Cherono wint marathon van Amsterdam, Nageeye verbetert Nederlands record
De Keniaanse atleet Lawrence Cherono heeft de 42e editie van de marathon van Amsterdam op zijn naam geschreven. Cherono legde de 42,195 kilometer door de hoofdstad af in een officiële tijd van 2.05.09. Daarmee verbeterde de Keniaan het parcoursrecord, dat vorig jaar op 2.05.21 was gezet door zijn landgenoot Daniel Wanjiru.
Cherono maakte er een spannend duel van met zijn landgenoot Norbert Kigen. Dat duo was vooraan overgebleven na een afvalrace, die begon met een kopgroep van zestien hardlopers. De twee Kenianen liepen zij aan zij het Olympisch Stadion binnen en sprintten op de finish af. Cherono beschikte over de beste benen. Kigen eindigde als tweede in 2.05.13.
Cherono werd dit voorjaar nog tweede in de marathon van Rotterdam. Hij liep toen een persoonlijk record van 2.06.21. In Amsterdam dook hij ruim onder die tijd. De grote favoriet voor de eindzege, Tesfaye Abera uit Ethiopië, haakte na zo'n 33 kilometer af.
Nederlands record
Abdi Nageeye kwam zondag als eerste Nederlander over de finish en verbeterde het Nederlands record op de marathon. De 28-jarige atleet maakte zijn voornemen om de nationale recordtijd te verbreken waar en kwam in de hoofdstad binnen op een tijd van 2 uur, 8 minuten en 15 seconden.
Tekst loopt door onder de afbeelding
Daarmee verbeterde Nageeye het tien jaar oude record van Kamiel Maase, die in 2007 2.08.21 liep in Amsterdam. Het is voor de tweede keer in zijn loopbaan dat de geboren Somaliër - die op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro elfde werd - de nationale titel verovert.
Lees ook: Voor Nageeye is lopen op gevoel belangrijker dan wetenschap