De twintig ploegen die dit seizoen deelnemen aan de ProTour van de UCI

BELGIü

Davitamon-Lotto (DVL)

Ploegleiding: Geert Coeman, Marc Sergeant, Hendrik Redant, Herman Frison, Eric van Lancker, Alan Peiper.

Renners: Mario Aerts, Christophe Brandt, Wim de Vocht, Bart Dockx, Cadel Evans (Aus), Nick Gates (Aus), Christopher Horner (VSt), Nick Ingels, Josep Jufré (Spa), Olivier Kaisen, Jan Kuyckx, Björn Leukemans, Nico Mattan, Robbie McEwen (Aus), Pieter Mertens, Fred Rodriguez (VSt), Bert Roesems, Nicholas Sanderson (Aus), Gert Steegmans, Tom Steels, Leon van Bon (Ned), Preben van Hecke, Wim van Huffel, Peter van Petegem, Johan Vansummeren, Wim Vansevenant, Henk Vogels (Aus).

Quick-Step (QSI)

Ploegleiding: Patrick Lefevere, Rik van Slycke, Serge Parsani, Luca Guercilena, Wilfried Peeters.

Renners: Serge Baguet, Paolo Bettini (Ita), Tom Boonen, Davide Bramati (Ita), Francesco Chicchi (Ita), Wilfried Cretskens, Steven de Jongh (Ned), Kevin de Weert, Addy Engels (Ned), Juan Manuel Garate (Spa), Jose Antonio Garrido (Spa), Kevin Hulsmans, Servais Knaven (Ned), Nick Nuyens, Filippo Pozzato (Ita), Sébastien Rosseler, Ivan Santaromita (Zwi), Leonardo Scarselli (Ita), Hubert Schwab (Zwi), Bram Tankink (Ned), Matteo Tosatto (Ita), Guido Trenti (VSt), Jurgen van de Walle, Kevin van Impe, Cédric Vasseur (Fra), Geert Verheyen, Davide Vigano (Ita), Wouter Weylandt, Remmert Wielinga (Ned).

DENEMARKEN

Team CSC (CSC)

Ploegleiding: Bjarne Riis, Tristan Hoffman, Dan Frost, Kim Andersen, Alain Gallopin, Scott Sunderland.

Renners: Kurt-Asle Arvesen (Noo), Lars Ytting Bak, Ivan Basso (Ita), Michael Blaudzun, Matti Breschel, Fabian Cancellara (Zwi), Inigo Cuesta (Spa), Volodimir Goestov (Oek), Allan Johansen, Bobby Julich (VSt), Kasper Klostergaard Larsen, Karsten Kroon (Ned), Marcus Ljungqvist (Zwe), Giovanni Lombardi (Ita), Peter Luttenberger (Oos), Lars Michaelsen, Christian Müller (Dui), Stuart O'Grady (Aus), Martin Pedersen, Andrea Peron (Ita), Jakob Piil, Luke Roberts (Aus), Carlos Sastre (Spa), Andy Schleck (Lux), Frank Schleck (Lux), Nicki Sörensen, Brian Vandborg, Christian Vandevelde (VSt), Jens Voigt (Dui), David Zabriskie (VSt).

DUITSLAND

Gerolsteiner (GST)

Ploegleiding: Renate Holczer, Hans-Michael Holczer, Udo Bölts, Raimund Dietzen, Christian Henn, Christian Wegmann.

Renners: Robert Förster, Markus Fothen, Thomas Fothen, René Haselbacher (Oos), Heinrich Haussler, Torsten Hiekmann, Frank Hoj (Den), David Kopp, Sven Krauss, Sebastian Lang, Levi Leipheimer (VSt), Andrea Moletta (Ita), Sven Montgomery (Zwi), Volker Ordowski, Davide Rebellin (Ita), Michael Rich, Matthias Russ, Ronny Scholz, Stefan Schumacher, Marcel Strauss (Zwi), Georg Totschnig (Oos), Fabian Wegmann, Peter Wrolich (Oos), Beat Zberg (Zwi), Markus Zberg (Zwi).

T-Mobile (TMO)

Ploegleiding: Olaf Ludwig, Mario Kummer, Giovanni Fidanza, Frans van Looy, Valerio Piva, Brian Holm, Rudy Pevenage.

Renners: Eric Baumann, Lorenzo Bernucci (Ita), Marcus Burghardt, Scott Davis (Aus), Linus Gerdemann, Bas Giling (Ned), Sergej Gontsjar (Oek), André Greipel, Giuseppe Guerini (Ita), Sergej Ivanov (Rus), Matthias Kessler, Kim Kirchen (Lux), Andreas Klier, Andreas Klöden, Bernhard Kohl (Oos), André Korff, Jörg Ludewig, Eddy Mazzoleni (Ita), Daniele Nardello (Ita), Olaf Pollack, Frantisek Rabon (Tsj), Michael Rogers (Aus), Bram Schmitz (Ned), Stephan Schreck, Oscar Sevilla (Spa), Patrik Sinkewitz, Jan Ullrich, Steffen Wesemann, Thomas Ziegler.

FRANKRIJK

AG2R Prevoyance (A2R)

Ploegleiding: Vincent Lavenu, Laurent Biondi, Julien Jurdie, Arturas Kasputis, Gilles Mas.

Renners: José Luis Arrieta (Spa), Mikel Astarloza (Spa), Sylvain Calzati, Inigo Chaurreau (Spa), Philip Deignan (Ier), Cyril Dessel, Renaud Dion, Samuel Dumoulin, Hubert Dupont, John Gadret, Simon Gerrans (Aus), Stéphane Goubert, Joeri Krivtsov (Oek), Julien Loubet, Francisco Mancebo (Spa), Laurent Mangel, Lloyd Mondory, Christophe Moreau, Carl Naibo, David Navas (Spa), Jean-Patrick Nazon, Erki Pütsep (Est), Christophe Riblon, Mark Scanlon (Ier), Ludovic Turpin, Aleksandr Oesov (WRu), Tomas Vaitkus (Lit).

Bouygues Telecom (BTL)

Ploegleiding: Jean-René Bernaudeau, Christian Guiberteau, Ismael Mottier, Christophe Faudot, Dominique Arnould, Benoît Genauzeau, Philippe Mauduit.

Renners: Walter Beneteau, Giovanni Bernaudeau, Olivier Bonnaire, Franck Bouyer, Laurent Brochard, Sébastien Chavanel, Mathieu Claude, Stef Clement (Ned), Pierre Drancourt (Bel), Pierrick Fedrigo, Andy Flickinger, Xavier Florencio (Spa), Yohann Gene, Anthony Geslin, Maryan Hary, Vincent Jerome, Christophe Kern, Arnaud Labbe, Yoann Le Boulanger, Laurent Lefevre, Rony Martias, Alexandre Pichot, Jérôme Pineau, Anthony Ravard, Franck Renier, Didier Rous, Matthieu Sprick, Thomas Voeckler.

Crédit Agricole (CA)

Ploegleiding: Roger Legeay, Denis Roux, Jean-Jacques Henry, Serge Beucherie.

Renners: Francesco Bellotti (Ita), Laszlo Bodrogi (Hon), William Bonnet, Aleksandr Botsjarov (Rus), Pietro Caucchioli (Ita), Anthony Charteau, Julian Dean (NZe), Christophe Edaleine, Jimmy Engoulvent, Dmitri Fofonov (Kaz), Patrice Halgand, Sébastien Hinault, Jonathan Hivert, Thor Hushovd (Noo), Mads Kaggestad (Noo), Jaan Kirsipuu (Est), Christophe Le Mevel, Cyril Lemoine, Jean Marc Marino, Kilian Patour, Rémi Pauriol, Benoît Poilvet, Sébastien Portal, Saul Raisin (VSt), Mark Renshaw (Aus), Yannick Talabardon, Nicolas Vogondy.

Cofidis (COF)

Ploegleiding: Francis Vanlondersele, Eric Boyer, Bernard Quilfen, Alain Deloeuil, Lionel Marie.

Renners: Stéphane Auge, Leonardo Bertagnolli (Ita), Frédéric Bessy, Jimmy Casper, Sylvain Chavanel, Arnaud Coyot, Hervé Duclos-Lassalle, Leonardo Duque (Col), Michiel Elijzen (Ned), Tyler Farrar (VSt), Bingen Fernandez (Spa), Mathieu Heijboer (Ned), Nicolas Inaudi, Geoffroy Lequatre, Thierry Marichal (Bel), Sébastien Minard, Amaël Moinard, David Moncoutié, Maxime Monfort (Bel), Damien Monier, Cristian Moreni (Ita), Ivan Ramiro Parra (Col), Luis Perez (Spa), Nicholas Roche (Ier), Fabien Sanchez, Staf Scheirlinckx (Bel), Christopher Sutton (Aus), Tristan Valentin, Rik Verbrugghe (Bel), Bradley Wiggins (GBr).

Française des Jeux (FDJ)

Ploegleiding: Marc Madiot, Frank Pineau, Yvon Madiot, Martial Gayant, Thierry Bricaud.

Renners: Ludovic Auger, Freddy Bichot, Sandy Casar, Carlos Dacruz, Mickael Delage, Christophe Detilloux (Bel), Rémy Di Gregorio, Bernhard Eisel (Oos), Frédéric Finot, Arnaud Gerard, Philippe Gilbert (Bel), Frédéric Guesdon, Lilian Jegou, Sébastien Joly, Mathieu Ladagnous, Gustav Erik Larsson (Zwe), Eric Leblacher, Thomas Lövkvist (Zwe), Bradley McGee (Aus), Ian McLeod (ZAf), Christophe Mengin, Cyrille Monnerais, Francis Mourey, Fabien Patanchon, Jérémy Roy, Benoît Vaugrenard, Jussi Veikkanen (Fin).

ITALIü

Lampre (LAM)

Ploegleiding: Giuseppe Saronni, Fabrizio Bontempi, Giuseppe Martinelli, Maurizio Piovani, Guido Bontempi.

Renners: Alessandro Ballan, Daniele Bennati, Matteo Bonomi, Marzio Bruseghin, Matteo Carrara, Salvatore Commesso, Claudio Corioni, Damiano Cunego, Giuliano Figueras, Paolo Fornaciari, Enrico Franzoi, David Loosli (Zwi), Marco Marzano, Ruggero Marzoli, Danilo Napolitano, Jevgeni Petrov (Rus), Morris Possoni, Daniele Righi, Marius Sabaliauskas (Lit), Mauro Santambrogio, Gorazd Stangelj (Slv), Sylvester Szmyd (Pol), Paolo Tiralongo, Tadej Valjavec (Slv), Francisco Javier Vila (Spa).

Liquigas (LIQ)

Ploegleiding: Roberto Amadio, Dario Mariuzzo, Stefano Zanatta, Mario Chiesa, Mario Scirea.

Renners: Michael Albasini (Zwi), Dario Andriotto, Magnus Backstedt (Zwe), Patrick Calcagni (Zwi), Eros Capecchi, Kjell Carlström (Fin), Dario David Cioni, Daniele Colli, Alberto Curtolo, Mauro Da Dalto, Danilo Di Luca, Francesco Failli, Stefano Garzelli, Enrico Gasparotto, Roman Kreuziger (Tsj), Nicola Loda, Vladimir Miholjevic (Kro), Marco Milesi, Matej Mugerli (Slv), Vincenzo Nibali, Andrea Noé, Luca Paolini, Franco Pellizotti, Manuel Quinziato, Marco Righetti, Alessandro Spezialetti, Charles Wegelius (GBr), Stefano Zanini.

Milram (MRM)

Ploegleiding: Gianluigi Stanga, Vittorio Algeri, Antonio Bevilacqua, Oscar Pellicioli.

Renners: Daniel Becke (Dui), Simone Cadamuro, Mirko Celestino, Alessandro Cortinovis, Maarten den Bakker (Ned), Volodimir Djoedja (Oek), Sergio Ghisalberti, Michele Gobbi, Ralf Grabsch (Dui), Andrij Grivko (Oek), Dennis Haueisen (Dui), Maxim Iglinski (Kaz), Matej Jurco (Slw), Christian Knees (Dui), Mirco Lorenzetto, Martin Müller (Zwi), Daniel Musiol (Dui), Alberto Ongarato, Alessandro Petacchi, Enrico Poitschke (Dui), Elia Rigotto, Fabio Sabatini, Fabio Sacchi, Björn Schröder (Dui), Carlo Scognamiglio, Sebastian Siedler (Dui), Alessandro Vanotti, Marco Velo, Giovanni Visconti, Erik Zabel (Dui).

NEDERLAND

Rabobank (RAB)

Ploegleiding: Theo de Rooij, Erik Breukink, Frans Maassen, Joop Zoetemelk, Adri van Houwelingen.

Renners: Mauricio Alberto Ardila (Col), Michael Boogerd, Jan Boven, Graeme Brown (Aus), Bram de Groot, Marc de Maar, Erik Dekker, Thomas Dekker, Theo Eltink, Juan Antonio Flecha (Spa), Oscar Freire (Spa), Mathew Hayman (Aus), Pedro Horrillo (Spa), Aleksandr Kolobnev (Rus), Gerben Löwik, Denis Mentsjov (Rus), Grischa Niermann (Dui), Joost Posthuma, Michael Rasmussen (Den), Niels Scheuneman, Roy Sentjens (Bel), Jukka Vastaranta (Fin), Thorwald Veneberg, Marc Wauters (Bel), Pieter Weening.

SPANJE

Euskaltel-Euskadi (EUS)

Ploegleiding: Miguel Madariaga, Julian Gorospe, Gorka Gerrikagoitia, Javier Carbayeda.

Renners: Joseba Albizu, Benat Albizuri, Igor Anton, Andoni Aranaga, Iker Camano, Unai Etxebarria (Ven), Koldo Fernandez, Iker Flores, Gorka Gonzalez, Aitor Hernandez, David Herrero, Iban Iriondo, Markel Irizar, Inaki Isasi, Roberto Laiseka, Inigo Landaluze, David Lopez, Anton Luengo, Iban Mayo, Ivan Mayoz, Aketza Pena, Ruben Perez, Samuel Sanchez, Josu Silloniz, Unai Uribarri, Gorka Verdugo, Haimar Zubeldia, Joseba Zubeldia.

Illes Balears-Caisse D'Epargne (CEI)

Ploegleiding: Jose Miguel Echavarri, Eusebio Unzue, Alfonso Galilea, Jose Luis Jaimerena.

Renners: David Arroyo, Eric Berthou (Fra), Florent Brard (Fra), Jose Luis Carrasco, Antonio Colom, Vladimir Efimkin (Rus), Imanol Erviti, Marco Fertonani (Ita), Isaac Galvez, Jose Vicente Garcia, Jose Ivan Gutierrez, Joan Horrach, Jose Cayetano Julia, Vladimir Karpets (Rus), Pablo Lastras, Iker Leonet, Alexei Markov (Rus), Oscar Pereiro, Aitor Perez, Francisco Perez, Mathieu Perget (Fra), Nicolas Portal (Fra), Mikel Pradera, Vicente Reynes, Joaquin Rodriguez, Alejandro Valverde, Constantino Zaballa, Xabier Zandio.

Liberty Seguros-Würth (LSW)

Ploegleiding: Pablo Anton, Manuel Saiz, Marino Lejarreta, Juan Gonzalez, Alberto Leanizbarrutia, Herminio Diaz.

Renners: Carlos Abellán, Dariusz Baranowski (Pol), Carlos Barredo, Joseba Beloki, Giampaolo Caruso (Ita), Alberto Contador, Allan Davis (Aus), Koen de Kort (Ned), David Etxebarria, Jörg Jaksche (Dui), Andrej Kasjetsjkin (Kaz), Aaron Kemps (Aus), Daniel Navarro, Isidro Nozal, Aitor Osa, Unai Osa, Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por), Javier Ramirez, José Antonio Redondo, Jose Joaquin Rojas, Luis Leon Sanchez, Eladio Sanchez, Ivan Santos, Michele Scarponi (Ita), Marcos Antonio Serrano, Angel Vicioso, Aleksandr Vinokoerov (Kaz), Sergej Jakovlev (Kaz).

Saunier Duval - Prodir (SDV)

Ploegleiding: Mauro Gianetti, Matteo Algeri, Joxean Fernandez, Pietro Algeri, Sabino Angoitia.

Renners: Jose Alberto Benitez, Rubens Bertogliati (Zwi), David Canada, Juan Jose Cobo, David de la Fuente, Charles Dionne (Can), Arkaitz Duran, Alberto Fernandez, Nicolas Fritsch (Fra), Koldo Gil, Angel Gomez, José Angel Gomez, Ruben Lobato, Peter Mazur (Pol), Javier Meijas, David Millar (GBr), Manuele Mori (Ita), Aaron Olsen (VSt), Luciano Pagliarini (Bra), Leonardo Piepoli (Ita), Marco Pinotti (Ita), Riccardo Ricco (Ita), Christophe Rinero (Fra), Gilberto Simoni (Ita), Guido Trentin (Ita), Francisco José Ventoso, Carlos Zarate, Oliver Zaugg (Zwi).

VERENIGDE STATEN

Discovery Channel (DSC)

Ploegleiding: Bill Stapleton, Johan Bruyneel, Laurenzo Lapage, Dirk Demol, Sean Yates.

Renners: Jose Azevedo (Por), Michael Barry (Can), Manuel Beltran (Spa), Fumiyuki Beppu (Jap), Volodimir Bileka (Oek), Janez Brajkovic (Slv), Thomas Danielson, Stijn Devolder (Bel), Vjatsjeslav Ekimov (Rus), Vladimir Goesev (Rus), Roger Hammond (GBr), George Hincapie, Leif Hoste (Bel), Benoît Joachim (Lux), Trent Lowe (Aus), Egoi Martinez (Spa), Jason McCartney, Guennadi Michailov (Rus), Benjamin Noval (Spa), Pavel Padrnos (Tsj), Jaroslav Popovitsj (Oek), Jose Luis Rubiera (Spa), Paolo Savoldelli (Ita), Jurgen van den Broeck (Bel), Jurgen van Goolen (Bel), Max van Heeswijk (Ned), Matthew White (Aus).

ZWITSERLAND

Phonak (PHO)

Ploegleiding: John Lelangue, René Savary, Adriano Baffi, Juan Martin, Jacques Michaud.

Renners: Santiago Botero (Col), Aurélien Clerc, Martin Elmiger, Luis Fernandez (Spa), Bert Grabsch (Dui), Fabrizio Guidi (Ita), Ignacio Gutierrez (Spa), Jose Enrique Gutierrez (Spa), Ryder Hesjedal (Can), Robert Hunter (ZAf), Nicolas Jalabert (Fra), Floyd Landis (VSt), Miguel Angel Martin Perdiguero (Spa), Jonathan Patrick McCarty (VSt), Axel Merckx (Bel), Koos Moerenhout (Ned), Alexandre Moos, Steve Morabito, Uros Murn (Slv), Victor Hugo Pena (Col), Grégory Rast, Florian Stalder, Johann Tschopp, Sascha Urweider, David Vitoria, Steve Zampieri.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden