GROEP B

BRAZILIE

1. Claudio Taffarel (28) Reggiana/Ita (d) 2. Jorge Campos 'Jorginho' (29) Bayern München/Dui (v) 3. Ricardo Rocha (31) Vasco da Gama (v) 4. Ricardo Gomes (30) Paris SG/Fra (v) 5. Mauro Silva (26) La Coruna/Spa (m)# 6 Claudio Leal 'Branco' (30) Fluminense (v) 7. Jose Oliveira 'Bebeto' (30) La Coruna/Spa (a)# 8. Carlos Verri 'Dunga' (30) VfB Stuttgart/Dui (m) 9. Crizam Oliveira 'Zinho' (28) Palmeiras (m) 10. 'Rai' Oliveira (28) Paris SG/Fra (m)# 11. Romario de Souza Faria (28) Barcelona/Spa (a) 12. Amelino Quagliato 'Zetti' (29) Sao Paulo (d) 13. 'Aldair' Santos (28) AS Roma/Ita(v)# 14. Marcus Morais 'Cafu' (24) Sao Paulo (v) 15. Marcio Santos (24)GirondinsBordeaux/Fra(v) 16. 'Leonardo' Araujo (24) Sao Paulo (v)# 17. Iomar Nascimento 'Mazinho' (28) Palmeiras (m) 18. Paulo Sergio (25) Leverkusen/Dui (m) 19. Luiz Costa 'Muller' (28) Sao Paulo (a)# 20. 'Ronaldo' Lima (17) Cruzeiro (a) 21. Paulo Rosa 'Viola' (25)Corinthians(a) 22. 'Gilmar' Rinaldi (35) Flamengo (d)#

KAMEROEN

Grootste successen: twee keer Afrikaans kampioen (1984, 1988), kwartfinalist WK (1990). Eerdere WK's: 1982 (17e), 1990 (7e)# Kwalificatie: Swaziland (5-0 0-0), Zaïre (0-0 2-1), Guinee( 3-1 1-0), Zimbabwe (3-1 0-1). Topscorer: Tchami 4. Bondscoach: Henri Michel (Fra). Belangrijkste spelers: Bell, Omam-Biyik, Tchami. Nog nooit tegen Nederland gespeeld.#

1. Joseph Antoine Bell (39) St. Etienne/Fra(d) 2. Andre Kana-Biyik (28) Le Havre/Fra (m) 3. Rigobert Bahanang Song (??) Tonnerre Yaounde (v)# 4. Samuel Ekeme Ndiba (21) Canon Yaounde (v) 5. Victor Ndip-Akem (26) Olympic de Mvolye (v) 6. Thomas Libih (??) OC Medine (m)# 7. Francois Omam-Biyik (28) Lens/Fra (a) 8. Emile Mbouh (28) Nadi Katar(m)# 9. Roger Milla (42) Tonnerre Yaounde (a) 10. Louis Mfede (??) Canon Yaounde (m) 11. Kessack Mabouang (25) FC Rio Ave/Por (a)#

12. Paul-Serge Loga (27) Prevoyance Yaounde (m) 13. Raymond Kalla (??) Canon Yaounde (v) 14. Stephen Tataw (31) Olympique de Mvolye (v)# 15. Hans Agbo (27)Olympique de Mvolye (v) 16. Alphonse Tchami (23) Odense/Den(a)# 17. Marc Vivien Foe (29) Canon Yaounde (m) 18. Jean-Pierre Fiala Fiala (??) Canon Yaounde (m) 19. David Embe (20) Belenenses/Por (a)# 20. Georges Mouyeme-Elong (23) Troyes/Fra(a) 21. Thomas N'Kono (??) Hospitalet/Spa (d) 22. Jacques Songo'o (30) Metz/Fra (d)#

RUSLAND

Grootste successen: (als Sovjet-Unie/Gos) Europees kampioen (1960), vice-Europees kampioen (1988), 4e op WK (1966). Eerdere WK's: 1958 (7e), 1962 (6e), 1966 (4e), 1970 (5e), 1982 (7e), 1986 (10e), 1990 (17e). Kwalificatie: Griekenland (1-1 0-1), Luxemburg (1-0 4-0), Hongarije (3-0 3-1), IJsland (1-0 1-1). Bondscoach: Pavel Fjodorovov Sadyrin. Belangrijkste spelers: Onopko, Kirjakov, Sjalimov.

Laatste ontmoeting: 15 juni 1992, Sovjet-Unie-Nederland 0-0.

1. Stanislav Tsjertsjessov (30) Dynamo Dresden/Dui(d) 2. Dimitri Koeznetsov (28) Espanol/Spa (m) 3. Sergej Gorloekovitsj (32)Uerdingen/Dui (v)# 4. Dimitri Galjamin (31) Espanol/Spa (v) 5. Joeri Nikiforov (23)Spartak Moskou(v) 6. Vladislav Ternavski (25) Spartak Moskou(v)# 7. Andrej Pjatnitski (26) Spartak Moskou(m) 8. Dimitri Popov (27) Santander/Spa (m) 9. Oleg Salenko (24) Valencia/Spa (a)# 10. Valeri Karpin (25) Spartak Moskou(a) 11. Vladimir Bestjastnik (20) Spartak Moskou(a)# 12. Omar Tedradze (24) Dinamo Moskou (m) 13. Alexander Borodjoek (31)SC Freiburg/Dui (m) 14. Igor Kornejev (26) Espanol/Spa (m)# 15. Dimitri Ratsjenko (24) Santander/Spa (a) 16. Dimitri Charin (25)Chelsea/Eng (d)# 17. Ilja Tsymbalar (25)Spartak Moskou(m) 18. Viktor Onopko (24) Spartak Moskou(v)# 19. Alexander Mostovoj (25) Cannes/Fra (a) 20. Igor Ledjachov (26)Spartak Moskou(m) 21. Dimitri Chlestov (23) Spartak Moskou(v)# 22. Sergej Joeran (25) Benfica/Por (a)

ZWEDEN

Grootste successen: finalist WK (1958), halve finalist EK (1992). Eerdere WK's: 1934 (8), 1938 (4), 1950 (3), 1958 (2), 1970 (9), 1974 (5), 1978 (13), 1990 (21e). Kwalificatie: Bulgarije (2-0 1-1), Finland (3-2 1-0), Israël (5-0 3-1), Oostenrijk (1-0 1-1), Frankrijk (1-1 1-2). Topscorer: Dahlin 7.

Bondscoach: Tommy Svensson. Belangrijkste spelers: Schwarz, Brolin, Dahlin. Laatste ontmoeting: 27 april 1983, Nederland-Zweden 0-3.

1. Thomas Ravelli (34) IFK Göteborg (d) 2. Roland Nilsson (30) Helsingborg (v) 3. Patrick Andersson (22) BM Gladbach/Duid (v)# 4. Joachim Björklund (23) IFK Göteborg (v) 5. Roger Ljung (28) Galatasaray/Tur(v) 6. Stefan Schwarz (25) Benfica/Por (m)# 7. Henrik Larsson (22) Feyenoord/Ned (a) 8. Klas Ingesson (25) PSV/Ned (m)# 9. Jonas Thern (27) Napoli/Ita(m) 10. Martin Dahlin (26) BM Gladbach/Dui(a)# 11. Tomas Brolin (24) Parma/Ita (a) 12. Lars Eriksson (28) IFK Norrköping (d) 13. Mikael Nilsson (25)IFK Göteborg (v)# 14. Pontus Kamark (25) IFK Göteborg (v) 15. Jan Eriksson (26) Kaiserslautern/Dui (v) 16. Anders Limpar (28) Everton/Eng (m)# 17. Stefan Rehn (27) IFK Göteborg (m) 18. Hakan Mild (23) Servette/Zwi (m) 19. Kennet Andersson (26) Olympique Lille/Fra (a)# 20. Magnus Erlingmark (25) IFK Göteborg (a) 21. Jesper Blomqvist (20) IFK Göteborg (m) 22. Magnus Hedman (21) AIK Stockholm (d)#

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden