Google werkt samen met Ray-Ban aan 'designer-Google Glass'

Google Glass Beeld AP
Google GlassBeeld AP

De fabrikant van Ray-Ban zonnebrillen, Luxottica, is een samenwerking aangegaan met Google om nieuwe Google Glass-brillen te ontwerpen en distribueren.

Redactie

In een verklaring zegt Luxottica dat de twee samen 'innovatieve draagbare apparatuur' gaan maken voor het Google Glass-merk. De belangrijke merken Ray-Ban en Oakley zouden deel uitmaken van de deal.

'De eerste collectie vanuit deze samenwerking combineert high-end technologie met avant-garde design', zegt Luxottica, dat naast Ray-Ban ook eigenaar is van Oakley. De brillen zouden gemaakt zijn met 'aandacht voor detail' en een 'gigantische stap voorwaarts' zijn voor de markt van slimme brillen.

Geen bril
Google Glass zelf is in feite geen bril, maar een apparaatje dat rechts bovenaan de bril hangt en ervoor zorgt dat je internet-toepassingen kunt gebruiken. Dit apparaatje kan sinds januari ook op speciale brillem met aangepaste lenzen voor bijziendheid of verziendheid en een zonnebrilversie gemonteerd worden.

Luxottica en Google hebben nog geen prototypes van de nieuwe 'designer-versies' beschikbaar om te demonstreren. Het is onduidelijk wanneer deze brillen van Google Glass moeten uitkomen, maar dit zal waarschijnlijk niet op korte termijn zijn.

Duizenden exemplaren
Het is overigens ook nog steeds niet bekend wanneer Google Glass voor het grote publiek op de markt komt. De bril is op het moment alleen nog beschikbaar voor diegenen die ingeschreven zijn in het Google Glass Explorer-programma en door Google zijn geselecteerd om één van de brillen te kunnen kopen voor 1499 dollar. Er zijn nu enkele duizenden exemplaren in omloop.

Op dit moment is Google alleen actief op de opkomende 'wearables'-markt met de Google Glass. Google wil geen uitspraken doen of het meer wearables gaat uitgeven, maar de verwachting is dat het bedrijf zich vooral gaat richten op de software waar de wearables op draaien. Het bedrijf wil met een speciale versie van het gratis mobiele besturingssysteem Android hardwarebedrijven aanmoedigen om Android te gebruiken in hun slimme horloges, fitnesstrackers en andere draagbare gadgets.

Google slaat hiermee dezelfde weg in als het deed met smartphones. In plaats van zelf smartphones te bouwen, besloot Google een besturingssysteem te maken dat gratis beschikbaar was voor telefoonfabrikanten. Dit bleek een gouden greep, inmiddels is Android het grootste platform voor smartphones en verdient Google miljarden via onder andere de verkoop van apps en muziek via de Play Store.

Google-oprichter Sergey Brin met een Google Glass. Beeld AP
Google-oprichter Sergey Brin met een Google Glass.Beeld AP
null Beeld Reuters
Beeld Reuters
Een Ray-Banzonnebril. Beeld Ray-Ban
Een Ray-Banzonnebril.Beeld Ray-Ban

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden