GROEP A

COLOMBIA

1. Oscar Cordoba (24)America Cali (d) 2. Andres Escobar (27) Nacional Medellin (v) 3. Alexis Mendoza (32) Atletico Junior (v) 4. Luis Fernando Herrera (31) Nacional Medellin (v) 5. Hermann Gaviria (24) Nacional Medellin (m)# 6. Gabriel Jaime Gomez (34) Nacional Medellin (m) 7. Antony de Avila (30) America Cali (a) 8. Harold Lozano (22)America Cali (m)# 9. Ivan René Valenciano (22) Junior Barranquilla (a) 10. Carlos Valderrama (32) Junior Barranquilla (m) 11. Adolfo Valencia (26) Bayern München/Dui(a) 12. Farid Mondragon (22) Argentinos Juniors/Arg (d) 13. Nestor Ortiz (24)Caldas (v)# 14. Leonel Alvarez (28) America Cali (m) 15. Luis Carlos Perea (30)Junior Barranquilla (v)# 16. Victor Aristizabal (22) Nacional Medellin (a) 17. Mauricio Serna (26) Nacional Medellin (m) 18. Oscar Cortes (25) Millonarios Medellin (v)# 19. Freddy Rincon (27) Palmeiras/Bra(m) 20. Wilson Perez (26)America Cali (v) 21. Faustino Asprilla (24)Parma/Ita (a)# 22. Jose Maria Pazo (30) Junior Barranquilla (d)

ROEMENIE

Grootste succes: kwartfinale EK (1984). Eerdere WK's: 1930 (8e), 1934 (12e), 1938 (9e), 1970 (10e), 1990 (12e). Kwalificatie: België (2-1 0-1), Faeröer (7-0 4-0), Cyprus (4-1 2-1), Wales (5-1 2-1), TsjechiëSlowakije (1-1 2-5). Topscorer: Raducioiu 9. Bondscoach: Anghel Iordanescu. Belangrijkste spelers: Belodedici, Popescu, Hagi. Laatste ontmoeting: 1 juni 1988, Nederland-Roemenië 2-0.

1. Florin Prunea (25) Dinamo Boekarest (d) 2. Dan Vasile Petrescu (26) Genua/Ita (v) 3. Daniel Prodan (22) Steaua Boekarest (v)# 4. Miodrag Belodedici (30) Valencia/Spa (v) 5. Ioan Angelo Lupescu (25) Bayer Leverkusen/Dui (m) 6. Gheorghe Popescu (26)PSV/Nederland(m)# 7. Dorinel Ionel Munteanu (25) Cercle Brugge/Bel (m) 8. Iulian Chirita (27) Rapid Boekarest (m) 9. Florin Valeriu Raducioiu (24) AC Milan/Ita (a)# 10. Gheorghe Hagi (29) AC Brescia/Ita (m) 11. Ilie Dumitrescu (25)Steaua Boekarest (a) 12. Bogdan Stelea (26) Rapid Boekarest (d)# 13. Tibor Selymes (24) Cercle Brugge/Bel (v) 14. Gheorghe Mihali (28)Dinamo Boekarest (v) 15. Nica Basarab Panduru (23)Steaua Boekarest (m)# 16. Ion Vladoiu (25) Rapid Boekarest (a) 17. Dinu Moldovan (21) Dinamo Boekarest (a)# 18. Constantin Galca (22) Steaua Boekarest (m) 19. Corneliu Papura (20)Universitatea Craiova (v) 20. Ovidiu Stinga (21) Universitatea Craiova (m) 21. Marian Ivan (25) FC Brasov (a)# 22. Stefan Preda (23) Petrolul Ploiesti (d)

VERENIGDE STATEN

Grootste successen: twee keer kampioen Noord/Centraal Amerika (1983, 1992). Eerdere WK's: 1930 (3e), 1934 (16e), 1950 (10e), 1990 (23e). Kwalificatie: Als gastland automatisch geplaatst. Bondscoach: Bora Milutinovic (Kro).# Belangrijkste spelers: Meola, Harkes, Dooley. Nog nooit tegen Nederland gespeeld.

1. Tony Meola (25) nationale bond (d) 2. Mike Lapper (23)nationale bond (v) 3. Mike Burns (23) nationale bond (v)# 4. Cle Kooiman (30)Cruz Azul/Mex(v) 5. Thomas Dooley (33) nationale bond (m)# 6. John Harkes (27)Derby County/Eng (m) 7. Hugo Perez (30) nationale bond (m)# 8. Earnest Stewart (25) Willem II/Ned(a) 9. Tab Ramos (27) Betis Sevilla/Spa (m) 10. Roy Wegerle (30) Coventry City/Eng (a)# 11. Eric Wynalda (25) FC Saarbrücken/Dui(a) 12. Jurgen Sommer (25) Luton Town/Eng (d)# 13. Cobi Jones (24)nationale bond (m) 14. Frank Klopas (27) nationale bond (a) 15. Joe-Max Moore (23) nationale bond (a)# 16. Mike Sorber (23) nationale bond (m) 17. Marcelo Balbao (26) nationale bond (v)# 18. Brad Friedel (23) nationale bond (d)

19. Claudio Reyne (20) nationale bond (m) 20. Paul Caligiuri (30) nationale bond (v) 21. Fernando Clavijo (37) nationale bond (v)# 22. Alexi Lalas (24) nationale bond (v)

ZWITSERLAND Grootste successen: kwartfinalist WK (1934, 1938, 1954).# Eerdere WK's: 1934 (7e), 1938 (7e), 1950 (6e), 1954 (8e), 1962 (16e), 1966 (16e). Kwalificatie: Italië (1-0 2-2), Estland (4-0 6-0), Malta (3-0 2-0), Schotland (3-1 2-1), Portugal (1-1 0-1). Topscorer: Chapuisat 6. Bondscoach: Roy Hodgson (Eng). Belangrijkste spelers: Knup, Chapuisat, Sforza, Sutter. Laatste ontmoeting: 1 september 1981, Zwitserland-Nederland 2-1.

1. Marco Pascolo (28) Servette (d) 2. Marc Hottiger (26) FC Sion (v)# 3. Yvan Quentin (24) FC Sion (v) 4. Dominique Herr (28) FC Sion (v)# 5. Alain Geiger (33) FC Sion (v) 6. Georges Bregy (36) Young Boys Bern (m) 7. Alain Sutter (26) FC Nürnberg/Dui (m)# 8. Christophe Ohrel (26)Servette (m) 9. Adrian Knup (25)VfB Stuttgart/Dui (a)# 10. Ciriaco Sforza (24) Kaiserslautern/Dui (m) 11. Stephane Chapuisat (24) Borussia Dortmund/Dui (a) 12. Stephan Lehmann (30)FC Sion (d)# 13. Andre Egli (36)Servette (v) 14. Nestor Subiat (28) Lugano (a)# 15. Marco Grassi (25) Servette (a) 16. Thomas Bickel (30) Grasshoppers (m)# 17. Sebastien Fournier (22) FC Sion (m) 18. Martin Rueda (31) Luzern (v)# 19. Jürg Studer (27) Zürich (v) 20. Patrick Sylvestre (26) Lausanne Sports (m) 21. Thomas Wyss (27) FC Aarau (m)# 22. Martin Brunner (31) Grasshoppers (d)

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden