Films op tv
ZATERDAG
MAN'S FAVORITE SPORT?
Regie: Howard Hawks; VS, 1964. Met Rock Hudson en Paula Prentiss. België 1, 15.05-17.00 uur.
Amusante komedie rond een hengelsportspecialist (Rock Hudson) die gedwongen wordt deel te nemen aan een hengelwedstrijd, terwijl hij in de praktijk nog nooit een hengel heeft vastgehouden.
BACK TO THE FUTURE, PART II
Regie: Robert Zemeckis; VS, 1989. Met Michael J. Fox en Christopher Lloyd. Net 5, 20.05-22.00 uur.
Tegenvallend vervolg op leuke sciencefiction-film, waarin de oude Doc Brown en de jonge Marty McFly opnieuw in een tijdmachine stappen.
SEVEN
Regie: David Fincher; VS, 1995. Met Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow en Kevin Spacey. Net 5, 22.00-00.15 uur.
'Fight Club'-regisseur David Fincher maakte deze verrassend vormgegeven thriller met Brad Pitt en Morgan Freeman als twee totaal verschillende rechercheurs die jacht maken op een seriemoordenaar. De moorden die zij onderzoeken lijken de zeven hoofdzonden als thema te hebben.
HOTEL ROOM
Regie: David Lynch; VS, 1993. Met Freddie Jones en Harry Dean Stanton. Nederland 1, 23.19-00.55 uur.
David Lynch stelt teleur met dit drieluik rond een hotelkamer in New York en haar verschillende bewoners uit 1936, 1969 en 1992.
DEAD PRESIDENTS
Regie: Albert en Allen Hughes; VS, 1995. Met Larenz Tate en Keith David. België 1, 23.25-01.18 uur.
Indringend drama van de tweelingbroers Hughes waarin een zwarte jongen uit de Bronx terechtkomt in de Vietnam-oorlog, om vervolgens totaal gedesillusioneerd naar huis terug te keren.
MY SON THE FANATIC
Regie: Udayan Prasad; Engeland/Frankrijk, 1997. Met Om Puri, Rachel Griffiths en Stellan Skarsgard. Nederland 3, 00.55-02.18 uur.
Hanif Kureishi, eerder verantwoordelijk voor de scenario's van 'My Beautiful Laundrette' en 'Sammy and Rosie Get Laid', schreef dit mooi verfilmde verhaal rond een Pakistaanse taxi-chauffeur die vervreemd is van zijn echtgenote en die veel te stellen heeft met zijn tot het islamitisch fundamentalisme bekeerde zoon. Tijdens een van zijn ritten sluit hij vriendschap met een jonge prostituee.
ZONDAG
SERIAL MOM
Regie: John Waters; VS, 1994. Met Kathleen Turner, Sam Waterston, Ricki Lake en Tracy Lords. NET 5, 21.00-22.40 uur.
John Waters, de meester van de wansmaak, voert met de mooie Kathleen Turner een zogenaamd perfecte echtgenote, moeder en huisvrouw op die zich in een keurige Amerikaanse buitenwijk niettemin zal ontpoppen als de 'serial mom' uit de titel.
I LOVE TROUBLE
Regie: Charles Shyer; VS, 1994. Met Nick Nolte en Julia Roberts. Yorin, 21.30-23.45 uur.
Weinig opmerkelijke komedie met Julia Roberts en Nick Nolte als een continu ruziënd, maar tegelijkertijd ook flirtend journalistenpaar in Chicago.