Iraanse president arriveert in Venezuela voor tour langs vrienden
De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad is gisteravond aangekomen in Venezuela, waar hij een tour langs vier Latijns-Amerikaanse landen begint.
Ahmadinejad, die de spanningen met het Westen hoog laat oplopen met onder meer dreigementen olietransporten te blokkeren, hoopt de banden met een deze bevriende staten aan te trekken.
De tour zal hem in vijf dagen tijd ook naar Nicaragua, Cuba en Ecuador brengen. Volgens eigen zeggen hebben de vier landen die hij bezoekt gemeen dat ze 'de onderdrukking' van de Verenigde Staten afwijzen.
Op het Simon Bolivar-vliegveld van Caracas is Ahmadinejad verwelkomd door vice-president Elías Jaua. Vandaag zal hij een ontmoeting hebben met de president van Venezuela, Hugo Chávez. Dinsdag zullen beiden aanwezig zijn bij de inauguratie van Daniel Ortega, de herkozen president van Nicaragua.