Nieuw: Michel Veurink (Heracles), Benno Reekers (Heracles), Eric Hellegers (Epe Duitsland), Ronald Nijboer (Vreden Duitsland), Martin van de Velde (Longa '30), Berry Kleine (Achilles '12), Dennis van Dijk (jeugd FC Zwolle).

Weg: Rene Stoelhorst (Achilles '12), Andre Hopster (Excelsior Rijssen), Ronald Dams (Duitsland), Albert Leussink (Voorwaarts), Bert Schippers (Helmond Sport), Jan Wetering (gestopt), Michel Veurink (Twente).

DOSK - Trainer: Evert Fiechter.

Nieuw: Edwin Kwakken (Be Quick '28), Ronald Engel (SC Genemuiden).

Weg: Cor van de Weerd (gestopt).

DRACHTSTER BOYS - Trainer: Erik Assink.

Nieuw: Frans Alma (Heerenveen), Jan Hoek (Emmen), Henk Jager (FC Groningen), Rob Goossensen (Heerenveense Boys).

Weg: Jan Teitsma (Kollum), Dennis Jansen (Drachten), Henk Konings (BCV), Siebe Veenstra (BCV).

DVS '33 - Trainer: Fred Prins.

Nieuw: Barry van de Berg (Emmen), Marco de Boer (terug), R. Venus (FC Horst), H. R. Venus (VVOG-jeugd), Hasan El Mahrini (FC Horst), Alexander van Nijhuis (Hierden), Martin Dooyeweerd (Hierden).

Weg: Detlef Legrand (SV Lelystad '67), Martin Ribbink (Klarenbeek), Mathias Visser (gestopt).

FLEVO BOYS - Trainer: Chris Riemens.

Nieuw: Renee Hamaker (SV Lelystad '67), Gert-Jan Karman (IJVV), JanJaap Kooistra (FC Hilversum), Gert Liebe (SV Markenisse), Henny Portijk (CVVO).

Weg: Sander Bos (FC Zwolle 2), Tonny Ernst (SV Markenisse), Hemmo Kuipers (Urk), Wim Lenderink (gestopt), Jan Mesu (gestopt).

SC GENEMUIDEN - Trainer: Gerard Marsman.

Nieuw: Geen.

Weg: Richard Boerhof (Olympia), Jan Peter Staal (Meppel), Gert Eenkhoorn (TOP), Ronald Engel (DOSK).

HZVV - Trainer:Jan Lijzen.

Nieuw: Gert Heerkens (CSVC), Hans Smit (Alcides), Asse Smit (Alcides), Jan Wassens (ZZVV), Carlo Meppelink (Heracles).

Weg: Olaf Bisschop (gestopt), JanWiebe Knobbe (op wereldreis), Jaap de Jonge (lager).

ORANJE NASSAU - Trainer: Henk Prinsen.

Nieuw: Ronald Struyk (VVK), Gallit Barudu (Gruno), Hans van de Ploeg (Appingedam), Gert Jan van Dijken (Achilles), Kesmond Prinsen (Drachten), Jerrel Pontjodrikomo (FVC), Teun de Vries (Leek).

Weg: Jeroen Modder (Appingedam), Rob Kollen (CSVC Coevorden).

URK - Trainer: Gerrit Brederwold.

Nieuw: Hemmo Kuipers (Flevo Boys).

Weg: Lukas Hoekman (gestopt).

VVOG - Trainer: Peter de Graaf.

Nieuw: Jacob Mulder (Sparta Nijkerk), Edwin van Dieren (ESC), Marijn Zeegers (ESC), Arjen Zandstra (De Valleivogels), Klaas Jan Pfrommer (VVOG-zo), Sander Ekhart (VVOG-zo).

Weg: Gerlof Kwakkel (IJsselmeervogels), Egbert Kragt (ESC), Robert Nieuwenhuis (Hierden), Henk Drost (tweede trainer).

WHC - Trainer: Bert Hendriks.

Nieuw: Geen. Weg: Geen.

IJVV - Trainer: Dick Kroon.

Nieuw: Dick Linde (De Graafschap), Gert Bakker (DES Zwartsluis).

Weg: Tonnie Krijn (ESC), Andre van Dijk (SKV), Frans van der Kolk (Go Ahead Kampen), Wim Steenhuis (WVF), Dries van de Wetering (WVF), Gert-Jan Karman (Flevo Boys).

Samenstelling: Dennis Jansen

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden