Honderden bij demonstratie voor behoud van Zwarte Piet

null Beeld anp
Beeld anp

Enkele honderden mensen hebben vanmiddag op het Malieveld in Den Haag gedemonstreerd voor het behoud van Zwarte Piet. Sommige demonstranten waren zelf als piet verkleed. Een dj op een podium vermaakte de demonstranten met muziek.

De 16-jarige Mandy Roos uit Den Haag had het initiatief genomen voor de actie. Zij maakte zich, samen met veel anderen, boos over de discussie die ontstond over Zwarte Piet, die volgens sommigen een symbool is van racisme. Inmiddels doen de Verenigde Naties onderzoek naar het fenomeen.

'Zwarte Piet is geen racisme en moet blijven!', aldus Roos. De tiener overhandigde een verzameling Facebookpagina's van burgers die het protest steunen aan PVV-Kamerlid Joram van Klaveren. Volgens de politie was de pietendemonstratie een 'feest' en is het in goede sfeer verlopen. 'Veel pieten in Den Haag bij demonstratie op Malieveld, zoiets verloopt natuurlijk zonder geweld!', rijmde de politie zaterdag op Twitter. In ons land zijn inmiddels meerdere acties tegen de afschaffing van Zware Piet. Zo kreeg de Facebookpagina Pietitie al meer dan 2 miljoen 'likes'.

null Beeld epa
Beeld epa
null Beeld anp
Beeld anp
null Beeld EPA
Beeld EPA
null Beeld anp
Beeld anp
null Beeld epa
Beeld epa

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden