Kitesurfer gewond door reddingshelikopter

null Beeld archieffoto ANP
Beeld archieffoto ANP

Voor het strand van de Belgische badplaats De Panne is gisteravond een kitesurfer gewond geraakt. Dat gebeurde toen een reddingshelikopter te laag overvloog.

Dolf Hendriks

Verschillende ooggetuigen zagen hoe het omstreeks zeven uur fout ging. Net op het moment dat de kitesurfer een kleine sprong maakte, vloog de helicopter, een Sea King, te laag over. De helikopter veroorzaakte een neerwaartse druk in de kite waardoor de kitesurfer hard tegen het water smakte.

'Door de klap plooide de kite in tweeën', zeggen leden van de Side Shore Surfers, de surfclub waarbij het slachtoffer aangesloten is.

Hielbeen verbrijzeld
De 28-jarige man uit De Panne kwam in ondiep water terecht, waardoor hij zijn hielbeen verbrijzelde. Hij werd door enkele vrienden uit het water gehaald en door de reddingsdienst naar het ziekenhuis vervoerd.

Volgens de Side Shore Surfers kon dit ongeval hun bestuurslid fataal zijn geworden. 'Hij had geluk dat hij op zijn voeten belandde. Anders had dit ongeval nog dramatischer kunnen eindigen.' In de club spreekt men van een ongeval dat zeker te vermijden was. 'De kans is groot dat we naar de politie stappen om een klacht in te dienen.'

De helicopter was boven het water op zoek was naar een vermist kind.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden