De jacht op olympische tickets en het WK vrouwenvoetbal

Het sportjaar 2015 staat voor veel sporters in het teken van de Olympische Spelen van volgend jaar in Rio de Janeiro. De jacht op de olympische startbewijzen brandt in alle hevigheid los. Een evenement springt eruit: het WK vrouwenvoetbal in Canada, met voor het eerst het Nederlands elftal aan de aftrap.

JANUARI

2-7WielrennenZesdaagse, Rotterdam

3-11 Darts WK BDO, Frimley Green

6 Skispringen Vierschansentoernee, Bischofshofen

9-25 Schaken Tata Steel Chess, Wijk aan Zee

10-11 Schaatsen EK allround, Tsjeljabinsk

10-11 Wielrennen NK veldrijden, Veldhoven

11 Atletiek Halve marathon, Egmond

14-25 Snowboarden WK, Kreischberg

15-18 Biljarten NK driebanden, Kaatsheuvel

15-24 Handbal WK mannen, Doha

17 Roeien NK indoor, Amsterdam

17-18 Atletiek NK cross, Kerkrade

17-18 Schaatsen NK sprint, Groningen

17-8/2 Voetbal Afrika Cup, Equatoriaal-Guinea

18 Handboog NK indoor, Zoetermeer

18 Taekwondo NK, Almere

19-1/2 Tennis Australian Open, Melbourne

20-25 Wielrennen Tour Down Under

23-25 Shorttrack EK, Dordrecht

24 Schaatsen Marathon, Weissenssee

24-25 Kunstrijden Open NK, Den Bosch

25 Wielrennen WB veldrijden, Hoogerheide

26-1/2 Bobsleeën EK, La Plagne

26-1/2 Kunstrijden EK, Stockholm

27-29 Voetbal KNVB-beker kwartfinales

28 Schaatsen Open NK, Weissenssee

28 Wielrennen Ster van Zwolle

29-1/2 Paardensport Jumping Amsterdam

30-1/2Badminton NK, Almere

31-1/2 Schaatsen World Cup lange afstanden, Hamar

31 Schaatsen Alternatieve elfstedentocht, Weissenssee

31-1/2 Wielrennen WK veldrijden, Tabor

FEBRUARI

1 Atletiek Midwintermarathon, Apeldoorn

1-15 Skiën WK, Vail/Beaver Creek

2-8 Hockey EK indoor, Leipzig

5 Schaatsen Marathon, Falun

5-8SquashNK, Amsterdam

6-8 Tafeltennis Europese Top-16, Baku

7 Schaatsen Marathon, Falun

7-8 Tennis Fed Cup Nederland-Slowakije, Apeldoorn

7-8 Schaatsen World Cup korte afstanden, Heerenveen

9-15 Tennis ABN-Amrotoernooi, Rotterdam

11-15 Badminton EK gemengde teams, Leuven

12-15 Schaatsen WK afstanden, Heerenveen

14-15 Rodelen WK, Sigulda

17-18 Voetbal Champions League achtste finales

18-22 Wielrennen WK baan, Parijs

19 Voetbal Europa League achtste finales

21-22 Atletiek NK indoor, Apeldoorn

21-28SkiënNK, Maria Alm

23-8/3 Bobsleeën WK, Winterberg

24-28 Handboog EK indoor, Koper

24-25 Voetbal Champions League achtste finales

26-1/3 Biljarten WK driebanden landen, Viersen

26 Voetbal Europa League achtste finales

28-1/3 Rodelen WK, Sotsji

28MotorcrossWK MXGP, Qatar

28 Schaatsen Marathon Cup finale, Amsterdam

28-1/3 Schaatsen WK sprint, Astana

28-1/3 Tafeltennis NK, Zwolle

28 Wielrennen Omloop van het Nieuwsblad

MAART

1 Atletiek Twintig van Alphen

2-8 Schieten EK, Arnhem

5 Autosport Formule 1, Australië

6-8 Atletiek EK indoor, Praag

6-8 Tennis Davis Cup eerste ronde

7-8 Schaatsen WK allround, Calgary

8 Atletiek CPC-loop, Den Haag

8-15 Wielrennen Parijs-Nice

9-22TennisMasters, IndianWells

10-11 Voetbal Champions League achtste finales

11-17 Wielrennen Tirreno-Adriatico

11-17DammenNK (v), Zoutelande

12-15 Paardensport Indoor Brabant, Den Bosch

12 Voetbal Europa League achtste finales

13-15 Shorttrack WK, Moskou

14 Wielrennen Ronde van Drenthe

17-18 Voetbal Champions League achtste finales

19-22 Karate EK, Istanbul

19 Voetbal Europa League achtste finales

21-22 Schaatsen World Cup-finales, Erfurt

21 Wielrennen Ronde van Zeeland

22. Atletiek Marathon Rome

22 Roeien Head of the River, Amsterdam

22 Wielrennen Milaan-SanRemo

23-29 Kunstrijden WK, Shanghai

23-5/4TennisMasters, Miami

25 Wielrennen Dwars door Vlaanderen

27 Wielrennen E3-Prijs, Harelbeke

28 Atletiek WK cross, Guiyang

28 Voetbal EK-kwalificatie Nederland-Turkije, A'dam

29 Autosport Formule 1, Maleisië

29 Wielrennen Gent-Wevelgem

31-6/4 Hockey Euro League Finale, Bloemendaal

31-2/4 Wielrennen Driedaagse De Panne

31 Voetbal Oefenduel Nederland-Spanje, Amsterdam

APRIL

2-5 Zwemmen Swim Cup, Eindhoven

3 Schaken NK snelschaken, Amstelveen

5 Wielrennen Ronde van Vlaanderen

7-9 Voetbal KNVB-beker halve finales

8 Wielrennen Schelde Prijs

9-12 Golf Masters, Augusta

9-12 Judo EK, Glasgow

12 Atletiek Marathon, Rotterdam

12 Atletiek Marathon, Parijs

12 Autosport Formule 1, China

12 Duatlon EK lange afstand, Horst

12 Wielrennen Parijs-Roubaix

13-19 Tennis Masters, Monte Carlo

13-19 Tennis Fed Cup halve finales

13-19 Turnen EK, Montpellier

13-19 IJshockey WK divisie 1B, Eindhoven

14-15 Voetbal Champions League kwartfinales

15 Wielrennen Brabantse Pijl

16 Voetbal Europa League kwartfinales

18-19 Schermen NK, Rotterdam

19 Atletiek Marathon, Enschede

19 Autosport Formule 1, Bahrein

19 Wielrennen Amstel Gold Race

19 Wielrennen Ronde van Noord-Holland

20 Atletiek Marathon, Boston

21-22 Voetbal Champions League kwartfinales

22 Wielrennen Waalse Pijl

23 Voetbal Europa League kwartfinales

24-3/5 Biljarten EK, Brandenburg

26 Atletiek Marathon, Londen

26MotorcrossWK MXGP, Valkenswaard

26-3/5 Tafeltennis WK, Suzhou

26 Wielrennen Luik-Bastenaken-Luik

27-1/5 Wielrennen Ronde van Romandië

30AtletiekMarathon, Stockholm

MEI

1-17 IJshockey WK A-landen, Tsjechië

2 Wielrennen Ronde van Overijssel

3 Autosport Formule 1, Zuid-Korea

3 Voetbal KNVB-beker finale, Rotterdam

5-6 Voetbal Champions League halve finales

6-10 Wielrennen Vierdaagse van Duinkerken

7 Voetbal Europa League halve finales

9-31 Wielrennen Ronde van Italië

9 Wielrennen Marianne Vos Classic

9-10 Wielrennen BMX World Cup, Papendal

10 Autosport Formule 1, Spanje

10MotorcrossWK MXGP, Talavera

12-18 Taekwondo WK, Tsjeljabinsk

12-13 Voetbal Champions League halve finales

12-17 Wielrennen Olympia's Tour

12-25 Zeilen North Sea Regatta Scheveningen

14 Voetbal Europa League halve finales

15 Atletiek Diamond League, Doha

17 Atletiek Diamond League, Shanghai

17 Atletiek NK halve marathon, Leiden

23-24 Judo Masters, Rabat

23-24 Wielrennen World Ports Classic, Rotterdam

24 Atletiek FBK Games, Hengelo

24 Autosport Formule 1, Monte Carlo

24 Triatlon EK halve afstand, Rimini

25-7/6 Tennis Roland Garros, Parijs

26-30 Zeilen Delta Lloyd Regatta, Medemblik

27 Voetbal Europa League finale, Warschau

27-31 Wielrennen Ronde van België

29-31 Roeien EK, Poznan

30 Atletiek Diamond League, Eugene

30 Triatlon NK olympische afstand, Weert

JUNI

2-7 Honkbal Europa Cup, Rotterdam

4 Atletiek Diamond League, Rome

5 Voetbal Oefenduel Nederland-VS, Amsterdam

6 Atletiek NK teams

6-11 Schermen EK, Montreux

6 Voetbal Champions League finale, Berlijn

6-5/7 Voetbal WK vrouwen, Canada

6VoetbalWK vrouwen, Nederland-Nieuw-Zeeland

7 Atletiek Diamond League, Birmingham

7 Autosport Formule 1, Canada

7-14 Wielrennen Dauphiné-Libéré

8-14 Tennis Topshelf Open, Rosmalen

10-14 Badminton EK clubteams, Tours

11 Atletiek Diamond League, Oslo

11-18 Basketbal EK vrouwen, Hongarije

12VoetbalWK vrouwen, China-Nederland

12-18 European Games, Baku

12 Voetbal EK-kwalificatie Letland-Nederland, Riga

13 Atletiek Diamond League, New York

13 Atletiek Gouden Spike, Leiden

13-21 Wielrennen Ronde van Zwitserland

16VoetbalWK vrouwen, Nederland-Canada

17-21 Paardensport CHIO Rotterdam

18-21 Golf US Open, Chambers Bay

20-21 Atletiek EC landenteams, Heraklion

20-21 Turnen NK, Rotterdam

20-27ZeilenEK RS:X, Palermo

21 Autosport Formule 1, Oostenrijk

24WielrennenNK tijdrijden, Emmen

26-5/7 BeachvolleybalWK, Nederland

27 Motorsport TT Assen

27-4/7ZeilenEK 470 (v). Aarhus

27-28 Handboog NK veld, Zoetermeer

27-28 Wielrennen NK op de weg, Emmen

27-28 Roeien NK, Rotterdam

27-28 Triatlon WK lange afstand, Motala

29-8/7ZeilenWK Laser (m), Kingston

29-12/7Tennis Wimbledon, Londen

JULI

1-5 Paardensport Outdoor Gelderland, Arnhem

3-11ZeilenWK Nacra 17, Aarhus

3-14 UniversiadeGwangju

3-12 Wielrennen Ronde van Italië (v)

4 Atletiek Diamond League, Parijs

4-28 Wielrennen Tour de France

5 Autosport Formule 1, Engeland

6-12ZeilenEK 49'er, Porto

9 Atletiek Diamond League, Lausanne

9-12 Triatlon EK, Genève

10-16 Pan American Games, Toronto

13-14 Autosport 24 uur Le Mans

13-19 Schermen WK, Moskou

16-19 Golf Brits Open, St. Andrews

17 Atletiek Diamond League, Monaco

17-19 Tennis Davis Cup Nederland-Zweden/Oostenrijk

17-24ZeilenEK Laser, Aarhus

19 Autosport Formule 1, Duitsland

19-26 Honkbal World Port Tournament, Rotterdam

20-25SoftbalEK, Rosmalen

20-30 Schaken Open NK, Dieren

24-25 Atletiek Diamond League, Londen

24-9/8 Zwemmen WK, Kazan

26 Autosport Formule 1, Hongarije

26-2/8 Handboog WK, Kopenhagen

30 Atletiek Diamond League, Stockholm

30-2/8 Atletiek NK, Amsterdam

AUGUSTUS

1 Wielrennen Clasica San Sebastian

1-6 Zeilen Sneekweek

2-8 Wielrennen Ronde van Polen

6-15 Boksen EK (m), Sofia

8-16 Wielrennen Tour de France (v)

10-16 Badminton WK, Jakarta

10-16 Wielrennen Eneco Tour

11-23 Paardensport EK, Aken

17-19 Wielrennen BeNe Ladies Tour

17-30PaardensportEK, Aken

19-23 Kano WK vlak water, Milaan

21-30 Hockey EK (m/v) Londen

21 Wielrennen Veenendaal Classic, Arnhem

22-30 Atletiek WK, Peking

22 Triatlon NK sprint, Veenendaal

22-13/9Wielrennen Ronde van Spanje

23 Autosport Formule 1, België

23 Triatlon NK, Klazienaveen

24-30 Judo WK, Astana

28-30BeachvolleybalNK, Scheveningen

30-6/9 Roeien WK Aiguebelette

30 Wielrennen GP Quest France, Plouay

31-13/9Tennis US Open, New York

SEPTEMBER

1-6 Wielrennen Holland Ladies Tour

3 Atletiek Diamond League, Zürich

3 Voetbal EK-kwalificatie Nederland-IJsland, A'dam

5-20 Basketbal EK (m) Kroatië

6 Autosport Formule 1, Italië

6 Duatlon WK lange afstand, Zofingen

6 Voetbal EK-kwalificatie Turkije-Nederland

7-13 Gymnastiek WK ritmisch, Stuttgart

10-13 Golf KLM Open, Zandvoort

10-13 Paardensport EK eventing, Blair Castle

11 Atletiek Diamond League Brussel

11 Wielrennen GP van Quebec

12 Atletiek Flame Games, Amsterdam

12 Triatlon Ironman, Almere

13 Triatlon EK lange afstand, Weymouth

13 Wielrennen GP van Montreal

14-16 Tennis Davis Cup halve finales

17-19 Kano WK marathon, Györ

20 Atletiek Dam tot Damloop

20 Autosport Formule 1, Singapore

20-27 Wielrennen WK op de weg, Richmond

25-3/10Tafeltennis EK, Jekaterinenburg

26-3/10ZeilenEK Nacra 17, Barcelona

26-4/10Volleybal EK vrouwen, Nederland

27 Atletiek Marathon, Berlijn

27 Autosport Formule 1, Japan

OKTOBER

3-4 Judo NK, Rotterdam

4 Wielrennen Ronde van Lombardije

5-18 Boksen WK (m), Doha

6-11 Badminton Dutch Open, Almere

6-10 Handboog EK veld, Rzeszow

8-11 Paardensport Military, Boekelo

9-18 Volleybal EK (m), Italië/Bulgarije

10 Triatlon WK Ironman, Hawaii

10 Voetbal EK-kwalificatie Kazachstan-Nederland

11 Atletiek Marathon, Chicago

11 Atletiek Marathon, Eindhoven

11 Autosport Formule 1, Rusland

12-18 Tennis Masters, Shanghai

13 Voetbal EK-kwalificatie Nederland-Tsjechië, A'dam

14-18 Duatlon WK, Adelaide

17-18 Judo Grand Slam, Parijs

18 Atletiek Marathon, Amsterdam

23-1/11Turnen WK, Glasgow

25 Autosport Formule 1, Verenigde Staten

30-8/11Korfbal WK, België

NOVEMBER

1 Atletiek Marathon, New York

1 Autosport Formule 1, Mexico

2-8 Tennis WTA-finale, Sofia

6-8 Paardensport Jumping Maastricht

8-26DammenWK, Nederland

9 Voetbal EK play-offs, heenwedstrijden

9-15 Tennis Fed Cup-finale

12-29ZeilenWK Finn, Takapuna

14 Atletiek Marathon, Honolulu

15 Atletiek Zevenheuvelenloop, Nijmegen

15 Autosport Formule 1, Brazilië

16-22 Tennis ATP-finale, Londen

17 Voetbal EK play-offs, returns

17-22ZeilenWK 49'er, Buenos Aires

20-29 Gewichtheffen WK, Houston

23-29 Tennis Davis Cup-finale

25-28 Turnen WK trampoline, Odense

29 Autosport Formule 1, Abu Dhabi

DECEMBER

2-6 Zwemmen EK kortebaan, Herzliya

5-13 Hockey World League-finale (m), India

5-13 Hockey World League-finale (v), Rosario

6-20 Handbal WK (v), Denemarken

12 Voetbal Loting EK 2016, Parijs

13 Atletiek EK cross, Toulon

19-20 Turnen Univé Gym Gala, Almere

31 Atletiek Sylvestercross, Soest

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden