Hoofdprijs voor startnummer 47

In zijn eerste wedstrijd in Kitzbühel schreef Mario Matt gisteren geschiedenis. Met startnummer 47 won de 20-jarige Oostenrijker in het 'Monte Carlo van de skisport' de slalom. Nooit eerder was de zege op de Hahnenkamm-slalom voor een skiër met zo'n hoog nummer.

Matt liet na twee manches een tijd noteren van 1.42,79. In zijn derde wereldbekeroptreden klopte hij daarmee de Sloveen Vrhovnik (1.43,77) en de Oostenrijker Raich (1.44,02), die na de eerste manche nog de leiding had.

Matt maakte het succesweekeinde voor skiënd Oostenrijk compleet. Vrijdag won Hermann Maier de Super-G, zaterdag was Fritz Strobl de beste op de afdaling. Strobl won voor de tweede keer een wereldbekerafdaling in Kitzbühel. Hij deed dat eerder in 1997. Het parkoers moest zaterdag wegens de slechte weersomstandigheden worden ingekort. Op het traject van de legendarische Streif op de Hahnenkamm maakte Strobl een tijd van 1.46,54. De tweede plaats werd met 1.47,19 gedeeld door zijn land- en naamgenoot Josef Strobl en de Italiaan Kristian Ghedina. De Oostenrijkse favoriet Hermann Maier, leider in de stand om de algemene wereldbeker, moest genoegen nemen met de vierde plaats.

Maier had na zijn zege van vrijdag geen gelukkig weekeinde. Zaterdag, op zijn favoriete onderdeel, beklaagde hij zich over de sterke sneeuwval, die het traject langzaam had gemaakt. ,,Volgend jaar mag het wat mij betreft ijzelen'', aldus Maier, die er gisteren in de slalom helemaal niet aan te pas kwam.

Kjetil Aamodt was de enige niet-Oostenrijker die kon juichen in Kitzbühel. De Noor won het overallklassement, waarvoor de afdaling en de slalom meetelden.

Anna Ottosson volgde gisteren bij de vrouwen in Cortina d'Ampezzo het voorbeeld van Mario Matt. De Zweedse skister behaalde haar eerste zege in een wereldbekerwedstrijd. Ottosson (23) bracht een reuzenslalom op haar naam in de totaaltijd over de twee manches van 2 minuten en 45,76 seconden. De Canadese Allison Forsyth en Birgit Heeb uit Liechtenstein deelden met 2.46,63 de tweede plaats. Michaela Dorfmeister, leidster in het wereldbekerklassement, werd slechts achtste in Cortina d'Ampezzo.

Sinds Pernilla Wiberg in 1992 had geen Zweedse skister meer een reuzenslalom in wereldbekerverband gewonnen. Ottosson werd de afgelopen drie seizoenen twee keer tweede en één keer derde.

Zaterdag werd de afdaling in Cortina d'Ampezzo gewonnen door Régine Cavagnoud. De Française maakte een tijd van 1 minuut en 34,01 seconden. Tweede werd de Oostenrijkse Tanja Schneider, derde de Sloveense Mojca Suhadolc.

Het was de vierde wereldbekerzege in de loopbaan van Cavagnoud. De wedstrijd kon vrijdag geen doorgang vinden wegens de sterke wind en werd toen een dag uitgesteld.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden