Golfer Derksen boekt in Moskou beste prestatie van dit seizoen

Robert-Jan Derksen is gisteren als tweede geëindigd bij het Russische Open in Moskou. In de slotronde van het toernooi uit de Europese Tour slaagde de Nederlandse golfer er niet in de Zweed Per-Ulrik Johansson van de eerste plaats te verdrijven.

Derksen bracht zijn totaal met een slotronde van 69 op 271 slagen. Johansson ging rond in 67 slagen en zegevierde met een marge van zes slagen op Derksen. De Schot Alan McLean finishte als derde met 272 slagen.

Derksen hield aan zijn beste prestatie van dit seizoen een bedrag van 162.833 euro over. Hij eindigde dit jaar één keer eerder in de top tien met een negende plaats in Abu Dhabi. Na zijn toernooizeges in de 2003 in Dubai en in 2005 in Madeira had Derksen in Rusland graag de zege gepakt. „Dit jaar winnen zou natuurlijk fantastisch zijn, dan win ik om de twee jaar een toernooi”, zei de 33-jarige Nijmegenaar na zijn foutloze optreden op zaterdag.

De Nederlander liet toen in de derde ronde dankzij zeven birdies met een score van 65 de beste prestatie noteren. Hij steeg hierdoor van de vijfde naar de tweede plek. Derksen ging met een achterstand van vier slagen op Johansson de slotronde in. Door een bogey op de negende hole kon hij niet dichter in de buurt van de Zweed komen.

Tiger Woods heeft gisteren opnieuw The Invitational op zijn naam geschreven. Het was al de zesde keer dat de Amerikaans het toernooi in Akron wist te winnen. Woods dankte zijn zege aan een uitstekende slotronde van 65 slagen. Daarmee bleef hij Justin Rose en Rory Sabbatini, de gedeelde nummers twee, acht slagen voor.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden