BASKETBAL...

BASKETBAL

Mannen.

Groep A: Litouwen - Rusland 86-79 (45-41), Australië - Iran 106-68 (53-29), Argentinië - Kroatië 77-53. Stand: 1. Litouwen 3-6, 2. Argentinië 3-5, 3. Kroatië 3-5, 4. Rusland 3-4, 5. Australië 3-4, 6. Iran 3-3.

Groep B: Duitsland - Spanje 59-72 (36-39), Angola - China 68-85 (42-44), Verenigde Staten - Griekenland 92-69 (51-32. Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Spanje 3-6, 3. Duitsland 3-4, 4. Griekenland 3-4, 5. China 3-4, 6. Angola 3-3.

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, voorronde.

Groep F: Boersma/Ronnes (Ned) - Brink/Dieckmann (Dui) 21-16 22-20, Gibb/Rosenthal (VSt) - Asahi/Shiratori (Jap) 21-15 19-21 18-16. Eindstand: 1. Gibb/Rosenthal 3-6, 2. Asahi/Shiratori 3-2, 3. Boersma/Ronnes 3-2, 4. Brink/Dieckmann 3-2. Herkansingen: Klemperer/Koreng (Dui) - Boersma/Ronnes 21-16 27-25.

BOOGSCHIETEN

Vrouwen, individueel.

Finale: Zhang Juan Juan (Chn) 110 - Park Sung-hyun (Zko) 109. Om brons: Yun Ok-Hee (ZKo) 109 - Kwon Un Sil (NKo) 106.

HOCKEY

Vrouwen.

Groep A: Nederland - China 1-0 (1-0). 21. Paumen 1-0 (sc). Spanje - Zuid-Korea 2-1 (2-0), Zuid-Afrika - Australië 0-3 (0-1). Stand: 1. Australië 3-9 (14-5), 2. Nederland 3-9 (10-2), 3. China 3-6 (6-1), 4. Spanje 3-3 (3-10), 5. Zuid-Korea 3-0 (7-10), 6. Zuid-Afrika 3-0 (0-12).

Groep B: Verenigde Staten - Duitsland 2-4 (1-1), Japan - Argentinië 1-2 (0-0), Nieuw-Zeeland - Groot-Brittannië 1-2 (1-1). Stand: 1. Duitsland 3-9 (11-4), 2. Argentinië 3-5 (6-5), 3. Japan 3-4 (4-4), 4. Groot-Brittanië 3-4 (5-8), 5. Verenigde Staten 3-2 (5-7), 6. Nieuw-Zeeland 3-0 (3-6).

HONKBAL

Tweede speelronde: Verenigde Staten - Nederland 7-0. Werpcijfers Nederland: Martis (4 2/3 inning): 6-2-6-0; Markwell (2/3 + 2): 0-1-1-0; Walsma (2 + 1): 0-0-2-0; Van Kampen (1 man) 0-1-0-0. Verenigde Staten: Strasburg (7 innings): 11-1-1-0. Homerun: Laporta (VSt + 3).

Cuba - Canada 7-6. Stand: 1. Cuba 2-4, 2. Taiwan, Zuid-Korea 1-2, 4. Verenigde Staten, Canada 2-2, 6. Japan, China 1-0, 8. Nederland 2-0.

JUDO

Mannen, tot 100 kg, eerste ronde: Grol (Ned) wint van Correa (Bra). Tweede ronde: Grol wv Zeevi (Isr). Derde ronde: Grol wv Matyjaszek (Pol). Halve finale: Zhitkejev (Kaz) wv Grol. Om brons: Grol wv Zhorzholiani (Geo), Miralijev (Aze) wv Matyjaszek (Pol). Finale: Naidan (Mon) wv Zhitkejev (Kaz).

Vrouwen, tot 78 kg, om brons: Possamai (Fra) wv San Miguel (Spa), Jeong Gyeongmi (ZKo) wv Silva (Bra). Finale: Yang Xiuli (Chn) wv Castillo (Cub).

PAARDENSPORT

Dressuur, landenteams, finale: 1. Duitsland (Heike Kemmer/Bonaparte, Nadine Capellmann/Elvis VA, Isabell Werth/Satchmo) 72,917 punten, 2. Nederland (Hans Peter Minderhoud/Nadine, Imke Schellekens-Bartels/Sunrise, Anky van Grunsven/Salinero) 71,750, 3. Denemarken (Anne van Olst/Clearwater, Nathalie Zu Sayn Wittgenstein/Digby, Andreas Helgstrand/Don Schufro) 68,875, 4. Verenigde Staten 67,819, 5. Zweden 67,347, 6. Groot-Brittannië 66,806.

SCHERMEN

Vrouwen, sabel, landenteams, om brons: Verenigde Staten - Frankrijk 45-38. Finale: Oekraïne - China 45-4.

SCHIETEN

Vrouwen, geweer 50 m drie posities: 1. Du Li (Chn) 690,3, 2. Emmons (Tsj) 687,7, 3. Cruz (Cub) 687,6, 4. Galkina (Rus) 687,4, 5. Beyerle (VSt) 686,9, 6. Dovgoen (Kaz) 686,3, 7. Mihajlovic (Ser) 686,0, 8. Wu Liuxi (Chn) 685,9.

Vrouwen, skeet: 1. Cainero (Ita) 93/2, 2. Rhode (VSt) 93/1+2, 3. Brinker (Dui) 93/1+1, 4. Larsson (Zwe) 92/2, 5. Sutiya Jiewchaloemmit (Thai) 92/1, 6. Wei Ning (Chn) 91.

SOFTBAL

Vrouwen, derde speelronde: Nederland - Japan 0-3, China - Australië 1-3, Taiwan - Venezuela 3-0. Stand: 1. Japan 3-6, 2. Canada, Verenigde Staten 2-4, 4. China 3-4, 5. Australië, Taiwan 3-2, 7. Nederland, Venezuela 3-0.

TAFELTENNIS

Vrouwen. Landenteams.

Groep B, derde speelronde: Singapore - Nederland 3-0. Feng - Li Jiao 3-2 (11-9 10-12 10-12 11-5 11-8), Li - Timina 3-0 (14-12 11-2 11-3), Wang/Li - Li Jie/Timina 3-2 (11-8 5-11 6-11 11-6 11-7). Verenigde Staten - Nigeria 3-0. Eindstand: 1. Singapore 3-6 (9-0), 2. Verenigde Staten 3-4 (6-4), 3. Nederland 3-2 (4-6), 4. Nigeria 3-0 (0-9).

TENNIS

Mannen.

Kwartfinales: Blake (VSt/8) - Federer (Zwi/1) 6-4 7-6 (2), Gonzalez (Chl/12) - Paul-Henri Mathieu (Fra) 6-4 6-4, Djokovic (Ser/3) - Monfils (Fra) 4-6 6-1 6-4, Nadal (Spa/2) - Melzer (Oos) 6-0 6-4.

Vrouwen.

Kwartfinales: Dementjeva (Rus/5) - Serena Williams (VSt/4) 3-6 6-4 6-3, Zvonareva (Rus/9) - Bammer (Oos) 3-6 6-3 6-3, Na Li (Chi) - Venus Williams (VSt) 7-5 7-5.

TURNEN

Mannen, meerkamp: 1. Yang Wei (Chn) 94,575 punten, 2. Uchimura (Jap) 91,975, 3. Caranobe (Fra) 91,925.

VOLLEYBAL

Mannen.

Groep A: Italië - Venezuela 3-0 (25-21 25-20 25-21), China - Japan 3-2 (25-20 25-23 17-25 16-25 15-10), Verenigde Staten - Bulgarije 3-1 (27-29 25-21 25-14 26-24). Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Italië 3-4, 3. Bulgarije 3-4, 4. China 3-4, 5. Venezuela 3-0, 6. Japan 3-0.

Groep B: Duitsland - Egypte 3-0 (29-27 25-21 25-21), Brazilië - Rusland 1-3 (25-22 24-26 29-31 19-25), Polen - Servië 3-1 (31-29 22-25 25-22 25-21). Stand: 1. Polen 3-6, 2. Rusland 3-6, 3. Brazilië 3-4, 4. Duitsland 3-2, 5. Servië 3-0, 6. Egypte 3-0.

WORSTELEN

Grieks-romeins, tot 84 kg, om brons: Avluca (Tur) - Ma Sanyi (Chn) 3-1, Abrahamian (Zwe) - Noumonvi (Fra) 3-1. Finale: Minguzzi (Ita) - Fodor (Hon) 3-1. Tot 96 kg, om brons: Mambetov (Kaz) - Svec (Tsj) 3-1, Wheeler (VSt) - Han Tae-young (ZKo) 3-1. Finale: Koesjtov (Rus) - Englich (Dui) 3-0. Tot 120 kg, om brons: Mizgaitis (Lit) - Szczepaniak (Fra) 4-2, Patrikejev (Arm) - Sjöberg (Zwe) 6-2. Finale: Lopez (Cub) - Baroev (Rus) 6-1.

ZWEMMEN

Mannen.

100 vrij, finale: 1. Bernard (Fra) 47,21, 2. Sullivan (Aus) 47,32 (halve finale 47,05 WR), 3. Lezak (VSt) en Cielo Filho (Bra) 47,67, 5. Van den Hoogenband (Ned) 47,75 (halve finale 47,68 NR), 6. Ferns (ZAf) 48,04, 7. Targett (Aus) 48,20, 8. Nystrand (Zwe) 48,33; 38. Zastrow 49,61.

200 school, finale: 1. Kitajima (Jap) 2.07,64, 2. Rickard (Aus) 2.08,88, 3. Duboscq (Fra) 2.08,94, 4. Brown (Can) 2.09,03, 5. Gyurta (Hon) 2.09,22, 6. Spann (VSt) 2.09,76, 7. Facci (Ita) 2.10,57, 8. Bossini (Ita) 2.11,48; 48. Van Aggele 2.17,14.

Vrouwen.

200 vlinder, finale: 1. Liu Zige (Chn) 2.04,18 (WR), 2. Jiao Liuyang (Chn) 2.04,72, 3. Schipper (Aus) 2.06,26, 4. Jedrzejczak (Pol) 2.07,02, 5. Nakanishi (Jap) 2.07,32, 6. Mongel (Fra) 2.07,36, 7. Breeden (VSt) 2.07,57, 8. Hersey (VSt) 2.08,23.

4x200 vrij, finale: 1. Australië 7.44,31 WR (Rice, Barratt, Palmer, Mackenzie), 2. China 7.45,93, 3. Verenigde Staten 7.46,33, 4. Italië 7.49,76 ER (Spagnolo, Filippi, Zoccari, Pellegrini), 5. Frankrijk 7.50,66, 6. Hongarije 7.55,53, 7. Japan 7.57,56, 8. Zweden 7.59,83; 11. Nederland 7.56,60 (Heemskerk, Kromowidjojo, De Jonge, Van Rooijen).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden