Divers en interessant sportaanbod in 2006

Het jaar 2006 is al weer enige dagen oud. Het sportaanbod voor de resterende dagen is groot, veelzijdig en interessant. Met twee absolute hoogtepunten: de Olympische Winterspelen in Turijn en het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland.

JANUARI

4: Skispringen: Innsbruck, vierschansentoernee.

5-10: Wielrennen: Rotterdam, zesdaagse.

6: Skispringen: Bischofshofen, vierschansentoernee.

7: Judo: Amsterdam, NK clubteams.

7-8: Schaatsen: Assen, NK sprint.

7-8: Wielrennen: Huijbergen, NK veldrijden.

7-8: Skiën: Maribor, WB vrouwen.

7-8: Skiën: Adelboden, WB mannen.

7-16: Darts: Frimley Green, WK.

8: Schaatsen: Den Haag, NK marathon.

8: Atletiek: Egmond, halve marathon.

13-15: Skiën: Bad Kleinkirchheim, WB vrouwen.

13-15: Skiën: Wengen, WB mannen.

13-15: Schaatsen: Hamar, EK allround.

13-15: Skispringen: Tauplitz, WK skivliegen.

13-20: Snowboarden: Arosa, WK.

13-29: Schaken: Wijk aan Zee, Corustoernooi.

14-21: Skiën: Ramsau, NK langlaufen.

15: Wielrennen: Lievin, WB veldrijden.

16-22: Kunstrijden: Lyon, EK.

16-22: Bobsleeën: Sankt Moritz, EK.

16-29: Tennis: Melbourne, Australian Open.

17-18: Zwemmen: Stockholm, World Cup.

20-22: Skiën: Kitzbühel, WB mannen.

20-22: Hockey: Eindhoven, EK indoor.

20-22: Shorttrack: Krynica Zdroj, EK.

20-10/2: Voetbal: Egypte, Afrika Cup.

21: Schaatsen: Amsterdam, KNSB-marathon.

21-22: Schaatsen: Heerenveen, WK sprint.

21-22: Zwemmen: Berlijn, World Cup.

22: Wielrennen: Hoogerheide, WB veldrijden.

22: Schaatsen: Alkmaar, KNSB-marathon.

24: Skiën: Schladming, WB mannen.

26: Schaatsen: Wessensee, open NK marathon.

26-5/2: Handbal: Zwitserland, EK mannen.

27-29: Skiën: Cortina d'Ampezzo, WB vrouwen.

28-4/4: Snowboarden: Laax, NK.

28: Schaatsen, Weissensee, Alt. Elfstedentocht.

28: Schaatsen: Collalbo, WB.

28-29: Schaatsen: Utrecht, NK allround.

28-29: Wielrennen: Zeddam, WK veldrijden.

28-29: Zwemmen: Amsterdam, NK synchroon.

29: Skiën: Garmisch, WB mannen.

31-2/2: Voetbal: kwartfinales nationale beker.

FEBRUARI

2-11: Skiën: Antholz, WK biatlon.

2-5: Darts: Veldhoven, Dutch Open.

3-5: Skiën: Hafjell, WB vrouwen.

3-5: Badminton: Den Bosch, NK.

4-5: Atletiek: Gent, NK indoor meerkamp.

4-5: Skiën: Ofterschwang, WB vrouwen.

4-5: Judo: Tbilisi, A-toernooi mannen.

4-5: Judo: Sofia, A-toernooi vrouwen.

4-6: Tafeltennis: Kopenhagen, Top Twaalf.

5: Schaatsen: Alkmaar, KNSB-marathon.

8: Schaatsen: Groningen, KNSB-marathon.

9-12: Biljarten: Viersen, WK driebanden teams.

10-12: Squash: Amsterdam, NK.

10-12: Tennis: Davis Cup, eerste ronde.

10-26: Turijn: Olympische Winterspelen.

11: Schaatsen: Amsterdam, KNSB-marathon.

11-12: Judo: Parijs, Super A-toernooi.

12-16: Wielrennen: Ruta del Sol.

15: Voetbal: Uefa Cup, Steaua Boekarest-Heerenveen, Betis-AZ.

16: Schaatsen: Finland: Alt. Elfstedentocht.

18: Atletiek: Gent, NK indoor.

18-19: Judo: Leonding, A-toernooi mannen.

18-19: Judo: Boedapest, A-toernooi vrouwen.

20-26: Tennis: Rotterdam, toernooi Ahoy'.

21: Voetbal: Champions League, PSV-Lyon.

22: Voetbal: Champions League, Ajax-Inter.

23: Voetbal: Uefa Cup, Heerenveen-Steaua Boekarest, AZ-Betis.

25: Wielrennen: Omloop Het Volk.

25-26: Judo: Hamburg, Super A-toernooi.

26: Schaatsen: Utrecht, finale KNSB-marathon.

MAART

1: Voetbal: Amsterdam, Nederland-Ecuador.

3-5: Schaatsen: Heerenveen, WB-finales.

4-5: Tafeltennis, NK.

4-5: Judo: Praag, A-toernooi mannen.

4-5: Judo: Warschau, A-toernooi vrouwen.

5: Atletiek: Norg, NK veldloop.

5-12: Wielrennen: Parijs-Nice.

8: Voetbal: Champions League, Lyon-PSV.

8-14: Wielrennen: Tirreno-Adriatico.

9: Voetbal: Uefa Cup, vierde ronde.

10-12: Atletiek: Moskou, WK indoor.

10-27: Schaken: Ekaterineburg, WK vrouwen.

11-12: Shorttrack: Heerenveen, NK.

11-12: Roeien: Amsterdam, vierkamp.

12: Autosport: Sakir, Formule 1.

13-18: Handboogschieten: Jaen, EK indoor.

14: Voetbal: Champions League, Inter-Ajax.

16: Voetbal: Uefa Cup, vierde ronde.

16-19: Skiën: Aare, WB-finales.

18: Wielrennen: Milaan-SanRemo.

18-19: Schaatsen: Calgary, WK allround.

18-19: Taekwondo: Eidnhoven, Dutch Open.

18-19: Skispringen: Planica, WB-finale.

18-19: Judo: Rotterdam, A-toernooi mannen.

18-19: Judo: Tallinn, A-toernooi vrouwen.

19: Roeien: Amsterdam, Head of the river.

19: Autosport: Sepang, Formule 1.

20-26: Kunstrijden: Calgary, WK.

23-26: Paardensport: Den Bosch, indoor Brabant.

25: Voetbal: Hongarije-Nederland vrouwen.

25: Atletiek: Den Haag, CPC-loop.

25-26: Judo: Boras, A-toernooi mannen.

25-26: Judo: Rome, A-toernooi vrouwen.

26: Wielrennen: Brabantse Pijl.

28-29: Voetbal, Champions League, kwartfinales.

30: Voetbal: Uefa Cup, kwartfinales.

31-2/4: Shorttrack: Minneapolis, WK.

APRIL

1-2: Judo: Minsk, A-toernooi mannen.

1-2: Judo: Birmingham, A-toernooi vrouwen.

1-2: Atletiek: Fukuoka, WK veldloop.

2: Wielrennen: Ronde van Vlaanderen.

2: Roeien: Amsterdam, Skifhead.

2: Autosport: Melbourne, Formule 1.

4-5: Voetbal: Champions League, kwartfinales.

5: Wielrennen: Gent-Wevelgem.

5-9: Zwemmen: Shanghai, WK kortebaan.

6: Voetbal: Uefa Cup, kwartfinales.

6-9: Golf: Augusta, Masters.

7-9: Tennis: Davis Cup, kwartfinales.

8-9: Judo: Moskou, Super A-toernooi.

8-12: Dammen: NK.

8-16: Badminton: Den Bosch, EK.

9: Wielrennen: Parijs-Roubaix.

9: Roeien: Houten, Varsity.

9: Atletiek: Rotterdam, marathon.

13-16: Wielrennen: Bordeaux, WK baan.

14-17: Hockey: Reading, Europa Cup 2 mannen.

14-17: Hockey: Barcelona, Europa Cup 2 vrouwen.

15-16: Judo: Lissabon, A-toernooi mannen.

15-16: Judo: Boekarest, A-toernooi vrouwen.

16: Wielrennen: Amstel Gold Race.

16-22: Korfbal: Boedapest, EK.

18-19: Voetbal: Champions League, halve finales.

19: Wielrennen: Waalse Pijl.

20: Voetbal: Uefa Cup, halve finales.

20-23: Paardensport: Amsterdam, Jumping.

21-22: Zwemmen: Eindhoven, Swim Cup.

21-23: Tennis: Fed Cup, kwartfinales.

22-23: Roeien: Amsterdam, Randstad Regatta.

23: Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik.

23: Autosport: Imola, Formule 1.

24-30: IJshockey: Amiens, WK B-groep.

24-1/5: Tafeltennis: Bremen, WK landenploegen.

25-26: Voetbal: Champions League, halve finales.

26-29: Squash: Wenen, EK landenteams.

27: Voetbal: Uefa Cup, halve finales.

27-7/6: Turnen: Volos, EK landenteams.

MEI

6-21: IJshockey: Riga, WK.

6-28: Wielrennen: Ronde van Italië.

7: Autosport: Nürnburgring, Formule 1.

7: Voetbal: Rotterdam, finale nationale beker.

13: Voetbal: Nederland-Frankrijk, vrouwen.

13-21: Wielrennen: Olympia's Tour.

14: Autosport: Barcelona, Formule 1.

17: Voetbal: Parijs, Champions League finale.

24-28: Zeilen: Medemblik, Holland Regatta.

24-29: Kanovaren: Bala, WK wild water.

25: Atletiek: Vught, NK baan 10 km.

25-26: Atletiek: Sittard, NK meerkamp.

25-27: Roeien: München, World Cup.

25-6/6: Voetbal, EK onder 21.

26-28: Taekwondo: Düsseldorf, EK.

26-28: Judo: Tampere, EK.

27: Voetbal: Rotterdam, Nederland-Kameroen.

28: Atletiek: Hengelo, FBK-Games.

28: Autosport: Monte Carlo, Formule 1.

28-11/6: Tennis: Parijs, Roland Garros.

31: Atletiek: Papendal, Papendal Games.

JUNI

1-4: Hockey: Cannock, Europa Cup 1 mannen.

1-4: Hockey: Berlijn, Europa Cup 1 vrouwen.

2: Atletiek: Oslo, Golden league.

3-4: Roeien: Amsterdam, NK.

4: Voetbal: Rotterdam, Nederland-Australië.

4-11: Wielrennen: Dauphiné Libéré.

7-10: Squash: Boedapest, EK.

9-11: Zwemmen: Eindhoven, NK.

9-9/7: Voetbal: Duitsland, WK.

10: Atletiek: Leiden, Golden Spike.

10-18: Wielrennen: Ronde van Zwitserland.

11: Voetbal: Leipzig WK, Nederland-Servië.

11: Autosport: Silverstone, Formule 1.

14-19: Waterpolo: Boedapest, WK mannen.

15-17: Roeien: Poznan, World Cup.

15-18: Golf: Mamaroneck, US Open.

16: Voetbal: Stuttgart WK, Nederland-Ivoorkust.

16-29: Schaken: Hilversum, NK.

17-25: Zeilen: Kiel, Kieler Woche.

18: Wielrennen, Eindhoven, ploegentijdrit.

19-25: Tennis: Rosmalen, grastoernooi.

20: Wielrennen: Oudenbosch, NK tijdrijden.

21: Voetbal: Frankfurt WK, Nederland-Argentinië.

22-25: Paardensport: Rotterdam, CHIO.

23: Triatlon: Autun, EK.

24: Motorsport: Assen, TT.

24-25: Schermen: Deventer, NK.

24-25: Wielrennen: Maastricht, NK op de weg.

24-25: Zwemmen: Roosendaal, NK sprint.

24-25: Roeien: Amsterdam, K. Hollandbeker.

25: Autosport: Montreal, Formule 1.

25: Atletiek: NK clubs.

26-10/7: Tennis: Londen, Wimbledon.

28: Wielrennen: GP Knetemann.

29-2/7: Kanovaren: EK slalom.

JULI

1-6: Schermen: Izmir, EK.

1-23: Wielrennen: Tour de France.

2: Autosport: Indianapolis, Formule 1.

2: Triatlon: Stein, NK olympische afstand.

2-8: Zeilen: La Rochelle, WK Yngling.

6-9: Kanovaren: Racice, EK.

7: Atletiek: Parijs, Golden League.

7-9: Roeien: Luzern, World Cup.

8-9: Atletiek: Amsterdam, NK.

8-16: Zeilen: Split, WK Finn.

8-16: Hockey: A'veen, Champions Trophy (v)..

13-16: Wielrennen: Valkenburg, EK.

14: Atletiek: Rome, Golden League.

15-16: Tennis: Fed Cup, halve finales.

16: Autosport: Magny, Formule 1.

17-23: tennis: Amersfoort, Dutch Open.

20-23: Golf: Hoylake, British Open.

21-30: Honkbal: Haarlem, honkbalweek.

22-30: Zeilen: Lübeck, EK Tornado.

22-30: Hockey: Terrassa, Champions Trophy (m).

24-29: Zeilen: Medemblik, EK Yngling.

24-3/3: Schaken: Dieren, open NK.

26: Triatlon: Almere, EK lange afstand.

27-6/8: Zwemmen: Boedapest, EK.

30: Wielrennen: Hamburg, HEW-Cyclassics.

30: Autosport: Hockenheim, Formule 1.

AUGUSTUS

2-3: Triatlon: Lausanne, WK olympische afstand.

6: Autosport: Boedapest, Formule 1.

6-13: Atletiek: Gothenburg, EK.

10-13: Golf: Zandvoort, Dutch Open.

12: Wielrennen: Classica San Sebastian.

12-19: Zeilen: Lübeck, EK Star.

13-3/9: Basketbal: Japan, WK mannen.

16: Voetbal: Dublin, Ierland-Nederland.

16-23: Wielrennen: Eneco Tour.

17-20: Kanovaren: Szeged, WK.

18: Atletiek: Zürich, Golden league.

20-27: Roeien: Eton, WK.

20-29: Softbal: Peking, WK vrouwen.

20-3/3: Paardensport: Aken, Wereldruiterspelen.

24-27: Volleybal: Scheveningen, EK beach.

25: Atletiek: Brussel, Golden League.

26: Atletiek: Utrecht, Rob Druppers Meeting.

26-17/9: Wielrennen: Ronde van Spanje.

26-27: Judo: Bakoe, A-toernooi.

27: Autosport: Istanbul, Formule 1.

27-2/9: Handboogschieten: Gothenburg, WK.

28-11/9: Tennis: New York, US Open.

31-9/9: Wielrennen: Ronde van de Toekomst.

SEPTEMBER

1-10: Waterpolo: Belgrado, EK.

2-10: Dammen: Bovec, EK

3: Triatlon: Lausanne, WK.

3: Atletiek: Berlijn, Golden League.

4-13: Zeilen: China, WK 470.

6-17: Hockey: Mönchengladbach, WK mannen.

9-10: Atletiek: Stuttgart, finale Golden League.

10: Autosport: Monza, Formule 1.

12-23: Basketbal: Brazilië, WK vrouwen.

14: Voetbal: Uefa Cup, eerste ronde.

16-17: Judo: Parijs, World Cup teams.

16-18: Tennis: Fed Cup finale.

17: Atletiek: Amsterdam, Dam tot Damloop.

17: Autosport: Francorchamps, Formule 1.

18-24: Badminton: Madrid, WK.

19-24: Wielrennen: Salzburg, WK.

20-24: Biljarten: St. Wendel, WK driebanden.

20-30: Zeilen: Italië, WK surfplank.

22-24: Tennis: Davis Cup halve finales.

22-24: Golf: Ierland: Ryder Cup.

24-30: Squash: Edmonton, WK landenteams.

26-27: Voetbal: Champions League, 1e ronde.

27-7/10: Hockey: Madrid, WK vrouwen.

27-8/10: Zeilen: San Francisco, WK Star.

28: Voetbal: Uefa Cup, eerste ronde.

29-7/10: Schermen: Turijn, WK.

OKTOBER

1: Autosport: Shanghai, Formule 1.

8: Autosport: Suzuka, Formule 1.

8: Wielrennen: Parijs-Tours.

14: Triatlon: Hawaii, Ironman.

14: Wielrennen: Ronde van Lombardije.

14-22: Turnen: Aarhus, WK.

15: Atletiek: Amsterdam, marathon.

16-22: Wielrennen: Amsterdam, zesdaagse.

17-18: Voetbal: Champions league, 1e ronde.

19: Voetbal: Uefa Cup, tweede ronde.

22: Autosport: Sao Paolo, Formule 1.

28: Judo: Rotterdam, NK mannen.

31-1/12: Voetbal: Champions League, eerste ronde.

31-16/11: Volleybal: Japan, WK vrouwen.

NOVEMBER

1-5: Badminton: Den Bosch, Dutch Open.

2: Voetbal: Uefa Cup, tweede ronde.

6-12: Tennis: Madrid, Masters vrouwen.

12-19: Tennis: Shanghai, Masters mannen.

15: Voetbal: Amsterdam, Nederland-Engeland.

17-3/12: Volleybal: Japan, WK mannen.

19: Atletiek: Nijmegen, Zevenheuvelenloop.

19: Triatlon: Canberra, WK lange afstand.

21-22: Voetbal: Champions League, 1e ronde.

23: Voetbal: Uefa Cup, tweede ronde.

25: Judo: Rotterdam, NK vrouwen.

29-30: Voetbal: Uefa Cup, tweede ronde

DECEMBER

1-3: Tennis: Davis Cup finale

1-9: Zeilen: San Isidro, WK Tornado.

5-6: Voetbal: Champions League, 1e ronde.

7-17: Handbal: Zweden, EK vrouwen.

7-10: Zwemmen: Helsinki, EK kortebaan.

11-17: Tennis: Rotterdam, nationale Masters.

13-14: Voetbal: Uefa Cup, tweede ronde.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden