Gemaskerde zonnestraal

Mannen Groep A Verenigde Staten - Angola 116-48 (64-16), Duitsland - Spanje 83-74 (46-39), Kroatie - Brazilie 9376 (55-40).

Groep B

Gos - Venezuela 78-64 (34-16), Litouwen - China 112-75 (55-26), Australie - Puerto Rico 116-76 (57-31).

Finale, vlieggewicht (tot 52 kg)

1. Ivanov (Bul) 265 kg (115 - 150), 2. Lin (Chi) 262,5 (115 + 147,5), 3. Ciharean (Roe) 252,5 (112,5 + 140), 4. Ko (ZKo) 252,5, 5. Mutlu (Tur) 247,5, 6. Gil (NKo) 235, 7. Rodriguez (Ven) 230, 8. Puig (Spa) 227,5.

Groep A

Australie - Argentinie 7-0 (3-0), India - Duitsland 0-3 (0-1), Groot-Brittannie - Egypte 2-0 (1-0).

Groep B

Spanje - Nieuw-Zeeland 3-0 (2-0), Pakistan - Maleisie 4-1 (3-1).

Nederland - Gos 5-2 (2-0). 12. Bovelander 1-0 (sc), 31. Bovelander 2-0 (sc), 38. Safonov 2-1, 45. Bovelander 3-1 (sc), 57. Weterings 4-1, 66. Bovelander 5-1 (sc), 69. Depoetatov 5-2 (sc). Scheidsrechters: Ruiz (Arg) en Todd (Eng). Toeschouwers: 2.000. Gele kaarten: Depoetatow, Krasnojartsew (Gos).

Nederland: Leistra; Bovelander; Poortenaar, Van Ede (36. Kgoijman) en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen en Diepeveen (64. Van Pelt); Van den Honert, Van Grimbergen en Weterings.

Gos: Vladimir Plesjakow (64. Domasjew); Ajrapetjan (36. Netsjajev); Safonow, Joeltsjew en Kandajew; Krasnojartsew, Depoetatow en Antakow; Barabasjin, Sergej Plesjakow en Sexenbajew.

Taiwan - Italie 8-2, Cuba - Dominicaanse Republiek 8-0, Puerto Rico - Japan 0-9, Spanje - Verenigde Staten 1-4.

Groep A

Verenigde Staten - Japan 10-1 (8-1), Italie - Argentinie 3-3 (3-1), Portugal - Zweden 11-0 (5-0).

Groep B

Nederland Angola 33 (22). 5. Van Diejen 1-0, 12. Monteiro 1-1, 12. Remon Lugtenburg 2-1, 15. Santos 2-2, 21. Van Gerven 3-2, 24. Monteiro 3-3. Scheidsrechters: Costa (Bra) en Girard (Zwi).

Brazilie - Duitsland 5-3 (3-0), Australie - Spanje 117 (1-9).

Vrouwen, luchtgeweer.

Eindstand: 1. Yeo Kab-soon (ZKo) 498,2 punten, 2. Lettsjeva (Bul) 495,3, 3. Binder (Joe) 495,1, 4. Bilkova (Tsj) 494,9, 5. Tsjerkassowa (Gos) 494,6, 6. Lee Eun-ju (ZKo) 492,6, 7. Forian (Hon) 492,4, 8. Horvat (Bos) 491,6, 9. Sperber (Dui) 392, 10. Valkova (Bul) 392, 17. Swinkels (Ned) 389.

Mannen, vrij pistool.

Eindstand: 1. Loekasjik (Gos) 6658 punten, 2. Wang (Chi) 657, 3. Skanaker (Zwe) 657, 4. Young (VSt) 655, 5. Babii (Roe) 653, 6. Agh (Hon) 652, 7. Xu (Chi) 652, 8. Kiryakov (Bul) 618.

Mannen, skeet, stand na 75 schoten: 1. Adamec (Tsj), Swinkels (Ned), Rodriguez (Cub), Zhang (Chi) 75 schijven, 5. Igaly (Hon), Hochwald (Dui), Scribani (Ita), Inechin (Gos) 74, 25. Dompeling (Ned) 73.

Torenspringen, vrouwen.

Geplaatst voor finale: 1. Fu (Chi) 361,77, 2. Clark (VSt) 329,85, 3. Mirosjina (Gos) 310,32, 4. Alcala Izguerra (Mex) 309,39, 5. Owen (VSt) 299,52, 6. Zhu (Chi) 297,00, 7. Afonina (Gos) 293,94, 8. Allen (GBr) 292,77, 9. Ribot de Canales (Arg) 292,26, 10. Adams (Aus) 290,73, 11. Robyn Arlow (Aus) 289,14, 12. Voicu (Roe) 288,87.

Vrouwen

Stand na verplichte oefenstof:

1. Miller (VSt) 39,636, 2. Boginskaja (Gos) 39,625, 3. Onodi (Hon) 39,624, 4. Milosovici (Roe) 39,598, 5. Goetsoe (Gos) 39,586, 6. Bontas (Roe) 39,562, 7. Okino (VSt) 39,499, 8. Lyssenko (Gos) 39,473, 9. Vodenitscharova (Bul) 39,399, 10 Li Lu (Chi) 39,398, 46.Becks (Ned) 38,837.

Landenklassement:, 1. GOS 197,507, 2. Verenigde Staten 196,882, 3. Roemenie 196,807, 4. China 195,969, 5. Spanje 195,395, 6. Bulgarije 194,569, 7. Hongarije 194,257, 8. Australie 194,144, 9. Canada 193,245, 10. Duitsland 193,032, 11. Frankrijk 192,281, 12. Noord-Korea 182,934.

Groep B

Denemarken - Mexico 1-1 (0-1). 40. Rotllan 0-1 (strafschop), 87. Thomsen 1-1.

Ghana - Australie 3-1 (1-0). 12. Gargo 1-0, 82. Ayew 2-0, 89. Ayew 3-0, 90. Vidmar 3-1.

Groep D

Zweden - Paraguay 0-0.

Marokko - Zuid-Korea 1-1 (0-0). 64. Bahja 1-0, 73. Chung 1-1.

Mannen

Groep A

Verenigde Staten - Japan 3-2 (15-8 11-15 10-15 17-16 16-14), Italie - Frankrijk 3-1 (9-15 15-5 15-8 15-2), Spanje -Canada 3-2 (13-15 15-7 9-15 15-12 15-13).

Groep B

Cuba - Nederland 3-1 (15-12 17-15 6-15 15-10), Gos - Algerije 3-0 (15-8 15-7 15-4), Brazilie - ZuidKorea 3-0 (15-13 16-14 15-7).

Vrouwen

Oefenduel: Gos - Nederland 3-0 (15-13 16-14 1512).

Mannen

100 km ploegentijdrit: 1. Duitsland (Dittert/Meyer/Peschel/Rich) 2.01.39, 2. Italie (Anastasia/Colombo/Contri/Peron) 2.02.39, 3. Frankrijk (Bussard/Faivre-Pierret/Gaumont/Harel) 2.05.25, 4. Gos 2.05.34, 5. Spanje 2.06.11, 6. Polen 2.06.34, 7. Zwitserland 2.06.35, 8. Tsjechoslowakije 2.06.44, 9. Nederland (Voskamp/ Kil/Ten Kortenaar/Den Braber) 2.07.49, 10. Nieuw-Zeeland 2.08.10, 11. Noorwegen 2.08.25, 12. Australie 2.09.12, 13. Canada 2.10.33, 14. Groot-Brittannie 2.12.14, 15. China 21.12.38, 16. Verenigde Staten 2.13.35, 17. Ierland 2.14.32, 18. Joegoslavie 2.14.37, 19. Mongolie 2.16.52, 20. Brazilie 2.22.00; uitgevallen: Zweden.

Vrouwen

Wegwedstrijd: 1. Watt (Aus) 81 km in 2.04.42, 2. Longo (Fra) 0.20, 3. Knol (Ned) 0.21, 4. Kistsjoek (Gos), 5. Valvik (Noo), 6. Golay (VSt), 7. Shannon (Aus), 8. Zberg (Zwi), 9. Holjer (Zwe), 10. Zack (VSt), 11. Skibby (Den), 12. Sydor (Can), 13. Uttin (Can), 14. Zagorska (Lit), 15. Werckx (Bel), 16. Stagojoerskaja (Gos), 17. Cappellotto (Ita), 18. Silporyte (Lit), 19. Paulitz (Dui), 20. Tsjepeline (Lit), 23. Van Moorsel (Ned), 29. Grimbergen (Ned), allen in dezelfde tijd als Knol.

(GRIEKS-ROMEINS)

10.00 en 17.00 Voorronden 52, 68 en 100 kg.

Vrouwen

100 m vrij.

Eerste serie: 1. Joscelin (Sin) 58,93, 2. Lamsam (HKo) 59,26, 3. Ikhaghomi (Nig) 1.00,72. tweede serie: 1. Ellwani (Egy) 58,82, 2. Thomson (Fili) 59,02, 3. Dahl (Nam) 59,05. derde serie: 1. Kriek (ZAf) 57,50, 2. Solana (Spa) 57,57, 3. Salmela (Fin) 58,04. vierde serie: 1. Yong (Chi) 55,78, 2. Brienesse (Ned) 55,98, 3. Mildred Muis (Ned) 56,67. vijfde serie: 1. Haislett (VSt) 55,67, 2. Osygus (Dui) 55,98, 3. Chiba (Jap) 56,26. zesde serie: 1. Thompson (VSt) 54,69, 2. Van Almsick (Dui) 55,40, 3. Plewinski (Fra) 55,44, 4. Jingyi (Chi) 55,87.

Finale: 1. Yong Zhuang 54,64, 2. Thompson 54,84, 3. Van Almsick 54,94, 4. Haislett 55,19, 5. Plewinski 55,72, 6. Jingyi Le 55,89, 7. Osygus 55,93, 8. Brienesse 56,59. B-finale: 5. Muis 55,48.

400 m wisselslag.

Eerste serie: 1. Langrell (NZe) 4.53,62, 2. Steenkamp (ZAf) 4.58,48, 3. Smith (Ier) 4.58,94. tweede serie: 1. Sanders (VSt) 4.43,95, 2. Synowska (Pol) 4.46,00, 3. Lewis (Aus) 4.46,57. derde serie: 1. Lin Li (Chi) 4.45,74, 2. Kimura (Jap) 4.46,17, 3. Hunger (Dui) 4.47,39, 4. Hiranaka (Jap) 4.47,92. vierde serie: 1. Egerszegi (Hon) 4.43,83, 2. Hansen (VSt) 4.48,13, 3. Haas (Dui) 4.49,93.

Finale: 1. Egerszegi 4.36,54, 2. Li Lin 4.36,73, 3. Sanders 4.37,58, 4. Lewis 4.43,75, 5. Hiranaka 4.46,24, 6. Hunger 4.47,57, 7. Kimura 4.47,78, 8. Synowska 4.53,32.

Mannen

100 m schoolslag.

Eerste serie: 1. Zavoli (SMa) 1.09,65, 2. Rumaithi (VAE) 1.12,77, 3. Chung (FEi) 1.13,51. tweede serie: 1. Lindemeier (Nam) 1.06,34, 2. Verdino (Mon) 1.07,90, 3. Abril (Gua) 1.08,27. derde serie: 1. Flook (Ber) 1.04,93, 2. Concepcion (Fil) 1.05,16, 3. Yokochi (Por) 1.05,61. vierde serie: 1. Rutherfurd (Hko) 1.04,23, 2. Beinhauer (Tsj) 1.04,88, 3. Mork (Noo) 1.05,47. vijfde serie: 1. Watanabe (Jap) 1.03,29, 2. Pachel (Est) 1.03,40, 3. Tequesa (Mex) 1.03,45. zesde serie: 1. Hayashi (Jap) 1.01,76, 2. Diebel (VSt) 1.01,80, 3. Bost (PRi) 1.02,72. zevende serie: 1. Gillingham (GBr) 1.01,81, 2. Iwanow (Gos) 1.01,91, 3. Moorhouse (GBr) 1.02,09. achtste serie: 1. Wolkow (Gos) 1.01,74, 2. Rogers (Aus) 1.02,10, 3. Rozsa (Hon) 1.02,25.

Finale: 1. Diebel 1.01,50, 2. Rozsa 1.01,68, 3. Rogers 1.01,76, 4. Hayashi 1.01,86, 5. Ivanow 1.01,87, 6. Wolkow 1.02,07, 7. Gillingham 1.02,32, 8. Moorhouse 1.02,53.

200 m vrij.

Eerste serie: 1. Lahoud (Lib) 2.01,06, 2. Al Sadiq (SAr) 2.01,31, 3. Probert (Fij) 2.04,52. tweede serie: 1. Dusavage (Hon) 1.59,91, 2. Quintana (Gua) 2.00,04, 3. Flores (Gua) 2.00,48. derde serie: 1. Yien Li (HKo) 1.54,35, 2. Kuan Beng (Mal) 1.55,37, 3. Kenneth Yeo (Sin) 1.57,80. vierde serie: 1. Steel (NZe) 1.50,56, 2. Hanski (Fin) 1.53,17, 3. Mortensen (Den) 1.53,86. vijfde serie: 1. Pinter (Roe) 1.52,24, 2. Bray (NZe) 1.52,49, 3. Bucar (Slo) 1.53,19. zesde serie: 1. Sadowyi (Gos) 1.46,74, 2. Holmertz (Zwe) 1.46,76, 3. Zesner (Dui) 1.48,12. zevende serie: 1. Pitsjnenko (Gos) 1.47,94, 2. Gleria (Ita) 1.49,19, 3. Perkins (Aus) 1.49,26. achtste serie: 1. Kasvio (Fin) 1.48,31, 2. Hudepohl (VSt) 1.48,52, 3. Wojdat (Pol) 1.48,60, 4. Gjertsen (VSt) 1.48,65.

Finale: 1. Sadowyi 1.46,70, 2. Holmertz 1.46,86, 3. Kasvio 1.47,63, 4. Wojdat 1.48,24, 5. Pitsjnenko 1.48,32, 6. Hudepohl 1.48,36, 7. Zesner 1.48,84, 8. Gjertsen 1.50,57.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden