'Bo Gyi heeft niet gekozen voor acupunctuur'
De Vereniging tegen de Kwakzalverij heeft de alternatieve behandeling van het zieke olifantje Bo Gyi aangegrepen om haar standpunten de wereld in te sturen. De voorzitter van de vereniging verzoekt het Noorderdierenpark in Emmen de acupunctuurbehandeling van het dier te staken.
Sinds vorige week wordt Bo Gyi behandeld door de Chinese acupuncturist dr.
Zhang van het Hwa Tocentrum in Groningen. Het dier heeft, na een gebroken voorpoot, te kampen met een verlamming aan beide achterpoten en ernstige doorligwonden. Zhang probeert door prikken met acupunctuurnaalden de zenuwbanen weer te activeren.
Voorzitter Renkens, gynaecoloog in Hoorn, noemt alles wat met acupunctuur te maken heeft eenvoudigweg 'flauwekul' en de behandeling van Bo Gyi 'een vorm van mishandeling'. Het dier zou door de behandeling pijn lijden en er bovendien niet zelf voor gekozen hebben. “Het zijn allemaal oude achterhaalde theorien, die hier naartoe overgewaaid zijn, zonder wetenschappelijke basis.”
De vereniging is tegen alles dat in haar ogen 'niet wetenschappelijk' is, en veegt daarbij acupunctuur op een hoop met homeopathie, gyropractie, kortom: alles waar een zweem van alternatieve geneeswijze om heen hangt.