BASKETBAL...

BASKETBAL

Mannen, eerste speelronde.

Groep A: Rusland - Iran 71-49, Litouwen - Argentinië 79-75, Kroatië - Australië 97-82.

Groep B: Duitsland - Angola 95-66, Spanje - Griekenland 81-66, Verenigde Staten - China 101-70.

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, voorronde.

Groep E: Schuil/Nummerdor (Ned) - Martin Laciga/Schnider (Zwi) 21-14 21-15, Klemperer/Koreng (Dui) - Kjemperud/Skarlund (Noo) 19-21 22-20 15-7.

Groep F: Gibb/Rosenthal (VSt) - Boersma/Ronnes (Ned) 21-16 21-15, Brink/Dieckmann (Dui) - Asahi/Shiratori (Jap) 21-18 21-18.

Vrouwen, voorronde.

Groep E: Branagh/Youngs (VSt) - Kadijk/Mooren (Ned) 21-19 27-25, Pohl/Rau (Dui) - Ribalta/Crespo (Cub) 21-17 21-19.

BOOGSCHIETEN

Vrouwen, teams.

Halve finales: Zuid-Korea - Frankrijk 213-184, China - Groot-Brittannië 208-202. Om derde plaats: Frankrijk - Groot-Brittannië 203-201. Finale: Zuid-Korea - China 224-215.

GEWICHTHEFFEN

Mannen, tot 56 kilogram. 1. Qingquan (Chi) 292 kg (trekken 132 + stoten 160), 2. Anh Tuan Hoang (Vie) 290 (130+160), 3. Eko Yuli Irawan (Ino) 288 (130+158).

Vrouwen, tot 48 kilogram: 1. Chen Xiexia (Chn) 212 kg (trekken 95 + stoten 117), 2. Ozkan (Tur) 199 (88+111), 3. Wei-Ling Chen (Tai) 196 (84+112).

Vrouwen, tot 53 kilogram. 1. Jaroenrattanatarakoon (Tha) 221 kg (trekken 95 + stoten 126), 2. Yun Jin-hee (ZKo) 213 (94+119), 3. Novikava (WRu) 13 (95+118).

HOCKEY

Vrouwentoernooi.

Poule A, eerste ronde: Nederland - Zuid-Afrika 6-0 (2-0). 5. Mulder 1-0, 27. Agliotti 2-0 (sc), 45. Paumen 3-0 (sc), 55. Booij 4-0 (sc), 58. Paumen 5-0 (sc), 66. Dijkstra 6-0. Australië - Zuid-Korea 5-4 (1-4), China - Spanje 3-0 (2-0).

Poule B, eerste ronde: Japan - Nieuw-Zeeland 2-1 (2-1). Argentinië - Verenigde Staten 2-2 (2-1). Duitsland - Groot-Brittannië 5-1 (2-1).

JUDO

Mannen, tot 60 kg, eerste ronde: Houkes (Ned) wint van Will (Can), tweede ronde: Houkes wint van Alexanidis (Gri), derde ronde: Houkes wint van Guedez (Ven), halve finale: Choi (ZKo) wint van Houkes, om derde plaats: Houkes wint van Yekutiel (Isr). Eindstand: 1. Choi, 2. Paischer (Oos), 3. Houkes (Ned) en Sobirov (Oez).

Tot 66 kg, om het brons: Arencibia (Cub) wint van Gadanov (Rus), Pak Chol Min (NKo) wint van Sharipov (Oez). Finale: Uchishiba (Jap) wint van Darbelet (Fra).

Vrouwen, tot 48kg, om derde plaats: Tani (Jap) wint van Bogdanova (Rus), Pareto (Arg) wint van Pak (NKo). Finale: Dumitru (Roe) wint van Bermoy (Cub).

Tot 52 kg, om derde plaats: Haddad (Alg) wint van Kalijeva (Kaz), Nakamura (Jap) wint van Kim Kyung-ok (ZKo). Finale: Xian Dongmei (Chn) wint van An Kum Ae (NKo).

PAARDENSPORT

Eventing, tussenstand na dressuur.

Individueel: 1. Lucinda Fredericks (Aus) Headley Britannia 30,40, 2. Donckers (Bel) Gazelle de la Brasserie 31,70, 3. Ingrid Klimke (Dui) Abraxxas 33,50, 4. Jones (Aus) Irish Jester 35,40, 5. Holder (VSt) Courageous Comet 35,70, 6. Clayton Fredericks (Aus) Ben Along Time 37,00; 41. Tim Lips/Blom's Oncarlos 52,60.

Landenwedstrijd: 1. Australië 102,80, 2. Duitsland 110,50, 3. Verenigde Staten 115,60.

ROEIEN

Mannen.

Skiff, zesde serie: 1. Tufte (Noo) 7.20,20, 2. Hamburger (Ned) 7.27,05, 3. Ibrahim (Egy) 7.43,70, 4. Wang (Tai) 7.46,83, 5. Ideus (Col) 7.56,85. Tufte, Hamburger, Ibrahim en Wang naar halve finales.

Vier-zonder-stuurman, geplaatst voor halve finales: Nederland (Cirkel, Vellenga, Gabriëls en Vermeulen) 6.00,50, Groot-Brittannië 6.00,59, Nieuw-Zeeland 6.00,73, Italië 6.02,84, Slovenië 6.03,78, Verenigde Staten 6.03,96.

Vier-zonder lichtgewicht, geplaatst voor halve finales: Denemarken 5.50,12, Duitsland 5.50,16, Frankrijk 5.51,68, Canada 5.52,13, Polen 5.52,32, Groot-Brittannië 5.52,38, Italië 5.54,12, Australië 5.55,18. Naar herkansingen: o.a. Nederland (Van der Linden, Godschalk, Snijders en Drewes) 5.57,54.

Vrouwen.

Dubbeltwee lichtgewicht, geplaatst voor halve finales: Van der Kolk/Van Eupen 6.50,90, Carow/Drüger (Dui) 6.51,96, Halliday/Houston (Aus) 6.53,23, Kok/Cameron (Can) 6.54,07, Xu/Yu (Chn) 6.57,58, Olsen/Rasmussen (Den) 6.58,63.

SCHERMEN

Mannen, degen.

Tweede ronde: Verwijlen (Ned) - Lei Wang (Chn) 15-10. Derde ronde: Verwijlen - Kauter (Zwi) 15-12. Kwartfinale: Tagliariol (Ita) - Verwijlen 15-11. Verwijlen eindigt als achtste. Om het brons: Luis Abajo (Spa) - Boczko (Hon) 8-7. Finale: Tagliariol -Jeannet (Fra) 15-9.

SCHIETEN

Luchtgeweer 10 m, vrouwen: 1. Emmons (Tsj) 503,5, 2. Galkina (Rus) 502,1, 3. Pejcic (Kro) 500,9.

Luchtpistool 10 m: 1. Guo Wenjun (Chn) 492,3, 2. Paderina (Rus) 489,1, 3. Salukvadze (Geo) 487,4.

Luchtpistool 10 m, mannen: 1. Pang Wei (Chn) 688,2, 2. Jin Jong-oh (ZKo) 684,5, 3. Kim Jong-su (NKo) 683.

SCHOONSPRINGEN

Vrouwen, synchroon, driemeterplank: 1. Guo Jingjing/Wu Minxia (Chn) 343,50 punten, 2. Pachalina/Posdnjakova (Rus) 323,61, 3. Kotzian/Fischer (Dui) 318,90.

TENNIS

Mannen, eerste ronde: Blake (VSt/8) - Guccione (Aus) 6-3 7-6 (3), Gonzalez (Chl/12) - Sun Peng (Chn) 6-4 6-4, Davidenko (Rus/4) - Gulbis (Let) 6-4 6-2, Berdych (Tsj/17) - Yu Xinyuan (Chn) 6-1 6-2, Canas (Arg) - Niemeyer (Can) 3-6 4-2 opgave.

Vrouwen, eerste ronde: Wozniacki (Den) - Sfar (Tun) 6-4 6-1, Stosur (Aus) - Errani (Ita) 6-3 6-2, Schiavone (Ita) - Amanmoeradova (Oez) 6-4 6-2, Pironkova (Bul) - Domachowska (Pol) 6-3 6-4.

TURNEN

Mannen, kwalificaties.

Rek: 1. Hambüchen (Dui) 16,200, 2. Cassina (Ita) 16,000, 3. Cucherat (Fra) 15,800, 4. Zonderland 15,750.

Vrouwen, kwalificaties.

Meerkamp: 1. Johnson (VSt) 62,725, 2. Liukin (VSt) 62,375, 3. Yilin Yang (Chn) 62,350, 32. Harmes (25ste op geschoonde lijst, eerste 24 naar meerkampfinale) 57,075: vloer 14,600 (21), sprong 14,825 (33), brug 13,825 (60), balk 13,825 (68).

VOETBAL

Mannen.

Groep B: Nederland - Verenigde Staten 2-2 (1-0). 16. Babel 1-0, 64. Kljestan 1-1, 72. Altidore 1-2, 90. Sibon 2-2. Scheidsrechter: Hester (NZe). Toeschouwers: 54.000. Gele kaart: Marcellis (Ned), Edu, Adu, Bradley, Holden (VSt).

Nederland: Vermeer; Zuiverloon, Jaliens, Marcellis (75. Sibon) en Emanuelson; De Guzman, Maduro, Bakkal en Drenthe (75. Makaay); Beerens (60. Jong-A-Pin) en Babel. Verenigde Staten: Guzan; Wynne, Parkhurst, Edu en Oroczo; Rogers (65. Alditore), Bradley, Kljestan en Holden; McBride en Adu (80. Feilhaber).

Nigeria - Japan 2-1 (0-0). 58. Nsofor 1-0, 74. Anichebe 2-0, 79. Toyoda 2-1. Stand: 1. Verenigde Staten 2-4 (3-2), 2. Nigeria 2-4 (2-1), 3. Nederland 2-2 (2-2), 4. Japan 2-0 (1-3).

Groep A: Argentinië - Australië 1-0 (0-0). 76. Lavezzi 1-0. Servië - Ivoorkust 2-4 (1-2). 3. Cissé 0-1, 16. Mrdakovic 1-1, 24. Rajkovic (eigen doelpunt) 1-2, 70. Kalou 1-3, 90. Rakic 2-3, 90. Gervinho 2-4. Stand: 1. Argentinië 2-6, 2. Ivoorkust 2-3, 3. Servië 2-1, 4. Australië 2-1.

Groep C: Nieuw-Zeeland - Brazilië 0-5 (0-2). 3. Oliveira 0-1, 34. Silva 0-2, 55. Ronaldinho 0-3, 61. Ronaldinho 0-4 (strafschop), 90. Sobis 0-5. België - China 2-0 (1-0). 8. Dembélé 1-0, 80. Mirallas 2-0. Stand: 1. Brazilie 2-6, 2. België 2-3, 3. China 2-1, 4. Nieuw-Zeeland 2-1.

Groep D: Kameroen - Honduras 1-0 (0-0). 74. Mbia Etoundi 1-0. Italië - Zuid-Korea 3-0 (2-0). 15. Rossi 1-0, 31. Rocchi 2-0, 90. Montolivo 3-0. Stand: 1. Italië 2-6, 2. Kameroen 2-4, 3. Zuid-Korea 2-1, 4. Honduras 2-0.

Vrouwen.

Groep E: Zweden - Argentinië 1-0 (0-0), Canada - China 1-1 (1-1). Stand: 1. Canada 2-4, China 2-4, 3. Zweden 2-3, 4. Argentinië 2-0.

Groep F: Duitsland - Nigeria 1-0 (0-0), Brazilië - Noord-Korea 2-1 (2-0). Stand: 1. Brazilië 2-4, 2. Duitsland 2-4, 3. Noord-Korea 2-3, 4. Nigeria 2-0.

Groep G: Verenigde Staten - Japan 1-0 (1-0), Nieuw-Zeeland - Noorwegen 0-1 (0-1). Stand: 1. Noorwegen 2-6, 2. Verenigde Staten 2-3, 3. Nieuw-Zeeland 2-1, Japan 2-1.

VOLLEYBAL

Mannen.

Groep A, eerste ronde: Italië - Japan 3-1 (25-19 25-18 23-25 25-17), Verenigde Staten - Venezuela 3-2 (25-18 25-18 22-25 21-25 15-10), Bulgarije - China 3-1 (25-20 25-21 26-28 25-19).

Groep B, eerste ronde: Rusland - Servië 3-1 (20-25 25-21 25-20 25-14), Brazilië - Egypte 3-0 (25-19 25-15 25-18), Polen - Duitsland 3-0 (25-17 33-31 25-20).

Vrouwen.

Groep A, eerste ronde: Polen - Cuba 1-3 (25-21 17-25 20-25 17-25), Venezuela - China 0-3 (13-25 13-25 18-25), Japan - Verenigde Staten 1-3 (20-25 25-20 19-25 21-25).

Groep B, eerste ronde: Italië - Rusland 3-1 (25-20 17-25 25-16 25-23), Algerije - Brazilië 0-3 (11-25 11-25 10-25), Servië - Kazachstan 3-1 (25-21 25-17 23-25 25-21).

WIELRENNEN

Mannen.

Wegwedstrijd: 1. Samuel Sanchez (Spa) 245 km in 6.23.49, 2. Rebellin (Ita), 3. Cancellara (Zwi), 4. Kolobnev (Rus), 5. Andy Schleck (Lux), 6. Rogers (Aus), 7. Botero (Col) 0.12, 8. Aerts (Bel), 9. Barry (Can) 0.16, 10. Gesink (Ned) 0.18, 11. Leipheimer (VSt) 0.20, 12. Chris Anker Sörensen (Den) 0.22, 13. Valverde (Spa), 14. Pineau (Fra), 15. Evans (Aus), 16. Niemiec (Pol), 17. Vandevelde (VSt) 0.30, 18. Bettini (Ita) 0.35, 19. Karpets (Rus) 1.10, 20. Fischer (Bra) 2.28, 65. Ten Dam 10.37. Niet gefinisht: o.a. Terpstra, Kroon, Clement.

Vrouwen.

Wegwedstrijd: 1. Cooke (GBr) 3.32.24, 2. Johansson (Zwe), 3. Guderzo (Ita), 4. Söder (Oos) 0.04, 5. Serup (Den) 0.09, 6. Vos 0.21, 36. Melchers 0.53, 47. Beltman 4.38.

ZEILEN

Vrouwen.

Yngling, eerste race: 1. Australië, 2. Groot-Brittannië, 3. Rusland, 9. Nederland (Mulder/Bes/Witteveen). Tweede race: 1. Nederland, 2. Verenigde Staten, 3. Groot-Brittannië. Derde race: 1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Finland. Vierde race: 1. Noorwegen, 2. Zuid-Afrika), 3. Griekenland, 13. Nederland. Klassement: 1. Groot-Brittannië 16 punten, 2. Finland 23, Nederland 25.

Mannen.

Finnklasse, derde race: 1. Birgmark (Zwe), 2. Railey (VSt), 3. Trujillo Villar (Spa), 16. Postma. Vierde race: 1. Ainslie (GBr), 2. Railey, 3. Florent (Fra), 22. Postma. Klassement: 1. Railey 11, 2. Ainslie 16, 3. Cook (Can) 28, 20. Postma 72.

49er, na drie races: 1. Morrison/Rhodes (GBr) 12, 2. Sibello/Sibello (Ita) 13, 3. Warrer/Ibsen (Den) 16.

ZWEMMEN

Mannen, finales.

400 vrij: 1. Park Tae-hwan (ZKo) 3.41,86, 2. Lin Zhang (CHn) 3.42,44, 3. Larsen Jensen (VSt) 3.42,78, 4. Vanderkaay (VSt) 3.43,11, 5. Mellouli (Tun) 3.43,45, 6. Hackett (Aus) 3.43,84, 7. Priloekov (Rus) 3.43,97, 8. Lobintsev (Rus) 3.48,29. 400 wissel: 1. Phelps (VSt) 4.03,84 (WR), 2. Cseh (Hon) 4.06,16 (ER), 3. Lochte (VSt) 4.08,09, 4. Boggiatto (Ita) 4.12,16, 5. Marin (Ita) 4.12,47, 6. Kis (Hon) 4.12,84, 7. Johns (Can) 4.13,38, 8. Pereira (Bra) 4.15,40.

Vrouwen, finales.

400 wissel: 1. Rice (Aus) 4.29,45 (WR), 2. Coventry (Zim) 4.29,89, 3. Hoff (VSt) 4.31,71, 4. Beisel (VSt) 4.34,24, 5. Filippi (Ita) 4.34,34, 6. Miley (GBr) 4.39,44, 7. Martinova (Rus) 4.40,04, 8. Li Xuanxu (Chn) 4.42,13. 4x100 vrij: 1. Nederland 3.33,76 (Dekker 54,37, Kromowidjojo 53,39, Heemskerk 53,42, Veldhuis 52,58), 2. Verenigde Staten 3.34,33 (Coughlin 54,00, Nymeyer 53,91, Joyce 53,98, Torres 52,44), 3. Australië 3.35,05 (Campbell 54,43, Mills 54,43, Schlanger 53,85, Trickett-Lenton 52,34), 4. China 3.35,64, 5. Duitsland 3.36,85, 6. Frankrijk 3.37,68, 7. Groot-Brittannië 3.38,18, 8. Canada 3.38,32.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden