Iran en VS op de worsteltoer

ATLETIEK

4 x 400 meter

Series (eerste drie en twee tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Verenigde Staten 3.22,29, 2. Jamaica 3.25,55, 3. Australie 3.25,68, 4. Canada 3.26,09. tweede serie: 1. Gos 3.22,91, 2. Groot-Brittannie 3.25,20, 3. Duitsland 3.26,25, 4. Portugal 3.29,38.

10 000 meter

Finale: 1. Tulu (Eti) 31.06,02, 2. Meyer (ZAf) 31.11,75, 3. Jennings (VSt) 31.19,89, 4. Zhong (Chi) 31.21,08, 5. McColgan (GBr) 31.26,11, 6. Wang (Chi) 31.28,06, 7. Pippig (Dui) 31.36,45, 8. St. Hilaire (VSt) 31.38,04, 9. Kimaiyo (Ken) 31.38,91, 10. Hunter (GBr) 31.46,49, 11. Toonstra (Ned) 31.47,38, 12. Maki (Jap) 31.55,06, 13. Dias (Por) 32.03,93, 14. Igarashi (Jap) 32.09,58, 15. Slegers (Bel) 32.14,17, 16. Munerotto (Ita) 32.37,91, 17. Lorupe (Ken) 32.53,09, 18. Moreda (Eti) 34.05,56.

Kogelstoten

Finale: 1. Krivelewa (Gos) 21,06 meter, 2. Huang (Chi) 20,47, 3. Neimke (Dui) 19,78, 4. Laza (Cub) 19,70, 5. Zhou (Chi) 19,26, 6. Mitkowa (Bul) 19,23, 7. Storp (Dui) 19,10, 8. Pawlitsj (Gos) 18,69, 9. Lisowskaja (Gos) 18,60, 10. Danilczyk (Pol) 18,29, 11. Pagel (VSt) 18,24, 12. Zhen (Chi) 17.81.

Verspringen

Finale: 1. Drechsler (Dui) 7,14 meter, 2. Krawets (Gos) 7,12, 3. Joyner-Kersee (VSt) 7,07, 4. Medvedeva (Lit) 6,76, 5. Dulgheru (Roe) 6,71, 6. Moechailowa (Gos) 6,68, 7. Couch (VSt) 6,66, 8. Echols (VSt) 6,62, 9. Tiedtke (Dui) 6,60, 10. Hyacinth (Maa) 6,52, 11. Karczmarek (Pol) 6,41, 12. Pytelewska-Nielsen (Den) 6,06.

Mannen

4 x 100 meter

Series (eerste drie en vier tijdsnelsten naar halve finales). eerste serie: 1. Cuba 38,81, 2. Verenigde Staten 38,95, 3. Japan 39,16, 4. Mexico 39,77, 5. Togo 39,77, 6. Ivoorkust 40,02. tweede serie: 1. Frankrijk 39,49, 2. Gos 40,07, 3. Sierra Leone 40,11. derde serie: 1. Canada 39,34, 2. Groot-Brittannie 39,86, 3. Oostenrijk 39,86, 4. Ghana 40,11. vierde serie: 1. Nigeria 38,98, 2. Spanje 39,60, 3. Thailand 39,91.

Halve finales (eerste vier naar finale), eerste serie: 1. Verenigde Staten 38,14, 2. Cuba 38,49, 3. Gos 38,69, 4. Japan 38,81. tweede serie: 1. Nigeria 38,21, 2. Groot-Brittannie 38,64, 3. Oostenrijk 39,34, 4. Ivoorkust 39,46.

4 x 400 meter

Series (eerste twee en twee tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Trinidad Tobago 3.01,05, 2. Groot-Brittannie 3.01,20. tweede serie: 1. Cuba 2.59,13, 2. Verenigde Staten 2.59,14, 3. Kenia 2.59,63, 4. Nigeria 3.00,39. derde serie: 1. Brazilie 3.02,09, 2. Italie 3.02,28.

3000 meter steeple

Finale: 1. Birir (Ken) 8.08,84, 2. Sang (Ken) 8.09,55, 3. Mutwol (Ken) 8.10,74, 4. Lambruschini (Ita) 8.15,52, 5. Brand (Dui) 8.16,60, 6. Hanlon (GBr) 8.18,14, 7. Diemer (VSt) 8.18,77, 8. Brahmi (Alg) 8.20,71, 9. Van Dijck (Bel) 8.22,51, 10. Khattabi (Mar) 8.23,82, 11. Lopez do Carmo (Bra) 8.25,92, 12. Vera Rebollo (Uru) 8.26,35.

Snelwandelen, 50 km

1. Perlow (Gos) 3.50,13, 2. Mercenario Carbajal (Mex) 3.52,09, 3. Weigel (Dui) 3.54,39, 4. Spitsin (Gos) 3.54,39, 5. Mrazek (Tsj) 3.55,21, 6. Gauder (Dui) 3.56,47, 7. Kononen (Fin) 3.57,21, 8. Rodriguez-Lopez (Mex) 3.58,26, 9. Gospedra (Spa) 3.58,41, 10. Garcia Bragado (Spa) 3.58,43, 11. Johansson (Zwe) 3.58,56, 12. De Gaetano (Ita) 3.59,13, 31. Van Beek (Ned) 4.24,18.

Polsstokhoogspringen

Finale: 1. Tarasow (Gos) 5,80 meter, 2. Trandenkow (Gos) 5,80, 3. Garcia (Spa) 5,75, 4. Tarpenning (VSt) 5,75, 5. Volz (VSt) 5,65, 6. Peltoniemi (Fin) 5,60, 7. Collet (Fra) 5,55, 8. Krasnov (Isr) 5,40, 9. Bagyula (Hon) 5,30, 10. Ruiz (Spa) 5,30.

BASKETBAL

Vrouwen

Om de zevende plaats: Brazilie - Italie 86-83 (4141), om vijfde plaats: Tsjechoslowakije - Spanje 58-59 (29-25), om derde plaats: Verenigde Staten - Cuba 88-74 (44-44).

BOKSEN

Vlieggewicht: Gonzalez Sanchez (Cub) wint van Austin (VSt), interventie scheidsrechter; Choi Chol-Su (NKo) - Kovacs (Hon) 10-5. finale: Gonzalez Sanchez - Choi-Chol Su.

Vedergewicht: Tews (Dui) - Soltani (Alg) 11-1, Reyes Lopez (Spa) - Paliani (Gos) 14-9. finale: Tews - Reyes Lopez.

Lichtweltergewicht: Vinent Charon (Cub) - Kjall (Fin) 13-3, Leduc (Can) Doroftei (Roe) 13-6. finale: Vinent Charon - Leduc.

Zwaarweltergewicht: Delibas (Ned) - Reid (GBr) 8-3, Lemus Garcia (Cub) - Mizsei (Hon) 10-2. finale: Delibas - Lemus Garcia.

Halfzwaargewicht: Zaoelitsjni (Gos) wint van Bares (Hon), interventie scheidsrechter; May (Dui) - Bartnik (Pol) 8-6. finale: Zaoelitsjni - May.

Superzwaargewwicht: Balado Mendez (Cub) - Nielsen (Den), 15-1, Igbineghu (Nig) - Roessinov (Bul) 9-7. finale: Balado Mendez - Igbinehu.

HANDBAL

Vrouwen

Om de zevende plaats: Spanje - Nigeria 26-17 (14-5), om de vijfde plaats: Verenigde Staten - Oostenrijk 17-26 (6-11).

Eindstand: 5. Oostenrijk, 6. Verenigde Staten, 7. Spanje, 8. Nigeria.

Mannen

Om elfde plaats: Egypte - Brazilie 24-24 na twee verlengingen (22-22, 19-19, 10-8). Egypte wint na strafworpen: 3-0, om negende plaats: Tsjechoslowakije - Duitsland 20-19 (11-8), om zevende plaats: Roemenie - Hongarije 19-23 (13-9).

om de vijfde plaats: Zuid-Korea - Spanje 21-36 (10-18).

HOCKEY

Mannen

Om negende plaats: Maleisie - Gos 4-3 (2-2), om elfde plaats: Argentinie Egypte 7-3 (5-2).

Vrouwen

Om derde plaats: Groot-Brittannie - Zuid-Korea 4-3 na verlenging (3-3, 1-2), finale: Spanje - Duitsland 2-1 na verlenging (1-1, 1-0). 8. Barea 1-0, 12. Hentschel 1-1, 84. Maraall 2-1.

Eindstand: 1. Spanje, 2. Duitsland, 3. GrootBrittanie, 4. Zuid-Korea, 5. Australie, 6. Nederland, 7. Canada, 8. Nieuw-Zeeland.

KANO

Mannen

500 meter K1

Finale: 1. Kolehmainen (Fin) 1.40,34, 2. Gyulay (Hon) 1.40,64, 3. Holmann (Noo) 1.40,71, 4. Bellingham (VSt) 1.40,84, 5. Kalesnik (Gos) 1.40,90, 6. Liberato (Zwi) 1.41,98, 7. Scarpa (Ita) 1.42,00, 8. Popescu (Roe) 1.42,24, 9. Vieta (Lit) 1.42,34.

500 meter C1

Finale: 1. Buchalov (Bul) 1.51,15, 2. Sliwinski (Gos) 1.51,40, 3. Heukrodt (Dui) 1.53,00, 4. Knazovicky (Tsj) 1.54,51, 5. Pulai (Hon) 1.54,86, 6. Cory Giles (Can) 1.55,80, 7. Sylvoz (Fra) 1.55,96, 8. Partnoi (Roe) en Jamieson (GBr) gediskwalificeerd.

500 meter K2

Finale: 1. Bluhm/Gutsche (Dui) 1.28,27, 2. Freimut/Kurpiewski (Pol) 1.29,84, 3. Rossi/Dreossi (Ita) 1.30,00, 4. Roman/Sanchez de Castro (Spa) 1.30,93, 5. Sundqvist/Olsson (Zwe) 1.31,48, 6. Staal/Nielsen (Den) 1.31,48, 7. Csipes/Gyulay (Hon) 1.32,34, 8. Harbold/Newton (VSt) 1.33,02.

500 meter C2

Finale: 1. Masseikow/Dowgalenok (Gos) 1.41,54, 2. Papke/Spelly (Dui) 1.41,68, 3. Marinov/Stoyanov (Bul) 1.41,94, 4. Andriev/Juravschi (Roe) 1.42,84, 5. Nielsson/Frederiksen (Den) 1.42,92, 6. Hoyer/Boivin (Fra) 1.43,04, 7. Palizs/Kolonics (Tsj) 1.43,27, 8. Bartunek/Fibigr (Tsj) 1.44,70.

Vrouwen

500 meter K1

Finale: 1. Schmidt (Dui) 1.51,60, 2. Koban (Hon) 1.51,95, 3. Dylewska (Pol) 1.52,42, 4. Idem (Ita) 1.52,78, 5. Proganter (Oos) 1.53,17, 6. Goetschy (Fra) 1.53,53, 7. Brunet (Can) 1.54,82, 8. Toma (Roe) 1.54,84.

500 meter k2

Finale: 1. Portwich/Von Seck (Dui) 1.40,29, 2. Gunnarsson/Andersson (Zwe) 1.40,41, 3. Koban/Donusz (Hon) 1.40,81, 4. Toma/Simion (Roe) 1.42,12, 5. Herst/MaCaskill (Can) 1.42,14, 6. Dyleskwa/Urbanczyk (Pol) 1.42,44, 7. Xiaoli/Menghua (Chi) 1.42,46, 8. Brandstrup-Knudsen/Brandstrup/Knudsen 1.43,98.

KUNSTZWEMMEN

Duet

Finale: 1. Josephson/Josephson (VSt) 192,175 punten, 2. Vilagos/Vilagos (Can) 189,394, 3. Okuno/Takayama (Jap) 186,868, 4. Kozlowa/Sedakowa (Gos) 184,083, 5. Aeschbacher/Capron (Fra) 181,795, 6. Shacklock/Vakil (GBr) 179,366, 7. Both/Zwart (Ned) 179,345, 8. Guan Zewen/Wang Xiaojie (Chi) 177,843.

PAARDESPORT

Springen, individuele kwalificatiewedstrijd: 1. Von Ronne (Dui) Taggi 0 strafpunten, 99,35 seconden, 2. Bourdy (Fra) Razzia 1,25-106,15, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Special Envoy en Gotz (ZAf) Didi 4, 5. Beerbaum (Dui) Classic Touch 4,25.

Lansink (Ned) Egano, Raymakers (Ned) Ratina Z en Tops (Ned) Top Gun e.a. waren al zeker van plaatsing bij de beste 45 combinaties voor morgen en verschenen niet aan de start.

ROLHOCKEY

Finale: Argentinie - Spanje 8-6.

om derde plaats: Italie - Portugal 3-2.

SCHERMEN

Landenwedstrijd sabel:

Kwartfinales. Frankrijk - China 9-5, Hongarije - Duitsland 9-3, GOS - Polen 9-2, Roemenie - Italie 8-6. halve finales: Hongarije - Frankrijk 9-1, GOS - Roemenie 9-6. finale: Gos - Hongarije 9-5.

om derde plaats: Frankrijk - Roemenie 9-4.

Plaatsingswedstrijden: Duitsland - China 9-4, Polen - Italie 8-8; om vijfde plaats: Duitsland - Polen 9-6; om zevende plaats: China - Italie 9-7.

Eindstand: 1. Gos, 2. Hongarije, 3. Frankrijk, 4. Roemenie, 5. Duitsland, 6. Polen, 7. China, 8. Italie.

TENNIS

Vrouwen

Enkelspel, finale: Capriati (VSt/3) - Graf (Dui/1) 3-6 6-3 6-4.

Eindstand: 1. Capriati, 2. Graf, 3. Arantxa Sanchez (Spa) en Mary-Joe Fernandez (VSt).

Mannen

Dubbelspel,finale: Becker/Stich (Dui) - Ferreira/Norval (ZAf) 7-6 4-6 7-6 6-3.

Eindstand: 1. Becker/Stich (Dui), 2. Ferreira/Norval (ZAf), 3. Frana/Minuissi (Arg) en Ivanisevic/Prpic (Kro).

TURNEN

Ritmische sportgymnastiek

Stand na voorronde: 1. Timosjenko (Gos) 38,975 punten, 2. Skaldina (Gos) 38,525, 3. Pascual (Spa) 38,400, 4. Acedo (Spa) 37,950, 5. Petrowa (Bul) en Deleanu (Roe) beiden 37,825, 7. Popowa (Bul) 37,650, 8. Oulehlova (Tsj) 37,475, 9. Bodak (Pol) 37,450, 10. Sansadirou (Gri) 37,125.

VOETBAL

Om derde plaats: Australie - Ghana 0-1 (0-1). 19. Asare 0-1. Rode kaart: Quaye (Ghana, tweemaal geel).

VOLLEYBAL

Mannen

Halve finales: Nederland - Cuba 3-0 (15-11 15-13 15-9), Verenigde Staten Brazilie 1-3 (15-12 8-15 9-15 12-15). Om de vijfde plaats: Italie - Japan 30 (15-2 15-7 15-13), om zevende plaats: Gos - Spanje 3-2 (16-14 12-15 15-8 5-15 15-12).

Vrouwen

Om de derde plaats: VS - Brazilie 3-0 (15-8, 15-6, 15-13)

WORSTELEN

Finale, vrije stijl:

Tot 57 kg: 1. Diaz (Cub), 2. Smal (Gos), 3. Yong Sik Kim (NKo).

Tot 62 kg: 1. Smith (VSt), 2. Mohammadian (Iran), 3. Martinez (Cub).

Tot 82 kg: 1. Jackson (VSt), 2. Sjabraijlow (Gos), 3. Khadem (Iran).

Tot 90 kg: 1. Tsjadartzjew (Gos), 2. Simsek (Tur), 3. Campbell (VSt).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden