BEACHVOLLEYBAL...

BEACHVOLLEYBAL

Mannen.

Voorronde, groep E: Nummerdor/Schuil (Ned) - Kjemperud/Skarlund (Noo) 13-21 21-15 15-9, Laciga/Schnider (Zwi) - Klemperer/Koreng (Dui) 21-15 21-15. Stand: 1. Nummerdor/Schuil 2-4, 2. Laciga/Schnider 2-2, 3. Klemperer/Koreng 2-2, 4. Kjemperud/Skarlund 2-0.

Vrouwen.

Voorronde, groep E: Estevez/Crespo (Cub) - Kadijk/Mooren (Ned) 21-11 21-15, Branagh/Youngs (VSt) - Pohl/Rau (Dui) 21-17 21-16. Stand: 1. Branagh/Youngs 2-4, 2. Pohl/Rau 2-2, 3. Estevez/Crespo 2-2, 4. Kadijk/Mooren 2-0.

BOOGSCHIETEN

Mannen, landenwedstrijd.

Halve finales: Zuid-Korea - China 221-218, Italië - Oekraïne 223-221. Om derde plaats: China - Oekraïne 221-219. Finale: Zuid-Korea - Italië 227-225.

GEWICHTHEFFEN

Vrouwen, tot 58 kilo: 1. Chen Yanqing (Chn) 244 kg (trekken 106 + stoten 138), 2. Schajinova (Rus) 227 (98+129), 3. O Jong Ae (NKo) 226 (95+131), 4. Kameaim (Tha) 226 (98+128), 5. Escobar (Ecu) 223 (99+124), 6. Begaj (Alb) 216 (98+118).

Mannen, tot 62 kilo: 1. Zhang Xiangxiang (Chn) 319 kg (trekken 143 + stoten 176), 2. Salazar (Col) 305 (138+167), 3. Triyatno (Ino) 298 (135+163), 4. Buci (Roe) 295 (130+165), 5. Hansawong (Tha) 294 (132+162), 6. Ruiz (Cub) 294 (132+162).

HOCKEY

Mannen, eerste speelronde.

Groep A: Duitsland - China 4-1 (1-1), Nieuw-Zeeland - Zuid-Korea 3-1 (0-1), Spanje - België 4-2 (2-1).

Groep B: Nederland - Zuid-Afrika 5-0 (2-0). 3. Taekema 1-0 (sc), 35. Taekema 2-0 (sc), 44. Docherty 3-0, 47. Hertzberger 4-0, 66. Geert-Jan Derikx 5-0. Groot-Brittannië - Pakistan 4-2 (3-0), Australië - Canada 6-1 (3-0).

JUDO

Vrouwen, -57 kg. Eerste ronde: Gravenstijn (Ned) wint van Quadros (Bra). Tweede ronde: Gravenstijn wint van Fernandez (Spa). Halve finale: Gravenstijn wint van Xu Yan (Chn). Om het brons: Quadros wint van Pekli (Aus), Xu Yan wint van Harel (Fra). Finale: Quintavalle (Ita) wint van Gravenstijn.

Mannen, -73 kg. Om het brons: Boqiev (Tad) wint van Van Tichelt (Bel), Guilheiro (Bra) wint van Malomat (Irn). Finale: Mammadli (Aze) wint van Ki-Chun (ZKo).

KANO

Mannen, slalom, series.

Eindstand na twee runs: 1. Kauzer (Slw) 166,49 seconden, 2. Lefevre (Fra) 1,57, 3. Molmenti (Ita) 2,10, 4. Grimm (Dui) 2,77, 5. Popiela (Pol) 4,53, 6. Oblinger (Oos) 5,26, 14. Bouten 8,67. Bijzonderheid: Bouten naar halve finale.

PAARDENSPORT

Eventing, tusenstand na dressuur en cross: 1. Romeike (Dui) Marius 50,2 strafpunten, 2. Ingrid Klimke (Dui) Abraxxas 50,7, 3. Jones (Aus) Irish Jester 53,4, 4. Clayton Fredericks (Aus) Ben Along Time 53,4, 5. Miles (VSt) McKinleigh en King (GBr) Call Again Cavalier 56,1; 28. Tim Lips/Oncarlos 75,0.

ROEIEN

Mannen.

Skiff, kwartfinale: 1. Drysdale (NZe) 6.50,18, 2. Karonen (Zwe) 6.50,40, 3. Jurkowski (VSt) 6.53,26, 4. Hamburger (Ned) 6.57,24, 5. Takhar (Ina) 7.19,01, 6. Fernandez (Arg) 7.27,60. Bijzonderheid: Hamburger uitgeschakeld. Acht, geplaatst voor finale: Canada 5.27,69, Groot-Brittannië 5.25,89. Naar herkansing: Nederland (Siegelaar, Blink, Klem, Klaassen, Kuiper, Steenman, Van Andel, Simon en stuurman Wiersum) 5.40,43, Polen 5.34,95, Australië 6.55,59, Verenigde Staten 5.29,60, China 5.35,09, Duitsland 5.37,56.

Vrouwen.

Acht, geplaatst voor finale: Roemenië 6.05,77, Verenigde Staten 6.06,53. Naar herkansing: Nederland (Dekker, Smulders, Kingma, Repelaer van Driel, Van Rumpt, Tanger, Siegelaar, De Haan en stuurvrouw Workel) 6.07,41, Australië 6.07,93, Groot-Brittannië 6.08,68, Canada 6.12,68, Duitsland 6.14,42.

SCHERMEN

Vrouwen, floret.

Eerste ronde: Angad-Gaur (Ned) - El Gammal (Egy) 13-4. Tweede ronde: Granbassi (Ita) - Angad-Gaur 11-6. Om het brons: Granbassi - Trillini (Ita) 15-12. Finale: Vezzali (Ita) - Nam (ZKo) 6-5.

SCHIETEN

Mannen, 10 meter luchtgeweer: 1. Bindra (Ina) 700,5 punten, 2. Zhu Qinan (Chn) 699,7, 3. Hakkinen (Fin) 699.4, 4. Moldoveanu (Roe) 698,9, 5. Prichodtsjenko (Rus) 698,4, 6. Sidi (Hon) 698,4, 7. Pletikosic (Ser) 697,7, 8. Kroeglov (Rus) 697,0.

Vrouwen, kleiduif, trap: 1. Makela-Nummela (Fin) 91 punten, 2. Stefecekova (Slw) 89, 3. Cogdell (VSt) 86 (na shoot-off).

SCHOONSPRINGEN

Mannen, synchroon, toren: 1. Lin Yue/Huo Liang (Chn) 468,18 punten, 2. Hausding/Klein (Dui) 450,42, 3. Galperin/Dobroskok (Rus) 445,26.

TENNIS

Mannen, eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Toersoenov (Rus) 6-4 6-2, Nadal (Spa/2) - Starace (Ita) 6-2 3-6 6-2, Nalbandian (Arg/7) - Zeng Shaoxuan (Chn) 6-2 6-1, Simon (Fra/10) - Soderling (Zwe) 6-4 6-4, Joezjni (Rus/13) - Vanek (Tsj) 6-4 6-1, Massu (Chl) - Darcis (Bel) 6-4 7-5, Olivier Rochus (Bel) - Minar (Tsj) 6-3 3-6 6-3, Thomas Johansson (Zwe) - Nieminen (Fin) 4-6 6-4 6-4, Hanescu (Roe) - Bolelli (Ita) 7-5 3-6 6-4, Mathieu (Fra) - Lapentti (Ecu) 7-6 (4) 6-2, Hewitt (Aus) - Björkman (Zwe) 7-5 7-6 (2), Seppi (Ita) - Robredo (Spa) 6-4 4-6 8-6, Anderson (ZAf) - Loglo (Tog) 6-3 6-2, Kiefer (Dui/15) - Mirnii (WRu) 6-3 6-1, Wawrinka (Zwi/9) - Dancevic (Can) 4-6 6-3 6-2, Cilic (Kro) - Monaco (Arg) 6-4 6-7 (5) 6-3, Hrbaty (Slw) - Bellucci (Bra) 2-6 6-4 6-2, Tipsarevic (Ser) - Ferrer (Spa/5) 7-6 (8) 6-2, Monfils (Fra) - Almagro (Spa/11) 6-4 3-6 6-3, Arevalo (Spa) - Lee Hyung-Taik (ZKo) 4-6 6-4 6-3, Calleri (Arg) - Mullings (Bah) 6-1 6-1, Andrejev (Rus) - Querrey (VSt) 6-4 6-4, Lee Yen-Hsun (Tai) - Murray (GBr) 7-6 (5) 6-4, Djokovic (Ser/3) - Ginperi (VSt) 6-4 6-4, Llodra (Fra) - Stepanek (Tsj/16) 4-6 7-6 (5) 11-9, Schüttler (Dui) - Nishikori (Jap) 6-4 7-6 (1), Melzer (Oos) - Daniel (Bra) 6-7 (9) 6-1 8-6.

Vrouwen, eerste ronde: Safina (Rus/6) - Santangelo (Ita) 6-3 7-6 (1), Zvonareva (Rus/9) - Yan Zi (Chn) 6-2 6-0, Hantuchova (Slw/10) - Sugiyama (Jap) 6-2 7-5, Cornet (Fra/15) - Vaidisova (Tsj) 4-6 6-1 6-4, Martinez (Spa) - Molik (Aus) 6-1 6-1, Peng Shuai (Chn) - Suarez (Spa) 7-5 7-6 (2), Martinez Sanchez (Spa) - Molik (Aus) 6-1 6-1, Serena Williams (VSt/4) - Govortsova (WRu) 6-3 6-1, Cibulkova (Slw/16) - Parmentier (Fra) 6-1 7-5, Benesova (Tsj) - Mirza (Ina) 6-1 2-1 opgave, Venus Williams (VSt/7) - Bacsinszky (Zwi) 6-3 6-2, Agnieszka Radwanska (Pol/8) - Chan Yung-Jan (Tai) 6-1 7-6 (5), Llagostera Vives (Spa) - Zakopalova (Tsj) 2-6 6-3 7-5, Zheng Jie (Chn) - Szavay (Hon/11) 4-6 6-3 7-5, Li Na (Chn) - Koeznetsova (Rus/3) 7-6 (5) 6-4, Alona Bondarenko (Oek) - Sequera (Ven) 3-6 0-1 opgave, Bammer (Oos) - Medina Garrigues (Spa) 6-2 4-6 6-4, Schnyder (Zwi/13) - Craybass (VSt) 6-3 6-2, Jankovic (Ser/2) - Black (Zim) 6-3 6-3, Dellacqua (Aus) - Dulko (Arg) 6-3 6-4, Peer (Isr) - Cirstea (Roe) 6-3 5-7 6-0, Azarenka (WRu/12) - Perebijnis (Oek) 6-4 5-7 6-4, Safarova (Tsj) - Ani (Est) 6-4 6-2, Arvidsson (Zwe) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-1, Dementjeva (Rus/5) - Katerina Bondarenko (Oek) 6-1 6-4, Kanepi (Est) - Pennetta (Ita/14) 6-2 7-6 (6), Razzano (Fra) - Daniilidou (Gri) 6-3 6-3.

VOLLEYBAL

Vrouwen, groep A: Cuba - Verenigde Staten 3-0 (25-15 26-24 25-17), China - Polen 3-1 (22-25 25-15 25-20 25-22), Japan - Venezuela 3-0 (25-12 25-17 25-12). Stand: 1. Cuba, China 2-4, 3. Japan 2-1, 4. Verenigde Staten 2-2, 5. Polen 2-0, 6. Venezuela 1-0.

Groep B: Servië - Algerije 0-3 (25-14 25-14 25-13), Italië - Kazachstan 3-0 (25-19 25-15 25-21), Brazilië - Rusland 3-0 (25-14 25-14 25-16). Stand: 1. Brazilië 2-4, 2. Servië 2-4, 3. Italië 2-4, 4. Kazachstan 2-0, 5. Rusland 2-0, 6. Algerije 2-0.

WATERPOLO

Vrouwen, groep B.

Eerste speelronde: Nederland - Hongarije 9-11 (3-3 2-3 3-4 1-1). Doelpunten Nederland: De Bruijn 4, Van den Berg 2, Sijbring, Van den Ham, Cabout. Australië - Griekenland 8-6.

ZEILEN

Vrouwen.

Yngling, vijfde race: 1. Mulder/Bes/Witteveen (Ned), 2. Bekatorou (Gri), 3. Sundby (Noo). Zesde race: 1. Skoedina (Rus), 2. Ayton (GBr), 3. Schümann (Dui), 5. Mulder. Klassement: 1. Ayton 15 punten, 2. Mulder 18, 3. Weir (Aus) 32.

470, eerste race: 1. Petitjean/Lemaitre (Fra), 2. Rechichi/Parkinson (Aus), 3. De Koning/Berkhout. Tweede race: 1. De Koning, 2. Rechichi, 3. Dekleva/Maucec (Slv). Klassement: 1. De Koning 4, 2. Rechichi 4, 3. Via-Dufresne/Tutzo (Spa) 9.

RS:X, na twee races: 1. Yin (Chn) 2, 2. Crisp (Aus) 6, 3. Shaw (GBr) 7.

Mannen.

470, eerste race: 1. Matsunaga/Ueno (Jap), 2. Marinho/Nunes (Por), 3. Hmeljak/Nevecny (Slv), 11. Coster/Coster. Tweede race: 1. Owens/Lawton (Ier), 2. Onan/Sarmiento (Spa), 3. Charbonnier/Bausset (Fra), 15. Coster. Klassement: 1. Charbonnier 9, 2. Onan 10, 3. Marinho 10, 12. Coster 26.

RS:X, eerste race: 1. Zubari (Isr), 2. Wang (Chn), 3. Oberemko (Oek), 20. Bouman. Tweede race: 1. Bontemps, 2. Kaklamanakis (Gri), 3. Zubari, 27. Bouman. Klassement: 1. Zubari 4, 2. Chan (HKo) 9, 3. Wang 10, 23. Bouman.

Finn, vijfde race: 1. Ainslie (GBr), 2. Couto (Bra), 3. Vincec (Slv), 15. Postma. Zesde race: 1. Moberg (Noo), 2. Postma, 3. Birgmark (Zwe). Klassement: 1. Ainslie 7, 2. Railey (VSt) 11, 3. Florent (Fra) 20, 16. Postma 65.

49er, na zes races: 1. Outterridge/Austin (Aus) 33, 2. Warren/Ibsen (Den) 25, 3. Sibello/Sibello (Ita) 29.

ZWEMMEN

Vrouwen, finales.

400 vrij: 1. Adlington (GBr) 4.03,22, 2. Hoff (VSt) 4.03,29, 3. Jackson (GBr) 4.03,52, 4. Balmy (Fra) 4.03,60, 5. Pellegrini (Ita) 4.04,56, 6. Potec (Roe) 4.04,66, 7. Barratt (Aus) 4.05,05, 8. Manaudou (Fra) 4.11,26. 100 vlinder: 1. Trickett-Lenton (Aus) 56,73, 2. Magnuson (VSt) 57,10, 3. Schipper (Aus) 57,25, 4. Zhou Yafei (Chn) 57,84, 5. Li Tao (Sin) 57,99, 6. Lowe (GBr) 58,06, 7. Silva (Bra) 58,10, 8. Dekker (Ned) 58,54; 30. Groot 59,35.

Mannen, finales.

100 school: 1. Kitajima (Jap) 58,91 (WR), 2. Dale Oen (Noo) 59,20, 3. Duboscq (Fra) 59,37, 4. Hansen (VSt) 59,57, 5. Rickard (Aus) 59,74, 6. Sloednov (Rus) 59,87, 7. Borisik (Oek) 1.00,20, 8. Gangloff (VSt) 1.00,24; 26. Thijs van Valkengoed 1.01,32. 4x100 vrij: 1. Verenigde Staten 3.08,24 WR (Phelps 47,51, Weber-Gale 47,02, Jones 47,65, Lezak 46,06), 2. Frankrijk 3.08,32 ER (Leveaux 47,91, Gilot 47,05, Bousquet 46,63, Bernard 46,73), 3. Australië 3.09,91 (Sullivan 47,24 WR, Lauterstein 47,87, Callus 47,55, Targett 47,25), 4. Italië 3.11,48, 5. Zweden 3.11,92, 6. Canada 3.12,26, 7. Zuid-Afrika 3.12,66, 8. Groot-Brittannië 3.12,87; 10. Nederland 3.14,90 (Zastrow 49,40, Van den Hoogenband 47,17, Lijesen 49,08, Van Velthoven 49,25).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden