Italiaanse mannen beschermen toeristes
Vrouwen die uit weerzin tegen de kontknijpers of anderszins opdringerige mannen nooit het zuiden van Italië hebben bezocht, krijgen hulp.
Oscar Citro, eigenaar van een discotheek in Salerno, is een vrijwilligersorganisatie begonnen die onder de naam 'Gentleman' vrouwelijke toeristen begeleidt naar attracties in de regio Campania. “Vrouwen mijden Campania uit angst voor berovingen en lastige mannen. Er zijn erg veel vooroordelen”, aldus medewerkster Appicela.
De leeftijd van de escorts loopt uiteen van 18 tot 50 jaar. Onder de vrijwilligers zijn studenten, juristen en kantoormensen en het zijn bijna allemaal mannen. De achtergrond van de escorts wordt gecontroleerd, om onrechtmatigheden zoveel mogelijk te voorkomen.
“Wij bieden geen gigolo's”, waarschuwt oprichter Oscar Citro. “Vandaag werden we nog uit Positano gebeld door een Canadese toeriste, die ons verzocht foto's op te sturen, zodat ze iemand kon uitkiezen. Dat doen we dus niet.”